moreplovac

KOS

297 poruka u ovoj temi

Bila sam na Kosu prošle godine, početak avgusta. Kod nas su tek ove godine agencije počele u većem broju da rade ovo ostrvo. Preko Kaladoukasa, bila sam u hotelu international koji je udaljen od centra 800m, što i nije bilo tako dobro. Hotel ima 3*, ništa specijalno, ali je važno da ima gde da se prespava i da je čisto. Preporučila bih ti pre Theoniju ili tako nešto jer je bliža glavnoj plaži.

A na plaži, kafić do kafića, sa glasnom muzikom i puno mladih ljudi.

Stari grad je, naravno, lep, postoji i bar street sa klubovima i extra atmosferom... Nikako nemoj da uzimaš polupansion, jer je mnogo lakše hraniti se u restoranima, a ne da juriš oko pola 8 na večeru (ionako ni doplata nije baš jeftina).

Drago mi je da si se odlučio baš za Kos, fantastično je.

Obavezno obiđi marinu koja je na suprotnoj strani grada od glavne gradske plaže, tamo je i lep kafić, a pogled prelep...

Na 5 min.hoda od marine, udaljavajući se od centra imaš fantastičnu plažu sa suncobranima od trske, tamo sam često odlazila pošto mi je bilo blizu...

Ukoliko te zanima lud provod možeš busom ili taxijem otići do Kardamene, ali požuri jer tamo kafići u bar streetu rade do 12 ili 1h,a onda se provod seli u klubove, dok na Kosu rade do ujutru.

Cene... Nije baš jeftino, ali uvek možeš da uhvatiš happy hour, pa da dobiješ duplo piće.

Šta te još interesuje?

Pozz

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na Kosu prosle godine, pocetkom septembra. Temperatura se nije spustala ispod 30 stepeni. Bio sam smesten u oblasti Lambi, oko 2km od centra garda Kos. Autobus staje ispred hotela, a ko voli da seta nije lose ni da se proseta.

Kos je prelepo ostrvo gde ima dosta toga da se obidje i vidi. Plaze blize gradu mogu da se obidju i biciklima koji mogu da se iznajme na svakom koraku i nije skupo iznajmljivanje. Za upoznavanje ostrva potrebno je iznajmiti kola.

Preporucujem da se posete terme, asklepion, selo Zija, Kefalos i plaze kod ovog grada, Kardamena, rajska plaza. Nije lose otici na izlet do ostrva Patmos do kog se putuje oko 2 sata hidrogliserom.

Pozdrav :lol:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Relax odkazao Kos za 09.08, navodno nije bilo dovoljno prijavljenih.Što se foruma tiče skoro da nikakvu informaciju nisam uspela da dobijem.Pisaćeš nam kad se vratis pa mozda se opet odlucim sledece godine!

Ove godine izbor je pao na Lefkadu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto napisah negde gore, ja uplatio Kos za 30.07. medjutim u medjuvremenu dobih novi posao, tako da me Kos nece videti ove godine, ali cu se ja truditi da vidim njega dogodine, Boze zdravlja! Prema tome, pisite o Kosu, trebace mi dosta informacija!

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Podižem ovu temu jer je Kos moj izbor za ovo leto...a pre nego odem da uplatim imam pitanja , za sve vas koji ste bili ...

Dakle kakvi su vam utisci, da li je ok voditi dete u julu , avgustu ili je bolje čekati septembar??

Vidim da je blizu Bodruma , a koliko znam more kod Bodruma nije naročito toplo...pa kakvo je kod Kosa?

I ono što me najviše zanima jeste imate li preporuke hotela i šta mislite o ovom grčkom all inc programu??

Dakle sve o Kosu je dobro došlo...navalite putnici ... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmisljam da ovog leta posetim ostrvo Kos?

Putujem sa malim detetom, tako da mi je jako bitno da li ima vetra, kakvo je more i sl...

Takodje me zanima kakav je sadrzaj, nepodnosim klasicna turisticka mesta, da li ima nesto da se obidje?

Hvala unapred!

prelepo ostrvo,puno zelenila,duge pescane plaze,o hotelima netreba trositi reci,jednom recju pun pogodak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, pa ovo ostrvo lepo izgleda :srce: Meni se baš svidja. Pa ko radi Kos, koliko koštaju smeštaji tamo ? Ne znam da li se pisalo o ovom ostrvu, ali kako sam ljubitelj ostrva, već ga vidim na listi čekanja!

marmarikosiw4.jpg

Grad Kos

kostownor8.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio na grckom ostrvu Kos i ako jeste, kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isla sam prošle godine 2007, preko Kalodoukasa na Kos. Bila sam u studiu u Esperides apartmanima, OK ništa spektakularno ali koliko para (400 eura u top terminu, 20.7.) toliko muzike. Nema klime, ali ima ventilator u sobi što i nije od neke naročite pomoći, ali obzirom da je u to vreme u BG bilo 42, ovde mi ništa nije smetalo.

Inače, dok ste na plaži sve vreme pirka vetar, tako da je OK.

Što se tiče plaža, u agencijama treba biti oprezan - kad napišu da je plaža 100 - 150 metara od hotela, obavezno pitajte da li je to organizovana plaža ili samo deo obale sa peskom u koji može da se uđe u more, naravno ukoliko vam je bitno da imate suncobran i ležaljku.

Inače u gradu Kosu postoje 2 plaze. Jedna je u gradu, organizovana, znaci suncobrani, lezaljke, tusevi i tu je bilo bukvalno jedva 100 ljudi. Druga je kad se prodje marina i prepuna je. Isto je organizovana, ali je tamo daleko vise ljudi, OK i ona je daleko veca; navodno se ne placa ali, ako se smestis na lezaljku koja je ispred kafica, doci ce baja da te tera da pijes, ako koje ispred kafica, doci ce vec neko da ti naplati boravak na plazi. Ove dve plaze nisu pescane vec su sa sljunkom. Pescana plaza je Paradise Beach i nalazi se tako reci na suprotnom kraju ostrva, sto znaci da ti treba nekih pola sata busom iz grada Kosa do nje. Ja nisam isla jer me je smaralo da se mlatim busom. Mozda da sam bila duze od 11 dana, ali ovako sam bila mnogo lenja. Ali, ljudi koji su otisli su mi rekli da je plaza zaista fenomenalna. Inače Kos je s kraja na kraj 45 km.

Da napomenem, dve ležaljke i suncobran su između 6 i 7 eura, kako vas procene. Mi smo prvi put platili 7, a posle 6. Ne dobijate nikakavu potvrdu da ste platili kao na Rodosu, a ako tražite potvrdu, onda će vam ljubazni čika reći da onda sve to košta 8 eura - prisluškivala sam raspravu našeg domaćina plaže i turskog para koji je tražio račun. Ovo se dešavalo na plaži na kojoj je manja gužva.

Izleti: Na Kosu je u ponudi dosta izleta, ja sam isla na Pserimos, Plati, Kalimnos kombinaciju i to je 20€ + pristojan rucak na brodu. Naravno nisam isla preko naše agencije, nego sam nasla brod u marini. Postoji jos i izlet na Nisiros vulkansko ostrvo, zatim se po njihovim agencijama nudi i Patmos cini mi se; mozes i u Bodrum ali za to ti vec treba individualna multiple entries Shengen viza.

Izlasci: Kraj grada u kom sam ja bila je potpuno miran, tako da sto se toga tice, muzika iz kafica se ne cuje, jedino mozda mogu da te probude drugi pijani gosti skandinavskog porekla uglavnom, ali i to se da resiti. Kafici i restorani su u starom delu grada.

Svi veci hoteli su na uglavnom na obodu grada. Apartmani i mali hoteli su delu gde sam ja bila i u drugom delu iza marine gde je ta veca plaza. Na toj plazi ima dosta kafica pa mozda je u tim apartmanima malo bucnije, naravno samo nagadjam.

Pored gomile restorana, Kos ima svoj ''bar street'' koji je zanimljiv za mlađe putnike. Tu je ludijada do ujutru :) Bar street na Kosu je manji nego na Rodosu, ali je atmosfera slična.

Osim mora i kafana, na Kosu ima i dosta kulturno i istorijski značajnih mesta, ko je zainteresovan i za ovakav aspekt letovanja.

Što se tiče profila gostiju, Srba je bilo jako malo, najviše ubedljivo ima Holanđana.

Okačiću i neke fotke.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kos grad, pogled sa tvrđave

kosf1.jpg

Izmenjeno (Su9)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stari deo grada.

kosf2.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marina

kosf3.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostrvce Plati pored koga se prolazi kad se ide na izlet Pserimos - Plati - Kalimnos. Inače na njemu živi dvoje ljudi, kako nam je ispričano na brodu.

kosf4.jpg

Izmenjeno (Su9)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
kosf5.jpg Izmenjeno (Su9)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Kos oduvek izgledao zanimljivo! :srce::) :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26305
    Ukupno tema
    877206
    Ukupno poruka