marusha

Mahdia-opšta tema

200 poruka u ovoj temi

Patroliraju od 2015 od napada na plazi i ima ih u svim hotelima i meni.to pojacava osecaj sigurnosti a toga ima i u Spaniji jer je i tamo bilo napada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidija , znam ja gdje sam dosao. Sto se arapa tice vidim da ne razumijete poentu. Klinac iz Njemacke ili Holandije nece rukama uzimati hranu, istu probati i vratiti u zdjelu. Da su samo klinci takvi bilo bi odlicno. Posto ste obisli hotele u Tunisu prosto ne mogu da vjerujem da EM Mahdiju stavljate u isti kos Royal El Mansour. Oni ne mogu zajedno. 

@maštalica meni te puske stvarno ne ulivaju sigurnost. Ljetujem u Egiptu, Tunisu i ostalim arapskim zemljama ali ovo vidim prvi put. Takodje i barikade do El Dzema mi govore da se ne radi samo o rutinskoj kontroli. Sto se djece tice oni sutra idu. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne stavljam ja u isti kos Mouradi i Iberostar, Iberostar je fenomenalan ali mi i u Mouradiu nista nije nedostajalo, sobe velike, hrana super a plaza je ista. Iberostar je luksuzniji, izbor hrana malo veci, sobe sa mermerom na podu ali mu je i cena mnogo veca. On je u rangu Turske i Kipra po ceni. I Rusi su nekulturni i bucni i ima ih mnogo svuda.

Izmenjeno (Lidija J)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljamo za 7 dana drugarica i ja da posetimo Tunis...može li mi neko reći za koji hotel da se odlučimo El Mouradi palace Port el Cantaoui ili El Mouradi Mahdia?! Hvala..

Izmenjeno (Biljana84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi sta zelite, ako vam je prioritet lepo more onda Mahdia a ako volite i da prosetate i da izadjete pre Palace jer u Portu imate marinu, setaliste, Hard Rock kafe i blizu je Sus.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lidija J

EM Palace nije u Portu, vec na par kilometara. Tu nema za "lepo prosetati". Jedino u taksi ili kocijom do Porta. Ako im je do setnje i ako sumladji ljudi, najradije bih preporucila YH.  Ima kafica, barova, diskoteka...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Mahdiji tek nece imati zabavu osim u hotelu, ne znam sta vole, zato sam i rekla da odrede prioritet. 

Izmenjeno (Lidija J)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Astorcic, koliko ste platili luaz za El Jam i koliko ste cekali da se popuni, hvala ? 

I da li je ok krenuti u 8 iz hotela, da se izbegne vrućina, koliko je to. Moguće ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovoricu ja ako nije problem.Ulaz je 10 dinara a deca nisu placala.Mi smo na lokalitetu bili u 10 ujutru i bilo je bas vrucina mada je deo amfiteatra u hladovini.U neposrednoj blizini imate prodavnice pa obavezno kupite vodu,mislim da je 2 sata sasvim dovoljno za obilazak

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikolas81, hvala, ali ja sam pitala za cenu luaza... Bez obzira, već se ovde raspitali, pronašli jos dvoje zainteresovanih, pa sutra u 8 krenemo... Hvala puno ? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica, lep provod i da što više vidite i posle nam pričate!:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Luaz je jako jeftin.Mislim da je oko 3 dinara i nesto po osobi.Mi sa dvoje male dece nismo mogli da cekamo luaz da se napuni jer dok se ne napuni nece da krene,vec smo sa jos jednim parom iz Srbije uzeli taxi koji nas je odveo do El Dzema,tamo nas cekao 2 sata i vratio u hotel i sve to je ukupno ispalo 120 dinara tj 40 evra za sve.

Izmenjeno (Nikolas81)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica luaz od Mahdije do El Dzema je 3,6D. U odlasku smo cekali nekih 45min i onda sam doplatio jos jednu kartu da krenemo jer je falio jedan putnik. U povratku smo krenuli za 2 min. Nikada se ne zna. U povratku smo imali udes, nista strasno ali cekanje na suncu vise od 1h vremena...nije bas zanimljivo. Ulaz za El Dzem je 10D i sa tom kartom idete i u muzej koji je nekih 10min hoda udaljen od El Dzema. Mi smo iz hotela krenuli u 7h. Taksi od hotela do Mahdije je 5D, za lokalce 3D. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravio sam da napisem da u El Dzemu placate 1D ako zelite da slikate.  Znaci da je ulaz placate 11D. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo placali taj deo za slikanje a napravili smo preko 100 fotografija,prvi put cujem za to.Ono sto mi je neobicno za taj lokalitet jeste da uopste nema guzve,mi smo bukvalno bili sami veci deo boravka tamo,sto mi je bilo neverovatno kod cinjenice koliki je istorijski i arheoloski znacaj El Dzema

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka