kriticarka_nickova

Volonterski poslovi bilo gdje

45 poruka u ovoj temi

To vec duze vremena zelim...

Htjela sam da oformim TIM koji bi isao samnom na neka zanimljiva (neubicajena) putovanja.

No, imam jednu perfektnu ideju...

Takva putovanja bi mogli unovčiti.

Kako?

Ovako....

Potreban je jedan tim 2-3 osobe. Sto manji tim.

Radili bi na putopisnim reportazama i tako zaradjivali.

Nisam sigurna da li je potreban montazer za ovo ili to rade TV kuce?

Za kameru znam koja se koristi u takve svrhe.

Ali ne znam sta jos osim kamere i jednog jakog laptopa treba?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali ne znam sta jos osim kamere i jednog jakog laptopa treba?

Ovo mislim na tehniku, sta je sve potrebno od tehnike za jednu takvu ideju?

P.S. Šta je ovo ne mogu editovat post kako treba pa sam morala ovako :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je neko od vas imao iskustva za neplacenim odsustvom iz drzavne ustanove? Znam da se ti zakoni razlikuju od firme do firme, od drzave do drzave, ali zanima me bar otprilike da mi neko kaze na koliko mjeseci radnik neke ustanove (radnik na neodredjeno vrijeme) ima prava da ode sa posla koje ce mu biti neplaceno naravno? Jos se nisam dokopala Zakona, (trazim nacina) o neplacenom odsustvu u mojoj firmi, ali kad se dokopam....

To vrijeme moglo bi se iskoristiti (u mom slucaju) na razne nacine: putovanja, rad u turizmu i sl.

Dakle, imate li pojma o ovome. Ne smijem nikog pitat na poslu jer ce odmah rasirit glasine i dignut urnebes :D

Takodjer ne smijem postavljat temu na nekim forumima gdje sam dugo zastupljena jer mi je tu zastupljen i sef :D

Ocekujem da mi pruzite trazeni info, kao sto rekoh OTPRILIKE.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U drzavnim skolama moze da se uzme neplaceno odsustvo do godinu dana u tacno odredjenim situacijama, ne znam ih sve, ali tipa ako ti supruznik ode na rad u inostranstvo, ako si na doktorskim studijama ili se strucno usavrsavas... Jedan kolega je uzeo neplaceno zbog pisanja knjige. Stvarno ne znam sve detalje, ovo su mi pricale upucene kolege.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E bas ti hvala!

Znaci mora postojati neki debeo razlog?

Hm...pisanje knjige mogu i ja da navedem, u smislu, odoh putovat svijetom i uz put pisat knjigu :)

Mogu se i strucno usavrsavati u turizmu recimo i sl.

Iako moja struka nije ni blizu turizma, al' sta cu kad to volem...

P.S. Upravu si mislim da se u drzavnim firmama i kod nas moze uzeti neplaceno DO 1. GODINE!

Izmenjeno (Infoputnik)
korekcija preglednosti teme-citat nepotreban
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljala sam da uzmem 1g neplacenog u svojoj firmi i da otputujem negdje (bilo gdje) gdje bih radila u nekoj NGO (nevladinoj organizaciji) , recimo u humanitarnoj pomoci ili kao volonter. Potrebno mi je samo da imam negdje spavati i besplatna hrana i koliko znam mjesecno daju i volonterima nesto novaca...Dakle, nisu pare toliko bitne, ali bilo bi pozeljno kad bih imala bar 200eura mjesecno.....da oduzim barem kartu....

Moje pitanje je slijedece:

Da li neko ima sajtove nekih NGO organizacija gdje bih se mogla prijaviti i otici preko njih? Rado bih otisla u Maleziju, Indoneziju....ali kazem opet svejejdno je, imam zelju da odem odavde a 1 godina bi mi bila sasvim dovoljna da napunim baterije i vratim se doma. Znam da to ne bi bilo turisticki, ali valjda bih imala vremena i za obilaske te zemlje u kojoj bih bila.

Ako je jos neko zainteresovan da mi se pridruzi, pruzam ruke.

I jos nesto....Znam da na internetu ima svega. Citala sam neke vase komentare u rubrici "Partneri za putovanja". Nemam 15, ni 20 godina vec cijelih 32 i tesko mogu nasjesti na neke gluposti...dakle od vas trazim (ako znate) da mi proslijedite sajtove nevladinih organizacija, a ako ste zainteresovani da idemo volontirati (sto vas je vise tim bolje) ja sam ZA i rado cu otputovati u vecem drustvu.

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem...

Da li ima neko ko bi samnom htio?

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kriticarka, mislim da ce i ovo biti korisno: www.mis.org.yu

Tu imas pretrazivac kampova i iskustva volontera.

Rado bih krenula sa tobom, ali moram da radim.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kriticarka, mislim da ce i ovo biti korisno: www.mis.org.yu

Tu imas pretrazivac kampova i iskustva volontera.

Rado bih krenula sa tobom, ali moram da radim.

Pozdrav!

Ja mislim da je ovo samo za ljude iz Srbije, ja sam iz BiH. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cuo za nesto sto se zove "Mladi istrazivaci". Multikulturalno nesto. Ljudi sa svih strana, ti ostale upznajes sa kulturom svoje zemlje. Usput valjda radite i nesto drustveno korisno zajedno. Raspitaj se.

Takodje znam da stranci, recimo, idu u JUZNU AMERIKU i tamo prave kuce, neka naselja, kad recimo izmeste neko selo zbog izgradnje puta, ili naidje poplava i slicno. Igraju se, bukvalno, dosadila im tropska ostrva pa resili da kobajagi kucaju eksere i podizu grede.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je bas interesantno.Da nemam obaveza ja bih to uradila...da...hm..Sigurno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cuo za nesto sto se zove "Mladi istrazivaci". Multikulturalno nesto. Ljudi sa svih strana, ti ostale upznajes sa kulturom svoje zemlje. Usput valjda radite i nesto drustveno korisno zajedno. Raspitaj se.

Takodje znam da stranci, recimo, idu u JUZNU AMERIKU i tamo prave kuce, neka naselja, kad recimo izmeste neko selo zbog izgradnje puta, ili naidje poplava i slicno. Igraju se, bukvalno, dosadila im tropska ostrva pa resili da kobajagi kucaju eksere i podizu grede.

Ovo za "Mlade istrazivace", jel se ta organizacija nalazi negdje u Srbiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kao klinka isla preko MIS-a na akcije po Srbiji, a za ove intenacionalne kampove po svetu, kontaktiraj ih, nije nemoguce da die i neko iz BIH.. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka