MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1126 poruka u ovoj temi

Zvezdo, si to ljubomoran?!:plez:

Jasta je:hahaha:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:rolleyes: Kamperi puni duha, kao i uvek.

@Звезда је живот Lichnos mi je, od kad sam se odlučio za kamp ove god. bio na prvom mestu. Volimo to Jonsko more....a, onda Marmaras.

Vidim te tvoje slike, pa se opet dvoumim. Ono što se nadje na web-u, slike su oskudne u prikazivanju tog dela sa šatorima. Ako imaš neku, poatavi je ako nije problem.

Ako si letovao tamo, značila bi tvoja iskustva. Mi nismo opterećeni nekim extra uslovima, ono, čistoća sanitarija, tuširanje, topla voda i sl. Napisao sam već, kampujemo godinama u potpunoj divljini.

Nama je bitno da nije baš previše pretrpano i da mi komšija nije u pola mog mesta, da barem u tom smislu vlada neki red....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Звезда је живот Lichnos mi je, od kad sam se odlučio za kamp ove god. bio na prvom mestu. Volimo to Jonsko more....a, onda Marmaras.

Vidim te tvoje slike, pa se opet dvoumim. Ono što se nadje na web-u, slike su oskudne u prikazivanju tog dela sa šatorima. Ako imaš neku, poatavi je ako nije problem.

Ako si letovao tamo, značila bi tvoja iskustva. Mi nismo opterećeni nekim extra uslovima, ono, čistoća sanitarija, tuširanje, topla voda i sl. Napisao sam već, kampujemo godinama u potpunoj divljini.

Nisam ja letovao u kampu, letovao sam odmah pored, a slikao sam za potrebe kampera sa ovog sajta. Moj sud oko uslova u kampu ne bi bio realan, ovo su slike iz spica sezone, oko 20 avgusta. Na plaži ispred kampa imaju svi uslovi ima urbaniji deo i mirniji prema brdu, ima i teren za odbojku. Tu ranije zadje sunce jer je brdo dosta visoko. Imam jos 2-3 slike koje ću smanjiti pa zakačiti. Inače Lichnos mi (nam) je ostao u lepom sećanju, mir, tišina, velika uvala okružena brdima sa drvećem,, kad hoćeš do Parge odeš kolima do ulaska, parkiraš i polako 

Inače poslednjih godina sam letovao na Paradiso plaži kod Neos Marmarasa, tako da u sličnim delovima letujemo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru.

Nadam se da je ovo "Звезда је живот" slogan nas "zvezdaša". :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo nije tema i tome ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Razmisljamo da probamo da idemo u kamp ovog leta, nas dvoje i deca od 5 i 2 godine.

Posto Sitoniju poznajemo k'o svoj dzep, nekako smo tu krenuli. U Armenistisu izgleda nema nista slobodno sto bismo mi hteli.

Ali dobili smo neku ponudu za Thalatta-u.

Ponuda je konkretno za smestaj tipa 

"Mobile Homes 4 persons"

trebalo bi da je to ovo:

https://www.thalattacamp.gr/en/pages/thalattacampEquipment/troxobiles_4_atomon

Ima li neko slike iz prve ruke kako to izgleda zapravo unutra (da nisu one "nasminkane" slike na sajtu), posebno slike WC-a i tusa koji bi trebao da bude tamo, a nema nijedne slike na oficijlelnom sajtu.

Takodje, zanima nas kakva je plaza tu, malo preciznije:

- Da li je sve pesak (i na samom ulazu u vodu) i koliko krupan (da li se moze nesto praviti od peska?)

- Da li je odmah dubina ili ima malo nekog plicaka gde bi se deca igrala (ako nema talasa ;-))

Ako jos neko ima neke druge preporuke i sugestije, slobodno neka kaze.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve je peščano- i plaža i ulaz.

Koliko me sećanje služi pesak je slične granulacije kao u Armenistisu: plus je što se toliko ne lepi,minus što nije za kule i gradove (rupe mogu da se kopaju).

Nema dugačkog plićaka,moja sa 4 god. zahvaljujući tome naučila da pliva :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje iskustvo s kampova a idem svake godine od 2016. i bili smo u Talati, Ozoniju, Armenistisu i Marmarasu (svuda min 3 pa do 15 dana):

Ozoni je cist, uredan, parcele za satore su podeljene, nema utovaranja komsija, blizu je grad za nabavku, ali je minus losija plaza nego na Sitoniji, blizina hotela i naseljenog mesta i buka koja se cuje nocu sa magistrale.

Talata je ogroman kamp, parcele nisu odvojene za satore, leze ti preko glave, puno je mladih, koncerti svaku noc (znaci od zurki nema mira nocu), paradiranje, guzve za tusiranje ali plaza je predivna (malo dublja voda na ulazu), mesto je izolovano, mana je prevelik kamp za moj ukus i veliki broj ljudi u sezoni.

Armenistis isto kao Talata, jedino sto su parcele odvojene pa imas vise intime.

Marmaras je malo strokav, parcele nisu odvojene i numerisane ali je kamp s dusom i vrlo ususkan, plaza nije neka al ko ide s decom idealan plicak, blizu grad zbog nabavki, doktora i velikih marketa a nekako odvojen kamp i nepristupacana u svojoj uvali.

Dakle, zavisi sta trazite.

Mene zanimaju iskustva iz kampova na jonskoj obali ili oko Volosa ako je ko bio skoro od vas pa da nam uporedite.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kamp SIKIA

Nalazi se oko 20 km od Volosa, izmedju mesta Kato Gatzea i mesta Kala Nera (poslednjih godina popularnog letovalista u Srba).

Drže ga dve sestre uz pomoc mnogobrojnog osoblja. Mokri cvorovi su uredni, odrzavani i cisti. Stice se utisak da cistacica ulazi da uredi prostorije odmah posto ih korisnik napusti. To je jedini kamp u kome sam video da radnici grabuljaju i odnose lisce sa slobodnih parcela, koje su odvojene i kaskadno rasporedjene u prijatnoj hladovini.

Plaza je nevelika, pescana, pogodna za igre sa decom u plicaku. Natkrivena je drvecem, pa ima i prirodnog hlada. Uz plazu je i restoran sa pristojnom ponudom i isto takvim cenama. Ko ne zeli da kampuje, ili mu iskrsne nekakav problem sa opremom, kao nasem susedu, Grku koji nije proverio sator pre polaska na odmor sa troje dece, može da unajmi vrlo lepo uredjene apartmane - kucice sa posebnim ulazom i parkingom.

Svako vece dezurni sa recepcije obilazi kamp svojim elektricnim vozilom i resava probleme nastale u toku dana. Za 12 dana koliko smo boravili u kampu nismo imali nikakvih poteskoca, osim naleta eskadrile smrdibuba kada uvece upalimo svetlo na ulazu u sator.

Sve u svemu, za 310 eura za dvoje odraslih, jedno dete, veliki sator, kola i struju za 12 dana, dobili smo i vise od ocekivanog...5cdecbffc4a92_12.KampSikia5.jpg.94fb45d75cdecbd5387e6_10.KampSikia3.jpg.1076f12b5cdecbffc4a92_12.KampSikia5.jpg.94fb45d75cdecc7b2e0e9_25.KampSikia18.jpg.cd9a75f5cdecc7b2e0e9_25.KampSikia18.jpg.cd9a75f

21. Kamp Sikia 14.jpg

23. Kamp Sikia 16.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kamp Nautilos

Nalazi se oko 2-3 km posle Platarie, a oko 6 km pre Syvote, kada se krecete magistralom uz more iz pravca Igumenitse. Pored kampa Sofas u blizini Perdike, Nautilos je jedini kamp u neposrednoj blizini Syvote, popularnog grckog letovalista poslednjih godina, ako se, naravno, izuzme Parga.

U kampu Nautilos sam boravio u dva navrata. Jednom na kratko, samo radi nocenja na povratku sa proputovanja po Peloponezu i drugi put, duze, na letovanju 2018. godine.

Sve u svemu, kamp je prostran, senovit sa nekoliko razbacanih, mokrih cvorova. Oni blize ulazu su stariji, ne bas odrzavani i negovani, ali funkcionalni. Pokazalo se da u kampu postoje i bolji, noviji i cistiji koji su blize restoranu, U nekoliko navrata bilo je problema sa toplom vodom na tusevima na ulazu, ali je taj problem resen posle prigovora na recepciji.

Plaža je dugacka, posuta krupnim kamenom, delimicno u hladovini. Nismo je mnogo ekspolatisali, jer je u okolini bilo i boljih i lepsih, ukljucujuci onu u kampu Sofas, čija nam se ponuda nije učinila primamljivom, sto zbog velike guzve na relativno malom prostoru, udaljenosti od civilizacije i prodavnica, kao i zbog blage nezainteresovanosti vlasnika omamljenog mirisom mora i borove sume...

U kampu Nautilos postoji i bazen na koji je pristup deci bez roditelja zabranjen. Zatvara se u 19.00h svakog dana, pa je njegova opravdanost upitna...

Nautilos je sasvim prosecan kamp, sa tendencijom propadanja, ali u nedostatku boljeg sasvim pristojno resenje za boravak u okolini Syvote. Po kvalitetu i ceni (300 eura za 10 dana za dve odrasle osobe, dete, veliki sator, kola i struju) nikako se ne moze uporediti sa znatno boljim kampom  Sikia u blizini Volosa...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro jutro,

ima li trenutno neko u kampovima da nam prenese svoje utiske_

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro jutro,

ima li trenutno neko u kampovima da nam prenese svoje utiske_

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne znam zasto svaki put duplira post, izvinte me..

ne znam zasto svaki put duplira post, izvinte me..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedna veliki glas za Sikuju ovog leta se vracamo tom kampu. Pored je i kamp Hellas deluje i on ok, ali nas odbijaju gcke takozvane vikendice u prvom redu do mora. U Sikiji sve pod konac, trude se bas, najvise ima stranaca, i mislim da je kamp mirnije nego Hellas. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868255
    Ukupno poruka