taci

Krusevo...Tamo gde andjeo spava

70 poruka u ovoj temi

P.S. da te malo koregiram, nije cist cincarski gradic nego vecina ima i drugi :) A sto se tice orginalno ime Toseta nije Proe vec Proya :) Sadasnja populacija je manja od 4500 stanovnika, ali u zimi grad je pun turista ne mozes da nedjes slobodni smestaj :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na ispravci. "Drugi" su se uglavom tu oženili ili udali (kao npr. moja ujna) i vrlo uklopili u zajednicu. Da, tako se piše prezime, a čita se Proe/a.

Brojčano stanje stanovništva sve više opada-moje 2 sestre od ujaka su izabrale druge životne destinacije-Birmingham i Skopje.

Ostaće samo straci da opslužuju turiste-nažalost :'(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mhm tako je par starci i nesto sitno mladi koji nisu se snasli u Skopju,Bitola i Prilep...

P.S. Ja sam iz Skopja i neam veze sa Krusevo pa se brzo uklopim tamo jer u Krusevo zive jedni od nasrdacniji ljudi u Makedoniji :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, hvala!

Zamisli kakva sam ja kombinacija-srpska gostoprimljivost i cincarska srdačnost :onaaako: 50:50

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Necu da zamislim znam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je neko bio zimi u Kruševu, ali bih volela da podelim sa vama moja sećanja iz detinjstva. Naime, tamo smo često zimovali i meni je to lično bio lepši doživljaj od letovanja. Inače više volim planinu od mora, pa mi sneg i sve zimske lepote ovog mesta predstavljaju divno sećanje.

Kako se gradić nalazi na dosta visokoj nadmorskoj visini, tako i zima traje dosta dugo, od novembra pa sve do maja ponekad. Nijedno mesto nije bajkovito kao Kruševo kad se ušuška u snežnu postelju, gde se samo iz odžaka kuća vijori dim a noću osvetljena prozorska okna podsećaju na oči svih tih kućica.

Kruševo ma i skijašku stazu ni sličnu ovim našim fensi stazama na Kopu, Zlaći i sl, ali sasvim dovoljno da deci i posetiocima pruži užitak u skijanju i zimskim čarolijama.

Ispred svake kuće ispod neke strehe stoje uredno naslagana drva, u prolazu iz nekog dvorišta zalaje poneki komšijski pas čisto da razbije tu zimsku idilu, setim se uvek babine tarane koju tada nisam volela, a sada bih dala sve da ponovo osetim taj mris i ukus.

Ko voli zimu, a naročito na planini toplo mu preporučujem posetu Kruševu, koje verovatno po udobnosti, usluzi i cenama sigurno može da parira većini naših zimskih centara.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo je sigurno jedno 3 puta jeftinije nego na Kopu, Zlatiboru, ili ovi nasi Mavrovo i Sapka...Kafa recimo je 40 den. :) Pizza i to veoma vkusna je 200 den. :) Smestaj u full apartman za dve sobe, wi-fi, tv, kupatilo, kuhinja itd. nepunih 20e za dvoje :)

Evo nesto sto sam uhvatio vikend 16-17.02.2013

dsc01513.jpg

dsc01519.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, prosla i decenija od tog kobnog jutra...

A Krusevo je i dalje odlicno :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Био сам два пута, наравно ишао због Тошета. Поред његовог лица и дела, Крушево је леп град, нисам ни знао да је скијалиште и да је тако конфигурисан. Друго, манастир који је Тоше пуно донирао је ... не може се мени објаснити, баш је био толико миран и тих да сам неколико дана размишљао о некој снази коју има. 

Да не давим људе својим утисцима, али ћу га сигурно обићи (манастир) када будем имао икакве прилике. На гроб се наравно подразумева, маузолеј ме не занима, можда одем, можда не.

Izmenjeno (Звезда је живот)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitah temu u jednom dahu! Ne verujem da cu ići tamo, ali drago mi je da sam saznala za ovakvo memorijalno mesto i uopšte za Kruševo :)

 

:sad:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka