Guest Kaja

SANTORINI

584 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio na Santoriniju? Pisite o vasim utiscima: plazama, selima, cenama itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam 97. godine, dva puta sam usla u more u toku 7 dana jer je bilo ledeno, talasi su ogromni, a podloga je kamena, neravna i obrasla algama, pa je mnogo klizavo, a talasi te stalno ruse pa mozes i da se polomis. Tira je lepa, izlet brodicem je super, nocni zivot mi je tad bio super, ali tad sam imala 17 godina. Cena se ne secam, ali mislim da je dosta skupo u odnosu na ostatak Grcke. Super je put od Atine do Santorinija jer si 9 sati na brodu.

Mila

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Mila, a u kom periodu si bila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo prosle godine u Kamariju, hotel Armonia, prva polovina avgusta, vetar je poprilicno duvao, ali stao je nakon 3 dan, pozeljno je uzeti auto ili moped(atos je nekih 120E za 3 dana). Grad Fira je fun u nekoj nocnoj varijani pretpostavljam(ne znam, nisam nocni tip), sa te strane ostrva(unutrasnja prema centru vulkana) prakticno nema plaza ali je zato pogled neverovatan, cene sokica su oko 4-5 evra u kaficu na calderi(obod) sa sve pogledom...

Plaze su relativno ok (monolitos je kao novosadski strand-znaci pesak, crvena plaza me nazalost nije jako dojmila, ali to je stvar ukusa, kamari plaza je malo krupniji sljunak pa moze biti nezgodno za ulaz/izlaz iz vode, perisa nam se definitvno najvise svidela sitan sljunak kao u becicima ali crni i ima dosta sredjih talasa, sem ovih plaza ima i nekoliko do kojih ces morati kolima/mopedom ima ljudi na njima ali nema guzve npr karterados na kojoj smo i najvise bili, voda je cista svuda. Na santoriniju bas neces videti previse rastinja pa tako nema ni nesto hlada na plazama izuzev na monolitosu, cene lezaljki i suncobrana su od 5-6 evra kako gde, peskir mozes ostaviti na lezaljki ako ides na rucak ne prave problem, izlet brodicem je ok ali obrati paznju nema hlada nigde na vulkanu a put do vrha je nekih 2 km uzbrdo, cene u prodavnicama su ok(nazalost znam samo za kamari), restorani nisu jako skupi npr za dvoje te izadje vecera oko 30E-35E (bez vina) pretpostavljam da su fira i ia(oia) skuplji. Obavezno otici na zalazak sunca u iu(oia), ulice su skroz interesantne poplocane mermerom... videces i sama. Nasih turista ima jak malo, isli smo preko Filip Travela, od naseg coveka tamo odmah mozes da dignes ruke posto nema on bas vremena za turiste, covek radi kao dj u nekom baru pa onda po ceo dan spava...Hotel u kome smo bili je skroz ok bazen je odlican i mozes se fino iskupati posle plaze uvece (ako nema previse talijana) dorucak je svedski sto kontinentalan tako da znas o cemu se radi (aranzman je bio bez vecere), sobe su ciste i prostrane, terasa takodje, peskire menjaju svaki drugi dan, krevete namestaju svaki dan, posteljinu su promenili dva puta za 11 dana, klima i sef se ne placaju posebno. Nadam se da sam ti pomogao malo oko odluke za odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me vas savet koju agenciju da odaberem za aranzman na Santorini. Moj favorit je uvek Kontiki, ali ove godine oni nemaju ponuda za ovo ostrvo...

Od agencija koje imaju adekvatne ponude su TravelHouse i FilipTravel, pa bih vas zamolio za vasa iskustva sa njima.

Primetio sam da se cesto desavaju stvari koje su izuzetno neprijatne, ali ocigledno primerene na nasem prostoru, pa ne bih voleo i da se meni slicne dese.

Stoga hvala unapred na svim odgovorima...

p.s. Ako je neko bio na Santoriniju i ima predlog za dobar hotel bio bih jos vise zahvalan ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla sa Kalodoukasom i zadovoljna sam.Smestaj je bio dobar, u mestu Kamari i cena aranzmana koji je ukljucivao avionski prevoz i 10 nocenja iznosio je 360 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakva je plaza u kamariju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crna pescana, na jednom kraju sljunkovita i duga. Par metara u more je plitko a onda dosta naglo prelazi u duboko. Voda je kristalna, mada su moji favoriti red beach i vlihada. Ako se snadjem postavicu neke slike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko se neko odluci za ovo neobicno ostrvo preporucujem ga od sveg srca! Kome mogu da pomognem neka pita!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Santorini ove godine u uzem krugu destinacija za letovanje, zato bi bilo lepo da "pritisnes" tastaturu i napises neke korisne informacije tipa plaze, koje je mesto dobro za bazu, sta bi posebno trebalo videti a sta izbeci i tako to. Sve sto ti padne na pamet bice od koristi.

Hvala unapred!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naj plaze: Perisa i Perivolos koje su prakticno spojene. Gomila fantasticno sredjenih cafea, dance barova i slicno. Tu obicno celo ostrvo ide na kupanje jer je more najmirnije. Nas hotel je bio u mestu Kamari koje je sredjenije od Perise-Perivolosa ali je i plaza losija: s te strane vetar uglavnom stalno duva, a u pojedinim delovima mora postoji neka ljigava stena preko koje moras da predjes da bi mogao konkretno da plivas. Tu su super apartmani i hoteli ali je mana blizina aerodroma i buka aviona. Bili u hotelu Alexandra pa nas svako jutro budili avioni! Savet: rent a car/25-30e/ i voznja po celom ostrvcetu. Zakljucili smo da nam nije bitno gde smo smesteni jer je ostrvo toliko malo da se vrlo brzo stigne s jednog kraja na drugi. Fira je gl.grad:ukoliko bi ponovo otisli na to ostrvo, definit. bi tu bili smesteni ili u mestu Oia. Rajski pogled, kucice na litici, apartmani, hotelcici i sl. Mesta koja gledaju na vulkan nemaju plazu, ali u podnozju litice u Oia-i postoje taverne i skrivena divlja plaza u stenama. Malo ljudi provali to mesto. Voda je bistra, duboka, ima jezeva ali vredi! Preporucujem i kupanje na Crvenoj plazi/kokini paralia/! Voda toplija nego na drugim mestima; jedino sto Grci nakrcaju lezaljke, pa posto je to turist.atrakcija ima dosta sveta. Nece ti biti sigurno dosadno jer ima puno dobrih mesta za izlazak u Firi, a u Oia-i u taverni 'Petros' degustirati sabljarku! Videti nalaziste Akrotiri, arheol. muzej u Firi, i otici brodicem na vulkan/poneti patike za tu priliku/.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na informacijama! Jos vise si mi zagolicala mastu za Santorini, tako da to ostvro ima velike sanse da bude moja destinacija za odmor ove godine.

Ako ti nije problem, imam jos jedno pitanje: posto jedan odmor planiram u drugoj polovini juna, a drugi u prvoj polovini septembra koji period je po tvom misljenju bolji za odlazak na Santorini imajuci u vidu temperaturu mora i vazduha, guzvu i cene?

Sto se smestaja tice, na osnovu tvog posta definitivno bih izabrao Firu, jer planiramo da svakako uzmemo rent-a-car, a i moja iskustva sa drugih ostrva govore da je smestaj u glavnom gradu uvek najbolja opcija zbog vecernjih izlazaka, shoppinga i razgledanja, a preko dana odlazak na neku od plaza i upoznavanje ostatka ostrva.

Jos jednom hvala na informacijama i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na Santoriniju u prvoj polovini septembra. Bilo je suncano, voda topla ali stalno duva vetar, mada mislim da tamo stalno duva . Nije bilo guzve, rekli su nam da se broj turista prepolovi u odnosu na avgust. Bila sam smestena u Kamari. Mesto je tipicno turisticki uradjeno, dugo setaliste pored mora, puno taverni, kafica i preslatkih hotela izgradjenih u kikladskom stilu. Ostrvo je vulkansko pa je plaza od crnog peska i po meni dobra,mozda je u Perivolosu bolja ali je mesto bljak u odnosu na Kamari.Ostrvo je u obliku polumeseca i sa udubljene strane je litica na kojoj se nalaze fantasticna Thira i Oia, i tu nema plaza ali su mesta nestvarna ali i preskupa, mislim 3 puta ako ne i jace skuplja u pogledu smestaja u odnosu na drugu stranu gde su plaze i mesta kao sto su Kamari i Perivolis. Mislim da je Kamari odlican izbor, jer ima solidnu dugu plazu i veoma je zivo sa puno sadrzaja. Od Kamarija do Thire na pola sata idu autobusi. Cena karte je1,1 evro i udaljenost Kamari-Thira je 10km, tj. 15 min. voznje, tako da nije nikakav problem biti svako vece u Thiri.

90% turista je smesteno u Kamariju i Perivolosu ,a onih 10% u Thiri su bogatasi koji to mogu da priuste i koji dolaze da se tu vencaju( svakog dana su u proseku 4 vencanja).Sa litice je pogled na vulkan. Radi se izlet koji je fantastican sa posetom vulkanu, onda kupanje u zutoj od sumpora morskoj vodi ispod vulkana, ta voda je veoma topla, zatim odlazak na ostrvo Thiramisa, bar mislim da se tako zove, na rucak i onda pristajanje u Oiu do koje se stize magarcima. Oia je mozda i lepsa od Thire, sve one slike su odatle, i najzad autobusom natrag u Kamari

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tasko, hvala i tebi na korisnim informacijama! Jedino sto sad opet imam dilemu koje mesto izabrati za bazu - Kamari ili Firu. Ali s obzirom da su, koliko vidim, hoteli u Firi duplo ili vise skuplji od onih u Kamariju, mislim da ce to biti presudno prilikom izbora.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih isla u septembru bas zbog vetra. Prijatelji bili na krstarenju po ostrvima u sept. i oktobru pa se smrzli. Uvece je i u julu potreban dzemperak. Fira/Thira/ ili Oia definitivno za smestaj! Ima apartmana, pogledati na netu, koji i nisu tako strasno skupi, ako vec zelis potpuni uzitak ne zali za novcem. Iako na ostrvu ima milion turista tu guzvu, sem uvece, nismo ni primetili. Nemas osecaj da se s nekim sudaras ni na plazi ni u gradu. Santorini je druga planeta u odnosu na ostala grcka ostrva!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka