kriticarka_nickova

Volonterski poslovi bilo gdje

45 poruka u ovoj temi

Blago tebi kada radis u firmi gde mozes da dobijes neplaceno na godinu dana. Mislim, dobila bih i ja neplaceno...ali forever!

A jos ti vise blago sto ocigledno nisi u kreditima do guse koje moras da otplacujes dok si ziva..

U svakom slucaju, volela bih da ti se zelja ostvari, pa da nam pises odnekle... ako bude perioda kada ti prsti nisu otekli od ujeda komaraca i izudarani od zakucavanja daski..( ovo je malo zlobno, ali ne mogu da odolim :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago tebi :-)

E ja radim u javnoj ustanovi gdje je dozvoljeno zakonski da ti daju 1g neplaceno. Razmisljala sam mozda bih uzela i 3 mjeseca ali da odem negdje turisticki, samo kad bi neko htio samnom ici. Ne znam ni ja ustvari sta tacno hocu, treba mi drustvo. Da odem u USA tamo bih vec imala nekoga, a da se odlucim otici u npr. Tajland pa kao backpacker obilaziti taj dio svijeta 3 mjeseca treba mi neki zesci avanturista...

Inace mislim da zakonski u svakoj firmi mozes da uzmes tih 1g neplaceno, raspitaj se, pa da te nekako natjeram da podjes samnom :D

p.s. I ja sam u kreditima , ako ce ti to bit za utjehu :D

Izmenjeno (Infoputnik)
korekcija citata
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo za "Mlade istrazivace", jel se ta organizacija nalazi negdje u Srbiji?

Srbija je deo toga, u smislu da ljudi odavde mogu da ucestvuju a takodje i zemlja bude domacin. A inace je sve na svetskom nivou.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace mislim da zakonski u svakoj firmi mozes da uzmes tih 1g neplaceno, raspitaj se, pa da te nekako natjeram da podjes samnom

Kod 99% privatnika je svako takvo raspitivanje uzaludno i preveliki rizik...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace mislim da zakonski u svakoj firmi mozes da uzmes tih 1g neplaceno, raspitaj se, pa da te nekako natjeram da podjes samnom :D

Inace mislim da je zabranjen i prekovremeni rad osim preke potrebe, zabranjeno je takodje imati neprijavljene radnike. Takodje, mislim da imas pravo i na cetri nedelje zagarantovanog godisnjeg (PLACENOG) odmora, na bolovanje, otpremninu...

No u zemlji Srbiji kad nadjes posao od kog mozes da zivis, pa jos i ides na letovanje cutis i molis boga da tu i ostanes jer iako si dobar radnik to ti nista ne garantuje....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace mislim da je zabranjen i prekovremeni rad .

Da. Ali ja zivim u BiH.

Izmenjeno (Infoputnik)
citat u sredjivanju
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bem li ga nesto ne verujem ni da je tamo puno bolje, a ako jeste, iskreno se radujem.

Volela bih da stvarno odes negde i da se super provedes i da nam pises, a mi obicni smrtnici cemo se verovatno radovati svakom slovu i slici :) Probaj sa MIS, oni su skroz super

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako je sa drugim firmama, ali ja radim u skoli. Moj kolega je prije 2g uzeo 9 mjeseci neplaceno i otisao na Siciliju. Pustili ga i raspisali konkurs za drugog radnika koji je bio zaposlen na odredjeno kao zamjena za tog kolegu.

Izmenjeno (Infoputnik)
citat u sredjivanju
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma super za tebe, ne obracaj paznju na ostale obespravljene.. maaaalko smo ljubomorni, sta ces :)

i kodnas po skolama je tako ali vecina nas radi kod privatnika....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Ali ja zivim u BiH.

Tamo je situacija kod privatnika bolja, sto se radnika tice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace mislim da zakonski u svakoj firmi mozes da uzmes tih 1g neplaceno, raspitaj se, pa da te nekako natjeram da podjes samnom :D

jooj, u pogresnoj si ti crkvi nasla da se molis..pa da je Majka Tereza cekala na mene, nikada ne bi dobila Nobelovu nagradu a svi bolesni bi joj pomrli ( doduse, nije da nisu pomrli, ali..)..ja ni kod sebe kuci ne mogu da zakucam ekser a da ne setam posle sa svim prstima uvijenim u flaster..ja bih tim jadnicima kojima treba da se pomaze samo jos naturila dodatnu bedu na vrat..skupljali bi ono malo para sto imaju da me posalju kuci..

ali, mogu tebi da ucinim uslugu..posto, naravno, ne mozes da ides nepripremljena, treba ti neki kondicioni trening, mozes to da obavis kod mene: pranje prozora, skidanje paucine, zakucavanje ormana, ciscenje rerne..za cenu cemo se dogovoriti, ali za tebe ce biti prava sitnica..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam Samohrana djevojka, meni sve te navedene stvari idu od ruke, sto znaci osim pranja prozora, skidanja paucine, zakucavanja ormana i ciscenja rerne uspjesno sama prenosim iz sobe u sobu frizidere, povoljno stavljam garnisle i peglam zavjese, heklam jastučnice i stoljnjake isto vrlo povoljno, perem tepihe, cijepam drva i unosim ćumur (ugalj)....kao sto vidis znam sve, sta mislis odkud mi kinta za putovanja? Sad kad sam razotkrila sam misteriju odkud mi kinta, ovom prilikom pozivam sve kojima sam potrebna.

Broj telefona saljem na PM.

Izmenjeno (Infoputnik)
citat u sredjivanju
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojko Sto Se Sama Hrani, imas neki link na sajt gde se vidi portofolio, reference?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuu.. E kad sam lenja tako mi i treba da kukam na gazdu, sistem , drzavu.

Ko mi kriv. :bez-zuba: :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е баш ме нешто мрзело да пишем, а видела сам тему још пре 3 дана...

Сада сам се , после путовања, мало вратила у радну форму... па ево корисних информација критичарка за тебе, и све оне који су сличних интересовања...

Ако желиш баш волонтерске кампове, који постоје у целом свету, и за које без проблема можеш да се пријавиш, али мораш да знаш посао који желиш да радиш, и сама плаћаш пут до одабране дестинације ( кампови су углавном везани за еколошке пројекте, услови живота у њима су ..па, с обзиром да су кампови негде по шумама, и местима удаљеним од урбаних средина, услови живота су ти као када си негде на ... камповању! ). Само, ту се прилично доста ради, програм углавном користе они до 27, новчане надокнаде су смешне..

Више информација на www. mis.org.yu

А можда си за Израел, па би каог лавни лик из серије Дадиља( додуше, када је имала 17 година), провела који месец у кибуцу? Ок, можда на форуму има семитофила па за све потребне информације о овој врсти радно-туристичког ангажмана користан је сајт www.kibbutzprogramcenter.org

Још једна од могћности је и рад на фармама органске хране, послови се нуде у готово свим деловима света, свакако да се ради а можда и претиче времена за разгледање, пут до тамо сама плаћаш док су смештај и храна бесплатни.

Инфо на http://www.wwoof.org/

Е сада, увек је ту негде и могућност рада на броду, али ми се чини да за то ниси заинтересована.

Поздрав

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka