MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1126 poruka u ovoj temi

Ma verujem ja da je to sve lepo sredjeno, ali u ovim godinama zaista nemam zelju da delim wc sa nepoznatim ljudima :bez-zuba: .... Sa druge strane, sta kad pada kisa ili nije lepo vreme, u sobi mozes da sedis, pijes kafu, citas knjigu.... Ne znam sta bih radila u satoru...

Naravno sve ima svojih drazi...

U svakom slučaju cenimo godine.

Kad pada kiša u kampu žene sede pod tendom u ligeštulu ili se izvale unutra piju kafu, čitaju, a muškarci koji su svi do jednog procenili da ove godine neće biti kiše, kopaju kanale oko šatora. Kao što kažeš sve ima svoje draži.

Lep ti tekst o Pelionu. Pre, otprilike 25 godina bio sam u Horeftu. U Zagori je bila mala samoposluga i mesara, i tu smo se snabdevali, jer dole nije bilo ničega. Da li slučajno imaš informacije kako je na vrhu poluostrva u mestima Platanias i Kastri ? Grci kažu da tamo ima lepih kampova.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista bih to volela, ali dete nam je nešto starije, pa su mu prohtevi drugačiji ;) . Planirali smo sledeće godine da idemo južnije, ukoliko uopšte bude hteo da podje sa nama. Videćete već kako to izgleda za par godina :D:D:D ...

U kampu ima jako puno mladog sveta, uveče su u beach baru...naravno sve to pod uslovom da hoće da ide sa roditeljima.

To i nas čeka za par godina. :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U svakom slučaju cenimo godine.

Kad smo vec kod godina, rekla bih da smo tu negde :D .... moj muz je sa drustvom redovno kampovao u Rovinju, Veneciji... Eh, lepa vremena...

Lep ti tekst o Pelionu. Pre, otprilike 25 godina bio sam u Horeftu. U Zagori je bila mala samoposluga i mesara, i tu smo se snabdevali, jer dole nije bilo ničega. Da li slučajno imaš informacije kako je na vrhu poluostrva u mestima Platanias i Kastri ? Grci kažu da tamo ima lepih kampova.

Nazalost na vrhu kako kazes, odnosno na samom jugu nismo bili jer nismo stigli. Obisli smo istocnu i zapadnu obalu i do juga smo isli najdalje do Miline. Hteli smo i Platanias i tu cuvenu Mikro plazu, ali nije bilo vremena jer smo isli na onaj vozic koji nam je oduzeo ceo dan... Tako da nam je ostao "nepokriven" taj krajnji jug i Trikeri...Ali bice valjda prilike i za to... A za kampove sam citala da imaju.... Ima i kamp u Papa Neru ako nisi znao. Inace zanimljiv je boravak pre 25 godina u Horeftu...kako li ste dospeli tamo? I sada je prilicno zabacen, mogu misliti kako je bilo pre toliko godina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad vec pricamo o kampovanju ja bih volela da imam ovo:

adriajr1.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad smo vec kod godina, rekla bih da smo tu negde :D .... moj muz je sa drustvom redovno kampovao u Rovinju, Veneciji... Eh, lepa vremena...

Nekada si leti više poznatih mogao da sretneš ispred Monvija u Rovinju nego na Terazijama... Baš lepa vremena...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad vec pricamo o kampovanju ja bih volela da imam ovo:

adriajr1.jpg

Nisi ni ti naivna.

To voze odlikaši.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace zanimljiv je boravak pre 25 godina u Horeftu...kako li ste dospeli tamo? I sada je prilicno zabacen, mogu misliti kako je bilo pre toliko godina.

Prebukaran je bio trajekt iz Volosa za Skopelos, gde nam je bila prvobitna namera da idemo, pa nas je put naneo tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi ni ti naivna.

To voze odlikaši.

Uvek sam bila vukovac, da ne kazem streber... n070.gif

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prebukaran je bio trajekt iz Volosa za Skopelos, gde nam je bila prvobitna namera da idemo, pa nas je put naneo tamo.

E ti si stvarno izvor neverovatnih informacija... Skopelos je i danas manje posecen, ne mogu da zamislim prebukiranost trajekta pre 25 godina :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ti si stvarno izvor neverovatnih informacija... Skopelos je i danas manje posecen, ne mogu da zamislim prebukiranost trajekta pre 25 godina :o

Krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih, velika većina ljudi je išla kolima na more. Mislim prvenstveno na ljude iz zapadne evrope. Seti se puta Beograd - Zagreb gde se dešavalo da se miliš u koloni od hordi turista koji su išli na jug.

Tada nije postojala kao turistička destinacija Turska, Egipat, Bali, Kuba, Maldivi...Avio prevoz je bio mnogo skuplji nego danas. Bio si osuđen na automobil i na Grčku, Španiju ili Jugu kao destinaciju.

Sećam se da je Kasandra koja je danas puna Srba, bila puna Nemaca, Holandjana, Italijana... Srpski si u Haniotiju,Pefkohoriju jedva mogao da čuješ.

Na red za trajekte se čekalo i po 3 dana.

Izmenjeno (MarkoNS222)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ali ono sto me je iznenadilo jeste upravo ova cena. Naime, uvek se smatralo da je kampovanje jeftiniji nacin i za one ljude koji nemaju novca za smestaj. Ali 30e dnevno mi ne deluje bas jeftino uzimajuci u obzir da smo na Lefkadi placali apartman sa zasebnom sobom 35e i sada na Skijatosu divan novi studio u centru grada 40e. Razlika je prilicno zanemarljiva. Narocito kad se uzme u obzir sopstveno kupatilo (mogu bez luksuza, ali kupatilo mi je ultimatum....koliko god bio cist javni wc je javni wc...).

Verujem da je kampovanje stil zivota, ali ispada na kraju da i taj stil ima svoju cenu i to ne bas malu....

Preuzeto...

U Europi i na mediteranu najskuplja je Italija je sa prosječnom cijenom od 39,70 eura najskuplja, time da - kažu u ADAC-u - na jadranskoj obali, na Sardiniji, Elbi i Toskani mora se računati sa cijenom od čak preko 50 eura. Španjolska sa prosjekom od 37,40 eura je druga po skupoći. Prosječnu cijenu u Španjolskoj podižu centri sa kompletnom ponudom na Costa Bravi i Costa Blanci.

Nakon Italije i Španjolske, slijede Danska sa prosječnom cijenom od 35,70 eura, Nizozemska sa 34,10 eura te se na petom mjestu po skupoći kampinga nalazi ponovo mediteranska zemlja, Hrvatska.

Istraživanje pokazuje da je u Hrvatskoj prosječna cijena kampiranja 33,40 eura.

Posebno velike razlike u cijenama postoje i u Francuskoj (32,30), gdje su turistička naselja na obali znatno skuplja nego u unutrašnjosti. ADAC u Francuskoj preporučuje kampiranje u kampovima gdje je vlasnik općina i gdje se stoga može i za cijenu od 12-15 eura. U Švicarskoj (28,20 €), Austriji (27,45 €) i Švedskoj (25,20 €) može se noćiti ispod europske prosječne cijene od 30,50 eura.

Cijena se odnosi na noćenje dvoje odraslih osoba sa četrnaestogodišnjim djetetom, uključujući auto, kamp mjesto, struju, topli tuš, boravišnu pristojbu i ostale troškove u glavnoj sezoni.

Izmenjeno (MarkoNS222)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eh, sta ces, takve smo ti mi zene.... :D , mislim da nije u pitanju komoditet vec ono elementarno poimanje higijene... sve mogu ali to nikako.... :P

Iako sam supruga Markans222 koji je poceo ovu temu ,i ja sam zena,ista kao i vi,mrzim bube i gnušam se zmija,i volim svoje KUPATILO I WC.Trudim se da uvek sija i blista,da nema fleka na dasci ni dlacica okolo,svako GA vece pred spavanje,makar i umorna kao pas,operem.Vama,dok se licno neuverite,ostaje da verujete predstavnici svoje vrste.Deliti wc moramo i u apartmanu i u hotelu (nismo prvi koji ga koriste),na poslu,kad je hića...U pomenutom kampu sam prvo proverila situaciju u toaletima,cim sam stigla.Mucila me pomisao da higijenicarka jedva ceka da ja zavrsim pa da odmah ufura u wc i da ga dobro izriba posle mene.Ni jednom,za 11 dana nisam zatekla prljav wc,tus kabinu ili umivaonik.Sjaj se vidi na fotkama i nije lazan.Pripremajuci MFT ja sam htela da postavim jos fotografija sanitarnih cvorova,al se Markons222 usprotivio i rekao da to nikog neinteresuje,pa eto mu sad,ispade ozbiljna tema.Inace u supermarketima za 2eura mozete kupiti papirne obloge za wc dasku(25 kom) pa je i taj problem resen.Inace sve su mi ladje potonule kad sam citala sajt o bakterioloskim ispitivanjima i nasla podatak da 10 puta vise bakterija mozete naci na sundjeru za pranje sudova nego na dasci wc solje..I za kraj...apropo stila zivota,promenila ga na bolje bar na 10 dana,za sve to vreme nijednom nisam oprala wc,skupljala kosu sa kade,prala mokre plocice ni ribala kamenac.PA ZAR TO NIJE PRAVI ODMOR

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iako sam supruga Markans222 koji je poceo ovu temu ,i ja sam zena,ista kao i vi,mrzim bube i gnušam se zmija,i volim svoje KUPATILO I WC.Trudim se da uvek sija i blista,da nema fleka na dasci ni dlacica okolo,svako GA vece pred spavanje,makar i umorna kao pas,operem.Vama,dok se licno neuverite,ostaje da verujete predstavnici svoje vrste.Deliti wc moramo i u apartmanu i u hotelu (nismo prvi koji ga koriste),na poslu,kad je hića...U pomenutom kampu sam prvo proverila situaciju u toaletima,cim sam stigla.Mucila me pomisao da higijenicarka jedva ceka da ja zavrsim pa da odmah ufura u wc i da ga dobro izriba posle mene.Ni jednom,za 11 dana nisam zatekla prljav wc,tus kabinu ili umivaonik.Sjaj se vidi na fotkama i nije lazan.Pripremajuci MFT ja sam htela da postavim jos fotografija sanitarnih cvorova,al se Markons222 usprotivio i rekao da to nikog neinteresuje,pa eto mu sad,ispade ozbiljna tema.Inace u supermarketima za 2eura mozete kupiti papirne obloge za wc dasku(25 kom) pa je i taj problem resen.Inace sve su mi ladje potonule kad sam citala sajt o bakterioloskim ispitivanjima i nasla podatak da 10 puta vise bakterija mozete naci na sundjeru za pranje sudova nego na dasci wc solje..I za kraj...apropo stila zivota,promenila ga na bolje bar na 10 dana,za sve to vreme nijednom nisam oprala wc,skupljala kosu sa kade,prala mokre plocice ni ribala kamenac.PA ZAR TO NIJE PRAVI ODMOR

Maja, svaka informacija je dobrodošla. Jer, evo ko nema ličnog iskustva ispade da ima predrasude. Priznajem da sam se pitala kako taj segment funkcioniše. Sad su razrešene dileme u poglede higijene, ali ostade ona najgora i praktično nerešiva varijanta. Šta je sa osobenjacima koji vole da budu SAMI u kupatilu i da ih niko ne čeka ispred vrata? Bojim se da malo naginjem toj kategoriji <_< . Inače, sajt o bakteriološkim ispitivanjima je objavio sasvim validne podatke, tu nisam gajila nikakve iluzije.

Izgleda da se odlikaši medjusobno prepoznaju. Ali su u ovoj zemlji suviše slabo plaćeni da bi letovali kako zaslužuju po svom štereberskom stažu :D :D :D ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Maja, svaka informacija je dobrodošla. Jer, evo ko nema ličnog iskustva ispade da ima predrasude. Priznajem da sam se pitala kako taj segment funkcioniše. Sad su razrešene dileme u poglede higijene, ali ostade ona najgora i praktično nerešiva varijanta. Šta je sa osobenjacima koji vole da budu SAMI u kupatilu i da ih niko ne čeka ispred vrata? Bojim se da malo naginjem toj kategoriji <_< . Inače, sajt o bakteriološkim ispitivanjima je objavio sasvim validne podatke, tu nisam gajila nikakve iluzije.

Izgleda da se odlikaši medjusobno prepoznaju. Ali su u ovoj zemlji suviše slabo plaćeni da bi letovali kako zaslužuju po svom štereberskom stažu :D:D:D ...

Е na ovaj argument,kontra argument nemam.Jedino mi ostaje da te citiram,iz tvog prvog komentara''Dok se drugi,bogatiji,sve vise vracaju kontaktu sa prirodom'',neka to bude moj argument, daklem, kampovanje=spontanost, prirodnost, opuštenost, sloboda, spavanje pod zvezdama, nesputanost, avanturizam, tolerantnost, mladost, podmladjivanje.... ZAR NAM SVIMA TOGA NE MANJKA?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Е na ovaj argument,kontra argument nemam.Jedino mi ostaje da te citiram,iz tvog prvog komentara''Dok se drugi,bogatiji,sve vise vracaju kontaktu sa prirodom'',neka to bude moj argument, daklem, kampovanje=spontanost, prirodnost, opuštenost, sloboda, spavanje pod zvezdama, nesputanost, avanturizam, tolerantnost, mladost, podmladjivanje.... ZAR NAM SVIMA TOGA NE MANJKA?

Moram da dam svoj komentar,

bogat nije onaj koji ima mnogo para,vec onaj koji ima puno duha.

Spontanost,opustenost,prirodnost.......uvek nam toga manjka. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25889
    Ukupno tema
    862330
    Ukupno poruka