MarkoNS222

Kampovanje na Sitoniji

1161 poruka u ovoj temi

Е na ovaj argument,kontra argument nemam.Jedino mi ostaje da te citiram,iz tvog prvog komentara''Dok se drugi,bogatiji,sve vise vracaju kontaktu sa prirodom'',neka to bude moj argument, daklem, kampovanje=spontanost, prirodnost, opuštenost, sloboda, spavanje pod zvezdama, nesputanost, avanturizam, tolerantnost, mladost, podmladjivanje.... ZAR NAM SVIMA TOGA NE MANJKA?

Ma naravno, Majo! Čak i ne kažem da je to moj argument, bar ne argument koji mora da pretegne :bez-zuba: . Ali da imam onu kuću na točkovima koju je postavila Putnica, ne bih ni sekundu razmišljala :D .

Šalu na stranu, čak i ovako nije isključeno da sledeće godine posetimo neki kamp, negde južnije.

Čini mi se da je veći problem dobiti vize bez rezervacije smeštaja i potvrde o uplati depozita.

Tek bi ukidanje viza ostavilo zaista mnogo više prostora spontanosti :P ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek bi ukidanje viza ostavilo zaista mnogo više prostora spontanosti :P ...

To sa vizama je vise stvar sputanosti nego spontanosti.

Šalu na stranu, čak i ovako nije isključeno da sledeće godine posetimo neki kamp, negde južnije

Ako nije tajna, kakvi su vam planovi vezani za negde juznije? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno "letujemo" na Milosu :D ...

Prethodno sam bila obuzeta Lefkadom. Iščitala sve o ostrvu, upoznala ga kroz iskustva drugih deo po deo, stekla odredjenu sliku o pojedinim mestima koja bi mogla da posluže kao "baza" za obilazak ostatka ostrva. Pronašla mnoge studije i apartmane i arhivirala ih u poseban folder za iduću godinu. Teškom mukom uspela da dobijem prećutnu saglasnost ostatka porodice za "dug i zamoran put" do Lefkade... A sada se osećam kao da sam već bila tamo i da treba da krenem dalje :rolleyes: ...

Eto, to su loše strane virtuelnog sveta kad mu se suviše često prepuštamo (bar ja) ;) .

Dobra vest je da moje dete pokazuje veći entuzijazam za Milos, zbog arheološkog blaga... A mog muža takodje muči nostalgija za kampovanjem, tako da - ko će znati :kez: ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majo, verujem ti sve, slatko sam se smejala.... nisam ni sanjala da ce moje pominjanje toaleta dovesti temu do trece strane...

Ali predrasude su gadna stvar e025.gif

Zatim sto rece Dejzi nije zgodno kad te neko pozuruje e030.gif

A tebi verujem da si se odmorila od ovog e010.gif .

Sve u svemu ja podrzavam ovaj nacin letovanja za one koji to vole, a streber se nada da ce makar u penziji voziti onu kucicu na tockovima p065.gif .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da se MarkoNS222 neces ljutiti sto sam tvoj putopis postavio na

http://caravaning.zanimiv.net/

Naravno da nema problema. Ideja i jeste da širimo i razmenjujemo, iskustva i ideje.

Ne bih bilo loše da i braća Slovenci nakače nešto zanimljivo na MFT, pa se i mi uputimo u pravcu dežele.

Jedino ne mogu da nadjem gde si nakačio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se јако radujemo sto je nasa tema stigla do trece strane,makar uz pomoc wc-a.Spisku argumenata spontanost, opustenost, tolerancija, neobuzdanost bih dopisala i optimizam da dolaze bolja leta, bez viza, sa vise para, bez drugih sputanosti, pa da nam ono luče na 4 točka bude realnost a ne samo pusti snovi.Sve ostalo vec imamo.Moram vam priznati da nama viza nije problem jer imamo prijatelja koji nam u svako doba moze poslati garanciju.Nadam se (opet optimista)da ćete dogodine svi bar navratiti do nas u Kalamitsi da se i sami uverite u nasu pricu.Nadam se (uvek optimista) da ce se ova kamp-prica proteći bar na 33 strane sa mnogo vise komentatora .Zarko zelim da svoju sanitarnu pricu prepricam jos sto puta ako ću time srusiti predrasude o "prljavom" kampovanju.Dotle...pokusavam da se prestrojim na razmisljanja o zimskim radostima. :ph34r:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa da nam ono luče na 4 točka bude realnost a ne samo pusti snovi.

Ja jako navijam za to .... a115.gif ....

A kad nabavimo luce onda uzivanje... e050.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sad ozbiljno, prednost one kucice na 4 tocka jeste sto vam u tom slucaju ne treba kamp, mozete spavati na parkingu, plazi, gde god je zgodno, dozvoljeno i bezbedno.... Mogucnosti skoro neogranicene... Da ne pricam o varijanti 3 dana ovde, 5 tamo, 4 onde....

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sad ozbiljno, prednost one kucice na 4 tocka jeste sto vam u tom slucaju ne treba kamp, mozete spavati na parkingu, plazi, gde god je zgodno, dozvoljeno i bezbedno.... Mogucnosti skoro neogranicene...

To je već viši stadijum kampovanja.

Tako ćemo da kampujemo kad porastemo. Još uvek nemam problem sa godinama :D , barem se tako ne osećam :P .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je već viši stadijum kampovanja.

Na Lefkadi smo vidjali jako puno ovih kampera sa pokretnom kucicom, tamo su plaze divlje i nepregledne i oni se lepo parkiraju na plazi i uzivaju. Ove godine smo takodje na Pelionu videli dosta kampera iz Austrije, mada nisam sigurna da li oni mogu svim onim uskim i krivudavim putevima da se probiju. Cesto vidjamo na putu da pozadi voze motorce upravo za te neke potrebe...

Cak sam cula da se te pokretne kuce iznajmljuju...ali to kod nas verovatno nema....

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Putnice,ja ostadoh bez daha (a deca bez ručka)čitajucu tvoj putopis o Lefkadi.Taman smo odlucili da jos jednom overimo Kalamitsi,kad ulete tvoj esej koji neću hvaliti,to su svi radili,vec samo reci....nemam reči. :bolje-da-cutim: :P Tebi bih ustupila luče na 4 točka(kad bih ga imala)da uzivaš,kad znaš.Sad zadajem novu temu za Markans222 da pod hitno batali sve i dajem mu 10 meseci da pronadje kampove -Lefkade :srce: Naravno,stil nećemo menjati,šator i grupni wc pa sta nam bog da .Nasa porodica odgovara u potpunosti tvojoj kategoriji ljudi kojima odgovara Lefkada :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedini kamp za koji ja znam na Lefkadi je Dessimi malo juznije od Nidrija. Nesto se ne secam da sam jos negde videla kamp, ali mozda i ima....

Postavite pitanje na temi Lefkada, mozda se javi Bmbl, decko je ziveo dole i roditelji mu tamo zive, on sigurno zna vise....

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lefkadi smo vidjali jako puno ovih kampera sa pokretnom kucicom, tamo su plaze divlje i nepregledne i oni se lepo parkiraju na plazi i uzivaju. Ove godine smo takodje na Pelionu videli dosta kampera iz Austrije, mada nisam sigurna da li oni mogu svim onim uskim i krivudavim putevima da se probiju. Cesto vidjamo na putu da pozadi voze motorce upravo za te neke potrebe...

Kad se parkiraš, i razbaškariš, malo je nezgodno kad treba otići do varoši ili marketa. Za to im služe motori i bicikli.

Cak sam cula da se te pokretne kuce iznajmljuju...ali to kod nas verovatno nema....

Ima i to mislim na više mesta u BGD. Pogledaj i ovo. http://www.campingclubbelgrade.org/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lefkadi smo vidjali jako puno ovih kampera sa pokretnom kucicom, tamo su plaze divlje i nepregledne i oni se lepo parkiraju na plazi i uzivaju. Ove godine smo takodje na Pelionu videli dosta kampera iz Austrije, mada nisam sigurna da li oni mogu svim onim uskim i krivudavim putevima da se probiju. Cesto vidjamo na putu da pozadi voze motorce upravo za te neke potrebe...

Cak sam cula da se te pokretne kuce iznajmljuju...ali to kod nas verovatno nema....

Dok ne porastemo do lučeta možda je prikolica prva stepenica.Iskreno,užasava me pomisao na traženje smeštaja na takvom putu.Koliko bih samo vremena provela na ribanju svih wc-a na svim odmoristima na tako dugom putu.Mislim da su prikolice daleko jeftinije i da ih imaju i vrlo dobri(ja sam prosvetni radnik).Čini mi se da se dosta novca potrosi do konačne destinacije na hotele i apartmane a u prikolicu mogu stati i biciklovi pa nasoj sreći nema kraja.U Kastoriji imam prijatelje pa nam to mesto može biti odmoriste.Jedino me brine malo put,o kom ti pišeš,al kad mogu Austrijanci.... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka