tja

Yasmine Hammamet u septembru

6 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima :)

Prvo da se zahvalimo svima koji su ostavili poruke na ovom forumu, zaista ste nam pomogli da odaberemo gde da idemo.

Posto smo se odlucili za hotel El Melia Mouradi u Yasmine Hammametu u septembru, sada imamo nekoliko pitanja:

- procitali smo da je sve jeftino tamo, ali nas zanima koliko je to konkretno jeftino. Da li bi mozda neko mogao da nam navede neke primere cena u restoranima i supermarketima. Zanima nas otprilike koliko da planiramo da ovojimo para za ishranu van hotela (za dve osobe, 11 dana).

- da li cinjenica da je u septembru Ramazan remeti rezim ishrane u hotelu i restoranima?

- da li ima bankomata u hotelu i da li sigurni?

Ako neko ima jos nekakve savete, neka ih slobodno iznese. Svi saveti su dobrodosli.

Hvala unapred!

Izmenjeno (tja)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.nomadtravel.co.yu/vanpansion.php

Evo na ovoj web strani ces naci neke cene.

Za ostalo ne mogu da pomognem jer nisam bila, a sto se cena tice i mene je zanimalo koliko je to jeftino jer ne mogu da zamislim da 100 eur moze da bude dovoljno za 10 dana, ali mi je sad i drugarica koja je trenutno tamo to potvrdila.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila u Jasminu u septembru 2006 i za vreme Ramazana nije bilo promena u ishrani u hotelu.Ti to i ne osetis osim sto je na svim tv kanalima odbrojavanje do zalaska sunca i prenos iz Meke.

Sto se vanpansionske potrosnje tice cene su ok mada se ne secam tacno u dinar.Izlet u Saharu je 120 evra(2 dana) i meni je bio onako,nista posebno.Smorio me vetar koji ubija u pustinji a iskreno i sama pustinja nije nista posebno.Vise mi je to bilo mucenje nego neki izlet.Doduse bila sam i trudna(nisam tada znala)pa su verovatno i hormoni radili :kez: Inace Jasmin je super,cist,bez lokalaca i guzve u septembru.Uglavnom bilo je extra.Pozdrav i uzivaj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja isto idem u septembru, tj.za 2 nedelje u YH, hotel Excel,  pa me interesuje kako je u Tunisu u septembru? Svaki savet je dobrodošao.

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja isto idem u septembru, tj.za 2 nedelje u YH, hotel Excel, pa me interesuje kako je u Tunisu u septembru? Svaki savet je dobrodošao.

Hvala unapred!

Mi smo prosle godine bili u vreme Ramazana - sto se tice nas turista tose skoro i ne oseca. Par puta, uperiodu od 18h-21h je bio manji brojtaxija na ulicama, a turisticki vozici i tuk-tuk u tom periodu dananisu saobracali (kako nam je rekao taxista tada se oni porodicnookupljaju za veceru). Takodje u Medini u Susu u tom periodu se radnjicezatvaraju-sto moze da se shvati i kao olaksanje jer mozes mirno dasetas bez upadica tipa "Aj giv ju gud prajs" :-)

Mada je velikishopping centar sa fixnim cenama radio bez pauze - pretpostavljam da jeisti slucaj i sa marketom "Blue ice" u Yasminu (to ti je blizu hotela i jedna je od retkih radnji gde moze da se kupe alkoholnapica).

Taj "Blue ice" ima i klizaliste :-)))

Cini mi se da je povoljnije da evre menjas u TD na recepciji hotela (1 e = 17 TD).

Hrana u hotelima je raznovrsna, ima je u ogromnim kolicinama, pa imas i pice,sendvicice, palacinke - propast za liniju! Naravno da nekad treba iotici na klopu van hotela, nas je npr. vecera za nas dvoje u dobromrestoranu u Portu (tuniski specijaliteti + vino...) kostala oko 40 TD(recimo 2.000,00 din), a flasa njihovog dobrog vina je oko 17 TD (10e). Njihovo pivo "Celtia" je cini mi se oko 3 TD flasa (150 din),espreso "Lavazza" je oko 2,5 TD, cedjeni djus je oko 2 TD. Imaju i nekesilne zezalice od testa - mi smo probali neke slane zovu se "frikase"(nesto kao piroska) i slatke "babaluni" (izgleda kao djevrek ali jetesto kao za krofne) i odlicni su, a kostaju manje od 1 TD. Ako stepusaci - ponesite cigarete, tamo su dosta skuplje. Taxi do starogHammameta bi trebalo da kosta max 8 TD (400 din).

Ne bi trebalo da potrosite vise od 300 e (sa svekupovinom suvenircica i raznih sitnica). Ako planirate da idete naizlete, onda ponesite vise (ne znam tacno cene jer mi nismo isli).

Septembar je u Tunisu divan, nisu velike vrucine, manja je guzva... Lepo se provedite i uzivajte!!!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno na savetima!

svi kažu da je septembar u tunisu divan, ali vidim na prognozama da će ove godine biti ne baš sjajno vreme. ispod 30stepeni i kiša. Ne znam šta da očekujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26118
    Ukupno tema
    871123
    Ukupno poruka