moreplovac

KOS

297 poruka u ovoj temi

Nadam se da ce Kos biti moja sledeca destinacija , ali jako malo je informacija od nasih ljudi tako da ako neko ima sveze inf.neka pise .:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su cene izleta.

Gledajte cene napisane hemijskom olovkom ne stampane.

IMG_20180806_094306.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo cena transporta:)

IMG_20180806_135032.jpg

IMG_20180806_134906.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Webb,da li možeš da nam preneses utiske kolike su cene u Kardameni za vanpansionsku potrošnju,npr.cene u restoranima,kafićima..hvala

Izmenjeno (Malina)
Pogrešno slovo
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kaficima  i restoranima na plazi cene su:

Hladan nes (Frape)  2.5e
Espresso 2.5e
Fredo espresso  3e
Fredo kapucino 3.5e
Pivo od 3-5 (domaca 3 strana 4-5)

Ulica iza plaze  cene su vam po  .50 - 1e jeftinije  zavisi od kafica do kafica.

hrana   na plazi  :

Giros 3.5e
pica ( za jednu osobu) 6-8e
salate 5-7e
porcije hrane  od  od 10 do 20 e  (riba meso i sl)

Usustini ako sednete u neki restoran pored mora  2 osbe da rucaju   + pice racunate 30-50e zavisi sta  klopate :)

Postoje par pristojnih restorana  koji su malo zavuceniji  gde su cene osetno nize pa tu moze da se prodje i u varijanti od 20-30 e

Giros je po  samom mestu od 2.5 do 3e  i ja vam preporucujem da isti rucate u Tasty corner   tamo je 2.5 e i ubeljdivo navjveci i najbolji u samom mestu.  Samo nikako nemoj da narucujete grucku i sl slatu zato sto kosta 5e a ne vredi ni 2e..

Sto se prodavnica tice ogromna je razlika u cenama i  za isti proizvod cena zna da bude i po 1.5e visa.   iz tog razloga preporucjem da sve sto vam treba kupujete u najvercem marketu koji se nalazi na glavnom putu  kod stanice za autobus i taxi.
ova lokacija: https://goo.gl/maps/WWQKcguUBH42
Market se sad drugacije zove nesto na K...
Sladoled  je u proseku oko 2e iz sanduka   dok na kuglu imate bas preko puta marketa poslasticaru gde je kugla 2e ali  kugla je ogromna i vise od jedne necete pojesti :) tu ima svasta od klolaca  koji su uglavnom svi oko 2.5 e isto jako veliki. Voda sacesme nije za pice i  iskljucivo kupujte u  paketima  zato sto je pakovanje od 6x1.5l  kosta od 1.40 do 2.5e zavisi koja voda ( mi smo kupuovali najfitniju jer meni je to sve isto)
Dok u istoj prodavnici ta ista flasa od 1.5l  kosta 0.70.. a 0.5l kosta 0.50e.



 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani pratioci,

 

Da li ima nekog ko je trenutno u mestu Lambi-Hotel Atlantis? Zanima me kakvo je vreme i voda?

 

I još jedno pitanjce...kakvo je stanje sto se migranata tiče?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Atlantis hotelu? Kakva je usluga? Plaža? Da li ima jakog vetra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O usluzi hotela i trenutnom stanju plaže bilo bi lepo da piše neko ko je bio skoro (ja nisam).

Što se tiče vetra - ostrvo je vetrovito, ali tu gde je Atlantis duva najmanje. Voda jeste malo  hladnjikava u odnosu na npr. Halkidiki (ima hladnih struja oko ostrva), ali nije neprijatna za kupanje, pa  i neograničeno brčkanje.

Što se tiče samog ostrva, turistički je propatilo, sasvim nepravedno, prvo zbog prisustva migranata , a onda i zbog zemljotresa 2017. ,koji je oštetio luku i neke objekte od kulturno-istorijskog značaja u gradu. . Stvari izgleda idu na bolje ( pomenute okolnosti ni ranije nisu bile takve da je ostrvo trebalo izbegavati, ali ipak, baš se to dešavalo).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine smo letovali na Kosu i bili smo smešteni u glavnom gradu, u delu posle kog se nastavlja susedno mesto Lambi, a koji se nalazi malo dalje od luke. Taj deo gradske plaze je puno bolji jer je voda oko luke prilicno prljava. Iako se oko luke nalaze bolji hoteli, pametnije je prosetati malo duze do plaze, kako bi se doslo do lepseg dela.

Gradska plaza je dugacka, organizovana, sa sitnim sljunkom i uredjena celom duzinom, ima par beach bar-ova (Artemis, Alibaba)  sa odlicnim lezaljkama i suncobranima, koji se u vecini barova ne naplacuju, jedini uslov je da porucite pice! Cene hrane i pica su dosta povoljnije u odnosu na druga ostrva. Preporucujem Nick’s, mali porodicni restoran na samoj plazi, sa velikim porcijama po pristupacnim cenama. ?

Sam grad je jako simpatican. Ima vizantijsku tvrdjavu čija je unutrašnjost nažalost zatvorena za posetioce zbog oštećenja koja je pretrpela u zemljotresu 2017 godine. Rodno je mesto Hipokrata, oca medicine, tako da se moze videti i Hipokratovo drvo u gradu. Tu je i stari deo grada sa kamenim, poplocanim ulicicama, antickim rusevinama, starim kucama, mnostvom restorana, kao i moderniji deo grada sa radnjama, kaficima i barovima za izlaske.

Asklepion se nalazi nekih 4km izvan grada, malo dalje je i vizantijsko selo Pili, koje vredi obici, a moze se iskombinovati sa posetom Zii uvece, radi zalaska sunca koji je predivan kada se posmatra iz Zie.

Van grada se nalaze i lepe, dugacke pescane plaze, kao sto su Marmari i Mastihari, kao i Agios Stefanos plaza, u sklopu koje je i malo ostrvo sa crkvom do kog se moze preplivati ili iznajmiti pedalina.

Mi nismo isli na Paradise beach jer smo odabrali da odemo na obliznji i lepsi Agios Stefanos

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko bio smesten u hotelu Triton i kakva je plaza ispred. Vase misljenje o hotelima Astron, Dimitris Paritsa i Kosta palace, smestaj, usluga i sl. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakva je situacija na Kosu sto se tice migranata? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje da pratite podforum Kos na Trip Advisor Forumu, ili neki grčki izvor informacija  npr.  keeptalkinggreece ili ekathimerini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka