Guest Obrad

Španija, opšta tema

824 poruke u ovoj temi

Ove godine bih isao na letovanje u Spaniju, Costa brava, moze Loret, okolina Barse. U prolece postoji gomila onih ekskurzija tipa Italija-Francuska-Spanija, ali to me ne zanima, vec samo Spanija, desetak dana u julu-avgustu, apartmani.

Jos me zanima da li je izvodljivo rezervisati smestaj preko neta pa na osnovu rezervacije dobiti vizu i otici sopstvenim prevozom. Jel uspelo nekome to?

Ili bolje da rezervisem smestaj i sredim vizu preko agencije, pa onda da odem u sopstvenom aranzmanu. Bas kao sto obicno idemo u Grcku, taj fazon. Jel ima neko takva iskustva.

Ja bih da odem najpre kod druga u Italiju, pa odande da zapalimo za Spaniju. To mi je plan. Ali bih da obezbedim smestaj na vreme.

Bilo koji savet.

Thanx

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spanci tesko daju vize i mogu ti reci da su najgori po tom pitanju. Najbezbolnija varijanta je da uplatis neki grupni aranzman i ono...kao sto znas, posle ides sam! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kad vec ides prvo kod druga u Italiju izvadi italijanski sengen, sta ce ti spanski.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam, postoji i to kao opcija. Razmisljao sam o tome, samo sto je to iz izvesnih razloga komplikovano za mog prijatelja u Italiji. Mozda na kraju i uradim tako.

Opet vazi pitanje: Da li neko ima iskustva sa rezervisanjem smestaja u Spaniji (ili bili gde u EU) preko Neta, iz Srbije? I koje agencije rade Spaniju, onako masovnije i povoljnije od npr. Kontikija ili Travel House-a... Nisam se ranijih godina raspitivao, ali neki moj utisak je da jos nema Spanije u masovnoj ponudi na nasem trzistu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine letovao u lloretu. Za rezervaciju smestaja pogledaj alpharooms.com ili bookings.com, ja obicno preko njih rezervisem. U lloretu sam ipak isao direktno preko vlasnika apartmana, ovde sam bio: www.apartamentsborodin.com. Ovi apartmani su dosta skromno opremljeni ali su na odlicnoj lokaciji, na 50m od plaze i cena je pristupacna. Da bi napravio rezervaciju na prva dva sajta ti treba treba kartica, za Borodin apartmane moze i uplata na racun ako nemas karticu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da zaboravih, i ovaj je jako dobar ako se snalazis sa nemackim: www.start.de. Ako rezervises nekoliko meseci u napred mozes da prodjes dosta povoljno, ako sada napravis rezervaciju mozes da nadjes 9 polupansiona u julu u hotelu sa 3* za cirka 250 eur.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vukad. Ovo je bas korisno.

Svidja mi se ova varijanta Borodin.

U kom mesecu si bio? Kakvi su ti utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine su moji prijatelji isli preko Kontikija u Spaniju na Palma de Majorku i uplatili su neki hotel sa tri petokrake mislim da je u pitanju bilo nocenje sa doruckom i avio prevozom a cena za sve to oko 390 eura ( valjda + 60-tak eura takse ) ... mislim da je to vise nego povoljno.

Reci cu ti samo to da je flasirana voda od 2 litre u prodavnici celih 27 centi !!!

Izmenjeno (skupljac oglasa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Barseloni i Lloret de maru krajem jula, pocetkom avgusta i ne bih ti preporucila da ides u to vreme. Kao prvo, u Barseloni je jako tesko vreme, sparno i jezivo vruce, ali ajde, to jos i nekako...More u Lloretu je u julu bilo divno - cisto i toplo, ali kada su u avgustu pokuljali Italijani i zaposeli plaze, više nije bilo tako. Ne razumem bas o cemu se radi, ali oni su za nase pojmove pristojnog i normalnog turiste, pravi čobani.

A što svi idu u taj Lloret? Hotel diskoteka raspomamljeni zapadni Evropljanin hotel diskoteka Evropljanin...Ja sam sticajem okolnosti bila jednom i ne pada mi na pamet da idem opet. Ove godine sam se raspitala kod moje drugarice Spanjolke i ona mi je preporucila da idem u Andaluziju, tako da cemo mi da idemo u Spaniju i na more, najverovatnije u Kadiz, i u obilazak Malage, Kordobe, Sevilje...Idemo kolima, a smestaj cemo da trazimo usput, pa sta bude...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malaga je super, ali to je jos 1000 kilometara od Barse.

Mnogo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi koga šta interesuje kada je na odmoru.

Lloret kao i Balearska ostrva su poznate party zone, za mlade koji dolaze više zbog provoda, diskoteka, izlazaka, droge (da, na žalost). Lloret je od cele Španske obale verovatno najjeftiniji i zato privlači najlošiju kategoriju turista. Ako želiš dobar noćni život, Lloret je odličan izbor.

Dosta lokalnih ljudi kaže da je najlepša obala severno od Lloreta, tzv Costa Brava (www.costabrava.org). Razlikuje se od ostatka obalskih delova jer je u brdima pa je manje neboderskih hotela. Pogledi iz mora su samim tim mnogo lepši. Plaže su manje, ima dosta uvalica medju stenama, sa krupnijim peskom.

Tossa je presladak gradić na nekoliko km severno od Lloreta. Grad je dosta mali pa nema neki život, ali postoji jeftini lokalni bus koji spaja ova dva grada. Ovo je odlična opcija ako hoćeš da izbegneš ludilo Lloreta a opet da si dovoljno blizu da možeš u njemu i da učestvuješ. :D

Do Barselone je malo jače od sat vremena autobusom, za nešto malo manje od 20 evra povratna karta.

Andaluzija (izvan plaža) je predivna, prepuna fascinantnih belih mestašaca, predivne arhitekture, sjajne i jeftine kuhinje, flamenka, itd. Sevilla, Granada i Cordoba su blizu i svaki na svoj način predivan i ne treba propustiti da se obidju.

Što se klime tiče, to je najtopliji deo Španije. U toku leta u pomenutim gradovima se temperatura retko spušta ispod 40 stepeni.

Gradovi na moru su naravno vrlo turistički u sezoni. Uglavnom je to mnogo visokih hotela i beskonačne krcate peščane plaže. Ima dosta malih gradova u kojima se teško čuje i vidi Španski jezik, sve je na Nemačkom. Ovde takodje letuje dosta Engleza, kao i Severno Američkih turista.

Inače, za većinu gradova u Španiji može puno toga da se nadje i rezerviše online.

Nadam se da će ti nešto od ovoga biti od pomoći ...

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lutalice, posto si ocigledno iskusna, kazi molim te, da li je u Andaluziji i sparno?

Meni ne smeta toliko kad je vruce, koliko kad se udruze toplota i vlaga...Ne bih da ispadnem neka hoce piski-nece piski, ali sam se u Barseloni bas isfrustrirala po tom pitanju. :wacko: Bili smo znojavi, lepljivi i dahtali smo, i to ne na dobar nacin :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lana, nisam baš tako iskusna :P, ali lutala sam malo po Španiji, pa eto :D

Nisam bila u letnjoj sezoni na plažama Andaluzije, uvek izbegavam gužve :) ... U unutrašnjosti jeste sparno i lepljivo. I vrlo vrlo vruće! A čini mi se da je pored mora uvek prijatnije jer imaš malo vetrička :)

Mislim da je to ipak sve kako ti se potrefi, i kako klimu doživiš u datom momentu.

Ja lično nalazim klimu Barselone mnogo podnošljivijom nego ono što sam osetila u Andaluziji. Tamo sam se krajem septembra osula od vrućine i vlažnosti, prvi put u životu, nisam ni shvatila šta me snašlo :unsure: :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Lutalice! A ja sam se, vidiš, osula u Barseloni... :)

Nego znaš, nešto razmišljam, ako nastavimo da pričamo o osipima, znojenju i vlažnim, lepljivim kožama, mislim da će nas definitvno proterati sa ovog foruma :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao avionom /bus?Koliko kosta aero taksa i da li je bolje tako ici ili bus/bus

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka