Rayrope

Crna gora jos crnje more

148 poruka u ovoj temi

More je i bilo relativno cisto u prvih 4 dana,mada jeste bilo kao masno po povrsini i tek u dubini onako vidno cistije ali nista spektakularno kao grcko recimo,bilo je tu zenskih ulozaka,pikavaca,kesa,pivskih flasa i tako tih zavrzlama ,ali nije mirisalo na more,kao sto nije ni kad smo ulazili u Budvu,sto je jako cudno,neznam kako su uspeli to da urade ali uspeli su i svaka im cast,plaze se ne odrzavaju to je misaona imenica...

Mi smo imali jednu samo nezgodu sto se tice sankera,oko kafe koju nam je naplacivao,svratimo mi na kafu na brzaka onako s nogu i tu nam on naplati 2.4 jura za 2 kafe,sutradan nam drugi sanker koji nije CG-ac vec neki lik iz BG-a naplati 1.6 jura,kad sam mu dao 3 evra da nam naplati on me pogledao zbunjeni i reko mi nesto u smislu ,pa 0.80 je kafa,ok,sutra opet tu za sankom onaj stari CG-ac,znaci menjaju smene,odemo mi sednemo i on sve ok 2.4evra, i daje mi racun,ja inace nemam neku naviku da gledam sta pise po racunu sem poslednje cifre,ali zagledam i pise kapucino,i razgovor tece ovako.

Cekaj jel sam ti kafu trazio...

Jesi..

Pa sto mi naplacijes kapucino...

A pa to je posebna kafa...

Mene si naso da vozis?...

To je italijanska kafa pa je naplacujemo ...

Ej nemoj da me gledas u oci i laces...

Ali stvarno...

Slusaj radio sam i ja kao sanker jos dok si ti pio mleko pred spavanje,znam te fore...

Tu on ucuti,mi popismo kafe i vise se ne vratismo tamo,sto se tice konobara momci su ili bosanci ili srbi,svaka cast na usluzi,i kuvare smo neke upoznali,makedonci i bosanci,za rostiljom leskovcani,pice su im stvarno dobre,mislim od ovog makedonca koji je nama spremao...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam samo jedan info vezan za putovanje kolima,od dokumenata je dovoljno ono pored licne karte za licni prelazak,mada kad smo isli iz bosne prema srbiji ni bosanci ni nasi nam nisu ni licne gledali samo prosli,znaci saobracajna i vozacka,obicna nasa kakva crna medjunarodna i ovlascenje ako putujete tudjim kolima, i za bosnu je potreban zeleni karton,mi nismo imali zeleni karton posto sam ja zaboravio da izvadim doticni,pa smo kao trebali da platimo 30 evra za prolazak kroz bosnu,ali su nas uz omeh brzo pustili i bez zelenog,znaci za bosnu treba zeleni karton,kod nas je 1000 din,bolje kupite kod nas nego da platite duplo vise za 3 dana,jer za 1 dan nema... Toliko o tome...

Ako nekog jos nesto interesuje neka pita...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mora i on covek da popije kafu ...Ih bre sto si ti na kraj srca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ima istine ali onda sam trebao i lika iz bg-a da castim kafom ,ne ?...hehehehe

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne,ne nikako . Kad bi to videla kontra-smena placao bi ti posle i kisjelu i ratluk.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... i dorucak smajl.jpg 2 puter kifle i pola litre jorgutra..

Setih se sad jedne price onog lika iz Cacka... Ima kucu na 20 km od Hrvatskog primorja a dolazi u CG na more,pitam ja njega zasto,odgovor je jako kratak,posto ima 5 cerkice ,jurio sina al mu ne ide,mora da ide kolima ,medjutim prosle godine mu na pasatu naprave stetu od oko 2000 evra i od tad ide busom samo da obidje kucu,tuzna istina o hrvatima...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice suvenira sa cg primorja od toga se oprostite,sva roba je kineske proizvodnje,verovatno i skoljke uvoze posto nismo videli ni one male u moru,pusto i bez zivotota,ako pak planirate da kupite nesto od garderobe i od toga slaba vajda,sumnjivi butici sa natpisima italijanska roba "made in novi pazar"...znaci ako hocete nekom nesto da odnesete na povratku svratite do kineske radnje i to je to, em jeftinije em veci izbor :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planirala sam da nadjem smestaj kad odemo tamo,da li je to moguce(idem krajem avgusta)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma jasno kao dan,ima mesta koliko ti volja,da biras,nego supruga i ja nismo bili za varijantu da preko noci putujemo jerbo smo hteli da sve lepo vidimo a i da se naspavamo ko ljudi ,gde zuriti,cg je to,uzduz i popreko da nema stencuga za 1 sat,velika drzava ko Kragujevac bez-zuba.jpg a i toliko stanovnika ima,dakle ako si u mogucnosti gledaj da tamo ranije stignes i oni te sami salecu,kod bus stanice i u centru drze one natpise ili ih okace o vrat,a imas i ove moderne sto krstare skuterima i onda cim te vide cimaju te,sto se toga tice nema frke,ali su oni lenji ljudi pa oko 5-6 popodne se povlace u svoje domove,da odmaraju plezko.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jos nekih slikica...

OVO MU DODJE BUDVA DESNI DEO

20siru1.jpg

A OVO JE BEC BUDVA SAM CENTAR GRADA :P

1enm0g.jpg

OVO SU GUZVE NA PLAZI U IGALU :bez-zuba:

2w3ns5v.jpg

DODJE REC COVEK PREKO COVEKA

etsmtz.jpg

qsrrs3.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nije mi nesto "plava" voda.......mozda zbog izlivene kanalizacije :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista neznam sto se tice HN i Igala,jedino sam saznao da se neki kanalizacioni otvor nalazi na nekih 300-400 metara od plaze plavi horizonti i da je tamo ponekad pena po povrsini,i cuo sam da su one price da je kanalizacija i po 3-4 kilometara u moru glupost na kvadrat,vec da je to tu negde reda 300-500 metara... To sam cuo od jednog cg-ca koji drzi kafic u Igalu.... E sad koliko su tacne ove informacije neznam ,nisam gljurio po primorju i trazio kanalizacione odvode,ako su lagali mene i ja lazem vas...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,Rayrope,

Sve što si naveo je razlog više da Crna(i)Gora mene više ne vidi.

Odvratni su.icon8.gif

Grčka je zakon..............i jeftinija je od Crne(i)Gore i milion puta lepša............

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto jes jes al popravice se oni......jos su mladi i zeleni za turizam :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rekoh mi smo isli silom prilika,jer smo hteli da idemo na more,ali ono vise nije more,pre ce biti jezero,ali ima i cistih jezera kao suza....bacite pogled na ovo...mislim da se zove bilecko i da se Bileca iz njega snabdeva vodom... to je sa puta preko bosne natrag u nasu milu Srbiju....

29nw6d3.jpg

Mi se dole vracati necemo to je sigurno,a kome se svidja moze da ide,niko mu ne brani razliciti su ukusi i o njima netreba raspravljati,posto smo letovali u Grckoj i na crnom moru onako objektivno sad iz ovog ugla,Grcka pa Bugarska i nikako Crna Gora. Skoro svi moji prijatelji koji su imali vikendice ili kuce dole su doticne prodali,e sad sto je to tako to samo oni znaju,mada iz svega vidjenog tamo mislim da ce im tek sledeca sezona doneti krah ova je i bila i ne,sto kaze jedan lokalac tamo sto nam je prodavao voce,"sad ce od avgusta da krene sezona" uz osmeh naravski.... Kako god bilo postoji ona stra narodna,a koja precizno opisuje montenegro..." VIDLA ZABA KONJ SE PODKIVA PA I ONA DIGLA NOGU"......daleko su oni od "elitnog" turizma...jedno par svetlosnih godina...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka