MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1161 poruka u ovoj temi

Kad se parkiraš, i razbaškariš, malo je nezgodno kad treba otići do varoši ili marketa. Za to im služe motori i bicikli.

Ma znam za to... Nego bas pricam sa muzem kako je tesko sve uklopiti. Lepo je kad imas sator kao vi, ali si onda vezan za jedno mesto, ko ce svaki cas da pakuje i raspakuje sator.... Onda se kao resenje namece ova pokretna kuca, ali i ona ima svoje mane u smislu da ne mozes po nekim kozjim putevima sa njom da se provlacis, ako treba da trknes u nabavku, tesko je po malim primorskim gradicima voziti to cudo a jos teze se parkirati.... Onda dodatno resenje stavis motor iza.... I tako jedno vuce drugo....

Tako se mi za sad zadovoljavamo nasim kolima kojim stignemo do svakog coska, a smestaj uvek nadjemo po nekoj pristojnoj ceni jer nam i nije sustinski bitan....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ti si stvarno izvor neverovatnih informacija...

Sad sam video da je tvoja tema i "Razuzdani turisti brinu Grčku' . Svojevremeno sam živeo i radio u tekstu spomenutim Hersonisosu i Malji ali se nisam uključio u raspravu, jer prosto nemogu da verujem da kod našeg naroda sve mora da se završi kseno, homo... i ostalim fobijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čini mi se da se dosta novca potrosi do konačne destinacije na hotele i apartmane a u prikolicu mogu stati i biciklovi pa nasoj sreći nema kraja.U Kastoriji imam prijatelje pa nam to mesto može biti odmoriste.Jedino me brine malo put,o kom ti pišeš,al kad mogu Austrijanci.... :D

Ne znam da li si mislila na puteve na Lefkadi ili Pelionu, ali nema veze... Mi smo ih prosli i evo nas....Smestaj ne mora da bude skup, mi smo na Lefkadi placali 35e trokrevetni apartman sa posebnom spavacom sobom. Uglavnom plafon koji placamo za smestaj je 40e dnevno, eventualno ako se negde zalomimo za jednu noc 50e jer je najskuplje kad ostajes tako kratko. Agencije zaobilazimo u sirokom krugu.... Ove godine nas covek koji zivi na Skijatosu, a prisutan je i ovde na forumu, Miler, obezbedio nam licno extra studio u centru grada za 40e...Tako da...nacini uvek postoje, treba traziti, kopati po internetu, informisati se, povezivati sa ljudima, nista nije nemoguce kad se jako zeli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam video da je tvoja tema i "Razuzdani turisti brinu Grčku' . Svojevremeno sam živeo i radio u tekstu spomenutim Hersonisosu i Malji ali se nisam uključio u raspravu, jer prosto nemogu da verujem da kod našeg naroda sve mora da se završi kseno, homo... i ostalim fobijama.

Ja sam citirala tekst iz Politike, a tema se razvila kako se razvila. Ja sam iznela svoja iskustva, a sad sta je tome uzrok...u to ne bih ulazila...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Putnice,ja ostadoh bez daha (a deca bez ručka)čitajucu tvoj putopis o Lefkadi

Procitaj i putopis o Skijatosu, tamo ima kamp takodje, doduse ne znam kakav je....ali verujem da bi vam se svidelo...deci narocito...plaze predivne a ima ih koliko hoces....onaj najfiniji pesak....

Jedina mana Skijatosa je ta cena trajekta :besan:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma znam za to... Nego bas pricam sa muzem kako je tesko sve uklopiti. Lepo je kad imas sator kao vi, ali si onda vezan za jedno mesto, ko ce svaki cas da pakuje i raspakuje sator....

Vidiš, nekad sam sa roditeljima i sestrom u sretno vreme sa dva mala poljska šatora, kupljena na subotičkom buvljaku proputovao pola evrope. Jedne godine Španija, Portugalija, pa zatim Zamci Loare, po onda jedne godine Holanduja, Belgija.

To je idealan način da puno vidiš i obidješ, i naravno najjeftiniji. U tom slučaju kampuješ u malim porodičnim kampovima koji u kontinentu nisu skupi.Cena za 4 osobe uglavnom ne prelazi 20 eura. Šatori imaju dve šipke tako da montaža i sklapanje bukvalno traju 2 minuta, pa si vrlo mobilan.

Naravno, tu odmora nema puno i jako je zamorno jer pređeš po 5000 km. Za sada dok su nam kćeri ovolike 11 i 8 god. nema ništa od toga, ali vreme radi za nas.

Izmenjeno (MarkoNS222)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas me nije bilo na forumu, ali sad vidim i drago mi je da tema lepo napreduje :D .

Nadam se samo da knjiga neće ostati na 2 (3,4) slova ;)

Očigledno je da se kamperski pokret polako budi i jača i kod nas. Pored predrasuda koje sam već priznala, sad da priznam i totalnu neinformisanost - nisam dosad znala da kamperski klub postoji i u Beogradu. Sad već ne mogu da verujem da medju forumašima na ovom sajtu nema i članova ovog kluba (ipak su to srodna interesovanja i teme) ili makar još ljudi koji mogu da se pohvale skorijim kamperskim iskustvom.

Pa ako ima takvih, bilo bi lepo da čujemo još neka iskustva :srce: ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas me nije bilo na forumu, ali sad vidim i drago mi je da tema lepo napreduje :D .

Nadam se samo da knjiga neće ostati na 2 (3,4) slova ;)

Očigledno je da se kamperski pokret polako budi i jača i kod nas. Pored predrasuda koje sam već priznala, sad da priznam i totalnu neinformisanost - nisam dosad znala da kamperski klub postoji i u Beogradu. Sad već ne mogu da verujem da medju forumašima na ovom sajtu nema i članova ovog kluba (ipak su to srodna interesovanja i teme) ili makar još ljudi koji mogu da se pohvale skorijim kamperskim iskustvom.

Pa ako ima takvih, bilo bi lepo da čujemo još neka iskustva :srce: ...

Ideja ove teme i jeste da zaintrigiramo buduće i probudimo usnule, bivše kampere. ;)

Da upravo uklonimo predrasude i zablude koje ljudi imaju. Slika koju velika većina ljudi ima o kampovanju su obično u suprotnosti sa onim što kampovanje zaista jeste.

Kampovanje nije borba sa paucima, zmijama, zverovima, niti je avantura otići u toalet na veliku nuždu sa alpinističkom opremom i sve to za male pare. Kamp nije mesto gde žive interno raseljena lica.

Šalu na stranu. Jako bi mi bilo drago da ova tema zaživi i da se ne završi sa komentarima nekolicine entuzijasta.

Ako si obratila pažnju u kampu Platanici, pa i u Armenitis koliko ima klinaca malo starijih od tvog sina koji dolaze čoporativno, gde se u prirodi druže,zezaju, bave sportom, sviraju i pevaju, i čak komuniciraju bez SMS poruka!!!! U Platanitsiju ih ima na stotine. Baš smo više puta u toku letovanja komentarisali kako je to lepo i drugačije u odnosu na veliku većini naših klinaca kojima je "vrh brate" da odu u Budvu. Nadam se će neke vrednosti i norme savremenog sveta polako ulaziti i u naše glave.

Kampovanje je :srce: prema prirodi.

Kampovanje je :srce: prema slobodi izbora.

Kampovanje je :srce: ljubav prema životinjama.

Kampovanje je pre svega :srce: prema ljudima.

Izmenjeno (MarkoNS222)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedini kamp za koji ja znam na Lefkadi je Dessimi malo juznije od Nidrija. Nesto se ne secam da sam jos negde videla kamp, ali mozda i ima....

E posto me nije bilo par dana... a pripremam onaj putopis obecan na strani 1, samo cu da uletim da kazem da na Lefkadi ima cini mi se 7 kampova

1. Kathisma beach camping

2. Vassiliki beach camping

3. Kastri camping

4. Poros beach camping

5/6. Dessimi beach camping (2 kom!)

7. Kariotes camping (cini mi se da se tako zove) na magistrali

I cini mi se da sam ipak nesto izostavila... :huh:

I da dodam nesto kao gradsko dete i kao vrlo gadljiva na gamad i prljave wc-e...

Na kampovanju sam naucila da zivim sa prirodom i da ne pocnem da histerisem kad vidim bogomoljku ili kad mi skakavac od 5cm stane na ruku... I da, u mesec dana nisam dozivela da me neko pozuruje dok se tusiram! A ako su wc-i bili prljavi to je bilo po podu od unetog peska... Ja licno nisam sedala na dasku, pa makar ona bila cistija nego u kuci, ali to nisam radila ni u apartmanima u kojima smo ranije letovali... A i vecina kampova vam pruza izbor da li cete da koristite obicnu wc solju ili cucavac... koji u nasem narodu vazi za uzas i prljavstinu, ali meni je to uvek bio prvi izbor...

Ono sto kampovanje cini savrsenim jeste to sto, ako vam se negde i ne svidi ili vam nesto i dosadi, lepo spakujete svoju "kucu" u kola i odete nedge drugde. A kad uplatite aranzman... to vam je sto vam je.

Ja bih opet... :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilosta, hvala ti za informacije o Lefkadi. U kom kampu si ti bila i da li si možda primetila ima li kakvih soba ili bungalova za izdavanje? Za nas koji nemamo ni šator, ni prikolicu ;) ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si obratila pažnju u kampu Platanici, pa i u Armenitis koliko ima klinaca malo starijih od tvog sina koji dolaze čoporativno, gde se u prirodi druže,zezaju, bave sportom, sviraju i pevaju, i čak komuniciraju bez SMS poruka!!!!

Samo zbog ovog vredi otići :bez-zuba: !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto si trenutno na "letovanju" na Milosu, pogledaj ovo http://www.miloscamping.gr/bungalows.html

Skup ovaj Milos :bez-zuba: ! Bungalovi "boli glava", pa su takve i cene :tuzni: ...

Apartmani su već povoljniji, u middle sezoni, ali to više nije kamp? Kompleks nekog hotela?

A kad pogledaš da je low sezona već od 1. septembra, ali na žalost i početak školske godine, pa nikako da se sve uklopi. Šteta, velika šteta...

Išla bih ja opet u poslednjoj trećini juna, ali je moj muža kategoričan: nikad više. Ono stvarno, nama se leto završi pre nego što je drugima i počelo <_< .

Sad jedva čekam da se vrati Ultralamb sa ovogodišnjom pričom o Kikladima :P . Valjda će svratiti na forum...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skup ovaj Milos :bez-zuba: ! Bungalovi "boli glava", pa su takve i cene :tuzni: ...

Apartmani su već povoljniji, u middle sezoni, ali to više nije kamp? Kompleks nekog hotela?

A kad pogledaš da je low sezona već od 1. septembra, ali na žalost i početak školske godine, pa nikako da se sve uklopi. Šteta, velika šteta...

Išla bih ja opet u poslednjoj trećini juna, ali je moj muža kategoričan: nikad više. Ono stvarno, nama se leto završi pre nego što je drugima i počelo <_< .

Sad jedva čekam da se vrati Ultralamb sa ovogodišnjom pričom o Kikladima :P . Valjda će svratiti na forum...

Evo da vidiš kako izgledaju WOODEN HOUSE u Kalamitsiju.

Cene su ti ovde http://www.thalattacamp.gr/en/prices.html

mimg0228fj5.th.jpg

mimg0227sx8.th.jpg

mimg0223me3.th.jpg

mimg0222se6.th.jpg

mimg0221zw8.th.jpg

mimg0220nk0.th.jpg

mimg0219kz6.th.jpg

mimg0218vy7.th.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilosta, hvala ti za informacije o Lefkadi. U kom kampu si ti bila i da li si možda primetila ima li kakvih soba ili bungalova za izdavanje? Za nas koji nemamo ni šator, ni prikolicu ;) ...

Na Lefkadi smo bili u Poros beach camping-u i Vassiliki beach camping-u. U Porosu ima tzv. "bungalova" koje bih ja nazvala izuzetno lepim studijima posto imaju kupatilo, sobu sa kuhinjom i terasu. Virnuli smo unutra par puta. Ali oni su uglavnom unapred rezervisani, bar u sezoni i to vecinom za Italijane i Grke. U Vassilikiju nema bungalova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka