pefkari

Katici kod Ivanjice

642 poruke u ovoj temi

Tacno cu da umrem koliko mi se ide.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada je lepo veme i mogucnosti za zujanje su vece: domacini te odvezu turistickim vozicem na vrh Mucnja odakle puca pogled ka Torniku, Goliji...Tu se nalazi izvor "Savina voda" koji ima "lekovitu" moc, kazu da ko se umije vodom sa njega ozdravice, popravice mu se vid, tako nekako...

Kanjon Uvca...Pa nije daleko odatle ni Zlatar, Zlatarsko jezero...

Domacini su napravili lepu bastu iza pansiona, sa suncobranima, stolicama, drvenim lezaljkama i bazenom...letnja varijanta, a za klince bi bilo lepo da ih tamo povedes na sankanje...znas kakav je sneg! Lep, beo i debeo!

Ako ne ides svojim kolima, mozes autobusom do Prilika, a tamo ce te domacini sacekati i prevesti do kuce. Isla sam i tako!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno cu da umrem koliko mi se ide.

Vala i ja cu,vec 10 put sam na temi i vec mastam o ovom odmoru.Ima li neka slikica,sajt sam pregledala,koliko moze da se vidi lep je smestaj :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Tu se nalazi izvor "Savina voda" koji ima "lekovitu" moc, kazu da ko se umije vodom sa njega ozdravice, popravice mu se vid, tako nekako...

Jel to ona voda koju ne mozes da popijes vise od 2-3 gutljaja?

Stvarno je ok za kozu, sluzokozu - kvazi lekovito, nego je jako bazna (valjda), neki rekorder po pH vrednosti i svetu...Objasnila mi drugarica, stomatolog.

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Klopa ( krisom sam slikala da me drustvo ne pljuje)

katicihranark7.th.jpgthpix.gif katici2hranaug2.th.jpgthpix.gif katici3hranazo9.th.jpgthpix.gif katici4hranahj0.th.jpgthpix.gif

katici5hranaio1.th.jpgthpix.gif katici6hranarq2.th.jpgthpix.gif katici7hranafl0.th.jpgthpix.gif katicinesbk9.th.jpgthpix.gif

katiciustipciwn5.th.jpgthpix.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel to ona voda koju ne mozes da popijes vise od 2-3 gutljaja?

Stvarno je ok za kozu, sluzokozu - kvazi lekovito, nego je jako bazna (valjda), neki rekorder po pH vrednosti i svetu...Objasnila mi drugarica, stomatolog.

:D

:) , nemam pojma! Ja se umila samo s dva prstica, u sustini se jezim na te price! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Haha...ma kazem ti, cista HEMIJA, nikakve misterije i natprirodne sile.

To sto se vec prirodno nalazi u toj vodi, to stavljaju u lekove za kozne bolesti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Klopa ( krisom sam slikala da me drustvo ne pljuje)

thpix.gif thpix.gif thpix.gif thpix.gif

thpix.gif

A mi cemo da te hvalimo :D

I meni se ide negde, u neku kucicu da odmorim malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neka slikica

:blink: Neka??!!

pansion5jn4.th.jpgthpix.gif pansionjesen2pi9.th.jpgthpix.gif pansionleti2tj3.th.jpgthpix.gif pansionleti3tt5.th.jpgthpix.gif

pansionleti10pc4.th.jpgthpix.gif pansionzimi2dc5.th.jpgthpix.gif pansionzimi4qs1.th.jpgthpix.gif pansionzimi5vb9.th.jpgthpix.gif

mucanj5nf3.th.jpgthpix.gif mucanj7me1.th.jpgthpix.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi prihvaceno vise slika( a ja probala da se provucem!) :D Vise u MFT! Ne znam samo kako da stavim gomilu slika, kad nemam dovoljno komentara za sve...a i sta ce moji komentari, slika govori sama za sebe... imam vec spremljene 2 ili 3 ture. Ne znam ni kako da izvrsim klasifikaciju: klopa, pejzaz u prolece, leto, jesen , zimu, flora, fauna, izleti, zezanje, .. :smorilo: :P

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Haha...ma kazem ti, cista HEMIJA, nikakve misterije i natprirodne sile.

To sto se vec prirodno nalazi u toj vodi, to stavljaju u lekove za kozne bolesti...

Nista ja ne znam! Bas sam strasljiva i nepoverljiva! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kazem da od pansiona, pa pored kucica prolazi tzv. "Staza zdravlja", dobra setnja kroz sumicu; imas setnju do Maca ( obliznjeg sela gde domacini imaju rodbinu, super su!), moze se napraviti (ako ides kolima) izlet do sela Zlakusa, kupiti neka grncarija za po kuci, (ali i za poklon), obici Terzica avlija ( etno-kuca sa dvoristem, potocicem, izlozbenim i prodajnim prostorom, lepo za videti, ulaz je bio 100 din po osobi), u okviru toga imas i restoran pokriven nastresnicom, sa domacom kafom i sokovima, rakijom, nema ono kapucino, nes, bar nije bilo prosle godine), Potpecka pecina... Mi smo par puta pravili "iskorake"-budemo par dana u Katicima, pa se vracamo kuci tako sto odemo i obidjemo Studenicu, Milesevu...

Mozete prosetati kroz Ivanjicu ( meni je simpaticna) i popiti nesto u renoviranom hotelu "Park" ili restoranu "Vodopad" ( interesantno)

Ako imas vise dana, pa zahvatis i radne, predlazem da svratis u prodavnicu "Prolece" u Arilju i pazaris nesto iz njihovog asortimana vesa, pidzama, bebi-dolova... Na tom pravcu ima i trenerki pamucnih i od mikro- fibera. Naravno, tu je i "Jasmil". Svaki put kad se zadesimo tamo kolektivno idemo u kupovinu gaca i potkosulja, carapa i ostalog, da se ljudi koji to drze sigurno pitaju da l ' smo normalni i idemo li goli kad smo malo-malo pa kod njih! :) :)

U Ivanjici se nalazi i rehabilitaciono-zdravstveni centar koga domaci od milja zovu "Anemija".

Sta jos imamo: "Proleter"-fabrika carapa, Fabrika tepiha Ivanjica, "Javor", a na glavnoj raskrsnici u gradu se na relativno malom prostoru nalazi spomenik cica-Drazi, palim borcima u drugom svetskom ratu i onima koji su pali u poslednjim nasim vojevanjima.

Sredinom avgusta bio vasar, a u blizini je i Guca...

Pa nije dosadno! Ako vam se ne seta mozete igrati odbojku u sali skole ( dace vam direktor skole kljuceve) ili fudbal na terenima okolo, a leti se i beru kupine i maline ( pola skupis, pola pojedes, mmmm...), u jesen se beru jabuke ...

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi prihvaceno vise slika( a ja probala da se provucem!) :D Vise u MFT! Ne znam samo kako da stavim gomilu slika, kad nemam dovoljno komentara za sve...a i sta ce moji komentari, slika govori sama za sebe... imam vec spremljene 2 ili 3 ture. Ne znam ni kako da izvrsim klasifikaciju: klopa, pejzaz u prolece, leto, jesen , zimu, flora, fauna, izleti, zezanje, .. :smorilo: :P

Kako god hoces,samo stavljaj te slike,ja sam otkacila na sve ovo :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goco, ostala sam ti duzna jedan odgovor. Sve sobe imaju svoje kupatilo, osim, cini mi se, jedne dvokrevetne u samom pansionu, koja IMA svoje kupatilo, ali ono nije u okviru sobe, vec do nje ili prekoputa. Apartmani imaju peskire, za sobe ne znam, ali pitaj ih (ovo mi je vazno, jer sam godinama vukljala SVUDA peskire i bade-mantile, ovde ne nosim!

Evo jos malo slika inside

snezana1kx1.th.jpgthpix.gif snezana2dp2.th.jpgthpix.gif snezana3fp4.th.jpgthpix.gif snezana4fv8.th.jpgthpix.gif

snezana5qu1.th.jpgthpix.gif snezana6hz9.th.jpg snezana7of1.th.jpgthpix.gif turcvetve2.th.jpgthpix.gif

pansionhr1.th.jpgthpix.gif savinavodahr7.th.jpgthpix.gif

U sredini je slika moje omiljene kucice, donji apartman, okolina te kucice, kafic, izvor "Savina voda" (poslednja slicica)

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Satima se mucim da ubacim nove slicice, imageshack ne radi! :besan: :ljutko:

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka