pefkari

Katici kod Ivanjice

642 poruke u ovoj temi

Suki, imam predlog! Kazi mu da te odvede u selo Katici kod Ivanjice. Kada hocu da odmorim dusu, ali stvarno i napunim baterije, odem tamo. Selo se nalazi izmedju Ivanjice i Arilja, na obroncima planine Mucanj, na nadmorskoj visini od tacno 1041 m. Pansion "Obradovic" ce vas prigrliti i, verujem da cete mu se uvek vracati. Mi smo ih "otkrili" putem neta pre 2,5 godine i do sada smo bili 10-11 puta. Kao i na Tari- u sva godisnja doba, za sve moguce praznike...Sta da ti kazem, prosle godine smo bili i na njihovoj slavi- zvali nas . Parola im je "Udahnite Mucanj!", a oni ce se potruditi da vam organizuju i izlete po okolini, pentranje na vrh Mucnja ( turistickim vozicem), a mozete i sami peske ( mi smo to letos radili prvi put). Upoznali smo drustvo na Tasosu, poceli da se vidjamo i u Beogradu s ljudima, odveli ih tamo i ovi se odusevili. Da ne duljim- imaju prezentaciju, pa pogledaj, a mi planiramo uskoro tamo! Cekam da bas "utvrdim" da necu ici na Tasos od 20.9., pa cu se baciti na pravljenje novih MFT, izmedju ostalih stavicu i tu. :srce:

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, imam predlog! Kazi mu da te odvede u selo Katici kod Ivanjice. Kada hocu da odmorim dusu, ali stvarno i napunim baterije, odem tamo. Selo se nalazi izmedju Ivanjice i Arilja, na obroncima planine Mucanj, na nadmorskoj visini od tacno 1041 m. Pansion "Obradovic" ce vas prigrliti i, verujem da cete mu se uvek vracati. Mi smo ih "otkrili" putem neta pre 2,5 godine i do sada smo bili 10-11 puta. Kao i na Tari- u sva godisnja doba, za sve moguce praznike...Sta da ti kazem, prosle godine smo bili i na njihovoj slavi- zvali nas . Parola im je "Udahnite Mucanj!", a oni ce se potruditi da vam organizuju i izlete po okolini, pentranje na vrh Mucnja ( turistickim vozicem), a mozete i sami peske ( mi smo to letos radili prvi put).

Ovo cu ozbiljno da razmotrim, ako ne za godisnjicu, onda za neki vikend. Hvala na predlogu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, imam predlog! Kazi mu da te odvede u selo Katici kod Ivanjice. :

Kojim putem se ide do tih Katica, kakav je put, koliko ima od BG?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno je najbolje ici Ibarskom magistralom, preko Cacka, Pozege i Arilja. Postoji i kraci put da se do Pozege stigne preko Divcibara, ali se trenutno neki delovi puta rade, pa nije preporucljivo njime ici. Katici su na 210 km od Beograda. Kada prodjes Arilje prema Ivanjici, u mestu Prilike ( obelezeno skretanje) , videces na tabli pise " Katici 14 km". Sa svim zastojima put traje izmedju 3,5 i 4 sata. Vredi svaki minut voznje!

Ako vas jos nesto zanima, slobodno pitajte.

He-he! Upravo mi dosao muz sa posla i zamislite sta kaze- " Da znas, neki od sledecih vikenda racunaj da idemo u Katice!" Juupiiii! :srce:

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He-he! Upravo mi dosao muz sa posla i zamislite sta kaze- " Da znas, neki od sledecih vikenda racunaj da idemo u Katice!" Juupiiii! :srce:

Jao Pefkari, bas ti iskreno zavidim! Vi svaki vikend negde idete, blago vama kad vam posao tako nesto dozvoljava. Nama kad krenu radne subote :besan: ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga moja, to je sad jos dok ne pocnem i ja da radim, a muz radi SVAKE subote, pa kad uspemo, tutnjimo! Nije to svakog vikenda, bilo bi lepo da jeste! Ali gledamo da iskoristimo bar NEDELJU, kad okolnosti dopustaju ( vreme, lova, zdravlje, obaveze prema deci i familiji...) da samo malo odleprsamo van Beograda! I to sve unazad par godina, otkad su nam deca porasla, pa ne moramo da im bas stojimo nad glavom ( al' i kad odes negde- brines za njih; to ti ide u rok sluzbe!)

Zelim ti da se ubuduce i ti organizujes cesce, putujes i punis baterije! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zelim ti da se ubuduce i ti organizujes cesce, putujes i punis baterije! :srce:

Eh, hvala....tako bih zelela da budem sama sebi gazda :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo,prodje vikend, a za isti...Ispunjen plan, obisli Katice! Vreme je bilo grozno, ali tamo se prezivi sve. Ovo je trebalo da bude jos jedan letnji obilazak, obzirom da smo kalendarski jos u letu (nesto imam blokadu, je l' se tako kaze?!)

Krenuli smo u petak u 14 h, izlazak iz grada je trajao toliko da smo mogli snimiti i "Dugo toplo leto" ( serija). Citav sat! Po izlasku na Ibarsku magistralu "uhvatismo " se puta prema Cacku, a preko Ljiga ( nikad nismo obisli Struganik i rodnu kucu vojvode Zivojina Misica), Gornjeg Milanovca ( stalno planiram da "orobim" "Metalac"), Medjuvrsja ( u blizini centrale je restoran na vodi "Santa Maria" u kome sam jedino jela riblju corbu i dopala mi se jer od nje nije otpadao jezik od ljutine!), Ovcarsko-Kablarske klisure ( tu mi svaki put bude krivo sto ne stignemo da obidjemo nijedan od silnih manastira, nema sanse da ih sve popamtim, ali probacu da se setim... Jovanje, Nikolje, Uspenje, Sv. Trojice, Sretenje, Blagovestenje, Vavedenje, Vaznesenje, Ilinje,Preobrazenje) kod Cacka, sveta mesta koja su u narodu poznata kao mala srpska Sveta Gora. Zatim put nastavismo preko Pozege i Arilja i u mestu Prilike skrenusmo na desno i uzbrdo ka selu Katicima ( bitno je znati da se od table na kojoj pise Prilike, a zatim "Katici 14 km" ide pravo jos 300-tinak m pa se onda skrene). Desno gore iznad puta vidi se crkva sa plavim krovovima.

Bilo je radova na putu, mokar kolovoz pa nismo jurili. U etno- apartmane porodice Obradovic stigli smo oko 18.30 h ( bas je potrajalo). Inace ima jos jedan put do tamo, preko Divcibara, kraci za oko 30 km i putuje se, u normalnim okolnostima oko 3,5 h. Zbog radova na putu ovog puta nismo tuda isli.

Docekali su nas divni domacini, koje posle 2,5 godine i velikog broja dolazaka smatramo svojim prijateljima. Oni se porodicno bave turizmom i ugostiteljstvom. Biznis je davno, pre vise decenija zapoceo deda Tiosav, koji je dugo drzao kafanu pored kuce, da bi posao preuzeli njegovi sin i snaja (uz zdusnu pomoc zene i cerki!) i kao poslednji - ukljucio se unuk. Sada i njegova devojka ucestvuje u poslu ( priprema hrane, posluzivanje gostiju u kafani) Vise puta su bili u novinama i na TV- u kao uspesni ugostitelji, a 2005. godine dobili su nagradu "Turisticki cvet" kao najuspesniji u svom poslu.

Nastavak sledi...

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo,jos samo da sacekam nastavak :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, stigli smo oko 18.30. Da napomenem da smo napravili kratku pauzu za ispijanje kapucina i maciatta na OMV pumpi iza Cacka ( buduci da smo na ranijim putovanjima zastajali na pumpi kod Lajkovca, a ista se pretvorila u lokalni bircuz, sto mi se nikako ne dopada, a cekanje da te primete se oduzilo na pola sata, plus zaboravise sta smo nas dvoje i narucili, dakle TU OMV pumpu zaobici u sirokom luku!)

Docekali su nas nasi ljubazni domacini sa domacom rakijom, slatkim od kupina i kafom, i mada je bilo svega 4 stepena- bilo je toplo oko srca! :srce: Dok smo razmenili par informacija o tome sta se kome dogadjalo u medjuvremenu, bilo je vreme za veceru: specijalno pecen ivanjicki krompir, mlad i star kajmak, domaci sir, salata od pecenih paprika, paradajz, domaci hleb ( kome je trebalo uz krompir), domace kiselo mleko i za kraj- parce torte ( mljac, mljac, da prste pojedes, ko hoce dacu mu recept!) Fotke cu naknadno ubaciti, ili cu ih "gurnuti " u MFT.

Posle vecere, buduci da je bilo suvo, krenuli smo u setnju putem ka Kokinom Brodu. To nam je uobicajena mars-ruta kada hocemo da se dobro prosetamo, a da idemo po cistom putu i ne blatnjavimo se. Bilo nas je osmoro i tako smo se lepo isceretali i nadisali svezeg vazduha. Pri polasku smo naleteli na "lokalce",likove koji su nezaobilazni deo "folklora"- direktora skole (koja je nekada okupljala 700 djaka , jer su deca iz svih okolnih sela tu dolazila, a sada ih ima 70-ak;velika skola koja ima ogromnu fiskulturnu salu ( mnoge beogradske skole kubure sa tim!), vlasnika lokalne kafane, njegove radnike, vlasnika jedne od 2 prodavnice u selu... Videli sm da se otvorila nova kafana i da je dobila i bastu... kafana do kafane...

Pansion "Obradovic", koji se nalazi u samom centru sela, je bio kafana, kojoj je nazidan jos jedan sprat. Na spratu se nalazi 5 soba ( dvokrevetne, trokrevetne i 1 cetvorokrevetna), a u prizemlju kuhinja, trpezarija sa bibliotekom ( imaju saradnju sa "Narodnom knjigom"), kafana-kafic, ne znam kako bih to nazvala, jer nije bircuz nego lep topao prostor sa kaminom, sredjen sa ukusom, koji sluzi i kao dnevni boravak za njihove goste, cist toalet u sklopu svega...

Tu se vratismo da se okrepimo posle setnje i zime... Vruc caj uz koji se servira limun i med u specijalnim plasticnim posudicama, suvi keks sa cimetom. Ili fenomenalna domaca rakija u minijaturnim cokanjcicima ( rakiju mrzim, ali kod njih je pijem i ja! :) ) ili nes sa puno slaga, preliven cokoladom i "proboden"piskotom sa slamcicom i reket-kasicicom ( ni u Bgd-u se ne sluzi tako!) ili topla crna ili bela cokolada, ili kuvana rakija ili vino... izbor je veliki. :P

Zene odigrase partiju jamba, muski preferans, u pozadini se cula probrana sentis domaca i strana muzika... na TV-u je isao dobar film bez tona, da niko nikog ne ometa... Atmosfera- da pozelis! Ovo drustvo koje je bilo je vec uigrano, samo sto svaki put neki par dovede nekog svog novog, tako da izgleda sve isto, a ipak je malo drugacije. Jos niko nije bio da mu se nije svidelo!

Da dodam da se domacice dogovaraju sa nama sta cemo za sledeci ili sutrasnji obrok, ako postoji problem da neko ili njegovo dete TO nesto ne voli da jede, uvek postoji alternativa- prosto, nece dozvoliti da iko ostane gladan i nezadovoljan. Takvi su!

Kraj 2. dela

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlican opis,mozes li napisati koliko vas je kostao smestaj sa klopom.I jos nesto me zanima,ima li svaka soba kupatilo ili je zajednicko.Vodila bi sestrine klince,i to mi je jako bitno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekaj, Goco, budi strpljiva! Opis jos nije gotov! :D :D Salim se, dobices sve informejsns! :srce:

Dok smo mi tako uzivali, ususkani u toplinu ovog doma, stize vest da sutra ujutro od 7 h do uvece do 19 h nece biti struje ( sto znaci ni grejanja za one koji imaju radijatore u sobama i apartmanima). Na mom licu uzas! Jedini uslov za boravak BILO GDE je da bude cisto, ima vode ( kakve god) i da se zimi mogu ugrejati , a leti rashladiti. Jos kad domacini rekose da u istom periodu nece biti ni vode, skupila sam se kao cvarak na 4 stepena!

Razradih taktiku: naviti sat da me probudi u 6.30, da iskoristim kupatilo, proluftiram apartman i stignem da zagrejem koliko-toliko dok ne nestane struja! Sve tako i bi! Onda se vratih u krevet da doknjavam koliko mi se hoce. Sledece budjenje je bilo u 10 h! Brzinsko umivanje iz flase i juris na dorucak! A tamo, sve ono sa dobrodoslice, jaja na oko, sir , kajmak vruce projice i domace kiselo ( ako to ne volite, dace vam mleko, jogurt, sok, sta se dogovorite), one sjajne paprike...mljc, mljac! Uvek je u opciji domaci dzem ili nesto drugo po dogovoru...

Kratak odmor posle dorucka u "salonu" i dogovor gde cemo dalje... Bilo bi tu planova, ali pala kisa i ne staje... Kisobrane u ruke, pa pored lokalne skole u setnju...ka necemu sto se zove Bela crkva ( za ovoliko puta nisam tamo bila. ali ima puno da se pesaci nizbrdo- uzbrdo!) Tako smo hodali, slikali, hodali i kad sam se vec dobrano smrzla, neko rece-" dosta je, bas je hladno!", a drugi dodadose da nismo jos ni na pola puta!

Vratili smo se rumeni i mokri od znoja, pa pravo pred kamin, vruc caj u ruke...citanje novina u polumraku...bas je bilo lepo,bez sale...Zezanje samo tako!

Sledio je poziv na rucak, a za stolom: iz cinije se pusi domaca supa, u drugoj ciniji sarme sa suvim mesom, u trecoj pasulj, tanjiri sa paprikom i paradajzom, sir, kajmak, vruc domaci hleb. Na kraju stize i torta!

E, tu odlucim da pojedem sarmice i zavrsim tortom ( 2 parceta, razume se! :D ), a pasulj i salate drugom prilikom!

Do ovde je sve bilo samo da pozelis! Onda resimo da se razidjemo na kratak odmor ( treba i od tolikog uzivanja predahnuti!) To je bila greska!

Nisam ranije u prici navela da pored te kuce u kojoj su sobe za izdavanje Obradovici imaju i nekoliko kuca-brvnara apartmantskog tipa, potpuno opremljene za samostalno spremanje klope (sto se, obzirom na cene klope kod njih uopste ne isplati!). Mozete nesto sitno spremiti, kuvati kafu, caj, deci griz ili slicno, ali to ce vam i oni napraviti a cene pica (kafa, caj, su smesne i ne isplati se ni sudove prljati i prati za toliko)

Dve brvnare su za 4 osobe najvise i greju se na drva, jedna polu- brvnara ima dva 4-orokrevetna apartmana za izdavanje i potkrovlje koje koriste necujni i nevidljivi domacini kad je sve krcato i bas kad je nuzno. Od skora imaju i apartman za do 7 osoba ( bili smo u njemu pre mesec dana sa drugim drustvom- fenomenalan je! Ima prizemlje sa jednom spavacom sobom ( za jednog), velikim kupatilom koje je opremljeno djakuzi kadom i tus- kabinom, veliki dnevni boravak sa trpezarijom i kuhinjskim delom u kome mogu jos dvoje da spavaju, kaminom u njemu i prostranom terasom ispred; na spratu su jos 2 spavace sobe - jedna sa 2 odvojena kreveta i jedna sa bracnim i mislim da obe imaju svoje terasice ( soba sa bracnim krevetom ima, to znam!)

Jedini promasaj, po meni, je sudopera ugradjena na pocetku kuhinjskog dela pod kosim delom krova, ali meni to nije predstavljalo nikakav problem ( mada je to drustvo bas jelo i pilo van onoga sto smo imali u ponudi)!

One dve brvnare "na drva" su dvoetazne- dole kupatilo, dnevni boravak, trpezarija, kuhinja; gore- spavaca soba. Nasa "miljenica" je sredisnja kucica koja se zove"Snezana" i to gornji apartman. Tu imate radijatore, i kad je sve o.k., tj. nema vanrednih popravki kao sto je sad bilo, na debelom minusu u vesu mozete da se setate!

E, vratismo se mi u svoj mili apartman- a on hladan! :)

Kraj 3. dela

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se bas udubila,aj sad i 4 deo :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Resismo da se malko zgrejemo, ispod jorgana, cebeta, ledja uz ledja, obuceni kao da smo negde na Himalajima... Muz je ubrzo zahrkao, a ja sam se polako ledila...ruke...pa, noge, a onda su se stvorili stalaktiti i stalagmiti na nosu! Vrtela sam se , vrpoljila i bilo mi je samo sve hladnije. Tako su prolazili vekovi...i dragi se probudio, a ubrzo je dosla i struja. Sisli smo do pansiona, koji je udaljen oko 200m od nase kucice. Nase drustvo, koje je nocilo u samom pansionu je vec uveliko pilo kaficu, mi se pridruzili, a ubrzo nosevi su nam najavili veceru- mirisala je gibanica u celom prostoru! Dakle za veceru: gibanica, tikvanik, jogurt... Ubismo se od klope! Da li prosetati po kisi? Dodjose neki ljudi, sedose da popiju kafu i rekose da su upravo dosli iz Sjenice i da tamo pada sneg!?

Pala je odluka da odigramo partijicu jamba i karata, pa na spavanje! Za sutradan nam je opet bilo najavljeno da od 7 h nece biti struje...

Vecali smo sta da radimo, jer je plan bio da sutrasnji dan provedemo u nekoj aktivnosti...Palo je spavanje, sada u toplom apartmanu, muz je gledao film, a ja sam nadoknadjivala propusteni san...

Jutro, kisa i dalje pada, hladno je, veverica nam pretrcala put..lokalni kucani nam se motaju oko nogu, traze drustvo i oni, pitomi su i slatki...

U trpezariji mirisu ustipci...Bez kafe pravo idemo na dorucak, a kafu cemo posle meraciti! Uz ustipke stizu , opet kajmak i sir, domaci dzem od sljiva i dzem od paradajza, kiselo mleko.

Kafa, setnja oko pansiona i kucica, pakovanje, pozdravljanje, pokloni u vidu domacih proizvoda, bez kojih nas nikad ne pustaju i- pokret!

U povratku, u Gornjem Milanovcu zastajemo kod "NORVESKE KUCE" da popijemo kapucino. Godinama prolazimo pored ovog restorana i privlaci nas njegov oblik vikinskog broda i eto- svratismo! Iznutra me razocarava, jer je prilicno propao, ali toalet je cist, kapucino pristojan, osoblje izuzetno ljubazno... Na spratu se nalazi muzej...I tada upitasmo konobara da li je to privatno vlasnistvo, koliko je staro i zasto se tako zove. Sve suprotno od onog sto sam mislila . To je drustveni objekat, izgradjen 1987. god. na inicijativu logorasa tog kraja koji su bili internirani u Norvesku tokom drugog svetskog rata i koji su inicirali stvaranje Drustva srpsko- norveskog prijateljstva, pa je ideja bila da se izgradi takav objekat i tu pozivaju prijatelji Norvezani na susrete. Muzej je mali, potresna slika tog vremena.

Stizemo kuci, voda, struja, sve je sad u redu... :srce:

KRAJ

Draga Goco, sto se tice cena pogledaj na njhovom sajtu www.selo-turizam.com, da ti ne bih dala neku pogresnu informaciju. Mozes ih pozvati i dogovoriti se sve sa njima, a i reci da su ih preporucili Vesna i Zoki. Mislim da ces biti zadovoljna i da ces se vracati kao i svi njihovi gosti koji su ikada tamo bili! Da napomenem da nikada nismo imali ovako lose vreme, to sto se desilo sa vodom i strujom je nesrecan sklop okolnosti, a domacini su ucinili sve da nam u tim uslovima bude sto prijatnije i zato im porucujem: Obradovici, volim vas! :srce: :srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj kajmak i ustipci ce da presude,stvarno detaljan opis.Hvala na informacijama :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka