Cantona 7

Izleti na Krfu

116 poruka u ovoj temi

Možete obići nešto malo, sigurno ne sve, čak ne ni blizu toga. Ja sam prošle godine na ostrvu bio kolima i za dve nedelje nisam video više od trećine, a stalno sam negde zujao, pa vi sad vidite koliko je Krf veliki.

Da ne govorim da bi to češće šetkanje busevima vrlo brzo prebacilo cenu rent-a-kara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm... znaci nije toliko sjajno koliko sam se nadala :huh:

Hvala u svakom slucaju...ima jos fore do leta i do konacne odluke o destinaciji :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko upoznat kako stici do Palaiokastritsa iz Dassia-e? Zanima me zbog Glass botom boat trip izleta? Unapred hvala :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je autom ili skuterom. Mozda ima i organizovan izlet iz Dasije koji ukljucuje prevoz busom i glass boat izlet. Ili busom do grada pa drugim busom do Paleokastrice.

prigradski busevi

http://www.ktelkerky...es_id=7〈=en

a ovde su i plavi (gradski) i zeleni (prigradski)

http://www.allcorfu.com/ou-buses.html

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Dasije obići Paleokastricu ili gradskim prevozom ili eventualno preko neke od agencija u mestu.

Nikako NE zaobići, vredna je obilaska.

Za izlet preporučio bih svakako (sem Paleokastrice);

-grad Krf

-selo Lakones (Iznad Paleokastrice)

-selo Pelekas (iznad Glifada plaže)-Kajzerov tron

-Ahravi (sever ostrva) plaža i mesto

-ostrvo Paksos i Antipaksos ( Gajos na Paksosu)

-Ahileon

-Pantokrator planinu i vrh

....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima! Zanima me da li postoji neki fakultativni izlet po ostrvu autobusom, jer kada smo bili na Tasosu, imali smo fakultativni izlet autobusom oko celog oostrva? Krf je veci, ali makar i neka strana ostrva kao obilazak autobusom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teniserka,

ako pod fakultativnim izletima podrazumevaš izleta koje organizuje agencija preko koje dolaziš na Krf, "moja" agencija ih je organizovovala. Nije postojao izlet kojim se obilazi celo ostrvo i nisu svi izleti autobusom, neki su brodom. Nam su ponudili sledeće izlete:

1. Obilazak glavnog grada, poseta Srpskoj kući i ostrva Vido

2. Odlazak u aqua park

3. Obilazak plaža na istočnoj obali

4. Obilazak ostrva Paxos i Antipaxos

5. Odlazak u Albaniju

U mestu gde smo mi letovali Kassiopi, bilo je nekoliko lokalnih agencija koje su organizovale izlete. Misli da je u ponudi bilo oko 20 izleta što samo Krfa, što okolnih ostrva i mesta. Cene izleta se kreću od 10-tak evra do 40-tak evra (poseta Albaniji) po osobi. Deca plaćaju pola cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Znam da nisu svi izleti autobusom. Mislila sam na fakultativni izlet koji organizuje agencija preko koje se dolazi. Nisam mislila bas celo ostrvo, ali recimo neke delove autobusom. Na primer, Sidari, Paleokastrica, Ahilion itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene, izlet paxos i antipaxos 26 evra, albanija isto toliko (ukljucena je i viza), srpska kuca i vido 15 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mladene hvala na informacijama. interesuje me da li taj izlet do Paxosa I Antipaxosa ukljucuje boravak na PLAZAMA ANTIPAXOSA.

Da li se ostaje na njima i koliko ili samo ukljucuju kupanje ispred tih plaza zbog nemogucnosti pristajanja vecih brodova. Postoje razne varijante ali mene bas interesuju detalji.

Antipaxos ima dve najplaze Vrika i Voutoumi. Koliko sam upucena na Paxosu se valjda ostaje u gradu Gaios.

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kada se ide ka paxosu, kupanje je na otvorenom moru, prolazi se kroz pecine, a svraca se i na plazu jednu na antipaxosu. prijave za te izlete treba izvrsiti dva dana ranije, jer navodno postoji veliko interesovanje. nikako nemojte na te izlete da idete sa nasim agencijama, jer su cene za 40% vise, i to minimum. potrazite agenciju tamo, tako je najbolje, i sve ce vam lepo objasniti. imam kod sebe jedan letak, slikacu ga, i pokusacu ovde da postavim, ako mobilna aplikacija tapatalk to podrzava.

dakle ostaje se na plazi na antipaxosu.

ako hocete da obidjete krf, uzmite auto, ali sa punim osiguranjem, i kod sigurne agencije. desava se da pukne hladnjak, pukne guma i slicno. tamo je sve preskupo.

trebalo bi posetiti glifadu, jer su svi rekli da je to najlepse na ostrvu.

Izmenjeno (Mladen84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mladene.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Znam da nisu svi izleti autobusom. Mislila sam na fakultativni izlet koji organizuje agencija preko koje se dolazi. Nisam mislila bas celo ostrvo, ali recimo neke delove autobusom. Na primer, Sidari, Paleokastrica, Ahilion itd.

Meni se Sidari nije dopao. Prilično prljavo more a stene podsećaju na peščar Dunava.

U gradu Krfu ima veoma zanimljiv Muzej azijske umetnosti, možda jedini takve vrste u celoj Grčkoj.

Koga put nanese put Moraitike može posetiti spomenik koji su podigli pripadnici Drinske divizije svojim stradalim drugovima. Otkrivanju spomenika je prisustvovao kralj Aleksandar. U blizini je i spomenik seljaku, Grku Janisu Janulisu koji iz poštovanja prema umrlim ratnicima svoju zemlju nije obradjivao na mestu gde su sahranjena tela naših ratnika.

Izmenjeno (Barkmann)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko nedavno dosao sa Krfa i ima nekih svezih informacija o izletima i cenama? Mi odlazimo 4og, pa me zanima kakva je situacija sa cenama ove godine...I takodje, molim za konkretne informacije, agencija za preporuku, gde je najpovoljnija cena, vasa iskustva, izleti iz Dasije, Krfa...Neke izlete jednostavno necemo moci da organizujemo u privatnoj reziji, pa cemo tako pola posla odraditi preko agencija.

Svuda negde a na Krf nikako...Evo, konacno doslo vreme da obidjemo i ovo prelepo ostrvo. Dakle, prvi put odlazimo, pa su nam sve informacije jako bitne. 

Izmenjeno (Ja_)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki izlet do Parge, ili ako se nege moze kupiti povratna karta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka