MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1126 poruka u ovoj temi

Evo da vidiš kako izgledaju WOODEN HOUSE u Kalamitsiju.

Cene su ti ovde

...

Wooden house izgledaju slatko, ali cena im takodje nije zanemarljiva... Očigledno je da se takav smeštaj u okviru kampa, bilo da je reč o bungalovima, wooden house, mobile house ili karavanima skupo naplaćuje.

Danas sam nešto gledala kampove po Italiji, izuzetno su brojni (da ne poveruješ, u pojedinim regijima i po više od 100), izgledaju vanserijski, gotovo svi imaju bazene, a u pojedinima i čitav sistem bazena koji podseća na one turske ili egipatske u hotelima sa mnogo zvezdica, dok su cene čak i jače: na vrhuncu sezone prenoćište u bungalovu takvog kampa dostiže vrtoglavih 150 i više evra...To su očigledno multinamenski kampovi osmišljeni tako da zadovolje najrazličitije prohteve korisnika i da ponude što širi spektar opcija za ljude različitog afiniteta i različitih finansijskih mogućnosti: od šatora pa do luksuznih apartmana... Sad mi je jasnije zašto toliko Italijana letuje u Grčkoj, visoke cene i obala skromne lepote u kombinaciji ne deluju baš privlačno.

Na Kikladima su recimo vrlo povoljni bungalovi na Naxosu, tu je i prihvatljiva cena i lepa lokacija. A u svetlu prethodno rečenog, ni Milos nije preskup, lepota uvek opravdava cenu.

Na Lefkadi smo bili u Poros beach camping-u i Vassiliki beach camping-u. U Porosu ima tzv. "bungalova" koje bih ja nazvala izuzetno lepim studijima posto imaju kupatilo, sobu sa kuhinjom i terasu. Virnuli smo unutra par puta. Ali oni su uglavnom unapred rezervisani, bar u sezoni i to vecinom za Italijane i Grke. U Vassilikiju nema bungalova.

Gledala sam danas i bungalove u Porosu, oni su zaista izuzetno lepi, takodje mi se čini da je i položaj odličan, sa pogledom na more, plažu i šumovitu obalu. Cene nisam našla, ali vredi se raspitati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

copy/paste sa 1 našeg sajta...nadam se bez zamerke

15.1 eur Tasos

25.0 eur Atina

18.8 eur Evia

20.5 eur Evia

20.0 eur Centralna Grcka

19.4 eur Delphi

17.9 eur Agios Serafim

17.0 eur Alexandroupoli

22.0 eur Paros ostrvo

22.2 eur Paros ostrvo

Racunica je dnevno za 2 osobe, manji sator i auto (bez struje koja je svuda oko 3 do 4 eura)

f055.gifh060.gif

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

copy/paste sa 1 našeg sajta...nadam se bez zamerke

15.1 eur Tasos

25.0 eur Atina

18.8 eur Evia

20.5 eur Evia

20.0 eur Centralna Grcka

19.4 eur Delphi

17.9 eur Agios Serafim

17.0 eur Alexandroupoli

22.0 eur Paros ostrvo

22.2 eur Paros ostrvo

Racunica je dnevno za 2 osobe, manji sator i auto (bez struje koja je svuda oko 3 do 4 eura)

f055.gifh060.gif

Ma, kakve zamerke? Adrese su uvek dobrodošle :D ...

Bilosta, kako napreduješ sa pisanjem putopisa? Može to i iz delova (nećemo zameriti :) )...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...

Bilosta, kako napreduješ sa pisanjem putopisa? Može to i iz delova (nećemo zameriti :) )...

BILOSTA,i ja jedva cekam obecani putopis :P Nadamo se i MFT.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

putopis pri kraju... da ne mislite da sam zaboravila... -_- ^_^

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bilosta postao GNJAVATORIX!!!

PUTOPIS POSTAVLJEN!!!

klikni

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma, kakve zamerke? Adrese su uvek dobrodošle :D ...

Tragajući za plažama na Sitoniji, slučajno sam našao i ovaj sajt o kampovanju

Možda većina zna za njega ali Kampovi Grčke

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tragajući za plažama na Sitoniji, slučajno sam našao i ovaj sajt o kampovanju

Možda većina zna za njega ali Kampovi Grčke

Pozdrav Boki,

Na tom sajtu je brdo kampova. jedino sto nema WWW. nigde , ni klasifikacija.

U Grčkoj ima puno kampova koji pripadaju GNTO (Grčka nacionalna turistička organizacija) tj. državni kampovi. Oni baš nemogu da se takmiče sa privatnim kampovima A kategorije, ni po higijeni, ni po komforu ali su vrlo često kampovi sa najlepšim položajem i plažama. Oni se čak nigde ni ne reklamiraju.

I ovde možes videti www.camping.gr/ dobre kampove.

Inače, AMSS je učinio pravu strvar za kampere, pogledaj http://www.amss.org.yu/html/novosti/novosti.html#13

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok ne porastemo do lučeta možda je prikolica prva stepenica.Iskreno,užasava me pomisao na traženje smeštaja na takvom putu.Koliko bih samo vremena provela na ribanju svih wc-a na svim odmoristima na tako dugom putu.Mislim da su prikolice daleko jeftinije i da ih imaju i vrlo dobri(ja sam prosvetni radnik).Čini mi se da se dosta novca potrosi do konačne destinacije na hotele i apartmane a u prikolicu mogu stati i biciklovi pa nasoj sreći nema kraja.U Kastoriji imam prijatelje pa nam to mesto može biti odmoriste.Jedino me brine malo put,o kom ti pišeš,al kad mogu Austrijanci.... :D

Prelepi opisi,još lepše fotografije.Skoro da smo se već odlučili za taj vaš kamp.Ali pošto mi nemamo šator,za oko su nam zapali bungalovi.Jedina nedoumica mi je njihov položaj u kampu tj. koliko su udalljeni od plaže?Kako oni vama izgledaju i šta mislite o toj vrsti smeštaja?Imamo troje dece i mislim da bi za njih takva vrsta letovanja bilo prava avantura.Da li vam je možda poznato kada bi bilo dobro izvršiti rezervaciju?

Mi smo ove godine bili u Vourvourou,a odlučili smo se čitajući opise Breskvicijusa i Dejzi 99(koje ovom prilikom puno,puno pozdravljam).Tamo je tačno onako kako su oni opisali.Bilo nam je prelepo i svima bih preporučila to malo,slatko mestašce.

I još jedno pitanjce,da li neko zna nešto o Areti kampu kod Neos Marmarasa?Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelepi opisi,još lepše fotografije.Skoro da smo se već odlučili za taj vaš kamp.Ali pošto mi nemamo šator,za oko su nam zapali bungalovi.Jedina nedoumica mi je njihov položaj u kampu tj. koliko su udalljeni od plaže?Kako oni vama izgledaju i šta mislite o toj vrsti smeštaja?Imamo troje dece i mislim da bi za njih takva vrsta letovanja bilo prava avantura.Da li vam je možda poznato kada bi bilo dobro izvršiti rezervaciju?

Mi smo ove godine bili u Vourvourou,a odlučili smo se čitajući opise Breskvicijusa i Dejzi 99(koje ovom prilikom puno,puno pozdravljam).Tamo je tačno onako kako su oni opisali.Bilo nam je prelepo i svima bih preporučila to malo,slatko mestašce.

I još jedno pitanjce,da li neko zna nešto o Areti kampu kod Neos Marmarasa?Pozdrav.

E BAS SMO SE OBRADOVALI STO SE JOS NEKOME SVIDJA LETOVANJE U KAMPU.Na prosloj strani su ti slicice bungalova koji se zovu banbu hut i kucice su stvarno preslatke a cena im je data na sajtu kampa www,thalattacamp.gr.Struja i automobil se dodaju na tu cenu i za sve vas mislim da izadje oko 70 eur ,nama to bilo puno jer smo mi sve za 11 dana platili 300 eur(i struja i veliki sator mesto i auto pored satora).One bele kucice su za 6 osoba i one su oko 100 eura dan.Ovaj kamp je A kategorije i mi smo obisli sve kampove na Sitoniji al nam se ovaj dojmio jer je naj noviji i naj sredjeniji i naj prirodniji.Areti smo videli,stariji je i recimo sanitarni cvorovi ne mogu da se porede a iznad satora je umesto drveca mreza,zelena koja stiti od podnevnog sunca.Bungalovi su taman u najlepsem delu,mirnom i izdvojenom od galame i buke i do plaze treba 30 sekundi,dok iz centralnog dela treba deset,al je nama bazen blize.Taj deo sa bungalovima zovu i Beverli Hills...Mi nista nismo rezervisali vec smo banuli al u subotu ujutro sto je greska jer se Grci iz Soluna vikendom spuste u kamp pa je bilo malo mesta al ako dodjes u ponedeljak ima mesta na pretek jer ovo je skup kamp za klince a i za mnoge kampere.Pitajte sve sto vas zanima spremno cekemo kampere iz Srbije,Za klince je ovo bilo naj letovanje a i mi smo odlucili da ponovimo.Avgust je guzva ali juli je poluprazno.Greska pomesala sam Isa kamp i Areti.Za Areti mislim da je malko skup... : :

Izmenjeno (MAJANS21)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E BAS SMO SE OBRADOVALI STO SE JOS NEKOME SVIDJA LETOVANJE U KAMPU.Na prosloj strani su ti slicice bungalova koji se zovu banbu hut i kucice su stvarno preslatke a cena im je data na sajtu kampa www,thalattacamp.gr.Struja i automobil se dodaju na tu cenu i za sve vas mislim da izadje oko 70 eur ,nama to bilo puno jer smo mi sve za 11 dana platili 300 eur(i struja i veliki sator mesto i auto pored satora).One bele kucice su za 6 osoba i one su oko 100 eura dan.Ovaj kamp je A kategorije i mi smo obisli sve kampove na Sitoniji al nam se ovaj dojmio jer je naj noviji i naj sredjeniji i naj prirodniji.Areti smo videli,stariji je i recimo sanitarni cvorovi ne mogu da se porede a iznad satora je umesto drveca mreza,zelena koja stiti od podnevnog sunca.Bungalovi su taman u najlepsem delu,mirnom i izdvojenom od galame i buke i do plaze treba 30 sekundi,dok iz centralnog dela treba deset,al je nama bazen blize.Taj deo sa bungalovima zovu i Beverli Hills...Mi nista nismo rezervisali vec smo banuli al u subotu ujutro sto je greska jer se Grci iz Soluna vikendom spuste u kamp pa je bilo malo mesta al ako dodjes u ponedeljak ima mesta na pretek jer ovo je skup kamp za klince a i za mnoge kampere.Pitajte sve sto vas zanima spremno cekemo kampere iz Srbije,Za klince je ovo bilo naj letovanje a i mi smo odlucili da ponovimo.Avgust je guzva ali juli je poluprazno.Greska pomesala sam Isa kamp i Areti.Za Areti mislim da je malko skup... : :

Prvo da se zahvalim na iscrpnom odgovoru i da se izvinem što se tek sada javljam.Samo,nije mi najjasniji onaj deo sa strujom i parking mestom,Zar to ne ulazi u cenu?U opisu bungalova,pored ostalog je navedeno i parkig mesto pa sam ja pomislila da cena obuhvata to sa spiska.A što se cene tiče,mi smo toliko (otprilike)plaćali i u Vourvourou,stim što sam ja to rezervisala još i martu,kasnije je cena bila veća.A bungalovi,ako iznutra izgledaju kao na slikama koje su predstavljene,onda je sjajno+sadržaji za decu-ekstra.Mi bismo išli u julu-druga polovina,pa ako uspemo da rezervišemo tamo i vi rešite da ponovo dodjete možda se i vidimo.Ako sam dobro razumela,manja je gužva u julu nego u avgustu?Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljanje ove teme ima za cilj da zaintrigira ljude na ovaj sasvim zaboravljeni vid letovanja u nas Srba.

Pre svega mislim na ljude srednjih (najboljih) godina koji su nekad kampovali sa svojim roditeljima i kasnije i sami po nekad nam zajednickoj drzavi od Rovinja do Dubrovnika. Naravno da bih voleo se temi prikljuce svi ljudi koji imaju afiniteta prema ovakvoj vrsti odmora, ljubitelji boravka u prirodi, ljudi slobodnog duha, ljubitelji životinja i svi oni kojima ova vrsta odmora izgleda privlacna.

Elem. Posle više godina letovanja (prinudnog) u bratskoj nam Crnoj Gori, pošto su vec i deca poodrasla reših da se vratim starom načinu letovanja. Baš onako kako sam nekad letovao sa roditeljima po Grckoj, obišao zapadnu Evropu i proveo najlepše momačke godine u Istri i Dalmaciji.

Prvo i osnovno trebalo je iskopati sa tavana u vikendici stari Induplati šator za 4 osobe koji su kupili moji roditelji pre ravno 30 godina. Dok sam ga skidao sa tavana mal se nisam okilavio. Mislim da dve vreće imaju 60kg. Otvorimo ga, montiramo a on kao nov. Nekad se baš pravila kvalitetna roba, pogotovo braća Slovenci.

Ostatak kamperske opreme dušeci za spavanje, plinski rešo, suncobrani, česmica, podmetači, stolice, sto, rasveta, el.kabl … kupismo što u Merkuru, što u Tempu za nekih 150 eura. Nekad je to bila skupa, dok nisu Kinezi uhvatili da je rade.

Sad kad smo kompletirali opremu, jedino je ostalo da se odlucimo gde ćemo. Naravno, preskočićemo deo sa snalaženjem oko vize za neku drugu temu. Poznajući Grcku relativno dobro, odlučili smo se za Halkidiki, Sitoniju, istocnu obalu prema Atosu, znajući da je poludivlja obala sa prelepim plažama. I tako krenusmo krajem jula, potkovani znanjem sa interneta.

Prvi pik od kampova bio nam je Platanitsi. Veliki kamp u borovoj sumi, na dve velike pesčane plaze, izmedju Sartija i Orange beach-a. Na recepciji nas je odmah dasa ošacovao da smo sa decom I preporucio da možda ne bih bilo loše da ipak nadjemo malo mirniji kamp. Inace u kampu, na plaži se nalazi Afica café, jedan od najboljih beach barova u Grckoj i toku je bio neki festival. Kamp inace prima vise hiljada ljudi i pun je omladine. Preporuka za mladje.

Produžili smo dalje do mesta Sikia na čijoj se velikoj plazi nalazi šest kampova, pa smo racunali da će nam neki odgovarati. Svi kampovi su mali, bez hladovine, sa sanitarijama koje baš ne obećavaju, bez prodavnica.

Tada smo shvatili da ipak ako hoces dobro organizovan kamp moras da ideš u kamp A kategorije. Jesu skuplji od kampova nižih kategorija ali vredi.

Na kraju nam je ostao samo kamp Thallata u Kalamitsiju, inace moj favorit (najlepše izgleda prezentacija na internetu što ne mora da se uvek bude uživo, medjutim ovaj put se pokazalo suprotno). Iznenadjenje vec na ulazu-kažu-nema mesta, kamp je pun. Prva kamperska greška, nikada ne dolazite subotom. Grci se petkom sjure na more a vec u nedelju u podne krecu kuci. Vlasnik kampa, simpa dedica, oženjen Makedonkom, nam ipak pronalazi mesto medju kućicama, što se kasnije pokazalo kao pun pogodak. Mirnije je i manja je guzva, tako da se nismo nigde prebacivali.

Vec prvi pogled na kamp i plazu odusevio je nase umorne oči posle 11 sati voznje.OSTAJEMO OVDE. Rasklopili nas novi dom pa na plajuuuu. Uz put prolazimo pored super-marketa, expres restorana, bazena, kucice za društvene igre, taverne, restorana za doručak i večeru, male prodavnice novina i osnovnih kamperskih potrepština. Sve je bajno i krasno a onda…..PLAŽA.

Da vam ne bih puno objašnjavao okačio sam slike na MFT http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/1689 a da, sajt kampa http://www.thalattacamp.gr/ .

Plaža je peščana, ali od dosta krupnog peska koji se nezavlači u svaku poru. Dugačka je par stotina metara, opremljena tuševima i koriste je samo gosti kampa, tako da ima mesta koliko hoćete.

Spavanje u kampu je priča za sebe. Zbog puno zelenila i manjka upaljenog asfalta uvece su se bogami oblačili i duksevi, a spavali smo svi kao mala deca.

Što se tiče toaleta i kupatila, higijena je prosto neverovatna. Za svaki sanitarni čvor je zadužena po jedna žena i konstantno se čisti u toku dana.

Supermarket je odlično opremljen i čak jeftiniji nego u varoši.

Deca blago rečeno, oduševljena. Popodne dok su roditelji dremkali, klinci su bili na bazenu, koji je napunjen morskom vodom i stalno pod nadzorom dežurnog spasioca. Nakon toga su išli u školu grnčarije, a uveče su im puštani filmovi na video bimu. Naravno sve aktivnosti u kampu su besplatne. Jedino što smo platili extra je bicikl, koji košta 3,5 eura dan. Ovde možete pogledati i fotke bike ture za one koji vole malo više aktivnosti i avanture http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/1628 .

Nakon svega da napomenem da od 2000 ljudi u kampu, bili smo jedini Srbi.

Nadam se ce ovaj tekst barem malo probudio kamperski i avnturistički duh kod ljudi, i podsetiti da postoji nešto drugo osim "all inclusive" i klimatizovanog apatmana.

[/sizeKampovanje nije letovanje, kampovanje je stil života.

Pošto smo i mi kamperi,a letujemo u Grčkoj,evo i naših utisaka. Mi kampujemo kod mesta Litohoro,podno Olimpa. To je nekoh 80km južnije od Soluna ka Atini. Kamp je pod velikom hladovinom,ima svoju plažu,ali nije ovako sredjen kao ovaj gde ste vi letovali. U vom kampu gde mi idemo cena je 12evra po danu za celu porodicu, pa nas zanima koja je cena tamo gde ste vi bili. Ja sam postavio ma ovom forumu KAMPOVANJE U GRČKOJ pa možete videti fitke i kratki video. Mi našu kamp-prokolicu više i ne vraćamo iz Grčke jer smo rešili i dalje da tako letujemo.

Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto smo i mi kamperi,a letujemo u Grčkoj,evo i naših utisaka. Mi kampujemo kod mesta Litohoro,podno Olimpa. To je nekoh 80km južnije od Soluna ka Atini. Kamp je pod velikom hladovinom,ima svoju plažu,ali nije ovako sredjen kao ovaj gde ste vi letovali. U vom kampu gde mi idemo cena je 12evra po danu za celu porodicu, pa nas zanima koja je cena tamo gde ste vi bili. Ja sam postavio ma ovom forumu KAMPOVANJE U GRČKOJ pa možete videti fitke i kratki video. Mi našu kamp-prokolicu više i ne vraćamo iz Grčke jer smo rešili i dalje da tako letujemo.

Pozdrav!!!

kazes da je kamp blizu Litohora,pa ako mene pamcenje dobro sluzi to onda nije bas blizu mora.ili sam se ja prevario.jer kako se ja secam u Litohoro se ide desno od auto puta gledano ka Platamonu pa uz brdo nekih pet sest kilometara

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kazes da je kamp blizu Litohora,pa ako mene pamcenje dobro sluzi to onda nije bas blizu mora.ili sam se ja prevario.jer kako se ja secam u Litohoro se ide desno od auto puta gledano ka Platamonu pa uz brdo nekih pet sest kilometara

KAmp je uz samo more,ali je lokacija selO LITOHORO... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas jos jednu varijantu koja je dosta povoljna, a to su prikolice. Jedini problem je to što su predvidjena za četiri osobe , odnosno imaju dva bračna kreveta. Ako su ti deca veća i ne mogu da stanu u jedan bračni krevet opcija je da im kupis mali iglo i dušek i nek spavaju ispred prikolice. To će im biti prava avantura. Ispred prikolica je napravljen nešto kao drveni trem za sedenje i sve vrlo pristojno izgleda. Cenu i položaj pogledaj na linku dole a tu možes i da izvršiš rezervaciju.

Moja ti je preporuka da se izreskirate pa investirate jedno 300 eura (za te pare možeš da kupis sve što ti treba i ne treba na kampovanju) pa da krenete na pravo letovanje. Velika je stvar kad ne moraš ništa da rezervišeš, a kada ti se ne sviđa ili hoćeš da promeniš mesto spakuješ se za pola sata i teraš dalje, ili što je češće, ostaneš malo više nego što si planirao. To je pravi odmor.

Pozdrav!!!

Cene su dosta veće, jer se i cena kampova A kategorije u Grčkoj kreće između 27-40 eura. Evo linka sa cenama u Kalamitsiju http://www.thalattacamp.gr/en/prices.html

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25910
    Ukupno tema
    863063
    Ukupno poruka