gnjavatorix

Mesec dana u Grckoj ...

99 poruka u ovoj temi

(proveri, mislim da je u Sunionu hram posvecen Posejdonu...)

Lapsus! Ispravljeno.

Hvala puno...

Spremno odgovaram na sva pitanja!

Nadam se da ce vam ovaj putopis bar malo produziti leto...

Mi smo uzivali u svakoj sekundi! :wub:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo i svaka častsmorilo.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno putovanje,zbog toga i vredi posećivati Grčku,sa posebnim zapažanjem izbora destinacija i dokazom da je i sa relativno malo novca dovoljno proći i obići pola Grčke...

P.S."Sledeći put kada budete prolazili pored Parge, obavezno posetite i Sivotu taj živopisni biser mediterana sa fantastičnim plažama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino što me je začudilo da je litica potpuno neobezbeđena...

To je i meni palo na pamet dok sam stajao nad Korintskim kanalom, ako cemo konkretno p Grckoj... Ravno, ravno, ravno, neke livadice, i onda PAF! provalija ispod.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je i meni palo na pamet dok sam stajao nad Korintskim kanalom, ako cemo konkretno p Grckoj... Ravno, ravno, ravno, neke livadice, i onda PAF! provalija ispod.

Da, to kod kanala je ipak malo drugačije. Komplikovano je stići uopšte na deo gde je litica sa obe strane, jer postoje ograde malo dalje. Video sam i table sa obaveštenjem itd, sređeno je to, vidim jer sam svake godine tamo barem tri puta.

Onaj deo gde je sam most, kisoci i restoran, je inače dobro ograđen i nema šanse da se neko sunovrati.

Mogu se pohvaliti da sam 2004 skakao "na lastiš", ima oko 80 metara ali je osećaj neponovljiv. Doduše ne pitajte me kako sam posle oprao gaće... :(

Kod Posejdonovog hrama nema čak ni obaveštenja, upozorenja, staza vodi do sunovrata. Doduše, ne pojavljuje se litica iznenada, na daleko se vidi čemu se približavaš ali ipak...

E sad, nisam bio 4 godine tamo, tako da je moguće da su sredili to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu se pohvaliti da sam 2004 skakao "na lastiš", ima oko 80 metara ali je osećaj neponovljiv. Doduše ne pitajte me kako sam posle oprao gaće... :(

Joj, to mora da je bilo odlicno!!! Mislim bungee, ne gace... :bez-zuba:

Kod Posejdonovog hrama nema čak ni obaveštenja, upozorenja, staza vodi do sunovrata. Doduše, ne pojavljuje se litica iznenada, na daleko se vidi čemu se približavaš ali ipak...

E sad, nisam bio 4 godine tamo, tako da je moguće da su sredili to.

Nisu sredili. Nema ograde. Ali postoji kamen (dok mu se ne priblizis, mislis da je integralni deo onih ostataka oko hrama) na kojem pise "danger"... slova su otprilike 2 cm visoka... sasvim dovoljno! -_- Grcka je to...

Izmenjeno (gnjavatorix)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to kod kanala je ipak malo drugačije. Komplikovano je stići uopšte na deo gde je litica sa obe strane, jer postoje ograde malo dalje. Video sam i table sa obaveštenjem itd, sređeno je to, vidim jer sam svake godine tamo barem tri puta.

Ok. Sa sredine mosta se table i ograde ne vide. Pa smo zakljucili da uz malo uza i metakse i recine ... svaki cas neko upadne. Jezivo izgleda, onako ravno, ostro, pod pravim uglom i bez nekih prirodnih naznaka i nagiba sta je iza...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, to mora da je bilo odlicno!!! Mislim bungee, ne gace... :bez-zuba:

Mogu ti samo reći da sam na pola puta do dole urlao kao blesav :)

Ali, vredelo je, kupio posle nove gaće a uspomene ostale... jeste da od onda malo teže govorim i ne mogu da se koncentrišem duže od minuta a i disleksija se pojavila i neki tikovi a i ne spavam uglavnom .. :)

Suština je ipak da ko god skokom sa Korintskog mosta kaže da se nije uplašio - laže!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok. Sa sredine mosta se table i ograde ne vide. Pa smo zakljucili da uz malo uza i metakse i recine ... svaki cas neko upadne. Jezivo izgleda, onako ravno, ostro, pod pravim uglom i bez nekih prirodnih naznaka i nagiba sta je iza...

Verovatno si imao priliku ali ne znam da li si je iskoristio, tri puta nedeljno u sezoni vozi brod kroz kanal sa sve večerom, svećama , muzikom - polako i natenane uživaš u fantastičnom graditeljskom poduhvatu starih Grka.... Lepo te žmarci prolaze od monumentalnosti kanala, tek kad si dole shvataš veličinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam imao priliku. Ovo je samo bila usputna stanica ka Epidaurusu...

Mora da je dobro.

Na krstarenju Dnjeprom smo desetak puta valjda prelazili preko PREVODNICA. Kao Korint, samo manje, medjutim, taj je osecaj, u tesnom tunelu, samo zid ispred tebe i nebo daleko iznad. Jednom smo prolazili nocu, zena je otvorila prozor kabine, videla zid, i pocela da vristi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam imao priliku. Ovo je samo bila usputna stanica ka Epidaurusu...

Mora da je dobro.

Na krstarenju Dnjeprom smo desetak puta valjda prelazili preko PREVODNICA. Kao Korint, samo manje, medjutim, taj je osecaj, u tesnom tunelu, samo zid ispred tebe i nebo daleko iznad. Jednom smo prolazili nocu, zena je otvorila prozor kabine, videla zid, i pocela da vristi.

Šteta, da si se još malo zadržao, mogao si da vidiš kako izgleda kad se spusti rampa, staneš i čekaš da prođe taj voz a ono PROĐE BROD! :) Na putu prema Lutrakiju...

Inače, u Epidaurus se svakog leta održavaju večeri pozorišnih predstava. Fantastično i neponovljivo iskustvo gledati predstavu u starom grčkom amfiteatru...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inače, u Epidaurus se svakog leta održavaju večeri pozorišnih predstava. Fantastično i neponovljivo iskustvo gledati predstavu u starom grčkom amfiteatru...

Mora da je dobro. Jedna od razglednica odatle je bas sa neke predstave. Sunce u zalasku i pun amfiteatar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno si imao priliku ali ne znam da li si je iskoristio, tri puta nedeljno u sezoni vozi brod kroz kanal sa sve večerom, svećama , muzikom - polako i natenane uživaš u fantastičnom graditeljskom poduhvatu starih Grka.... Lepo te žmarci prolaze od monumentalnosti kanala, tek kad si dole shvataš veličinu.

...prokopavanje kanala zapoceto je 67.g. za vreme Nerona, a definitivno je prokopan 1881-1883.g.. Projektant i graditelj kanala bio je Tur Stevan(Tur Istvan),madjarski pukovnik u sluzbi Austrougarske. Radove na prokopavanju izvodili su srpski i madjarski kubikasi iz Banata tj.Potisja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuuu... :zaljubiska: kad se spoje avanturisti i ovako krenu...odusevljava me to,divim se,ne nalazim reci,al' jasno vam je sta bih rekla..BRAVO!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gnjavatorix, vredelo je sačekati. Prvo MFT, pa putopis - izmedju ostalog sa vrlo informativnim opisom kampova (hvala što ste i na taj segment obratili pažnju), bilo je zadovoljstvo i gledati i čitati :P ! Verujem da će vaša iskustva uticati na mnoge forumaše (naročito mladje) i usmeriti ih sledeće godine put kampova. To je iskustvo koje treba doživeti i koje može u velikoj meri izmeniti kod nas opšte prihvaćeni koncept letovanja :wub: ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka