moreplovac

KOS

297 poruka u ovoj temi

Za one koji se dvoume da li da ovog leta izaberu Kos kao destinaciju za odmor ostavljam youtube link sa filmićem koji sam napravila od slika sa Kosa od prošlog leta. Možda nekome pomone da se ipak odluči za Kos ovog leta :) 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlično je  Bucolina. Već sam bila zainteresovana za Kos, ali sad sam još više.
 :)

 

Pošto nam je ovo leto specifično, moraćemo da letujem u last minute varijanti, još uvek ne znam gde ćemo. Pratim više destinacija, pa ću kad dodje momenat uplate, tad da odlučim gde idemo u zavisnosti gde je šta tad slobodno, od cena.... Jedna od destinacija je i Kos. U užem izboru je. Naravno zavisi kakva će ponuda biti u momentu kad budemo mogli da idemo.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovacemo na Rodosu i planiramo izlet na Kos. Jel moze neko da mi kaze da li mesto u kojem dolazi brod ima OK plaza, pretpostavljam da brod stize u sam grad Kos. Kakva je plaza u gradu Kosu, cuo sam da imaju dve plaze tamo, jel su blizu marine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kad se iskrcate idete na desno i tamo pocinje gradska plaza i sasvim je ok ...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, nemate razloga za brigu, ostrvo je bukvalno vojna baza, mi smo prosle godine letovali na Kosu, i tada je bilo izbeglica, oni su smesteni po centrima, vidite ih, ali nemate kontakta sa njima. Ostrvo je puno vojske i policije, tesko da kao turisti moze da Vam se desi bilo koji problem. Npr, za rent a car nam nisu trazili nikakav dokument (na ostrvu ste, nemate gde da pobegnete), ukoliko iznamite bicikl, mozete ga parkirati bilo gde u gradu, ostaviti neobezbedjen, bez straha da ce vam neko nesto ukrasti. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, nemate razloga za brigu, ostrvo je bukvalno vojna baza....

Ostrvo je puno vojske i policije,.... 

Prelepo!

Samo mi još reci koliko traje policijski čas?  Od 19 - 06?  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stalo se sa pisanjem na ovu temu a letnja sezona u toku. Da li je neko isao ove godine? Kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne verujem da je neko vec isao jer koliko sam videla prvi polasci su 21.06.Mi idemo tek u avgustu ali evo par slicica da se malo pripremimo.

 

kos1.jpg

kos2.jpg

kos4.jpg

kos5.jpg

kos6.jpg

kos 7.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem od 7.7-19.7 i saljem izvestaj kad se vratim

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao sa Filip Travel-om? Kakvi su utisci? Koje plaže obavezno obići i da li su organizovani izleti brodićima? Kakva je situacija sa emigrantima? Hvala svima unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo 2010-e isli preko Filipa,i bilo je sve OK. Vec par godina letujemo sa njima i nikad nismo imali problema, Sto se plaza tice mi te godine nismo rentirali auto i isli smo busom do Paradise/Bubble plaze i u Kardamenu, obe su super mozda nam se ova u Kardameni cak i vise svidela. E ove godine cemo rentirati auto i malo vise obici. Na sajtu http://www.kosinfo.gr postoji par web kamera moze da se vide neki delovi grada i sve deluje OK,ali ce biti najbolje cuti komentare onih koji se vrate iz prve ture.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice tura preporucujem Vam da sami prosetate kroz luku i ugovorite sami sa nekim od onih brodova izlet, procicete barem duplo jeftinije nego preko agencije. Mi smo isli na turu 3 ostrva(toplo preporucujem, jako zanimljivo a mozda vidite i delfine) i trajektom do Bodruma (nemojte dzaba ici, izgubicete ceo dan). 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepše plaže su u regiji Kefalos i nemojte ih nikako propustiti. A ako vam nije mrsko da vozite po malo lošijem putu obavezno idite na plažu Cavo Paradiso, Plaža je odlična a i na putu do nje se nailazi na vidikovce sa kojih se pruža pogled na celo ostrvo 

rsz_img_2729.jpg

rsz_img_2746.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporučujem svim posetiocima Kosa da iskoriste mogućnost posete Patmosu, manastiru Jovana Teologa, impresivnoj građevini iz XI veka, sa fantastičnim freskama i odličnim muzejom (poseduju i jednu El Grekovu sliku iz njegovog grčkog perioda). Nemojte da vas pljačkaju agencije, imate brod koji polazi iz luke oko 9 (možda 10) i vraća se predveče. Cena je tri puta manja nego preko agencija (ako se dobro sećam 2012 je bila 12E za povratnu kartu). Na Patmosu pešaka do manastira na vrhu brda, a postoji i bus, raspitajte se. Na putu do glavnog manastita, na polovini puta, postoji još jedan manastir sa pećinom u kojoj je živeo Jovan Teolog. Ulaz u manastir je 4-5 Eura (ako me sećanje ne vara), na ulazu se dobije odeća za one koji su "neprikladno" odeveni. Nakon "hodočašća" preporučujem ručak u nekom od restorana uz more, nama se izuzetno dopala na suncu sušena hobotnica. Lep jednodnevni izlet.

Sa Kosa koristeći redovne brodske linije možete da odete i na jednodnevne izlete do Lerosa ili Kalimnosa.

Naravno, preporuke su za aktivne turiste, avanturističkog duha, koji vole i nešto da vide. Ostali mogu da se izležavaju na plaži ili pored bazena, prema izboru.

Uživajte na Kosu, koju god opciju da izaberete.

 

Par slikica kao ilustracija.

TurskaGrcka2012 276.jpg

TurskaGrcka2012 239.jpg

TurskaGrcka2012 267.jpg

TurskaGrcka2012 257.jpg

Izmenjeno (Brown eyed girl)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka