gnjavatorix

Mesec dana u Grckoj ...

99 poruka u ovoj temi

Ja, dok sam MORAO da kampujem, nisam uopste uzivao u tome.

Sada bih vrlo rado.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da će vaša iskustva uticati na mnoge forumaše (naročito mladje) i usmeriti ih sledeće godine put kampova. To je iskustvo koje treba doživeti i koje može u velikoj meri izmeniti kod nas opšte prihvaćeni koncept letovanja :wub: ...

Ma ne samo na mladje. Zreliji ljudi mogu vrlo lepo  da se organizuju i uzivaju :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da. Ua paket aranzmani!

:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ne samo na mladje. Zreliji ljudi mogu vrlo lepo da se organizuju i uzivaju :D

Ma naravno, znam ja to. Ali računam veliki broj zrelijih još pamti neka kampovanja sa Jadrana ili sa severnog Egeja, pa može da evocira uspomene :zaljubiska: . Žalosno je što je mladji svet u ovoj pomami paket arnžmana ostao potpuno uskraćen za takve uspomene, pa pojma nema o čemu se ovde ustvari priča. Dakle, dok se ne doživi :unsure: ....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja, dok sam MORAO da kampujem, nisam uopste uzivao u tome.

Sada bih vrlo rado.

Pa i ja sam neke stvari drugačije doživljavala, priznajem. Ali menjamo se sa godinama, zar ne?

Nismo ni mi isti, a nisu ni kampovi što su nekad bili :D ...

Moj muž ima običaj da kaže: svako ima pravo da evoluira :bez-zuba: ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh. I to sada sa ovim novim satorima, ekspres sklopljivim i rasklopljivim, nepromocivim, ultra, mega, NASA, giga...

Moji su u svojim kamperskim danima vukli prikolicu sa sobom.

Tj. ne moji, nego GOLF. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srećniče, to je još bilo "nemačko auto" :D !

Inače, samo malo ranije je vladala klasika - stojadin, možda lada ili škoda :bez-zuba: ?

E da, toliko o promenama - ono kao: nekad i sad...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog "nemačko auto" koje smo imali, mama nije mogla godinama da se zaposli...Mani.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas sam uzivala, dok sam citala! Prava avantura! Ali, kao sto rece neko-eh, da sam malo mladja...Ustvari, ja ni mladja nisam kampovala, ali ovi kampovi uopste ne izgledaju lose.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ali, vredelo je, kupio posle nove gaće a uspomene ostale... j

Au, nije valjda da još čuvaš te gaće u kojima si skakao :D

Super je putopis, svaka čast!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čestitatam!!! Prelep ti je putopis.

Za takva putovanja se živi, a između toga životariš čekajući sledeće putešestvije.

Jedno pitanje za tebe. Da li na Lefkadi naletela na kamp koji bi bio prikladan za duži odmor sa decom ?

I jedna konstatacija vezana način letovanja, odnosno proputovanja.

SUMA SUMARUM

auto: Fiat Punto II, 1.9D (nema turbo) - nas konj Zelenko!!!

kilometraza: 5600 km

gorivo (eurodizel): 450E (od NS do NS)

cena goriva: prosek 1.33E (uglavnom Shellov Diesel Extra)

prosecna potrosnja: 6 l/100 km

kampovi: ukupno 589E (za nas dvoje, citavih mesec dana) :)

* Beograd-London, Beograd-Stokholm, Beograd-Barselona --- jedan pravac 2100km

* cena goriva u evropi +/-10% u odnosu na Grčku

* cena kampova u evropi tu negde kao Grčka

SUMA SUMARUM

Ovakvim načinom putovanja za gore navedeni iznos novca moguće je videti mnogo toga. I opet ponavljam.

Kampovanje nije letovanje, kampovanje je stil života.

Izmenjeno (MarkoNS222)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@gnjavatorix

Veoma zanimljiv putopis,

zavidim vam na tom putešestviju:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo, hvala svima kojima se nisam zahvalila za hvalu... :lol:

Uh. I to sada sa ovim novim satorima, ekspres sklopljivim i rasklopljivim, nepromocivim, ultra, mega, NASA, giga...

Moram da kazem samo da nas sator ipak nije jedan od tih 2 seconds za rasklapanje... ima tu posla (3 dana zabijanja kocica i sl), ali ne zalimo se. Nema vetra koji nas moze da oduva!!! ;) Kupili smo ga u nekoj velikoj IDEI na Tosinom bunaru, u prodavnici sportske opreme (nek' mi oproste oni koji bolje znaju, ako sam nesto pogresno prekrstila).

Ja sam imala 1 godinu i 9 meseci kad sam prvi put kampovala :plesko: ... fica, sator... kasnije je evolucija ucinila svoje - fiat 1300 i prikolica, adria za 3 osobe sa hand-made krevetom za mene kao najmladjeg clana... divno... eh!

Jedno pitanje za tebe. Da li na Lefkadi naletela na kamp koji bi bio prikladan za duži odmor sa decom ?

Ne bih znala kako da odgovorim na ovo. Deca (jos uvek) nisu moj fah :bez-zuba: , ali u svim kampovima, ukljucujuci i ove na Lefkadi smo vidjali porodice sa decom. Mislim da bi Vassiliki ipak bio bolji za tako nesto od Porosa. Za ostale na ostrvu ne znam, jer smo bili samo u ova dva. Po meni bi, od ovih u kojima smo boravili, Assini beach camping u Tolou bio najbolji za odmor sa klincima - ima posebnu kadu za kupanje dece, ima izlaz na lepu plazu sa dovoljnim plicakom i to... (pomozite mi - sta je jos vazno kad su deca u pitanju, pa onda dajem detaljniji odgovor)

Mada smo, kazem, vidjali klince u svim kampovima... Bas u Vassilikiju je bio jedan sto je non-stop lupao po svemu (bas svemu!) nekom metalnom dzezvom, dok nije dobio po (pelenama zasticenoj) guzi kad je udarao u komsijski kombi. A u Navarinu je bila jedna porodica sa malim bebironom koja je tome i prilagodila svoj zivot u kampu - imali su gajbicu sa igrackama, krevetac, sredstvo za pranje bebilija vezano za drvo pored kanistera vode (takodje vezanog za drvo) i tu su prali dete. Tako da - sve je moguce.

Ovakvim načinom putovanja za gore navedeni iznos novca moguće je videti mnogo toga.

Moze, i to je fantasticno (i to je i plan), ali jedino da me ovaj moj ozeni :ph34r: pa da saceka bar 3 godine, pa da podnese molbu za CRO drzavljanstvo... ovako... za njega nam treba viza :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog "nemačko auto" koje smo imali, mama nije mogla godinama da se zaposli...Mani.

Pa nije bila "podobna"...joj secam se tih kvalifikacija(ide kod tetke na slavu,vozi nemacki auto...nije podobna za posao :cool: )

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sirimo nas sator, nasu kucu za narednih mesec dana... a onda se nebo sastavlja sa zemljom... pljusti, poliva... kopamo rovove oko satora... i eto, to je nas prvi dan kampovanja...

Ista priča, samo drugi dan. Bas me pitala žena, da ne treba možda da ga zategnemo i iskopamo malo oko šatora. Iskusno sam odbacio ideju kao idiotsku. Kakva kiša krajem jula u Grčkoj. Možeš misliti. Negde oko 22h kad se sastavilo nebo i zemlja. Iskopao sam rov za 5 minuta po najvećem pljusku. Sve to ide u rok službe i daje neke čari letovanju. Za utehu nisam bio jedini. Izgleda da je takav ležerni stil odlika ljudi koji kampuju.

- ima posebnu kadu za kupanje dece, ima izlaz na lepu plazu sa dovoljnim plicakom i to... (pomozite mi - sta je jos vazno kad su deca u pitanju, pa onda dajem detaljniji odgovor)

Mada smo, kazem, vidjali klince u svim kampovima... Bas u Vassilikiju je bio jedan sto je non-stop lupao po svemu (bas svemu!) nekom metalnom dzezvom, dok nije dobio po (pelenama zasticenoj) guzi kad je udarao u komsijski kombi.

Naše su relativno velike (12 i 8) godina. Mislio sam na kamp koji je mirniji (bez ludog noćnog života, jer smo i na takve naletali), gde plaža na dohvat ruke i gde je higijena OK. Da je pristojno komforan za više nedeljni boravak.

Moze, i to je fantasticno (i to je i plan), ali jedino da me ovaj moj ozeni :ph34r:

skajp{pa pisi joj da pogleda nase fotke i da nezuri da je ovaj njen ozeni,moze i kasnije da se zajebe,sto kasnije to bolje}

Evo šta mi piše na skajpu MajaNS ili ti moja žena čitajici tvoj tvoj komentar. Iskreno ženski. Idem kući, razbiću je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25904
    Ukupno tema
    862772
    Ukupno poruka