Guest Obrad

Španija, opšta tema

824 poruke u ovoj temi

Mi smo kao planirali u oktobru ako se stisa malo situacija ali realno nece, to je bilo samo mastanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi, ako može jedno razjašnjenje - putujem u Španiju na 7 noći, avionom, uplaćen je preko agencije hotel - pun pansion, tako da sam računao da nam ne treba puno kinte, sem za neke sitnice, vodu, grickalice, neki izlet i sl.

Šta me buni - čitam da je Španija uvela pravilo da svaka osoba koja ulazi u zemlju treba da ima minimum 100 evra po danu, i to valjda u gotovini. Da li se ovo zaista i primenjuje (proverava) u slučajevima odlaska preko agencije, avionom, gde je već smeštaj i sva hrana obezbeđena, tj. da li stvarno treba da vukljamo tolike pare, još u gotovini? Moj plan je bio da ponesem do 500 evra u gotovini, pa da tamo na bankomatu po potrebi povlačim još gotovine ako zatreba, mada bih gledao debitnom karticom većinom da plaćam u kafićima, marketima i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put cujemo ovo za pare.

Meni drugari isli par puta ove godine niko im nista nije trazio, cak ni potvrdu za vakcinaciju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Onda izgleda da je tako samo formalno, ali definitivno info o parama stoji na sajtu srpske vlade. Šta je zanimljivo - priče o minimalnoj sumi nema na stranicama posvećenim drugim zemljama, iako je i španska uredba doneta na osnovu preporuke EU svim zemljama članicama. Proverio Nemačku, Austriju, Grčku, Kipar.

 

IMG_20220719_102759.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, jel trazi ove digitialni sertifikat prilikom ulaska, posto ja treba da idem za vikend i na sajtu stoji od poslednje doze 270 dana, ja sam bukvalno na granici 260 dana :D.

Moji kad su isli u maju nista nisu trazili pa ne znam da li se nesto menjalo.

Pa da znam da li da radim PCR da mi ne prave problem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, to ako se baš javi neko ko je išao poslednjih dana, jer se te stvari menjaju malo-malo. Ali ako si na 260 dana danas, a putuješ sutra / prekosutra, matematika kaže da je to ispod traženih 270 dana...

Izmenjeno (pilgrim011)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne kontam ja tu vise nista.

Ja sam primio trecu dozu krajem novembra, kad je ocitam pise da nije validna. I da je istekla jos u maju ?. 
 

Dok kod nas na sajtu za ulazak u spaniju pise ovo:

"2) da poseduju potvrdu o kompletnoj vakcinaciji. Priznaju se potvrde izdate od strane nadležnih institucija zemlje porekla, najmanje 14 a najviše 270 dana nakon primljene druge doze. Ukoliko je taj period prošao, da bi potvrda bila validna neophodan je dokaz o primljenoj trećoj dozi."


Ja imam trecu dozu i kaze da mi nije validna. Koji k....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam skinuo ovu spansku aplikaciju spth i tamo isto kad ucitam sertifikat ispise da je istekla.

Tako da pcr. 

Ljudi proverite pre nego sto idete da se ne zeznete kao ja :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, ja sam odlučio da verujem onome što piše na sajtu naše vlade, pa ćemo da vidimo kako ću (ćemo) proći. 

Takođe sam gledao šta piše na sajtu kad sam išao u Nemačku, i vladao se prema tome, nije bilo problema.

Usput, kako "očitavaš" dozu,nije mi jasno?

 

Edit - našao na tom španskom sajtu. Pošto putujemo sutra, možda ti znači info: upravo očitana treća doza Fajzera primljena 31.10.2021. Uspešno, sertifikat je validan. Istina, imao je problem sa očitavanjem, pa sam morao da napravim screenshot, zatim da kropujem samo QR kod i to otpremim. 

Izmenjeno (pilgrim011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem na I have an EU digital covid Certificate or EU Equivalent, pa izaberem datum 30 jul,  zemlja Srbija, pa scan QR ili upload file, nista ne pomaze, svaki put dobijem da mi je istekao sertifikat.

Isto sam tako probao sa jos par QR citaca svuda mi izbaci da je istekao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sad sam opet podneo zahtev za sertifikat na eUpravi i skenirao taj i sad je sve ok.

Tek mi sad nije nista jasno :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve će biti ok, ispunjavaš uslov prema sajtu srpske vlade, ne brini. 

Meni su u agenciji rekli da pratim to što piše na .gov.rs sajtu. 

A mislim da znam šta je bio problem - imao si možda stariju verziju potvrde tj. sertifikata pa ta nije prolazila. Možda još nije bila usaglašena sa EU kad si je preuzimao prvi put, možda QR kod imao neku grešku, tako nešto. Bitno da je rešeno. 

Izmenjeno (pilgrim011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna lepa novost za putovanje u Španiju najverovatnije do kraja sledeće godine 2023. Besplatno putovanje vozovima kompanije Renfe. Kako piše na sajtu "Kofer" pranosim informaciju.

Besplatne karte za voz dostupne su svima u Španiji do kraja 2023. godine, ali postoji nekoliko upozorenja.

Prvo, besplatne karte su dostupne samo u prigradskim vozovima kojima upravlja željeznička mreža Renfe i vozovima na srednjim razdaljinama ispod 300 kilometara. Ne primenjuje se na Renfe-ove brze AVE vozove koji povezuju destinacije kao što su Madrid i Barselona.

Međutim, besplatna usluga voza i dalje omogućava turistima da putuju između više gradova unutar regiona kao što je Andaluzija (na primjer, putovanje vozom od Sevilje do Kordobe ili Kadiza bilo bi besplatno prema ovoj šemi) ili da idu na jednodnevne izlete iz većih gradova.

 

Drugo upozorenje je da se šema besplatnih karata za voz primenjuje samo na karte za više putovanja, a ne na pojedinačne karte.

Morate da platite depozit od 10 evra za prigradske vozove ili 20 evra za vozove srednjeg rastojanja. Prema prvobitnoj šemi najavljenoj od septembra 2022. do decembra 2022.,godine dobićete povraćaj depozita nakon što završite 16 putovanja u jednom pravcu.

Pretpostavlja se da će produženje ove politike u 2023. imati slične parametre.

Da bi iskoristili ovu ponudu, putnici će morati da preuzmu zvaničnu aplikaciju za železničku liniju Renfe, a stranim turistima će za prijavljivanje na ovaj program biti potreban broj pasoša.

 

Svrha novog španskog programa besplatnog putovanja vozom je dvostruka: da smanji troškove putnika zbog inflacije i stagnacije u platama, pa će tako besplatne karte za voz omogućiti putnicima da uštede stotine eura.

“Potpuno sam svjestan svakodnevnih poteškoća sa kojima se većina ljudi suočava. Znam da vam je plata sve manja, da je teško sastaviti kraj s krajem”, rekao je španski premijer Pedro Sančez o odluci da se vozom omogući besplatno putovanje barem do kraja sledeće godine.

Ovaj program će i turistima omogući da uštede novac, a da obiđu sve što su željeli u Španiji, pa čak iako ne dobijete povrat depozita, jer ostvarite manje od 16 putovanja u jednom pravcui dalje ćete uštedjeti novac.

Detaljnije na linku

https://kofer.info/evo-koja-zemlja-prva-uvodi-besplatna-putovanja-vozom-za-sve/

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. 

Krajem Maja putujem u Calellu, ukoliko je neko bio zamolila bih ga da mi objasni kako je najlakse doci od aerodroma do ovog mesta. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka