Cantona 7

Izleti na Krfu

116 poruka u ovoj temi

Pre 23 minuta, daliborpet je rekao/la:

Neki izlet do Parge, ili ako se nege moze kupiti povratna karta?

Krf je toliko sadrzajan da mislim da su izleti u Pargu previse...

Parga je lepo mesto i ja bih joj odvojila ceo odmor ili je ukombinovala sa Sivotom...

Svaki odlazak u grad Krf je izlet za sebe...

Krf je odlicno povezan lokalnim autobusom, karte nisu skupe i uz malo pripreme sa foruma moze se obici samostalno bez placanja skupih izleta...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/20/2014 at 16:27, ncurcic je rekao/la:

Da li je neko upoznat kako stici do Palaiokastritsa iz Dassia-e? Zanima me zbog Glass botom boat trip izleta? Unapred hvala :))

Iz Dasije do Paleokastrice ima direktan autobus.Staje na stajalistima okrenutim ka gradu. Karta kosta 2,5 evra u jednom pravcu. Staje na 5 m od plaze...Povratak je na kraju dana..Van sezone je to oko 18,00. Mozete reci vozacu da stane na La Groti...

DSCN5564.JPG

Ovaj isti autobus vozi i na Glifadu...Karta do Glifade iz Dasije je 5,oo evra..

DSCN5400.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.corfu.de/korfu-bus.htm

Evo marsruta kretanja autobusa na Krfu..Autobusi su klimatizovani, nisu skupi, a vozaci i kondukteri izuzetno ljubazni..Sve je podredjeno putnicima...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, molim forumase za pomoc.Leta 2017 bicu 10 dana u Kasiopiju.Zanima me izlet u Albaniju. Rade li ga nase agencije, ili moram sa Grcima ili Englezima? Unapred zahvalan,Nenad

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepe su slike Dalibore...Taj sam izlet propustila, sad kada vidim slike bas mi zao...

Evo malo slika sa Lakonesa

 

 

20170724_135518.jpg

20170724_135809.jpg

20170724_140410.jpg

20170724_140405.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima još slika u Foto turi.

Prelepe slike Paleokastrice, a vidis, ja sam propustio da obiđem vidikovac, da ne kažem zaboravio, ali dobro vraćam s ove godine da obiđem sve ono što nisam prošle

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas cu da ih vidim. Super ti to slikas. Kazu ko jednom na Krf ode uvek mu se vraca. Idi obv na vidikovac, fenomenalan je pogled, priroda....ma sve. Nemam reci da opisem tu lepotu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja volim sve da isfotkam, sve da vidim.... i onda šta god da slikam imam po nekoliko duplih slika,  kad se vratih sa krfa, ijaoooo.... oko 1300 slika u telefonu, od toga mi ostalo nekih 900, recimo različitih. Ko isto voli to, razumeće o čemu se radi, ko ne, rećiće da sam lud..haha....Ali Krf je toliko lep da bez 1500 slika ništa nismo napravili, ali znam osobu sa kojom sam proveo par sati u šetnji u gradu bez ijednog fotografisanja... OMG:neznam::neznam::neznam:

Svi to kažu, ko jednom ode uvek se vraća.

Izdvojiću jedan trenutak, nešto što mi mnogo nedostaje, a to je večernja vožnja skuterom do glavnog grada, parkiraš se i onda ulaz u stari grad ....jooj, nije mi dobro hahaha

Mnogo mi krivo što mi fotke u Paleokastrici predvece ispale katastrofa. Ugasio mi se fon kojim slikam i onda morao tetrisom (valjda ce neko ukapirati) hahaha

 

 

20170801_211956.jpg

DSC_0196.JPG

 

DSC_0189.JPG

Izmenjeno (daliborpet)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicne su sve fotke, super prikazan Krf, da ljudi vide sta da ocekuju kad odu tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje je nabolje mesto na Krfu za bazu?

Da mozemo na Paxos i Antipaxos, grad Krf i da uvece nije dosadno, tj da ima sadrzaja za dete i za nas odrasle? Volim guzvu   :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljo za to sto trazis po meni bi bilo najbolje da smestaj trazis u Kerkiri(koja je jedino zivo mesto tog tipa,ne racunajuci onaj "luna park"na jugu-Kavos:D) ili mesta u njenoj blizini,tipa Dasia ili Ipsos koja su jedno do dugog,mesta uz magistralni put jako mala preko dana jako dosadna,a tek uvece moz' misliti:D

Prednost bi dao Dasi-ji zbog otvorenog bazene(slobodan za sve posetioce),odmah pored hotela "Korfu Candriz" gde se tokom dana mozes opustiti uz neko hladno osvezenje ili recimo neku klopicu.

Paxos i Antipaxos je najblize odraditi sa juga ostrva,ali ako budes radila izlet preko lokalnih agencija a i nasih obezbedice prevoz .

Po meni jedino mesto(volim lepo mesto,uvece da prosetam i da je zivo+prelepa arhitektura samog grada gde dominira Venecijanski stil)

KERKIRA

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Corfu Chandris više ne postoji, sad je tu podignut novi hotel Ikos Dassia, otvara se u maju i sumnjam da će njegov bazen biti otvoren za sve. Ipsos uopšte nije dosadan (ne znam kakva dešavanja očekujete), ali  tokom jula i, naročito, avgusta, porodični ljudi bolje da ga izbegavaju zbog par klubova koji su smešteni uz plažu i rade celu noć. Na Krfu ne postoji vašar-mesto kao PHP na Halkidikiju. Dasija i Guvija su odlični kao baza, s tim što je Guvija življe mesto ali plaža je lošija- mala je, pesak-šljunak, ok ulazak, ali boja vode jezerska. Ima znatno lepših mesta, npr. Kasiopi, pod uslovom da nećete baš često u glavni grad. Inače, sam glavni grad Kerkira ima nekoliko "tačaka" gde je moguće kupanje, ali više kao "buć" u prolazu, kad se umorite od razgledanja grada. To nije baš sjajno rešenje ako imate malu decu. Srećno sa potragom.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pitao za Ikos Dassia. Za nas 4-oro krajem jula traze 8.800. i slovima osam lhiljada i osam stotina eura, Verovatno nece pustati padobrance....

 

Koje je nabolje mesto na Krfu za bazu?

Da mozemo na Paxos i Antipaxos, grad Krf i da uvece nije dosadno, tj da ima sadrzaja za dete i za nas odrasle? Volim guzvu   :D

Ako ne nadjes odgovarajuci smestaj u gradu, mozes i u okolini od 10-15km: Perama, Kontokali, Gouvia, Dasia, Ipsos, uz iznajmljivanje automobila

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka