moreplovac

KOS

297 poruka u ovoj temi

Cao drugari osmeh1.gif ,

i ja sam zainteresovana za Kos ovog leta, mislim da cemo vec uskoro da uplatimo aranzman. Meni je vazno da imam neki lep gradic, kao sto mi izgleda Kos u kom cemo i biti smesteni, da su plaze lepe, da ima sta da se poseti i vidi od istorije, i eto, cini mi se da Kos odgovara ovome.

Zanima me, kao i prethodni sto su pisali, da li je neko bio prosle godine, koje su cene, nesto sam nacula da se cene jace pa me zanima na sta se to odnosi. Ja sam bila na Sitoniji proslog leta, prilicno je skupo, kafa je oko 3,4,5 evra, hrana je isto skuplja, sve je dosta skupo s obzirom na to da nije ostrvo. Da li na Kosu ima neki veliki hipermarket u kome moze da se nabavi klopa za apartman, ili moze da se jede napolju , koliko je giros...? Vidim da ima tih izleta, u bodrum, ako sam dobro shvatila 25 evra je taj izlet, ima i do Rodosa, koliko je to, da li je neko isao i kako izgleda?

I neko je vec pitao, prevoz, busevi, putevi kakvi su, da li moze skuterom?

svasta sam pitala wink.gif ali znaci mi , da znam sta da ocekujem

Imate dosta informacija u mojim prethodnim postovima, cak mislim i cene pica i hrane, ali da ponovim neke stvari. Najbolje je da pazarite u Lidlu ili Marinopulosu jer su cene dosta nize, Konstantinos marketi rade samo tokom sezone i namenjeni su turistima (cene su cak pomalo i bezobrazne). Problem moze predstavljati sto su oba ta hipermarketa van grada na magistrali izmedju Kosa i Tigakija (mozda postoji neki i u samom gradu,ali nisam upoznat), dok su Konstantinos marketi u svakom gradicu duz ostrva.

Ja nisam isao za Bodrum iz nekih svojih razloga, neki prijatelji su bili, ali nisu nesto posebno odusevljeni. Cene nisu bas bile povoljne, garderoba vec vidjena po nasim pijacama (kopije poznatih brendova), higijena na veoma niskom nivou. Ide se preko agencija, cene bas dosta variraju od jedne do druge agencije, najcesce u zavisnosti od prevoza.

Moj savet je da dobro cuvate pasose u Turskoj, do nase ambasade u Ankari ima dosta da se prodje kroz nepoznatu zemlju, potpuno drugaciju kulturu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primetila sam da nije puno ljudi islo na Kos, pa mislim da je svaka informacija dobrodosla...

Kos je relativno malo ostrvo, ali ima puno toga da ponudi. Sam gradic je po meni prelep, zaista, ima dve luke - staru i novu, i dve plaze, od kojih je jedna zaista dobra, ne naplacuju se lezaljke, ima tuseve, mrezu za odbojku, kafice celom duzinom, dosta je siroka... Mi smo uglavnom i samo na tu plazu isli, bila nam je na srecu blizu hotela i bas nam je odgovarala. Uzeli smo kola na nekoliko dana i obisli ostrvo, ima zaista predivnih krajolika, najlepse je na samom kraju ostrva, gde nema vise puta, i puca pogled na otvoreno Sredozemno more, pucina, zalazak sunca, tu ima malecna plaza sa mozda svega 4-5 lezaljki, mada cak i ona ima tus(!). Na tom mestu se jos nalazi i restoran sa vrlo pristojnim cenama i odlicnom hranom. Inace, na Kosu stalno pirka vetar, nekad bas duva, ali nije strasno uopste, meni je bilo idealno zato sto nisu leteli nikakvi insekti, bukvalno nisam videla ni jednu jedinu pcelu ili nesto slicno, moze mirno da se jede na terasi, a ni komaraca se nesto ne secam u velikom broju.

Ima plaza gde je more mirno kao ogledalo i gde nema vetra, ali svuda je voda hladna, negde manje, negde vise. Na jednoj plazi je voda bila toliko ledena da smo se posle kupanja smrzavali i morali smo da produzimo jer nam nije bilo prijatno.

Obisli smo i seoce Ziu, simpaticno, tradicionalno grcko selo, nista posebno...

U gradu ima svasta da se obidje i vidi, zaista je lep za setnju i preko dana, a posebno uvece. Ima raznih restorana, barova, klubova, radnji sa suvenirima... Ne znam kako je moguce da niko ranije to nije napisao, Holandjani apsolutno dominiraju ostrvom, svuda su, ima njihovih zastava, u najvecom su broju, nismo primetili puno Engleza. Svi voze biciklove po ostrvu i prilikom obilaska mogu se videti vetrenjace, pretpostavljam da se Holandjani tamo osecaju kao kod kuce.

Sto se tice Bodruma, zaista je steta ne obici ga, kada ste toliko blizu, nepunih sat vremena je voznja brodom, i to mozete naci jeftinije karte ako se prosetate po luci i raspitate, ima ih koji stoje i prodaju karte za raznorazne izlete. Kada smo mi bili bilo je strasno vruce u Turskoj, kao da je 10 stepeni bilo toplije u Bodrumu nego na Kosu, nismo mogli da verujemo. Nije nas odusevio izlet, tamo postoji jedna "glavna" ulica koja je pritom jednosmerna, a ostalo su sve sokaci, ali bukvalno sokaci koji nemaju veze sa turizmom, naravno pored njihove pijace ili kako se vec zove to, ne mogu sad nikako da se setim. Lepo izgleda kada mu se priblizavate brodom i ne sumnjam da je u tim all inclusive hotelima stvarno super, ali kao grad skroz bezveze. Mada, treba videti, ukusi su razliciti.

Sad, stvarno ne znam nista sa prevoz autobusom, ali koliko smo videli to funkcionise sasvim lepo, mada kazem, uglavnom se voze bicikli.

Terme su takodje da kazem, zanimljivost Kosa. To je u stvari jedan mali bazen ogradjen kamenjem koje ga deli od ostatka mora iz koga izviru mehurici, a voda je vrela, vrela, pogotovo kako idete ka sredini, zato svi sede na ivicama. Oseca se jak miris sumpora, da ne kazem smrdi, ali nama je dobro doslo jer kao sto sam vec napomenula voda je svuda hladna.

U Akva park nismo isli, nazalost, obisi smo Asklepion koji je isto zanimljiv, preporucujem. Mislim cak da vozic koji obilazi oko grada vozi i do Asklepiona... U gradu postoji tvrdjava viteza reda Sv. Jovana za koju se placa ulaz, obisli smo je samo spolja i presli mostic da bacimo pogled, u sustini gomila kamenja, mislim da nije interesantno ulaziti.

Sve u svemu, Kos mi je ostao u najlepsem secanju i rado bih se vratila, postavila sam i MF, pa mozete pogledati neke fotografije.

Nadam se da ce nekome dobro doci ovaj "putopis", izvinjavam se ako je predugacko, mada imam osecaj da nisam ni nista posebno napisala. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima plaza gde je more mirno kao ogledalo i gde nema vetra, ali svuda je voda hladna, negde manje, negde vise. Na jednoj plazi je voda bila toliko ledena da smo se posle kupanja smrzavali i morali smo da produzimo jer nam nije bilo prijatno.

Kada ste to bili na Kosu? Kakve su plaze blizu glavnog grada, ima li talasa na tim plazama, gde se u stvari nalaze najbolje plaze sa mirnim morem? Kazes hladno je more....pa zar je svuda hladna voda...nije mi jasno....na Rodosu je toplo more, a Kos je odmah tu u komsiluku, kako je tolika razlika u toploti vode?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u julu prosle godine...

Najtoplija je voda bila u okolini grada i pored povremenih talasa, sve te plaze sa mirnim morem gde nam je bilo izuzetno hladno su na strani Sredozemnog mora, koje je hladnije od Egejskog. Na Rodosu nisam bila i stvarno ne znam, mozda zato sto je on juznije....

A i mi smo navikli na toplo Egejsko more, nije nikakav problem kupati se na Kosu, osim na tim nekim pustim plazama Sredozemnog mora, bar nama bio...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

interesuje me da li je neko bio na jugu Kosa (npr kefalosu) i da li je i tamo lijepo

i kakva je voda

vjetar i to???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam na Kosu. Grad biciklova, Lepo, fino, toplo...uvek duva, nema preznojavanja izuzetno prijatno vreme...nalazim se u hotelu KOs Bay...zaposleni u hotelu krajnje neljubazni, dorucak do 9,30 h ali vec u 9 pola toga nedostaje i ako ste poranili, mozete i dobiti kompletan dorucak!!! Iza hotela zatvor, a ispred kruzni tok...buka nepodnosljiva! WiFi koji se reklamira na sajtu hotela (a i u katalogu Agencije), radi svaki treci dan i to, samo da vas iznervira! Izlet do Bodruma je gubljenje vremena i novca...ruzno iskustvo! Najlepse plaze, kao i uvek par kilometara izvan grada. Terme-izvor vrele vode, cudno mesto bez ikakvog uredjenja....na yutub postoji sniimak koji je neko od posetilaca okacio i koji je vrlo veran! Sve u svemu, Rodos u malom, a da nema problema sa hotelom koji vas sacekaju od dorucka, preko interneta i preterane buke, bio bi to lep odmor!

Dakle, Kos DA, hotel Kos BAY, izbegavajte u NAjsirem luku!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem na Kos u avgustu.Interesuju mi komentari onih koji su bili tamo,sta treba sve obici,koje su najbolje plaze,koje izlete ne treba propustiti....?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam na Kosu. Grad biciklova, Lepo, fino, toplo...uvek duva, nema preznojavanja izuzetno prijatno vreme...nalazim se u hotelu KOs Bay...zaposleni u hotelu krajnje neljubazni, dorucak do 9,30 h ali vec u 9 pola toga nedostaje i ako ste poranili, mozete i dobiti kompletan dorucak!!! Iza hotela zatvor, a ispred kruzni tok...buka nepodnosljiva! WiFi koji se reklamira na sajtu hotela (a i u katalogu Agencije), radi svaki treci dan i to, samo da vas iznervira! Izlet do Bodruma je gubljenje vremena i novca...ruzno iskustvo! Najlepse plaze, kao i uvek par kilometara izvan grada. Terme-izvor vrele vode, cudno mesto bez ikakvog uredjenja....na yutub postoji sniimak koji je neko od posetilaca okacio i koji je vrlo veran! Sve u svemu, Rodos u malom, a da nema problema sa hotelom koji vas sacekaju od dorucka, preko interneta i preterane buke, bio bi to lep odmor!

Dakle, Kos DA, hotel Kos BAY, izbegavajte u NAjsirem luku!!!

Jaoj,kako si me sada razocarao,treba da putujem na Kos u septembru i to bas hotel Kos Bay koji sam ja odabrala iako su me drugarice ubedjivale da ne idemo tamo,nego preko eurojeta u ne znam koji hotel.Neljubaznost i kruzni tok?Zanimljivo posto smo prosle godine bile na Krfu i isto nismo spavale jer smo bile u veoooma prometnoj uluci,a ujutru kad taman zaspis kad ono pored nas autperionica:)Molim te kazi da nije sve tako crno,kasno je da promenim hotel...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

interesuje me da li je neko bio na jugu Kosa (npr kefalosu) i da li je i tamo lijepo

i kakva je voda

vjetar i to???

Kefalos je na ne-vetrovitoj strani ostrva. Voda je topla ( i slana :lol: ) ako si na to mislio. U blizini su plaže Agios Stefanos i Paradise beach - lepe peščane plaže, bez vetra, Paradise beach prilično posećena i potpuno pod ležaljkama što naravno uvek kvari utisak. Ako Kefalos razmatraš za mesto boravka, moja ti je preporuka da budeš u gradu ili blizu grada, mnogo je lep... Meni se čak više dopao od starijeg barata, Rodosa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

osmeh.gif

Jaoj,kako si me sada razocarao,treba da putujem na Kos u septembru i to bas hotel Kos Bay koji sam ja odabrala iako su me drugarice ubedjivale da ne idemo tamo,nego preko eurojeta u ne znam koji hotel.Neljubaznost i kruzni tok?Zanimljivo posto smo prosle godine bile na Krfu i isto nismo spavale jer smo bile u veoooma prometnoj uluci,a ujutru kad taman zaspis kad ono pored nas autperionica:)Molim te kazi da nije sve tako crno,kasno je da promenim hotel...

ovo je bilo upućeno onima koji nisu izabrali hotel wink.gif pola sata na plaži ili u šetnji gradom, zaboraviš neprijatan utisak iz hotela....na prezentaciji hotela, ima i pozitivnih komentara blush.gif ostrvo je prelepo, nemoj se kajati, a hotel, pa to je uvek mačka u džaku....dobro je da postoje ovakvi forumi wink.gif ....neko je lepo opisao plaže, a to je najvažnije, kao i grad osmeh.gif ....želim ti lep odmorosmeh.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Слажем се, ми смо у августу 2011. летовали на Косу, била је породична варијанта па смо и хотел бирали у складу са тим - Атлантис. Ту морам да напоменем да са великом задршком треба узимати коментаре хотела са ино-сајтова. Сам хотел није имао најсјајније оцене, и сама сам била благо забринута, има 4 грчке звезде, али све је на крају испало најбоље могуће. Особље је љубазно, излази у сустрет за сваки захтев тренутно, а клопа је и више него пристојна. На кавијар нећете наићи, иако видим да су неки гости очекивали ту и сличну врсту менија,.... признајем да сам од меса јела само рибу - не могу да замислим другу врсту хране, барем на мору, а прилози су толико разноврсни да, све и да се понављају, нећете остати гладни и без енергије. Пошто смо тражили породичну варијанту собе, дакле већу, добили смо пресладак бунгалов - са две собе, кухињицом, купатилом и огромном терасом са излазом у прелепу башту - милина. Утолико сам остала запањена инсистирањима неких наших туриста да замене бунгалов за хотелску собу, тим пре што неке од соба гледају и на паркинг.....Ето толико о овом хотелу са сјајном локацијом....

Вожња бициклима је посебна уживанција, нама је посебно користила на релацији бунгалов - град. Бицикле људи остављају готово свуда, јер толико паркинг места за њих нема, али нема зиме да ће вам бајс нестати, довољно је да га уредно закључате и да запамтите где сте га оставили. Цена за њих је различита, код Атлантиса је била од 5-9 еура дневно. Они од 5 и 7 еура су сасвим ок, а попуст иде на више дана...уз то добијате гратис корпу тј. седиште за дете, ако устреба......

А острво је лепо, град предиван, а пошто на море, ја лично, идем првенствено због плажа и купања, мислим да Кос има скромнију понуду тј. мању разноврсност од неких других острва које сам посетила, али исто тако не бих се бунила да сваки дан идем на Мармари плажу, која ме је одушевила, а за њом не заостају ни Тигаки и Рајска плажа....Терме су за сладокусце, њу посебно препоручујем...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kos je jedno od mojih najlepsih letovanja. Mi smo bili u Mickelangelo u Agios Fokas, uzeli smo rent a car 9 dana i izneo nas je nekih 220 eura sa full kasko osiguranjem.

Vredelo je svaku paru. Hotel je savrsen!!! ali savrsen!! jedan od najboljih u kojem smo bili. I ako smo doplatili oko 150 eura za pogled na more dobili smo neku sobu koja je polovicno negde u daljini gledala na more. Dok su ljudi koji nisu nista doplatili dobili centralnu sobu sa pogledom na more. I dok se nismo pobunili odnosno napravili problem u hotelu nista se nije desavalo, na kraju smo dobili nasu placenu sobu. Mada 90% nasih ljudi je dobilo sobe sa pogledam na more bez ikakve doplate.

Ostrvo zaista treba obici, svaka plaza je drugacija i prica za sebe. Mi smo isli na Tigaki koji je udaljen nekih 20,30 km od agios fokasa ali je zaista plaza bila prelepa. Sama hotelska plaza nam se nije dopala ali je bazen u hotelu,odnonsno bazeni zaista predivni.

Ako nekom budu trebale informacije neka nas kontaktira :)

idite na Kos necete pogresiti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja putujem na Kos 27. jula...Ako ste bili ove godine kada ste imali let u odlasku/povratku?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kos je prelepo ostvo sa prelepim starim gradom ...

lepih plaza ima dosta ali 3-4 dana rent-a-car je dovoljno da se sve one vide ...

terme su samo za ljubitelje VRELIH izvora ...

ako vas nesto zanima vi pitajte ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva je plaza u gradu Kos? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887852
    Ukupno poruka