taci

Krusevo...Tamo gde andjeo spava

70 poruka u ovoj temi

Ja tu pesmu jos nisam cula,ali tekst je sigurno posvetila Tosetu,ona je dosta pisala za njega,bilo je za ocekivati da ce mu na taj nacin odati postu,to i jeste jedini nacin da mu ljudi koji su ga voleli odaju postu,da napisu tekst,pesmu,da odu u Krusevo...

Na kojoj radio stanici moze da se cuje Antonija Sola?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veoma mi je drago što je otvorena ova tema. Ni ja neću nikada zaboraviti Tošeta. Bila sam u Kruševu 25. januara ove godine, a sada idem tamo na nekoliko dana. Inače, 18. i 19. avgusta biće slava manastira Sveto Preobraženje i očekuje se mnogo ljudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nedelju krecem na more i planiram da u odlasku svratim do Kruseva. Krusevo i nije mnogo "usput", ali to jednostavno zelim da uradim.

Moze li mi neko od vas bar malo detaljnije objasniti kako se stize do mesta gde je Tose sahranjem i do manastira. Verujem da ce biti ljudi na ulicama koje cu moci da pitam, ali cisto da imam predstavu kuda da idem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja tu pesmu jos nisam cula,ali tekst je sigurno posvetila Tosetu,ona je dosta pisala za njega,bilo je za ocekivati da ce mu na taj nacin odati postu,to i jeste jedini nacin da mu ljudi koji su ga voleli odaju postu,da napisu tekst,pesmu,da odu u Krusevo...

Na kojoj radio stanici moze da se cuje Antonija Sola?

Taci, Antonija je tu pesmu izvela na ovogodisnjem 12. Hrvatskom radijskom festivalu. Evo, mozes da je downloadujes sa ovog sajta (idi na "YU 2007-2008", zatim na "12. Hrvatski radijski festival - vece urbane muzike - CD2"):

YU MP3

Mi smo u nedelju ujutru u Krusevu.

Pozdrav svima !!!

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nedelju krecem na more i planiram da u odlasku svratim do Kruseva. Krusevo i nije mnogo "usput", ali to jednostavno zelim da uradim.

Moze li mi neko od vas bar malo detaljnije objasniti kako se stize do mesta gde je Tose sahranjem i do manastira. Verujem da ce biti ljudi na ulicama koje cu moci da pitam, ali cisto da imam predstavu kuda da idem.

Jos kad se priblizavate Krusevu, na vrhu se vidi spomenik Makedonium (karakteristicna gradjevina, kao zraci sunca, posetite i njega), ispod samog spomenika je groblje, a odmah na ulazu je Tosetov vecni dom. Ustvari, kad udjete u Krusevo samo pratite bilborde sa Tosetovom slikom i oni ce vas odvesti. Moze se uci i u njegovoj rodnoj kuci, koja je nekoliko ulica nize, samo pitajte ljude i svako ce vam objasniti jer se bas ne vidi sa glavne ulice. Ali meni je to bilo strasno potresno iskustvo, potresnije nego na groblju na kome je bili mnogo ljudi, a u kuci pustaju odjednom samo po 4-5 ljudi odjednom, pa mi je tamo bilo intimnije, kad sam videla njegove stvari u sobi, bas sam se isplakala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Mislim da cu zaobici posetu kuci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja nisam mogla da posetim kucu njegovih roditelja...

Nesto od jutros bas razmisljam o Tosetu,valjda jer je jutros bio njegov mini koncert na televiziji,jer sam slusala ono njegovo jedinstveno izvodjenje pesme Zajdi Zajdi,jer je sutra 10 meseci kako je poginuo...Ne znam,ali danas bas razmisljam o njemu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas si me rastuzila! Da nije bilo tvoje FT ne bih ni videla temu, a onda sam pocela da citam...uvek ga vidim nasmejanog...bas sam volela njegov glas da cujem

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam postavila foto turu Tošetovo Kruševo - "Tamo gde anđeo spava" .

Uz svaku fotografiju ide i tekst koji opisuje moju posetu Kruševu i sumira utiske.

MFT ti je odlicna! Potsetila si me na momente kad sam bila u Krusevu i na Tosevom grobu, bas sam se rastuzila. :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam juce pogledala slike...I ne znam,nemam reci...Jos jednom sam dozivela svoj put u Krusevo kroz tvoje slike...Osecaj je zaista neopisiv,Krusevo je kao jedan mali zacaran gradic iz neke bajke,u kome je sve stalo i gde svi cekaju cudo... Da prelepi,mili decak jos jednom otvori svoje okice i obasja ovaj svet svojim neponovljivim osmehom...I da se jos jednom,makar samo jos jednom cuje pesma sa njegovih usana...

Andjeo nas lepi,uskoro ce godinu dana od kad je otisao...Ostavio je neizbrisiv trag u onima koji su ga voleli...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da naglasim, foto tura tendenciozno nosi isti naziv kao ova tema, jer sam na taj način želela da ih povežem.

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep i tuzan opis. Tog dana kada je poginuo Tose, to mi je javio brat. Nisam ni pomisljala da on voli da ga slusa. Ustvari, mozda i nije bas neki fan, ali ga je pogodilo. Tada sam bas bila iznenadjena koliko ga ljudi voli, i musko i zensko, i oni koji ga slusaju i oni koji ne. Tuga...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se priblizava godina od Tosetove smrti,sve mi teze pada kad vidim njegovo nasmejano lice na televiziji...Tesko mi je pao i onaj koncert koji su makedonci organizovali u Skoplju...Tu atmosferu koju je on, kako se cinilo, tako lako pravio,drugi ne mogu ni uz najveci trud...Ta praznina...Taj osecaj da ce na svaki takt neke od njegovih pesama izaci na binu i on i vratiti svim onim ljudima koji su ga voleli veru da zivot ne uzima tek tako one koji su tako posebni i koji toliko vrede...

Ja nikad nisam imala omiljene pevace ili glumce,samo omiljene pesme ili filmove,ali on,sam od sebe tako poseban,jednostavan i jedinstven...Bilo ga je nemoguce ne voleti i dan danas je tako...I uvek ce tako biti...

I ako cu zaliti za jednim koncertom koji sam u zivotu propustila da vidim,bice to onaj koncert u Areni...Secam se,nije mi bilo bas dobro i nije mi se islo u Arenu,a cinilo se bice jos mnogo prilika da se taj decak vidi...Kako sam pogresila...

I da,nesto sam naucila...Vise ne propustam nista sto volim!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:huh: I mene je koncert na Gradskom stadionu u Skoplju, održan 5. oktobra ove godine Tošetu u čast, dokusurio. Zaista niko ne može da ga zameni, taman na binu izveli sve najbolje pevače iz svih zemalja bivše Jugoslavije. Ta energija, kretanje na bini, lakoća pevanja, osmeh i pogled pun ljubavi, bili su samo njemu svojstveni i neponovljivi.

Nekako sam tokom celog koncerta uspevala da ne zaplačem, ali kada su na kraju pustili duetsku pesmu Tošeta i njegovog jedanaestogodišnjeg sestrića Kristijana, pukla sam skroz. Plakala sam ko kišna godina. Još kad su na kraju svi izvođači, uključujući i malog Kristijana, izašli na binu, a stadionom se orila "Igra bez granica", mojoj tuzi nije bilo kraja.

Taj segment koncerta sa Kristijanom, me je posebno pogodio, jer su tokom spota išle fotografije Tošeta i malog, od perioda kad je bio beba, pa sve do Tošetove pogibije. Razmišljala sam koliko li je teško tom dečaku, Tošetovoj sestri (dečakovoj majci), roditeljima. Koliko li su im pomešana osećanja - beskrajno tužni zbog svog gubitka, a opet ponosni što u njihovoj kući raste još jedan veliki pevački talenat. A mali Kristijan, srculence jedno, kada je izašao na binu, pred onoliko hiljada gledalaca, samo je izgubljeno gledao, kao da nije znao ni gde je, ni šta ga je snašlo. Sve je to bilo pretužno za mene :huh: .

Inače, najteži trenutak od Tošetove pogibije, pored sahrane i ovog koncerta, bio je nastup njegovog benda na Beoviziji. Odsvirali su Tošetovu pesmu, prateći vokali su pevali svoje deonice, ali se ON naravno nije pojavio. Bilo je strašno, neopisivo tužno. Što bi rekla Taci, svakog časa sam očekivala da će istrčati na binu, nasmejan, raspoložen, ali... "toga nema i ne postoji".

Ni ja nisam bila na koncertu u Areni i zbog toga ću se kajati celog života.

Izmenjeno (mirarbi)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka