Cantona 7

Izleti na Krfu

116 poruka u ovoj temi

 

Corfu Chandris više ne postoji, sad je tu podignut novi hotel Ikos Dassia, otvara se u maju i sumnjam da će njegov bazen biti otvoren za sve.

 

odmah pored hotela "Korfu Candriz"

Možda je ovaj mali detaljčić promakao u čitanju mog posta:D

Malo bi  bilo i nerealno za očekivati korišćenje bazena u sklopu hotelskog kompleksa.

Za ,,Čandriz,, nisam znao(Hvala za info),jer mi je sećanje na Krf ,,bajato,, 2010-ta.

Ali što bi Đoka Balašević rekao ,,princip je  isti,sve su ostalo nijanse,,

O ukusima ne treba raspravljati:)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao forumasi, interesuje me da li je neko isao na plaze Lefkade sa Krfa na izlet? Ako jeste kako i gde se organizovati, koje su cene i da li ima neko neku preporuku? Mi bi trebalo da budemo smesteni u Dasiji sredinom juna meseca. i bas bih volela do Lefkade,,,

Hval unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

ako me neko cuje posto vidim da nikoga nije bilo od marta meseca na ovoj temi....

Ako se odlucim za Krf bicu u Dassiji, koja je najbolja opcija za posetu Srpskj kuci i Vidu?
Da li ici iskljucivo sa agencijom, da li uopste mozes da odes sam bez agencije tj onih lokalnih vodica.
Da li imaju nase agencije koje vode tj da su vodici Srbi i pricaju na Srpskom?
Hocu da vodim decu a ne bi da im pevodim sve sta neki lokalni vodic prica na polu engleskom.
Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da mozete sami.Englezi nemaju veze nikakve sa Vidom i Srpskom kucom.U gradu prepodne posetite Srpsku kucu ako zelite da u grupi slusate samo sacekajte neku grupu i pridruzite im se,preko puta posetite Srpski ducan tamo mozete kupiti knjigu Lj.Saramandica kustosa i naseg pocasnog konzula na Krfu koji ce vam rado i potpisati istu procitajte veoma je poucna i bolja od svakog vodica.Na Vido voze brodici iz stare luke cena je 1euro agencija vam zaista nije potrebna za ove posete posebno ne iz Dasije.Pozz

Izmenjeno (VERANDA)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mauzolej na Vidu je otvoren u sezoni do nekih poslepodnevnih sati to mozete proveriti u Srpskoj kuci.Sve je otvoreno i besplatno za posete.Osim prevoza brodicem.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne,  kada sam spomenuo engleski mislio sam da ne vode Grci lokalci koji govore poluengleski zbog dece...da bi oni culi nesto pametno o svom narodu...da  ne moram ja da im prevodim...nisam ni mislio da Englezi imaju neke veze sa celom pricom.zato sam pitao da li imaju nasi vodici koji pricaju na srpskom ili neko ko radi u muzeju da im isprica nesto.
Ali ok, i da nema pricacu im ja...ovo mi je bitnije, lokacije odakle se krece na Vido i koliko je karta. Znaci grad Krf, stara luka uvek ima neko ko vozi.

Hvala jos jednom :-)
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2016. godine bili smo sa dvoje dece tada 11 i 9 godina takodje smo odseli u Dasija a na ostrvo Vido isli potpuno u svojoj reziji. Kolima dodjete do luke gde za cini mi se 3 evra ostavite automobil na ceo dan preko puta se nalaze taksi brodici koji za 1 ili 2 evra po osobi voze do ostrva Vido.Plovi se petnestak minuta.Sami lako puteljkom prosetate do mauzoleja i spomen ploce "Plava grobnica" Mozete ostati koliko hocete jer brodic non stop kruzi tamo vamo. Grupe turista stalno stizu sa vodicima sto strani sto nasi pa ako zelite mozete sacekati neku od  nih i cuti sta ima da vam ispricaju o ostrvu. Mi smo slucajno tu ostali i saslusali neku nasu grupu. Inace Srpska kuca radi do 14 casova u njoj radi nas covek i sve ono sto bi vam ispricao vodic na Vidu isprica on. Nas je pitao da li smo culi govor na Vidu tako da nije imalo potrebe da nam on ponavlja. 

Izmenjeno (slavuj)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo nase agencije organizuju i vodic je predstavnik na ostrvu.Na Vidu prica vodic a u Srpskoj kuci kustos.Ove godine sam imala privilegiju da slusam kustosa i na Vidu posto je bila predsezona isao je sa nama da nam otvori mauzolej i brodic je angazovan specijalno za nas.Neopisiv dozivljaj.Svi amo bili dirnuti. pustao nam je deciji hor koji peva Tamo daleko.jedna devojka je citala  pesmu "Plava grobnica".Na brodicu u povratku je pusten snimak  recitala Dragana Nikolica dok smo bacali cvece u more...Emocije je tesko opisati...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20180521_090230.thumb.jpg.07f247b7ba0e06

pogled sa Vida na grad...

Izmenjeno (VERANDA)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlične slike. Vidim da nisam ja jedini koji je slikao ovo drveće, ima ih nekoliko komada duž puta, svako od njih uslikao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A  miris i zvuk ?:)Kad bi to moglo da se uslika ili sipa u neku flasu i ponesi kuci u Srbiju...:cvetak:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka