moreplovac

KOS

297 poruka u ovoj temi

Još samo da pohvalim Bekicine fotografije:Sjajne su!

HVALA!!!

Drago mi je da si uzivala na Kosu i da te vetar nije smorio.

Bilo bi lepo videti i neke drugacije slike, ako imas vremena postavi i ti MFT sa Kosom iz tvoje perspektive.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko zna kako stici do kosa..procitao sam na forumu da postoji trajekt..da li je neko isao time...??

Izmenjeno (prledejan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostrvo Kos je najblize Turskoj....tacno kod Bodruma....vec je sve to lepo napisano.....ja sam do njega dosla sa turske obale.

Sa Rodosa moze....a za ostale ne znam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je avionom, let traje oko 1-1.5h u zavisnosti da li se ide preko Santorinija ili Rodosa ili direktno do Kosa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko cesto ima polazaka sa Kos-a za Bodrum?Nasao sam za trajekt (vreme je podeseno super ako se nalazite u Bodrumu a zelite da posetite Kos)!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram ove godine da letujem na Kosu (gradu Kosu) koji je neko od forumaša preporučio ukoliko neko želi aktivniji odmor. Ono što me kopka su plaže. Na fotkama koje sam video na ovom i drugim forumima ne deluju baš najlepše. Dosta njih je pisalo da je more plitko. Da li to znači da je voda do kolena 200 metara od obale? Kavi su izgledi za snorkling i ronjenje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

plaže nisu nešto čime se kos može podičiti. daleko od toga da ih nema, ali nisu lepe i nema ih u tolikom broju kao na nekim drugim ostrvima. dakle, severna strana ima duge peščane plaže, kao što su marmari i mastihari, i tu su poređani hotelski kompleksi, slično falirakiju na rodosu. mana je vetar, koji uvek duva, i to poprilično. ako te nerviraju talasi, onda ti se neće dopasti. gradska plaža je mala i uzana, i praktično se nastavlja na veliku plažu koja se pruža ka lambiju i hotelu atlantis koji je na samom špicu ostrva i to je praktično mesto gde se vetar lomi. ima ga i tu, ali u manjoj meri nego na severnoj strani. ta plaža je ok, ima prirodnog hlada, ali ako si bio na sporadima ili jonima, katjonima, itd, nećeš biti očaran. ali, to je tako, ne može se očekivati vegetacija na ostrvima koja su toliko južno. s druge strane je psalidi, i on je totalni krš, sa gomilom odličnih hotelskih kompleksa, na najgorim mogućim plažama - krupan šljunak, koji prelazi u kamenje u vodi, vrlo siromašne vegetacije. e sad, ako ti je do zezanja, gradska plaža je ok, mlad svet, kafići uz obalu, muzika i šizenjeeeeee... ja nisam šizeeeeeo jerbo sam bio sa ženom i detetom, ali znao bi se zabaviti...:zaljubiska:

grad je prelep, preko svake mere, neviđeno šarmantan...dojmio me čak više od rodosa, iako se po veličini ne može porediti sa rodosom. toliko za prvu iteraciju.

pozdrav i pitaj šta treba.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Trotter hvala na korisnim informacijama. U principu nisam od onih koji vole žurke do sitnih sati. Idem da se odmorim od ludare na poslu i pustim mozak na ispašu. Kos mi deluje kao dobar izbor zbog blizine Rododa i Bodruma ali se dvoumim zbog odnosa cena/kvalitet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo šta sam odgovorio jednom od forumaša na pp, na pitanje vredi li ići na kos, s obzirom da nisam baš pohvalno pisao o plažama

definitivno vredi. mene je grad oduševio, slično rodosu, ali manjiformat. nema palatu velikog majstora, nema stari grad te veličine, alije stara luka sa gradom prelepa. ajd, videću da postavim foto-turusamog grada kako bi stekla sliku. ja sam bio u hotelu atlantis i to jepo meni najbolja opcija, biti smešten u lambiju i imati laku busku vezusa gradom (oko 2 km, hotel atlantis-grad) ili možda i peške ako simalo bliže. busevi saobraćaju korektno i na vreme. psalidi nikako,plaže su jezive...susedna ostrva...uf, moja bolna tačka, pošto sam biosa klincem u julu, i sunce je pržilo, a njega nije lako držati uhladovini, a brodovi opet kreću oko 10h, praktično stižeš na kalimnosoko 11.30-12.00. u tu turu je uključen i obilazak pserimosa koji jeusput kao i malog nenastanjenog ostrva plati...i naravno, tu je ibodrum, polazak je u isto vreme, tu negde oko 10h. ponuda je široka,praktično, uveče nećeš moći da prošetaš starom lukom, a da te ne salećuza izlete. tu je i patmos, koji je nešto dalje i možeš da ga obiđešflying dolphinom. tako da, slobodno na kos, ostrvce je malo, jedan danrent-a-cara je dovoljan da se obiđe i južna strana, sa kefalosom ikardamenom. ovde je lepa peščana plaža paradise-beach, ali previšekomercijalna i prenatrpana suncobranima.

pozdrav

: Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može li neko od vas koji ste bili na Kosu da mi malo pomogne.

Po postovima koje sam pročitao, shvatio sam da je najbolje ostati u Lambiju, ali po slikama koje sam video plaža u Tigakiju izgleda nevidjeno bolje.

Da li je ipak bolje ostati u Lambiju zbog blizine grada i buseva? Može li neko da okači više slika plaže u Lambiju?:)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može li neko od vas koji ste bili na Kosu da mi malo pomogne.

Po postovima koje sam pročitao, shvatio sam da je najbolje ostati u Lambiju, ali po slikama koje sam video plaža u Tigakiju izgleda nevidjeno bolje.

Da li je ipak bolje ostati u Lambiju zbog blizine grada i buseva? Može li neko da okači više slika plaže u Lambiju?:)

Tigaki, Marmari i Mastihari su na severnoj strani, koja je prilično vetrovita. Evo slike plaže u Lambiju, ispred hotela "Atlantis"

dscn2600.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potreban mi je savet za smestaj na Kosu:)

Da li je neko bio u Esperides apartmanima ali u Zefiros hotelu i kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trotter,da li bi mogao da mi kažeš kakava je plaža ispred hotela Atlantis(da li ima dosta vetra i da li je more toplo) jer idem sa dvoje male dece pa mi je to dosta bitno.Takođe me interesuje kakva je klopa i koliko se naplaćuju ležaljke i suncobrani(ako ih uzmeš na plaži da li treba posebno da ih platiš i na bazenu ili ta ista karta važi za sve)?Prvi put čujem da hotel naplaćuje svojim gostima ležaljke i na bazenu.Ja se još razmišljam između Krfa i Kosa ali me na Krfu(Dasija)nervira što ima baš puno komaraca.Hvala unapred na odgovoru.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trotter,da li bi mogao da mi kažeš kakava je plaža ispred hotela Atlantis(da li ima dosta vetra i da li je more toplo) jer idem sa dvoje male dece pa mi je to dosta bitno.Takođe me interesuje kakva je klopa i koliko se naplaćuju ležaljke i suncobrani(ako ih uzmeš na plaži da li treba posebno da ih platiš i na bazenu ili ta ista karta važi za sve)?Prvi put čujem da hotel naplaćuje svojim gostima ležaljke i na bazenu.Ja se još razmišljam između Krfa i Kosa ali me na Krfu(Dasija)nervira što ima baš puno komaraca.Hvala unapred na odgovoru.Pozdrav

U vezi ležaljki ne mogu da ti pomognem, retko ih koristim, a nisam ni na Kosu, ni pored bazena ni na plaži. Vetra prvih nekoliko dana nije bilo, a zatim je počeo da duva (period 7-18.07.2009), ali ništa preterano u smislu da bi te sprečilo da se kupaš. Sam ulazak u vodu nije pesak, već šljunak koji meni nije smetao, ali jeste neudoban, pa klincima sigurno neće biti isto kao na pesku. E sad, zavisi naravno, kolika su ti deca... Bazene nisam koristio, ali mogu da ti kažem da postoje dva bazena, jedan za odrasle i drugi za decu, prilično su prostrani i dobro održavani. Sam hotel ima veliku "okućnicu", mnogo prostora staza i travlnjaka gde klinci mogu slobodno da jurcaju, ulica je iza, ne postoji nikakav put za npr. dostavna vozila, mopede i sl. pa je ovaj hotel sa te strane dobar izbor. Još jedna prednost, je drveće na plaži, i solidan količina prirodnog hlada, što je opet velika prednost, jer sunce na dodekanezima ume da bude baš jako. Klopa je standardno dobra, standardni hotel sa 4*, tako da mislim da nećeš imati primedbi. Ako nađem vremena, videću da ti zakačim neke fotke hotela i plaže i bazena, kako bi ti malo približio ovo o čemu pričam...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887646
    Ukupno poruka