Guest Obrad

Španija, opšta tema

802 poruke u ovoj temi

Razmisljam i izmedju Spanije i Turske! :lol:

Pre bih isla u Spaniju, u Ljoret de Mar, da bih mogla da posetim Barselonu, ali vidim da nase agencije nemaju ovaj grad u ponudi! <_<

Ako nema, mozda bih isla i na Palmu, isto do 550eura po osobi!

Sta Vi mislte, gde je bolje, ko ima iskustva, svaki savet dobrodosao!

Uzgred, kakve su cene, u restoranima......

I ako mozete dajte mi link nekog sajta, koji ima u ponudi ove gradove!

Unapred hvala, Mina! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Minna,

Lloret de mar postoji u ponudama kod nekih agencija, mada ne u onom klasicnom obliku. Npr. Grand tours (ai neki drugi, mislim Viva) imaju varijantu 14 dana autobusom, preko Italije, a u povratku preko Francuske. Po mom misljenju cena je sasvim pristupacna. Pogledaj ponudu na Grandovom sajtu. E sad, sve je stavr ukusa: ako ti ne smeta da se dosta vozis autobusom, sto je svakako zamorno, onda je ok. Meni se dopada, jer ovako bar ovlas mogu da vidim neke destinacije koje inace verovatno nikada ne bih uspela da posetim. pricala sam dosta ljudi koji su bas bili zadovojlni ovakavim aranzmanom. O Turskoj nazalost nemam nikakve informacije. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga,

Turska nije losa, zavisi sta volis... koliko imas novaca... cime volis da putujes... s kim putujes... Ja sam bila u Antaliji, super je more i grad i plaza i izleti.

A Spanija je zapad...skroz drugo se ocekuje od njih!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene takodje interesuje Spanija, konkretno Ibica, ali je problem sto nijedna agencija do sada nema ponudu. Kontiki je izbacio samo Palma de Majorku. Iskreno nemam nikakve informacije koji grad izabrati, gde je najbolji provod, itd. Sestra mi zivi u Italiji i prvo je bio plan da ona uplati aranzmane u nekoj od njihovih agencija ali je problem moja viza. Pojedini su mi rekli da mogu izvaditi italijansku vizu (posto sam vec isla za Italiju pa je olaksavajuca okolnost) pa sa njom dalje u Spaniju bez ikakvih problema, a pojedini tvrde da to ne moze jer imam samo pravo prolaza. Iskreno ne poznajem vizni rezim i nemam pojma kako to sve izvesti sto jednostavnije. Znam da je zelja moje sestre da na bilo koji nacin letujemo na Ibici. Bilo kakva pomoc dobro bi mi dosla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da mozes, ta viza vazi za ceo Sengen. Kad putujes iz Italije za Spaniju ne prelazis kroz granicnu kontrolu, tako da i nema ko da te zaustavi. Is Pise mozes da letis za Palmu Ryanair-om za male pare, a za Ibicu mozes iz Milana Easyjet-om ili Vueling-om.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vukad hvala puno na informacijama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj ponudu agencije collegium-rapsody group, ja sam isla sa njima i mogu da ti kazem da je bilo fantasticno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eeee Ljoret ti je super ....pogotovo nocni zivot... latino clubovi u kojima je zezanje extra....u Turskoj pomeni Marmaris ima extra nocni zivot koji moze da se poredi sa Ljoretom....

Barselona ti je jako blizu naravno da je trebas OBAVEZNO obici ako ides tamo ...jedino sto trebas da zaobidjes u Barseloni je vodeni svet koji je potpuni shit....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Definitivno Spanija! Ako vec mozes da ides.. Ja takodje idem, nego, zasto juris agencije da ti to sredjuju? Mozes i sama sve da pronadjes preko neta!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako mozes da das neke detelje u vezi Spanije, gde, sta kako? I ako sve uradis sam, sta na kraju sa vizom? Da li se isplati sve ili na kraju bude mala razlika? I koji deo Spanije zelis da vidis?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene takodje zanima Spanija.Kako organizovati putovanje u svojoj reziji? Koji je najbolji nacin?Gledala sam cene hotela preko neta i mogu reci da se vise isplati ici preko agencije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako neko zeli da ide u Spaniju.. onda jug... znaci Andalucia... region je ludilo... ono Madrid i Barceleno imaju svoje cari naravno... ali Andalucia je "must" ... posjeta Seville, Cordobe i velike dzamije tamo, onda Granade (koji je za mene ujedno i jedan od najljepsih gradova koje sam do sada posjetio, a posjetio sam dosta !!) - jer se tu nalazi cuvena Al Hambra sa njenim bastama koja covjeku uzima dah, kao i potpuno orientalni dio Granade koji ti daje utisak da si negdje u Siriji ili Jordanu a ne u Evropi, pa onda ima jug Andalucije gdje se nalaze cuvena ljetovalista, Malaga itd itd... i naravno highlight je Marbella sa poznatom promenadom kao i drugom klinejtelom. Ovdje nadomak Marbelle, kada se krene "u brdo", nalaze se mnige vile kao i vile saudijskih kraljeva i jedna dzamije koju je on sagradio, i vec uveliko pripada kao turisticka atrakcija Marbelle. Odatle se vidi cijelo more, kao i ima se lijep pogled na Gibraltar i na Tangier (Maroko)... stvarno impresivno.. a u Marbelli ima takoce i jedan bar negdje gore u brdima oko tih vila (jer smo isli onako bezze autom) zove se Babylon i stvarno je... wooow.. u svakom slucaju... prema meni je Andalucia uveliko najljepsi dio Spanije koji je vrijedan svake sekunde provedene dole.... ugodno putovanje... ;-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro prijatelju pa necemo da obilazimo dzamije! Ako hoces da obidjes dzamije odes lepo u maroko, siriju u istambul pa vidis to ako te zanima! :ph34r:

Ovde ides na letovanje , znaci odmor - more - zezanje.

Ja sam vise i preporucujem Mallorcu ili ako vise volis beo pesak i Menorcu.

Ibica je za mlade i ludo burazeru, ali ja sam ipak vise za ova dv agore. Odoh ovo godine na Palmu pa cu da izvestim sa nje cim dodjem.... Ali spanija u svakom slucaju!

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene takodje zanima Spanija.Kako organizovati putovanje u svojoj reziji? Koji je najbolji nacin?Gledala sam cene hotela preko neta i mogu reci da se vise isplati ici preko agencije.

Ja sam jurio i jurio i strasno!

Ova Srbija nasa je rupa da nemoze veca biti!

Nema niko!

Poseydon je hteo cak je i carter organizovao ali je sve to propalo.

Ostao je Kontiki jeidini koji dize carter i jedini ide na tu stranu.

Imas individualno preko TOP TRAVEL, TRAVEL HOUSE itd ali sto kaze sir Oliver, cijena prava sitnica! :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima!

Upravo se vratih sa putovanja po Spaniji, pa zelim da svoje iskustvo podelim i sa drugim putnicima koji se spremaju na slican put. Dakle, isli smo u svojoj varijanti, kolima iz Beograda, i ceo put je bio planiran tako da obidjemo najveci deo Andaluzije (Granadu, Rondu, Grasalemu, Sanlukar, Sevilju, Kadiz, Heres, Tarifu, Malagu), a da u povratku nekoliko dana provedemo u Barseloni. I zaista, putovanje po Andaluziji je bilo fantasticno (ako nekog nesto zanima neka pita), proteklo je bas onako kako smo i planirali. Medjutim, ono zbog cega sam se najvise prijavila na ovaj forum jeste da skrenem paznju buducim putnicima u Spaniju na opasnosti koje vrebaju na spanskim putevima. Spanijom hara prava DRUMSKA MAFIJA (a na to vas niko upozoriti nece). Zato, OPREZ, ne stajte nigde i nikome! Elem, mi smo zaustavljeni na autoputu ka Barseloni (kod Taragone), tip nam je pokazivao na navodno probusenu gumu, dok nam je drugi (koga nismo ni videli) pokrao stvari sa zadnjeg sedista automobila. I to samo ranac i dve male torbice (u kojima su nama bili svi fotoaparati, kamera, pasosi, pare, kartice,...), koje smo uvek nosili sa nama, kad god bi izlazili na pauzu u neki restoran, kafeteriju ili slicno. Sve ostale torbe i torbice sa zadnjeg sedista su ostale netaknute. Dakle, 400 km pred Barselonom smo napravili pauzu, rucali, i naravno te tri stvari poneli sa nama. Tu smo snimljeni, a onda nas je pred Barselonom docekala druga ekipa i, naravno, pokrala. Postoje ekipe na pumpama, po restoranima i parkinzima koje vas snimaju, druge koje vas prate, dojavljuju i trece koje vas zaustavljaju i pljackaju. I svi - naoruzani. Ako nasednete (kao sto smo mi naseli!) i stanete - spasa vam nema!

SRECNO!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26050
    Ukupno tema
    869235
    Ukupno poruka