taci

Krusevo...Tamo gde andjeo spava

70 poruka u ovoj temi

Izbegavam ovu temu, ali danas sam odlucila da se javim, i vise necu. .... :tuzni:

Imala sam priliku da Toseta licno upoznam jos kada je poceo sa svojom karijerom, sreli smo se desetinu puta od tada....nikada se nije promenio i nikada nije prestao da se smeje. Skromnost retko ko poseduje, a to je njegova osobina broj jedan....i....nikada necu shvatiti zasto, ali zasto......uvek mora nesto da se desi......

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Infoputnice, verujem da ti je teže nego nama, obzirom da si Tošeta i lično poznavala, ali bih te ipak molila, ako ikako možeš, da nam napišeš još koju reč o njemu iz tvog ličnog ugla. Retko ko od nas ovde je imao tu čast da ga i lično upozna, pa bi nam tvoje iskustvo puno značilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rekoh da necu vise da se javljam na ovu temu...ali evo par reci onako uopsteno, ne mogu mnogo...Toseta sam upoznala na pocetku njegove karijere, malog slatkog decaka. Bio je kao izgubljeno jagnje. Njegov bend, svi dobri ljudi, hvala Bogu, a zbog te industrije- muzicke azdaje, brinuli su o njemu kao o detetu. Tada jos, nesredjen, sa rosavim licem i andjeoskim glasom, uvek, uvek skroman, izuzetno kulturan i tradicionalno vaspitan. Jednom recju DIVAN. Znalo se da ce postati zvezda....Vreme prolazilo, susreta od tada oko desetak, ne mogu da pamtim koliko tacno, i u svakom uvek nasmejano lice, skromnost za koju ljudi kazu da je vrlina, moglo bi se reci da je kod njega bila preterana, a u ovo vreme mozda i mana, pogotovo za njegovu karijeru....Nikako, ali ni u kom smislu se nije promenio do poslednjeg dana....valjda su to ljudi osecali i zato ga voleli....

U jednom od susreta je rekao:"Dobro je, ima vremena za mene, zadovoljan sam"...

Ja se samo pitam, zasto tog dana nije isao avionom, jer je praktikovao, a bend je isao kombijem....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se samo pitam, zasto tog dana nije isao avionom, jer je praktikovao, a bend je isao kombijem....

Od zle sudbine se ne može pobeći, na žalost.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam i ove godine bila u Krusevu...

Tesko mi je da prodjem kroz Makedoniju,a da ne odem tamo...Ma kako put bio dug i naporan ,poseban je...

Ove godine nas je sreo decko koji radi oko manastira,Sasa...

Dugo smo pricali sa njim,proveo nas je kroz konake,jednu su sobu posvetili Tosetu...Tu su njegove slike,krevet...Tezak osecaj...

Dao nam je brojanice,krstice iz manastira,knjizicu o izgradnji manastira i cd sa proslave praznika Preobrazenje 2006-te godine...

Pozvao nas je da svratimo ponovo kad dodjemo sledeci put na odmor...

Uopste,ljudi su bili jako ljubzni!Ostavljaju utisak...

Tuzno sto je otisao taj decak carobnog glasa...

Pored groba mu je zasadjena tresnja!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taci, jesu li sagradili neki memorijalni centar, završili manastir Preobraženje ili je sve isto kao i prošlog leta? Ima li i dalje puno poštovalaca na grobu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad sam se totalno rasplakala.......

Uhvatila sam skoro sebe kako menjem kanal na pola Tošetove pesme.Do pola nekako slusam ,a onda odjednom krene plač.

Hvala vam za ovu temu

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taci, jesu li sagradili neki memorijalni centar, završili manastir Preobraženje ili je sve isto kao i prošlog leta? Ima li i dalje puno poštovalaca na grobu?

Bila sam pre neki dan u Krusevo, prvi put u leto. Bilo je kao i obicno magicno.Taj grad definitivno ima dusu, osecas se predivno kad god da si tamo. I dalje ima ljudi koji putuju do tamo samo da bi mu odali cast Tosetu. Videla sam dosta ljudi iz Slovenije, Srbije,Hrvatske, imalo je neke iz Velike Britanije. Meni je jos zao, tako dobar mladic ne je napustio. Na grobu ima poruke i neki pokloni iz celog sveta, Italija,Australija, USA,...

Memorijalni centar je u izgradnju, ja mislim da za jedno godinu dana bice gotov,nadam se.

Bila sam na manastiru, mesto je stvarno predivno, nalazi se na 1555m nadvorske visine, od jedne strane se vidi cela Pelagonija, a od druge su vam planine. Predivan osecaj. Manastir je nadvoresno izgragjen, unutra nije. Postavljen je samo mermeran ikonostas koji je divan, i neke ikone.Jos nema freske po zidovima, nadam se da ce se u brzo vreme zavrsiti. Probijen je put do tamo, asfalt, to je dobro, i isto i do mesta gde ce se graditi krst visok 33 m. To se nalazi jedno 1km od manastira, e tamo je nesto neopisivo.Unutrasnji mir neki osetis, kao da si sam na svetu, ma nesto predivno.To mesto mi je definitivno ostavilo najveci utisak . Sad mi je jasno zasto je nas Tose isao tamo i uzivao, trazio svoj mir. Potrudicu se da postavim foto turu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas je dvogodišnjica Tošetove pogibije. I dalje sam neizmerno tužna rasplakani.jpg .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzasno uske ulicice u Krusevu, mucno pronalazanje mesta za parkiranje, znaci totalni kolaps u saobracaju je jedan od razloga zbog koga ja nisam otisao do njegovog groba, a bili smo za Ilinden na "Meckin kamen", tako blizu a tako daleko... Mozda je ostalim danima bolje stanje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uz memorijalni centar, na stotinak metara od Tošetovog groba, postoji ogroman parking. Mi smo tu ostavili kola.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja stvarno ne znam gde vise da se raspitam jel postoji neka organizovana tura Beograd -Krusevo? Rekla bih da su svi oni koji su bili tamo i pisali ovde o tome, isli u sopstvenom arazmanu...

Toliko zelim da odem, da cu na kraju ako zaista nista organizovano ne postoju, spakovati se i otici kako god budem mogla...

Ako neko moze da mi pomogne, unapred se zahvaljujem.Mada sumnjam da cu dobiti i ovde info, s obzirom da odavno nikog nema ovde...

Moje pitanje je zapravo, postoji li turisticka agencija u Beogradu koja ima ovu turu???

Hvala unapred svima koji bi mi mogli pomoci

pozz :srce::srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mogu ti opisati koliko mi je drago sto ti mogu pomoci smajl.jpg. Ja sam vec tri godine deo Tose Proeski fan Cluba koji okuplja ljude sirom Balkana i za ovo vreme smo organizovali nebrojeno puno humanitarnih akcija pod nazivom "Tosetov most ljubavi."

Svake godine, takoreci svakog treceg,cetvrtog meseca, nas Fan Club organizuje putovanje za Krusevo pri cemu autobus krece iz Slovenije, u Hrvatskoj prima clanove odatle,pokupi zainteresovane iz Srbije smajl.jpg i u Makedoniji u Skoplju nam se pridruze fanovi odatle. Mislim da bi ti to bilo najlepse iskustvo koje mozes imati vezano za putovanje u Krusevo. Ja iz odredjenih razloga jos uvek nisam isla tamo ali iskustva ljudi koji su bili su predivna smajl.jpg -mnogo prijateljstava se izgradilo i ucvrstilo tim grupnim odlascima i bukvalno vise nema granica -ljudi iz cetiri zemlje se druze i posecuju kao da zive blizu smajl.jpg. Divno je zaista smajl.jpg , ako si zainteresovana http://www.tosefanclubforum.com/ obrati se moderatorima na ovom nasem zvanicnom sajtu pa ce te oni uputiti kome da se javis dalje. Veliki pozdrav! smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala hvala hvala srce.jpg odmah cu da se raspitam, ako budem imala nekih tehnickih problema, potrazicu te ovde smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka