vcvetic

Hotel Skiathos Palace

12 poruka u ovoj temi

pozdrav svima :)

Prema sadasnjim planovima u septembru bih trebao da budem na Skiathosu u hotelu "Skiathos palace". Stvar koja me najvise zanima jeste koliko je hotel (peske) udaljen od "divljih" odnosno lepih i zavucenih plaza.

Pored toga bio bih vam zahvalan kada bih mogao da dobijem info o cenama za iznajmljivanje skutera (buduci da nemam dozvolu bilo bi lepo kada bih dobio i info o grckom zakonu... da li kao i kod nas mogu da se voze skuteri bez dozvole i sl.)

Hvala unapred.

Izmenjeno (vcvetic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odmah ispod hotela imas uslovno receno jednu od tih, poludivljih plaza, Maratha, spustis se stazom iz dela hotela koji pocvezuje dva razlicita krila suprotno od glavnog ulaza, predjes put i nekih 100 m dalje je ta plaza.

Autobuske stanice prema plazi kukunaries, mislim da su u pitanju stanice 24 i 25, jer je br. 26 zadnja stanica Kukunaries, sidjes i sledis putokaz koji sa puta pokazuje na borovu sumu, kojom ces za nekih 15 min hoda stici do racvanja za dve palze Mandraki i Elias, prva je levo a druga desno u odnosu na pravac dolazenja, ako ides prema Eliasu, imaces kasnije jos jedno racvanje za trecu plazu. Ako sidjes na stanici br. 25, nekih 700-800 m dalje od puta ti je plaza A. Eleni, gde je verovatno najlepsi zalazak sunca na ostrvu.

Od poslednje stanice kada izadjes iz autobusa, umesto da nastavis nekih 50 m pravo do Kukunaries plaze, ides desno, postoji jedan uspon i posle nekih 150 m ide levo skretanje ka plazi " mali Kukunaries " a desno nastavljas jos dobrih 300-400 m uspona do jednog platoa, od koga ti treba jos 100 m do prelepe plaze Banana, odnosno desno do nje plaze, Krassas koju tokom leta okupiraju nudisti.

Sto se iznamljivanja skutera i ostalih stvari koje idu uz to, moraces da pitas nekog drugog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti, jos mi samo reci ako znas koliko su cesti autobusi, cene istih i kada se vraca poslednji :)

hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idu dosta frekventno u sezoni, recimo na svakih 15-20 min i to od jutarnjih sati do 3h 30 min posle ponoci, ali u septembru to verovatno izgleda kao i u junu znaci najverovatnije do 1h 30 min.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ima poznavalaca ovog ostrva pa me zanima, posto sam kao i svaki prosecan Srbin osudjen na putovanja preko agencija ( u ovom slucaju kon.... znate vec koja da ne reklamiramo), da li Dragan ili Miler znaju nesto o hotelu "Skiathos palace". Takodje me interesuje zasto su utisci sa putovanja nekih tamo nama dalekih naroda veoma oprecni, od najgorih do najboljih za ovaj hotel. Sa slika se ne moze videti puno, tacnije uvek je slikano samo ono sto vredi i sto je lepo, pa me interesuje da li je zaista tako i da li ima nekih stvari koje znate a nigde se inace ne mogu videti i procitati ( kako dobrih tako i losih).

Pozdrav Kemmik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

Milerov odgovor je dole. Zao mi je ali vidim da se miler i dragan svadjaju oko toga dal ima 49 ili 52 prodavnice sto je u sustini nebitno (eto zasto nas mrze po svetu) i dal su udaljene 103 ili 107 metara od semafora.Zato sam pribegao ovoj nepopularnoj metodi PP da mi covek napise sta zna o hotelu "skiathos palace" da posle nebi bilo ima 93 ili 97 stepenika sto je u sustini nebitno.

Jedna vazna napomena. Svo reklamiranje agencija pada na milerov teret (sorry miler) :D;) .

Vidim da je i miler napisao da saljem pa evo ljudi ne moze se brze :D

Ako neko ima neke detaljnije informacije koje nisu spomenute neka pise rado cemo prihvatiti iako je 94 stepenika umesto 101 :D , a prodavnice nam nisu bitne ako je klopa u hotelu dobra kao sto miler kaze ;)

Kon-tiki (najbolja srpska agencija) mislim da 14 godina ima hotel palas u ponudi.zasluzuje to ime m,ada nema lift(svi primecuju),nema djakuzi(drugi imaju) i malo je na uzvisenju(vrlo malo).medjutim ima izvanrednu kuhinju,odlican servis,prostor za decu,bazen "na krovu".....pored "esperidesa","princesa" to je najbolja ponuda za nase turiste.inace je medju prvih 5-6 hotela na ostrvu....

giassu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Skiathos Palace? Utisci? Zanima me plaza, uslovi u hotelu, mogucnosti za decu i sl. Trebali bi da idemo od 21. avgusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Esperides Beach ili Skiatos Palace

Da li neko ko zna ove hotele moze da ih malo uporedi - kakve su sobe, da li su standardne u S.Palasu tako lose, kakve su plaze - meni se cini da je ova Ahladies kod E.Beacha mala? Tesko mi je da se odlucim...

Izmenjeno (mikap)
spajanje tema
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@solerka

Zavisi sta hoces, blizinu grada ili mnostvo plaza u blizni hotela? Ako ti je kriterijum blizina grada i pristojna plazica onda Esperides (potpuno je renoviran i podignut je jos jedan sprat pre 5 godina) , u protivnom " Skiathos Palace " kojeg bi ja uvek radije odabrao.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Dragane, na tebe sam i racunala kao sjajnog poznavaoca, jos samo da nadjem termin...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Skiathos Palace" је за Скијатос оно што је "Палисад" за Златибор. Модеран туризам на оба места започиње са тим хотелима.

Да је "Skiathos Palace" стар, јесте. Да је на најлепшој могућој локацији на острву, јесте. Да управо због такве локације држи цену, држи. Ја сам са родитељима летовао три године за редом (1996-1998). Тада су у хотелу биле или стандардне собе или апартмани. Данас се ондашње стандардне собе (које нису доживеле никакву измену већ 30-ак година) називају класик, затим постоје собе у којима је тај стари намештај ремонтован и нашминкан, убачена је клима и CRT телевизор и такве су модерне. Комплетно реновиране собе са промењеним намештајем и гарантованим погледом море тј. на залив Кукунаријес су или супериор или делукс и наше агенције их раде само на упит.

Мој савет је никако не узимати класик собе. Или модерне или ко то може да приушти - супериор.

Базен и тераса у овом хотелу су феноменалне. Осећате се као да сте на палуби неког брода који крстари Егејом. Тераса и базен су уједно и место свих друштвених дешавања у хотелу јер се баш ту обедује за доручак и вечеру, а Богме и једном седмично се организује тематско вече са наступом фолклорне групе и врло богатим шведским столом.

Ко жели миран одмор, неће погрешити ако одабере овај хотел. А ни град није тако далеко. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče lokacije hotela dobra je ako ste došli automobilom. Da budete samo na plaži i u hotelu sigurno će vam biti dosadno a za sve drugo morate imati prevoz. Mi smo u junu koristili autobus ali posle nekoliko dana dosadi i gužva u autobusu i to što nekih desetak do četrnaest kilomatara putujete dvadesetak minuta.Kada ste u gradu možete i na gradsku plažu ako vam dosadi putovanje svaki dan a i uveče imate gde da izađete. Ali ako ste automobilom lokacija vam nije problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka