Cantona 7

Izleti na Krfu

116 poruka u ovoj temi

Interesuju me ponude agancija na Krf-u za izlete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo vazi za Kasiopi:

Osnovni izlet je do grada Krfa, poseta Srpskoj kuci i odlazak na ostrvo Vido. Izlet moze biti organizovan brodom ili autobusom, zavisi od broja prijavljenih i vremenskih uslova.

Pored ovog, verovatno ce vam biti ponudjen i izlet do Ahileona (mada to moze biti i deo paketa "osnovnog izleta").

Sto se nase agencije tice, to je uglavnom to. Za ostale izlete se snadji preko lokalnih agencija - uporedi cene, cesto se desava da postoje znatne razlike u cenama izleta. Moja preporuka ide agencijama Cosmic (vrlo blizu luke) i Fulvia (preko puta restorana Little Italy). Izleta inace ima mnogo - od BBQ na Sandy Beach, Sidari, Aqualand, Mountain Safari... ma izbice ti pare vec negde iz dzepa... :) Vreme polaska sto se tih izleta tice je uglavnom tacno, vodici (uglavnom mladi Englezi) su vrlo korektni i sve u svemu ako ne zelis da iznajmis auto to uopste nije lose.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kolike si otprilike cene izleta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je cena za "osnovni izlet" do grada Krfa, Srpske kuce i Vida negde oko 25 evra, zavisi od toga da li se ide brodom ili busom. U sopstvenoj reziji to moze biti nesto jeftinije i verovatno ces kada budes na Krf isao drugi, treci, cetvrti... put to obilaziti sam, ali za prvu posetu Krfu ipak preporucujem da ides na organizovan izlet, pa neka i kosta malo vise.

Cene za ostale izlete naravno zavise od toga kuda ides, ali racunaj da ih nema mnogo sa cenom ispod 10 evra...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rekose mi ortaci da ne propustim Aqualand, jer je bolji od onih u Bugarskoj i Turskoj (u kojima sam bio). Kao da je treci po velicini u Evropi. Koliko je on?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da je karta za celodnevni boravak plus prevoz iz Kasiopija negde oko 20 evra... U Akvalendu nisam bio, samo sam prolazio pored, izgleda OK... Taj veliki Akvalend se nalazi relativno blizu grada Krfa, u unutrasnjosti ostrva. Ako si u Kasiopiju, znatno blizi ti je Hidropolis koji se nalazi na putu za Sidari, ali je i znatno manji od Akvalenda. Mislim da je celodnevna karta negde oko 15 evra.

Web site Akvalenda www.aqualand-corfu.com

Izmenjeno (Srdjan J.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aqua park na Krfu je mnogo manji od onog kod Kusadasija i meni se licno manje dopao.

Postoji i izlet na Kefaloniju,proslog leta je kostao oko 65e...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je cena za "osnovni izlet" do grada Krfa, Srpske kuce i Vida negde oko 25 evra, zavisi od toga da li se ide brodom ili busom. U sopstvenoj reziji to moze biti nesto jeftinije i verovatno ces kada budes na Krf isao drugi, treci, cetvrti... put to obilaziti sam, ali za prvu posetu Krfu ipak preporucujem da ides na organizovan izlet, pa neka i kosta malo vise.

Cene za ostale izlete naravno zavise od toga kuda ides, ali racunaj da ih nema mnogo sa cenom ispod 10 evra...

ako ides da posetis Srpsku kucu, Vido i sam grad Krf onda to uradi u sopstvenoj reziji.

Karta do Krfa ti je autobuska 1 evro u jednom pravcu, Srpska kuca je uvek otvorena i naicices na ljubaznog kustosa muzeja koji ce vam sve objasniti, do ostrva Vido karta je 1 euro.

Sve ukupno te izadje 3 eura !!!!

Ostalih 22 evra lepo potrosi negde pametnije nemoj da te kradu lopovi iz agencija :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da te "oderu" za taj izlet, to je tačno, ali da je karta za autobus na relaciji Kasiopi - Krf 1 evro, to baš neće biti... Jedino ako nije došlo do drastičnog pada cena autobuskog prevoza ove godine... ;)

Sigurno da možeš proći jeftinije, ali ako si prvi put na Krfu, izlet sa "našom" grupom ima svojih prednosti, pogotovo je lepo ako idete brodom iz Kasiopija... Naravno, prilikom sledećeg boravka na Krfu, odlazak do Srpske kuće i Vida u sopstvenoj režiji je nešto što je logično, tada ti grupa više nije potrebna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SRDJANE, znam da si to vec pominjao ali ne mogu vise da citam,

na koje si sve izlete isao na Krfu osim ovih koje si pomenuo. Mi idemo svojim kolima ali cemo platiti agenciji izlete jer ipak mi cemo samo da idemo i da blenemo a ja zelim da moja deca i nesto pametno cuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se "edukativnih" izleta tiče, praktično je taj "grupni" izlet do Grada Krfa, Srpske Kuće i ostrva Vido jedino što možeš da svrstaš u "obrazovnu sekciju". Taj izlet može, ali i ne mora (kako koje godine) da obuhvati i posetu Ahileonu, što takođe ne treba propustiti. Od ostalih izleta ne očekujte previše - oni su koncipirani da zadovolje prosečnog britanskog turistu koji o istoriji ne zna baš mnogo (a i ne zanima ga, kako mi se čini). Znači, klopa, piće, provod... :) Mi smo jedne godine krenuli na izlet sa britanskom grupom busom do Paleokastrice. Izlet je bio "zanimljivo" osmišljen: prvo smo svratili u fabriku Mavromatis, gde se prave sva moguća pića od kumkvata (čuveno "krfsko" voće, nalik malim pomorandžama, možete ga ponekad videti u Vero marketima) i pazi kad su nam tu prikazivali film o tome kako teče proces proizvodnje u fabrici! :D Šta ti je edukacija... Zatim je naravno za sve nas organizovana degustacija i mogućnost kupovine proizvoda po fabričkim cenama, što su svi zdušno pozdravili! :) Nakon toga, u Paleokastrici je zaista lepo videti taj čuveni manastir, otići na vidikovac, okupati se... i nazad u Kasiopi. Sasvim korektno, kad sve sabereš. Devojka koja je imala ulogu vodiča (ljubazna mlada Britanka) nema naravno pojma o tamo nekim ratovima, stradanjima srpske vojske i slično... Što se ostalih izleta tiče, ugledaš na primer izlet "Corfu By Night" i pomisliš ko zna šta, a ono praktično ispadne vožnja busom do Grada Krfa popodne (i to danom kada prodavnice rade popodne) i povratak oko 22h (u vreme kad nema gradskog prevoza). To je sve odlično ako nemaš kola na raspolaganju, ali ako rentirate auto, i ako vas je više, to je ipak mnooogo bolja varijanta. Izlete tipa BBQ na Sandy Beach, stvarno ne treba komentarisati, tu je odmah sve jasno. :D

Krf za nas ima poseban značaj, ali kada prelistaš malo turističku literaturu shvatiš da je ratova i stradanja na ostrvu bilo koliko hoćeš i da smo u tim knjigama mi dobili naših nekoliko pasusa i da nam niko neće dati više... Možda smo i mi za to malo krivi... Kad ukapiraš da je naša Srpska Kuća na 200 m od glavnog gradskog trga a da praktično niko od EU turista i ne zna za nju, kad vidiš da spomenik na Vidu nije baš u sjajnom stanju i da za njega opet EU ekipa praktično i ne zna, a vidiš da svi znaju za brod Kalipso Star sa providnim dnom koji ide do Vida sa druge strane gde možeš da vidiš foke u akciji... Uhvati te malo bedak... Kustos Srpske Kuće, gospodin Ljuba Saramandić, mi se čini kao čovek kome je stalo da to tamo funkcioniše kako treba, i vrlo ljubazno će vam dati informacije o svim obeležjima vezanim za boravak Srbije i naše vojske na Krfu, pa ga i potražite.

U svakom slučaju, kao što sam već rekao, moj bi savet bio da odete na grupni izlet sa "našima", a nakon toga sedajte u auto, lagano i oprezno vozite i uživajte...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA SRDJANE,

javljamo se posle odmora CAO

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DA LI NEKO IMA ISUSTVA VEZANO ZA IZLETE KALIPSO ZVEZDA BRODOM(PODVODNA KRSTARENJA) - DA LI VREDI I U KOM MESTU IMA?

INTERESUJU ME JOS I JEDNODNEVNA KRSTARENJA KOJA NUDE NA KRFU.IMA LI NEKIK ISKUSTAVA?

A GRCKE NOCI?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalipso ti krece iz luke u centru grada Krfa,(mozda ima i u nekom drugom mestu, ja nisam videla) videces vec, tu su svi brodici za izlete, tj. za Vido. Mi smo sve ostalo obilazili kolima, ali izlet koji je jako lep je Paxos-Antipaxsos 20-25E.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da Calipso i nije nesto?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka