MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1126 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Šteta što je ova tema tek povremeno aktivna, iako postoji interesovanje.
Godinama pratim kamperska iskustva sa ovog i drugih foruma i obraduje me svaka promena, makar i sličnim pitanjima. Znači da još uvek ima živih, možda. :shok:
Iako sam sada :sator: šatordžija, kao mali (pre 30-35 godina), behu to prijateljsko-porodična letovanja prikolicom na Jadranu. Slabo se toga sećam, a kada me želja mine, tu su fotografije, kao i npr. ova tema http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/19394-ko-ode-kaja%C4%87e-se-ko-ne-ode-kaja%C4%87e-se/?page=3 koja je isto tako uglavnom "mrtva", čemu naravno ničim nisam doprineo da to i promenim. Kao većina ovde - više čitam, slabo pišem. Uglavnom, krenem u horizontalu :naspavanje: pa me uhvati planiranje/maštanje o sledećoj destinaciji, i na kraju  'ajde da proverim ima li novosti na forumu... Čestitke onima koji konstruktivno odgovaraju.

Pre koji dan smo raspakovali šatorčić u dnevnoj sobi, opremili ga kao da smo u kampu, i sa klincima uživamo u igri; naravno i prenoćimo ponekad. Pored se nalazi i trambolina i dečiji bazen, tek da ne pomislite da sam potpuni  :retard: .
S prvim toplim danima/noćima, sve to prelazi u dvorište, pa potom i u prirodu na jednodnevne izlete. Ponesemo i sto, stolice, ležaljke, suncobran, prekrivače, jastuke, prenosni frižider, sudove, roštilj, kotlić, alat, dečije rekvizite, kuče od 30 kg, a na kraju stanemo i mi u auto.

Da ne ispadne da je sve idila, na letovanje u kamp još nismo otišli! Razlog, a šta bi drugo, nego... žena :tik: . Strah od ovog, onog, bla, bla, truć, truć, mnogim oženjenim potencijalnim a nikad ostvarenim kamperima veoma poznato. Da ipak ne navodim sve moguće komplekse i strahove, rešio sam da ovo ne bude baš dugačak tekst. :hahaha:

Uglavnom, deca i ja se ne predajemo i u ovih par godina, ostvaren je napredak. Za početak je supruga hrabro (na deseti nagovor dece) ušla u šator, ostala koji minut i izašla živa, bez vidljivih novih mentalnih posledica. Potom je krišom, pa i javno ali uvek oprezno, povremeno ulazila u šator. Sve su to još uvek bila iskustva iz dnevne sobe. Sledeće godine, opet na nagovor dece (mamice mamice, molim teeeee), rešila da i ona prespava jednu noć napolju u šatoru, doduše na terasi u dvorištu. Ali, dobro, bitan je napredak. Kako je zaspala, tako je zagrmelo kao iz Trabanta  bez auspuha. Dok se još nebo nije potpuno otvorilo, primetio sam da supruga ume i da potrči. Hm... ta noć beše veliki korak unazad.
Letos, deca, pas i ja (uigran tim), nagovorismo je da odemo na plažu Oficirac u Petrovaradinu. U prevodu, jednodnevno divlje kampovanje. Naravno, u pola dana ogromno sr...! Svi brzo u auto a ti tata po onom potopu sklapaj šator i sve što uz to ide. Jedva smo autom prošli preko koktela polomljenih grana, blata i peska do asfaltiranog poplavljenog puta. Kada smo stigli kući, kiša je ubrzo prestala. I naravno ohrabrujući zaključak žene: I, evo ti tvoje kampovanje!!!
Ali, za nas nema odustajanja! Pokušavamo uvek istu taktiku: malo ispiranje mozga, malo tuđih utisaka sa kampovanja (što sa foruma, što poznanika), puno skinutih video snimaka (naravno LEPIH) kampova, ulazak na kratko u neki ako smo u blizini.itd. Trenutna situacija ipak nije tako tragična: možda bi i pristala u kamp, ali isključivo u bungalove. Za ženski mozak, to je kampovanje, jel tako? :wub:

Nadam se da ću ostaviti ovde još koji (malo kraći) komentar, tj da će to biti. iskustvo sa kamperskog letovanja, Ako uspem u tome, verovatno će to biti sa Sitonije: kamp Marmaras ili Sithon, ili nešto treće, nije ni važno... Kamperski duh ionako nije okovan striktnim planovima, gde već završimo, tu ćemo da rešimo i da uživamo!

:aplauz: za onoga ko je izdržao do kraja.

Izmenjeno (Kukuriku Kokoda)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

plaza kampa Sithon je super, ali krajem avgusta kad nema guzve

More201700024.jpg

More201700023.jpg

More201700025.jpg

More201700026.jpg

More201700027.jpg

More201700028.jpg

More201700029.jpg

More201700030.jpg

More201700031.jpg

More201700032.jpg

More201700033.jpg

More201700034.jpg

More201700035.jpg

More201700036.jpg

More201700037.jpg

More201700038.jpg

More201700039.jpg

More201700040.jpg

More201700041.jpg

More201700042.jpg

More201700043.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi i ove godine idemo na staro mesto, već četvrta godina Camp Marmaras. Ali prvo ćemo ići do Nei Poria, kupimo najmladju ćerku koja će biti tamo sa babom i dedom i onda krecemo ka Sitoniji. Planiramo da “putujemo” jedno 4-5 dana, da prespavamo gde nam se svidi. Ako neko ima neki predlog za zgodno mesto na tom pravcu, pored neke plaze da moze da stane auto sa prikolicom, slusam :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima. Jel bio neku uThalatti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prelistaj unazad ... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo kamperi. Bil li nekoj vo Comitsa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Postovanje svim kamperima,  ja sam Sale i iz Nisa sam, obozavam kampovanje kao vid letovanja ali supruga ne zeli ni da cuje pa stoga do ove godine nismo ni kampovali, sticajem okolnosti supruga ove godine ne moze da ide na more pa cemo sin i ja sami ici na letovanje i izabrali da idemo da kampujemo u satoru. u periodu od 11.08-21.08.

Nakon iscitavanja cele teme vise puta jer je pratim vec godinama dvoumio sam se izmedju camp Marmaras i camp Mitari, i odluka je pala na camp Mitari iz nekoliko razloga, blizi je Nikitiju (zbog nabavke - lidl) i plazama koje volimo da posecujemo i daju popust na boravak u kampu duzi od 8 dana bez obzira dali je predsezona ili sezona...

E sad, zamolio bih za savet iskusnih kampera oko izbora satora jer ovaj koji imam ima vise od 40 godina, na internetu sam nasao sator marke quechua 4.1 arpenaz pa me zanima iz nekih vasih iskustava da li ovaj sator moze da izdrzi neko malo jace nevreme ili duzu kisu recimo evo postavicu i link da vidite o cemu se radi 

https://www.decathlon.de/p/campingzelt-familienzelt-arpenaz-4-1-fur-4-personen-1-kabine/_/R-p-4123?mc=8378237

Izmenjeno (sashko)
slovna greska prilikom kucanja
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Zdravo kamperi. Bil li nekoj vo Comitsa?

Obisli detaljno...,

Lepa i velika plaza, veliki kamp, ima raznih parcela i velikih i malih, uglavnom u dobroj hladovini, higijena u toaletima 7 od 10, ima prostora za pripremu hrane, zajednickih frizidera... Sredinom avgusta je bila prilicna guzva.

Izmenjeno (inspektor_nagib)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovanje svim kamperima,  ja sam Sale i iz Nisa sam, obozavam kampovanje kao vid letovanja ali supruga ne zeli ni da cuje pa stoga do ove godine nismo ni kampovali, sticajem okolnosti supruga ove godine ne moze da ide na more pa cemo sin i ja sami ici na letovanje i izabrali da idemo da kampujemo u satoru. u periodu od 11.08-21.08.

Nakon iscitavanja cele teme vise puta jer je pratim vec godinama dvoumio sam se izmedju camp Marmaras i camp Mitari, i odluka je pala na camp Mitari iz nekoliko razloga, blizi je Nikitiju (zbog nabavke - lidl) i plazama koje volimo da posecujemo i daju popust na boravak u kampu duzi od 8 dana bez obzira dali je predsezona ili sezona...

E sad, zamolio bih za savet iskusnih kampera oko izbora satora jer ovaj koji imam ima vise od 40 godina, na internetu sam nasao sator marke quechua 4.1 arpenaz pa me zanima iz nekih vasih iskustava da li ovaj sator moze da izdrzi neko malo jace nevreme ili duzu kisu recimo evo postavicu i link da vidite o cemu se radi 

https://www.decathlon.de/p/campingzelt-familienzelt-arpenaz-4-1-fur-4-personen-1-kabine/_/R-p-4123?mc=8378237

Pogledaj 4.2, bolja je konstrukcija nego kod 4.1. Mi koristimo 5.2 vec nekoliko godina i zadovoljni smo, svasta je preziveo. Pre toga smo dugo koristili McKinley Dakota 4 koji je takodje bio dobar.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala najlepse na odgovoru...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tanja_NS Pre svega, svaka čast na tvojim info. Iako je to uvek dosta i subjetkivno, ipak tvoji opisi znače. Odmah da dodam da smo iz istog grada. Ja sam Telep-čanin.

Neverovatno je da sa suprugom, evo već 15-ag godina kampujem, aliiii, nikad na moru. Naime, kampujemo i po 15-ak dana, uglavnom na jezerima, širom Evrope, isključivo zbog mog hobija- pecanje šarana. Kažem neverovatno, jer imamo ogromno iskustvo, opremljeni smo jako dobro, jer su takva kampovanja bez struje i sl.

Medjutim, na more idemo u apartmane, koji me strašno nerviraju. Na primer, prošle godine u Agios Nikitasu na Lefkadi su nas bukvalno ubiliiiii neki Česi sa decom iznad i ispod nas (zadivljujući primer Evropske kulture)! Zašto na moru ne kampujemo-nemam pojma? Valjda smo navikli na predivnu prirodu i ambijent svih tih jezera, crvkut raznih ptica, da pomisao na kamp na moru, deluje kao da smo smestili šator na "Najlon pijacu" (ti znaš o čemu pričam, a za druge - Novosadski buvljak)

Nemamo kamp-prikolicu, nego nekoliko šatora,. Zadnji, australiski, je koštao, sa svim dodacima 1.700 eur (ne računajući šiping, koji je srećom bio iz švajcarske). ovo pišem, jer se za te pare sigurno može naći osrednja camp-prikolica. Ali kad volim šator, i pored svih njegovih mana.....

Na žalost, na Lefkadi na zapodnoj obali, nema kampova koji su ono.... OK. Razmišljali smo i okolini Parge (Epir), kapovi Valtos ili Lichnos. Medjutim brine nas što izgleda da nisu "isparcelisani", a čitajući utiske sa evropskih camp web stranica-foruma, bukvalno se dešava da vam se novi "komšija" smesti delimično ispod tende/nastrešnice, i tako....

Deca su nam već počela sami na more.....tako da za ovu 2019. godinu definitivno idemo na more sa šatorom, a barem 2 štapa za pecanje, normalno, obavezno nosim :D.

Moje pitanje tebi: Kamp Marmiris, otprilike sam sve razumeo. Da li su mesta za kampovanje isparcelisana. Mislim da sam na tvojim slikama video da neka jesu, ali ipak da pitam.

Drugo, ako možemala pomoć - kako ide sa rezervacijom, ne vidim da na sajtu imaju mapu, pa ne znam šta da rezervišem. Na primer kod onog Ouzouni campa ima mapa, Zbog toga mi treba pomoć, jer vidim da ste amo kampovali 4 godine za redom. Šator mi je dugačak skoro 6.5 metara (računajući nastrešnicu) i širok 4 metra, pa i to može biti ograničavajući faktor. Ali vi idete sa camp prikolicom, koja je verujem gabaritno sa onim predsobljem i veća. Znači, da li pri rezervaciji mogu tražiti i broj parcele, molim te za neki predlog, još kada bi bio bliže moru, bolje......noću treba i da pecam.....

Unapred zahvalan 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Zbiser drago mi je ako sam pomogla  da se ipak odlučite na kampovanje na moru :D . 

Sto se tiče kampa Marmaris jeste isparcelisan ali za prikolice. Koliko ja znam za šatore nije i ne moze se rezervisati odredjeno mesto, ali nisam sigurna pa bi mogao da pitas @Presretac, posto oni kampuju isto tri godine u tom kampu sa šatorom :). Sto se lokacije tiče, sva mesta su na minut do plaze tako da nije problem za noćno pecanje. Sa obe strane uvale su stene i vidjala sam ljude da pecaju tu. 

Buke uvece skoro pa i nema tako da mi redovno zaspimo uz zvuk talasa i zrikavaca a to nas ujutru i budi. U junu i julu nije gužva tako da ima dovoljno “intime”. Kraj jula i avgust su udarni termini koliko sam razumela i kamp bude bas pun, mada mi nikada nismo bili u tom periodu. Mimo tog perioda, sigurna sam da se ne bi pokajali da odete :) 

Pozdrav od sugradjanke :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dodjete  i probate .... :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Na žalost, na Lefkadi na zapodnoj obali, nema kampova koji su ono.... OK. Razmišljali smo i okolini Parge (Epir), kapovi Valtos ili Lichnos. Medjutim brine nas što izgleda da nisu "isparcelisani", a čitajući utiske sa evropskih camp web stranica-foruma, bukvalno se dešava da vam se novi "komšija" smesti delimično ispod tende/nastrešnice, i tako....

@Zbiser Kamp Lichnos, tačno je da nisu podeljene parcele za šatore, slike su iz 2018.

Nije samo @Tanja_NS iz ovog lepog grada koja zna sve :neznam:

IMG_20180825_114142.jpg

IMG_20180825_113151.jpg

IMG_20180825_113124.jpg

IMG_20180825_114131.jpg

IMG_20180825_113124.jpg

Izmenjeno (Звезда је живот)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zvezdo, si to ljubomoran?!:plez:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869317
    Ukupno poruka