dekibg

Planina Rtanj

65 poruka u ovoj temi

Pozdrav,

Da li je neko bio na ovoj planini?

Utisci, smestaj, hrana...?

Vidim da po forumu nema komentara na ovu temu a predeo i sama planina deluju jako lepo prijatno i Ne urbanizovano...

Na internetu slabo ima dostupnih informacija o smestaju na planini pa mozda razlog vise da se ova tema i otvori.

Pozdrav,

Dejan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio ... mislim tri znacke da imam sa Rtnja. Jedan Bozicni uspon, jedan letnji nocni i jedan obican.

Na varijantu zimovanje od 7 dana idu samo deca sa skolom, inace nema neke infrastrukture niti su potencijali Rtnja iskorisceni... Postoji planinarski dom, odmaraliste, a u podnozju je jedan ugostiteljski objekat privatizovan i to je ok sredjeno, sa kucicama koje se izdaju. Za cene i sve drugo sto te zanima, najbolje da zoves telefonom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola, tu bese ona dobra gibanica cetnicka i kiselo mleko u zemlj.grncicima!? :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste! Samo sto je NEKAD bila dobra, kao i kiselo mleko. Sada nista ne valja.

Te zemljane cinije ostale...

Mada, mozda su promenili kuvara...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, sto je to bilo dobro! To mi je bilo svratiste obavezno, da bih to jela,mmmmm biggrin.jpg

Bio zapusten objekat, valjda motel ili tako nesto, ruiniran jos tada.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa... Lokal sredjen - gibanicu pokvarili!

Svi smo obavezno stajali tamo, a nekad i planski isli, onako, bez neke druge potrebe osim dorucka...

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje da je obrnuto

mad.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slazem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa Nikolom da se giba u nekadašnjem restoranu Rtanj, a sadašnjem Baleševiću promenila, ali mi se ne dopada i to što su bezobrazni što se cena tiče..

Na Rtnju sam bila u privatnoj režiji i ''odsedala'' u ruiniranim kućicama koje su nekada koristili rudari. Za uspon je potrebno oko 3.5 sata, prvih 1.5h kroz šumu, a ostatak je golet pri vrhu. Jako je lepa okolina i pogled odozgo..

Na samom vrhu se nalazi ''kapela'' koja je bila izgrađena u čast Nemca koji je ustvari i stvorio rudničko naselje u podnožju, ali je pre nekoliko godina srušena od strane nekih ''vandala''. Nije ih mrzelo da na vrh nose dinamit..

Evo nekoliko fotki Rtnja..

01vi9.th.jpg

02er3.th.jpg

03cg2.th.jpg

04ha6.th.jpg

05wn4.th.jpg

06ce7.th.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da ja jedino sto sam video je Motel Balasevic koji na slikama lepo izgleda ali cene nisam nashao sem na jednom mestu koje ako su tacne to je nenormalno tipa 50e po osobi noc u 1/2 ...a oni na mail ne odgovaraju 2 dana... :smajl:

ako je to jedino mesto i pri tom tako skupo sa losom hranom to je porazavajuce mada nista cudno za ovu nashu zemlju. Stave Balasevic i misle da je to dovoljno, sta li...

Znaci smestaj mrka kapa...?

Licno, nije me briga sto nema nista okolo ni ne idem da banchim nocu, al bar da je smestaj dostojan posebno para koje dajesh...

Pozdrav,

dejan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

cmoka80 je napisao:
Na Rtnju sam bila u privatnoj režiji i ''odsedala'' u ruiniranim kućicama koje su nekada koristili rudari. Za uspon je potrebno oko 3.5 sata, prvih 1.5h kroz šumu, a ostatak je golet pri vrhu. Jako je lepa okolina i pogled odozgo..

To je dobra varijanta, ma  kakav hotel! Jos poberes one biljcice i imas pravi dobar caj :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dejan

Ne, ne, nisi me razumeo! Nisam mislila da je smeštaj skup, nego onako, kad svratiš na kaficu, ručak, deru kao da su u Beogradu :)

Ne oslanjaj se na mejl, zovi ih telefonom!

Verujem da je smeštaj dobar, sve je to relativno novo (možda 3-4 godine), ali ne očekuje neki luksuz u smislu usluge, sve su to lokalni meštani koji se muvaju po kafani :)

Taj motel se nalazi kraj magistralnog puta, u podnožju Rtnja. Do mesta odakle polazi staza ima još nekoliko kilometara vožnje.

Vredi otići, Rtanj je lep!

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih isao u planinarski dom. Blize si mestu, planini, dalje od puta...

Mozda da se zove TO Sokobanje ako imaju kontakt za neki privatni smestaj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tri godine za redom, istina pre petnaestak godina, sam zimovala na Rtnju sa zemunskim izvidjacima. Bili smo smesteni ili u planinarskom domu ili u decjem odmaralistu. Izgleda da se od tada, sudeci prema vasem pisanju, nije nista znacajno promenilo, osim sto je nikao taj motel "Balasevic". Dakle, sto rece Cmoka, priroda na Rtnju je stvarno prelepa. Zao mi sto srusise tu kapelicu - na svim mojim fotkama sa Rtnja se ista beli na vrhu planine. Inace, koliko me secanje sluzi, tamo stvarno osim jedne prodavnice, kafanice, pomenutog planinskog doma i odmaralista, napustenog rudnika u kojem su gajili pecurke, mostica preko potocica i nesto oronulih kuca, ne bese niceg drugog, ali je nama bilo super zbog drustva, zezanja, prirode i snega (cak smo se svakog dana sankali i skijali). Volela bih jednom tamo da se vratim - ne, ne samo zbog gibe i kiselog ;) , vec zbog svega ! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog uspomena, da. :)

Kad sam ja posle mnogo godina usao u taj deciji dom ... nisam mogao da verujem kad sam video male krevete, male i niske umivaonike...trpezariju u kojoj smo jeli (obavezni rtanjski caj iz plasticnih solja na prugice, narandzasto-bele)...

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka