gnjavatorix

Mesec dana u Grckoj ...

99 poruka u ovoj temi

"Beogradeeee,Beogradeee, k'o sunce sjas, gordi grade nas, gordi grade nas, vecno naaaas!" E, nju organski nisam mogla da smislim! :)

Kad bi ti sad znala da si mi resila zagonetku iz tih vremena odjavne spice.Sve sam razumela sem "gordi grade" pevala sam na,na ,na ..grade nas.Eto ,svasta covek moze da nauci na forumima.Al ja se te serije koju ti i Nikola ne secam.Veceras ,kad sam poljubila svoju mladju kcerku za laku noc i rekla joj da spava jer je kasno,setila sam se crtanog pre kog sam vec i vecerala i okupala se ma sve samo da ga gledam.A kad bi ga iz nekog razloga prekinuli pre kraja.....joj tuge.Ovi danasnji i nemaju kraj ,vec samo nastavke :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,da... 19.15 h- crtac ( Draguljce, Pera Detlic, oni silni "Hanna Barbera",ako sam dobro napisala, Diznijevu " Snezanu" sam gledala na velikom platnu u 1. razredu osnovne u pozoristu "Dusko Radovic") Kad se samo setim kako nisam ni disala kad patuljci prelaze most i pevaju "Haj- ho!" Nasa bi deca umrla od smeha da cuju ovu pricu! Oni se rodili uz kompjutere, IPOD-e, MP3- eve, a ja ni gramofon nisam imala.A kad mi je drugarica pozajmila kasetas za vikend- nisam se 3 dana odvajala od njega! Secate se onih maketa iz "Zabavnika" i saveta kako se zabaviti, pa odemo u park i sakupljamo grancice i pravimo "kolibu" od njih? stvarno smo znali da se zabavljamo a skoro nista nismo imali od "alata". Vise smo mastali, smisljali, igrali intelektualne igre

E, da, zanela se... 19.30 h- 2. dnevnik ( bljak!) Posle neki film , ponocne vesti i laku noc...A "Baltazar" je bio na 2. programu...Srecna vremena! :D

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gnjavatorixe, pokrenula si citavu lavinu secanja svojim putopisom! Svi smo se setili satora, kampova i srecnih vremena ( mi, malo stariji! :D ) i, ocigledno, svi smo uzivali citajuci tvoje putesestvije! Bravo, jos jednom! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.

Spremno odgovaram na sva pitanja!

Nadam se da ce vam ovaj putopis bar malo produziti leto...

Mi smo uzivali u svakoj sekundi! :wub:

U ovom putopisu se vidi da ste uzivali u svakom trenutku. :D

Sta se vama svidelo najvise, plaza, mesto...?

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Srecna vremena!

Dodji nekad u "Kafic" da se secamo svega toga...i onog sto smo zaboravili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodji nekad u "Kafic" da se secamo svega toga...i onog sto smo zaboravili.

Samo jos da dodam ,da sm ja jos kao mala bila "kamper".U selu ,u dedinom dvoristu , rasirim prvo male pa posle njih velike merdevine,pokrijem ih najlonima za krecenje i eto ti satora.Moja deca pitaju dal je onda bilo TEMPA pa da kupim onaj deciji sator.Sta da im odgovorim :P ?Inace one su ove godine prvi put spavale u satoru ,ako ne racunam ono kad smo ga luftirali u vikendici.Moram da ih pohvalim jer su se ponasale kao prave male kamperke.Zajedno sa nama sirile sator,zabijale kocice,i uzivale u kampovanju :srce:

camping.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pokrenula si citavu lavinu secanja svojim putopisom! Svi smo se setili satora, kampova i srecnih vremena ( mi, malo stariji! :D ) i, ocigledno, svi smo uzivali citajuci tvoje putesestvije! Bravo, jos jednom! :srce:

Hvala! To je bio i cilj - uzivanje... sreca je veca kad se deli... :wub:

U ovom putopisu se vidi da ste uzivali u svakom trenutku. :D

Sta se vama svidelo najvise, plaza, mesto...?

Jao jesmo, uzivali smo neopisivo... Dugo smo mi (bar ja!) planirali ovakav put - od onoga "hocu da idem u Grcku na mesec dana", pa do ovog putopisa je proslo i dosta vremena i svega... kad je plan bio u povoju nismo imali ni kola! :huh: Toliko planiranja, citanja po netu o svemu i svacemu... i opet nismo videli sve. Ali zato vec otprilike znamo gde bismo isli sledece leto! ;)

Izdvojiti nesto sto nam se najvise svidelo? Ne znam kako... Ja obozavam more, plaze, zvuk talasa... on bas i ne... Ali se oboje slazemo kad je rec o pentranju po kojekakvim tvrdjavama, brdima i sl. Tako da negde, dodjemo na isto... (on odspava na plazi) :kez:

Svako mesto ima neke svoje drazi - Meteori su cudesni, mirni; Atina bela, bucna, kontrastna; Acrocorinth ogroman, izolovan, pun istorije; Nafplio saren od letnjeg sunca i bajkovit; Pylos je ususkan pod brdo, topao; ceo Peloponez je... eh...; Rio-Antirio je nakrivljen :blink: ; Nafpaktos romantican, ali onako boemski; Lefkada je... plava; Parga vesela! Toliko kontrasta u mesec dana...

Joj... sad sam se svega setila...

Najlepsi je zapravo bio osecaj slobode - na plazama, u kampovima... i pre svega na putu... bele linije prolaze, sve vise kilometara iza nas... Nas Zelenko i i mi, gde god pozelimo. Lepo je.

Kad bih ipak morala da izdvajam - plaza: Gialos, na Lefkadi (nije ona onako BAS najlepsa, ali nama je najdraza), mesta: Pylos (ta "ljubavna veza" seze malo dalje u proslost... 8 godina unazad... Pylos je krojen po meni! -_- ), Nafpaktos (najvise zbog faktora iznenadjenja - kao sto rekoh, on je naknadno ubacen u plan putovanja i tu nismo znali sta da ocekujemo) i Sivota, na Lefkadi (ispunjava nekom posebnom energijom... zeeeeeeeeeen ^_^ )

al' sam se nesto raspekmezila... :wub:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo pisi jos, ima nas jos koji volimo da se "pekmezimo" kad mislimo na lepe stvari iz proslosti! :kez: :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao jesmo, uzivali smo neopisivo... Dugo smo mi (bar ja!) planirali ovakav put - od onoga "hocu da idem u Grcku na mesec dana", pa do ovog putopisa je proslo i dosta vremena i svega... kad je plan bio u povoju nismo imali ni kola! :huh: Toliko planiranja, citanja po netu o svemu i svacemu... i opet nismo videli sve. Ali zato vec otprilike znamo gde bismo isli sledece leto! ;)

Odlicno :kez:

Upravo ova zadnja recenica me zanima. Sta bi dodali, a sta izbacili u sledecem planu vaseg putovanja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo jos da dodam ,da sm ja jos kao mala bila "kamper".

Ja kod babe, ispod kruske, jedan pravougaoni deo dvorista izmedju delova kuce i ograde. Pisao sam negde - kad si mali, sator, ulazak u njega, dozivljavanje prostora: kao kasnije u jednoj sceni Hari Potera, OGROMNO ti izgleda. Kad smo posle dvadesetak godina ponovo postavili sator, nisam mogao da verujem koliko je mali.

Blago deci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kod babe, ispod kruske, jedan pravougaoni deo dvorista izmedju delova kuce i ograde. Pisao sam negde - kad si mali, sator, ulazak u njega, dozivljavanje prostora: kao kasnije u jednoj sceni Hari Potera, OGROMNO ti izgleda. Kad smo posle dvadesetak godina ponovo postavili sator, nisam mogao da verujem koliko je mali.

Blago deci.

jaoj!nemojte više.jako sam se rastužila...vedri dani detinjstva...knedla mi ovolika :tuzni: ...ma sad ću da odem da kampujem po ovoj zimi u Beogradu!jel ljudi ovo dođe kao svojevrsni eskapizam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje prvo secanje na to "kako deca sebi prave kucu" seze u vreme kada smo se sestra i ja "gurale" ispod stocica trouglastog oblika, sa prebacenim cebetom preko istog, a u "kucu" bi stalo i bar pola nasih igracaka...potpuno bismo odlepile kad bismo "bile negde na putu"! Nije nikakvo cudo da ta ljubav prema putovanjima i danas postoji! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jaoj!nemojte više.jako sam se rastužila...vedri dani detinjstva...knedla mi ovolika :tuzni: ...ma sad ću da odem da kampujem po ovoj zimi u Beogradu!jel ljudi ovo dođe kao svojevrsni eskapizam...

Svojevrsno nesto DRUGO, al nema veze - SUPER! :D

Moje prvo secanje na to "kako deca sebi prave kucu"

E, da. Sad si ti mene podsetila. MOJA kuca... imali su moji neki krevet, kauc, nesto ... pa je TO imalo 3 jastuka za ledja i 3 dole da se sedi. Ostatak naslucujete - jedan deo ode na stranice, drugi na krov ... jos sada pamtim ono uzbudjenje da se sakrijem tamo i ono svetlo, polumrak unutra.

Sledeca kuca je bila na ploci kuce i izgradnji moje tetke (na mestu gde su bili kruska i sator), i to od pravih cigli. Ko bunar, uska i duboka, bez krova, a unutra sam navuko lopte, Mikijeve Zabavnike, klampice, teglicu CEDEVITE (staklenu u to vreme), ma de-luxe komfor!

Treca kuca je na "poljancetu". Neke vece letve smo nasli i sundjere (u stvari nismo NASLI nego su neka nevaljala deca uzimala iz neke propale fabrike namestaja u blizini), pa odozgo stavimo neki CRNI najlno, to nam je bio krov. Valjda je 100 stepeni bilo unutra kad se napece, nismo nesto mudro odabrali lokaciju ... leto, a mi umesto napolju sedimo unutra na tim sndjerima...Majke su nas jedno po jedno izvlacile odande...

Imali smo i neke PROPUSNICE, kao, da ne moze SVAKO da udje unutra, a "mnogo" nas ima pa tako...Da se zna ko MOZE unutra a ko NE!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta bi dodali, a sta izbacili u sledecem planu vaseg putovanja?

Isli bi na potpuno nova mesta!!!

Na putu definitivno Olimp (penjanje!!!), Delfi...

A na kraju, opet bi to bio Peloponez, ali ona istocna polovina - Argolida, Arcadia, Laconia... Ove godine namerno preskoceni Mikena, Sparta, Mystra, Epidavros, Monemvasia, Gytheio, Diros caves i ostale pecine (zapravo cela oblast Mani)... A onda ponovo, malo druzenje sa ostrvima - Elafonissos i opet predivne plaze...

Googlajte do mile volje i uzivajte... A Google Earth ce mi izbiti sve pare iz dzepa... samo smisljam... :kez:

I da ne zaboravim, opet bi isli zelenkom i kampovali bi! To je jedino sto ne bih menjala (osim mog ko-pilota :wub: )!

Bolje da ni ne pominjem backpacking trip na egejska ostrva (dok jos nemamo sitne dece)... samo jos da se i za to skupe novci... :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:wub: )!

Bolje da ni ne pominjem backpacking trip na egejska ostrva (dok jos nemamo sitne dece)... samo jos da se i za to skupe novci... :huh:

Gnjavatoriks,za pravljenje sitne dece i ne treba puno para :D .Sala-mala...Nemoj brinuti,bice jos zanimljivije kad zelenka natovaris i decurlijom,veruj mi.Cucemo se mi i tada da podelimo iskustva ,a vas dvoje sad lepo IZVIDJANJE.Ako spazite neki kamp sa dosta zelenila,miran,cist,blizu plaze ,da prima kuce i mace zapamtite pa nam javite. :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka