Cantona 7

Izleti na Krfu

116 poruka u ovoj temi

Suki,jel si na Paxos-Antipaxsos išla organizovano nekom agencijom ili uhvatila prvi brod i otišla?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo prosle godine isli na taj izlet. To se nikako ne moze nazvati podvodnim krstarenjem. U pitanju je brod koji ima stakleno korito pa se moze gledati ispod povrsine vode. Jedno 10 minuta se vidi samo plava voda dok ne izadjes iz luke. Onda dodjes do jednog mesta gde imaju parkiranu neku skoljku i rakove pa ronioci to pokazuju putnicima s one strane stakla. Posle se zaobilazi oko ostrva vido i tamo je bio kavez s morskim lavovima koji izvode predstavicu od jedno desetak minuta i onda se vraca u luku. Meni je bilo interesantno, deci je pogotovo zanimljivo. Celog dana su izleti. Posle obavezno (ili pre) idite na Vido na kupanje i obilazak nasih znamenitosti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko zeli da obidje Paxi i Antipaxi, moja preporuka je da ide u sopstvenom aranzmanu, i to "Flying delphinom". Naime, postoje dva broda, glisera ili sta su vec :-) jedan je Ionian cruises, a drugi flying delphin. uglavnom sve agencije iz Krfa rade ili jedan ili drugi, a razlika je sto je delfin duplo brzi. Valjda utorkom, cetvrtkom i subotom krece u 9 iz luke u Krfu, a iz Gaiosa krece u povratku u 17h. njime se putuje jedno sat vremena i imate celo popodne na Paxiju. Tako da, ko voli, moze sam da organizuje vreme. Preko agencija koje rade Krf - Parga-Paxi-Krf ture uglavnom se najvise vremena provede na brodu, i imate samo sat vremena za kupanje. Mada, mozda neko voli tako. Sa Paxija imate brodice na 15 min do Antipaxija. Oba ostrva su prelepa, tako da je steta da se na njima provede samo sat vremena kad moze mnogo vise, a i jeftinije je jer ne placate uslugu agenciji, vec samo kartu za gliser ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Pepi! Dopada mi se ova tvoja ideja! Jel se sećaš koja je cena karte bila tako? Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam tacno sigurna (otprilike 20e, ali nemoj bas da me drzis za rec) , ali mislim da je bilo duplo jeftinije nego preko agencije. Svuda na Krfu imas lokalne agencije koje nude po razlicitim cenama maltene iste aranzmane. Ne znam koliko je karta kad je kupis u luci (postoji i ta varijanta). Javicu ti ako iskopam negde prospekt :D (uspomena sa letovanja)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle sta obici pod obavezno? Srpska kuca,Vido, Akva park? jos neke zanimljivosti? obici cemo celo ostvro, al nisam bas obavestena gde sta moze da se vidi?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle sta obici pod obavezno? Srpska kuca,Vido, Akva park? jos neke zanimljivosti? obici cemo celo ostvro, al nisam bas obavestena gde sta moze da se vidi?

Sve to što si navela i još Ahileon (10-ak km od grada Krfa),tvrdjavu i muzej Azijske umetnosti u gradu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo šta sam ja obilazio po Krfu:

Stari grad Krf i obe venecijanske tvrđave, Arheološki muzej (mali ali zanimljiv), Srpska kuća i ostrvo Vido, Vizantijski muzej (meni se nije nešto dopao, pošto se svodi gotovo isključivo na ikone i crkvene predmete). Osim crkve sv. Spiridona treba obići crkvu Sv. Jasona i Sosispatra, to je najstarija crkva na celom ostrvu iz vizantijskog perioda. Postoje još dve vizantijske male crkve koje su većim delom obnovljene u kasnijim periodima. Sve ove vizantijske crkve nalaze se u delu grada koji je poznat kao Paleopolis i tu se nalaze i ostaci nekadašnje ogromne ranohrišćanske bazilike, ostaci rimskih termi, bedema itd. Nedaleko odavde je imanje Mon Repos gde se nalazi se lokalitet antičke Korkire. Po tom imanju su razbacani veoma skromni arheološki ostaci, dok je u zgradi tog imanja zanimljiv muzej, čiji je veći deo arheološka postavka. Još malo južnije nalazi se Mišje ostrvo sa onom malom crkvom (ovo simpatično ostrvce se nalazi na gotovo svim turističkim brošurama Krfa). Van grada može da se obiđe Ahilejon, Sidari, Paleokastrica i Angelokastro. Angelokastro je tvrđava koju je u 13. veku podigao epirski despot Mihajlo Anđel Komnin i nalazi se na jednoj visokoj steni iznad mora. Ja sam se popeo do utvrđenja i obišao ga samo spolja, jer su se 2007. godine vršili konzervatorski radovi te je bila zatvorena za obilaske.

Ps. nešto od ovog što sam nabrojao možete videti na mojoj foto turi Krf 2007.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li postoji neki izlet do lefkade?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u ponedeljak dosla sa Krfa,i od izleta su nam nudili grad Krf+Vido,akvapark i krstarenje istocnom obalom.Postoji par agencija u Kasiopiju ( a verovatno i u drugim gradovima) koje imaju bas veliku ponudu,pa mozete ici i preko jih.Na zalost,za Lefkadu nisam videla ponudu a sto se tice izleta van Krfa ima za Pargu,Paxos i Atipaxos,Albaniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mimbg,

može neka informacija u vezi cena izleta,

Hvala,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko nase agencije izlet brodicem do Krfa+Vido je 20e,krstarenje istocnom obalom je 16e,akvapark 20e.

Sto se tice njihovih lokalnih agencija cene su sledece:

grad Krf brodicem 15e

vecernje krstarenje do Krfa 16e

krstarenje ist.obalom 15e

Albanija 31e

Paxos,Antipaxos,plave pecine 31e

Parga +Paxos 31e

Paleokastrica1 je 15e

Paleokastrica2 je 10e

Akvapark 30e

(za detaljne info mozete pogledati sajt www.kassiopi-cosmic.com mada je preporuka da sve sto mozete da obidjete kolima to i uradite a ostalo brodicem i naravno da se na Vido ide ipak u organizaciji nasih agencija)

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji izlet do Lefkade i Kefalonije, ali ne znam koja firma ih radi. Znam neke ljude koji su prošle godine išli na takav izlet. Neprovereno, ali izgleda da ima izleta čak i do Zakintosa, mada se meni to čini preteranim. Mislim, to je dosta daleko, praktično ceo dan provedeš u putu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

možda će ovo zvučati preterano, ali negde sam u žurbi na ne znam kom sajtu naleteo na podatak da sa Krfa postoji i mogućnost da se na Paxos ode i - hidroavionom!?

Da li je neko čuo uopšte za ovu mogućnost ili zna da li to stvarno postoji i eventualno da li je cena tako nečega uopšte moguća za "običnog čoveka":o?

Nije za mene, klinac je lud za nekim crtaćem gde glavni lik vozi hidroavion, pa reko'...

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se moze ici na Paxos u svojoj reziji, mislim kolima do grada pa brodicem dalje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka