natasa

Letovanje sa decom u Turskoj

70 poruka u ovoj temi

Bila sam u Pine Beach clubu pre tri godine, jako sam zadovoljna otišla kući, a evo i zašto :

1. Aerodrom je nekih 35 min od hotela, brzo se stigne , naročito ako imaš malu bebu.

2. Club je sladak ušuškan u zelenilu je , puno pomorandžinog drveća.. To su vile sa po 4 sobe , vrlo luksuzno opremljene , rasporedjene po celom kompleksu koji je ogroman!

3. Usluga je all inc...hrana sasvim dobra !

4. Svi su nasmejani, usluzni, veseli..

5. Plaža peščana, prevelika...

6. More..toplo, al sa talasima ...stalno duva vetrić.

Išli smo preko kontija, izabrali smo club jer je intimnija atmosfera, bilo je mnog naših ljudi...

Čujem da su hotel u medjuvremenu kupili italijani, renovirali ,čak i ime su mu drugo dali, ali cujem da je još bolji nego sto je bio, al je i cena skočila...

Evo linka.

http://www.clubpine.com/eng/club/club_anasayfa.asp

Postoji u kompleksu i hotel , u kojem mozes da boravis i koristis sve usluge osim da tu spavas , ali je dosta hladan, onako vrlo luksuzan!

Sve sto te zanima pitaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav putnici :)

Planiramo na more sa bebom od 15 meseci.Nikada nismo bili u Turskoj tako da nam svaki info zlata vredi.Imam sto kazu 100 pitanja ali 'ajde da skratim

1.Koje mesto odabrati? 

2.Koji hotel?

Ne mora da bude neki de lux i sta ti ja znam.Jedino bitno je da bude na plazi i da je klopa ok.Nije zgodno sa bebom sipciti nekih pola km do plaze.A klopa-mislim da je ok u smislu da nije nesto enormno zacinjeno inace klopamo sve,jako smo laki za odrzavanje ;)

Ne zamerite na ne poznavanju mesta i objekata ali eto nikad nismo bili,a ove godine se po obicaju dvoumimo izmedju Turske i Tunisa i jedno krace vreme Egipta.

Hvala svima napred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od srca preporucujem Sarimsakli. :srce:

Mesto ima izvanrednu klimu, suv vazduh, nema kise, navodno je proglaseno za vazdusnu banju.

Nalazi se nekih 200km iduci od Dardanela ka Izmiru i Kusadasiju.

Dosta podataka i utisaka mozete naci na topicu "Sarimsakli".

Tri godine letujemo tamo, veoma smo zadovoljni. Ja imam dvoje velike dece, ali je uvek sa nama putovalo po jedna-dve porodice sa bebama, i nekoliko sa malom decom.

Cene su veoma pristojne, hoteli takodje, mada je bilo primedbi na hotel Kalif, u pogledu hrane i usluge.

Mi smo letovali u hotelu Dobra, koji je bas u skladu sa imenom, s tim sto nema mini bar, odnosno frizider, koji bi vama verovatno trebao. Znam da ima drugih hotela koji su u tom smislu opremljeniji. Sobe su sa klimom i TV i to vazi koliko ja znam za sve hotele. Klima se ne naplacuje posebno.

Ovu destinaciju drze agencije Holiday iz Kragujevca i Azur iz Jagodine, a aranzmane prodaju preko vise razlicitih agencija po Srbiji. Moja porodica i ja uzimali smo aranzmane Holiday-a i veoma smo zadovoljni uslugom, jednom smo isli preko Azura iz Jagodine, i nismo bili zadovoljni organizacijom prevoza. :P

E sad, prevoz je iskljucivo autobuski ili sopstveni, sto pretpostavljam da vam je problem ali avionskog prevoza nema. Putuje se solidnim autobusima, meni i mojima taj put i nije bio nesto naporan, ali je cinjenica da se putuje od 21-24 sata. Doduse, bebe sa nama u autobusu su prespavale put, cule se nisu. :)

Ukoliko vam putovanje kolima ili autobusom nije problem, mislim da je ovo mesto idealno za decu. Plaze su pescane i ogromne. Vreme u septembru je jako lepo, temperature su oko 30-32 stepena, povremeno duvaju tzv. ruze vetrova, koje mesaju vazduh sa mora i vazduh sa planine udaljene nekih 100km koja je puna crnih borova. Vetar nimalo ne smeta za boravak na plazi, jer nije hladan. Za tri godine, od po 20 dana, nismo imali oblacne dane i kisu, cak i kada je bilo kisovito u najvecem delu Turske. :D

Svi hoteli imaju svoj bazen.

Aranzmani su PP, princip svedskog stola za dorucak i veceru, a izbor hrane zavisi od hotela do hotela. U Dobri je izbor solidan - za dorucak pecivo, musli, salate, dzemovi, jaja, virsle, salama, voce, makarone i sl, a za veceru izbor od tri jela, corbe, pohovano povrce (tikvice, plavi paradajz), razne salate slicne ruskoj ili francuskoj, variva, peciva, kolaci i voce.

Aranzmani nude i hotele sa all inclusive i cula sam da je hrana bozanstvena, mada nama je i ovo u Dobri bilo dovoljno da se ugojimo ko prasici. :bez-zuba:

U mestu ima privatna ambulanta, za nedajboze, a poveca bolnica u mestu Ajvalik koje je 8km od Sarimsaklija. Vrlo su usluzni, to smo nazalost prosle godine proverili, jer mi je cerka dobila upalu spoljnog usnog kanala. Osiguranje sve troskove lecenja pokrije, a oni i nisu neki. Lekovi su jeftiniji nego kod nas.

Vanpansionska usluga nije skuplja nego u Beogradu, bar u septembru. Cene u prodavnicama se razlikuju, ali otprilike su kao u BG, mozda malo skuplje.

Zaraza i trovanja hranom nije bilo. Pije se flasirana voda.

Moja cerka je godinama imala deciji ekcem, a ja alergije na sve zivo. Moram napomenuti da od kada odlazimo tamo, cerkin ekcem se jako smanjio, a ja tri godine ne uzimam nista za alergije. Ima turista koji tamo, zbog zdravlja, dolaze vec cetvrti, peti, a ima i jedna porodica koja dolazi vec sedme godine zaredom, jer je covek posle mnogo godina ostavio pumpicu za astmu. Tako smo culi od njih prosle godine.

Turska je cista, za primer. Ljudi su super, u Sarimsakliju dosta ih natuca srpski, jer su poreklom iz nasih krajeva.

Prosto ne znam sta jos da pisem, ajd pitajte, pa da odgovorim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh extra zvuci,hvala na izdvojenom vremenu  :srce: opis je odlican.U pravu ste za avio prevoz posto imamo extra energicno dete koje jedva u kolima izdrzi voznju od 2 sata,max!Ono sto spava je oko pola sata do sat,a posle zurka.Tesko da bi izdrzao u busu do  Turske.

Ipak iako ne odemo ove godine,gledacemo da jedne od narednih obavezno odemo.

Nego ono sto sam ja nasla je neki AdaKule hotel koji me je bas privukao.Nekako mi fino izgleda pa ako je neko bio nek napise koji redak.

I Begonville mi je presladak,sobe su ogromne,kuhinjice u sobama...bas je fini hotelcic.Pozz i hvala unapred za savete,predloge...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak necemo stici do Turske ove godine.Mnogo hotela,malo vremena i eto nas ponovo u dobrom starom Tunisu.Ali dobro sledece godine na vreme organizujemo Tursku.Pozdrav i dobar provod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Steta sto ne idete u Tursku ove godine.Mi smo bili u Yasminu ove godine i to je vrh sto se Tunisa tice.I pored toga ipak nam je Turska bolja destinacija.Vise pruza za ulozeni novac,lepsa je priroda,fakultativni izleti,usluga,hrana,ljudi,higijena,more itd

Nadamo se sledece godine ponovo mala Azija,koje mesto ne znamo.Bili smo u Marmarisu i Alanji i odusevljeni smo.U Tursku bi mogli ici svake godine,sto bas ne bih mogao reci za Tunis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doslo vreme da se pojuri letovanje...Ove godine, supruga i ja, bi isli u Tursku.

Pitanje je: kuda sa detetom od 3.5 godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi imamo ceru od 3.5 godine,a sa njom vec 2 godine letujemo u turskoj!Za koje god se tamo mesto odlucite necete pogresiti jer je deci sve podredjeno.Mi smo 2007.bili u Bodrumu(Gumbet-hotel Ayaz),na samoj plazi,sa najlepsim bazenom,klopa fenomenalna,ona je tada mogla sve da jede jer je izbor na svedskom stolu kao Ivkova slava,cak su joj kad joj je dunulo oko 12 da joj se jede kuvano jaje momci skuvali sa osmehom!!!More je toplo,pescano i plitko do kolena jedno 30 metara u dubinu.Plaza je cela pod lezaljkama koje se ispred hotela u kom odsedate ne placaju,ali je plaza nekako vestacka,kao Ada ciganlija!Oko 13h svakog dana pocinje vetar.Nekada prija,Nekada da se smrznes kad izadjes iz vode!savrseno mestasce za soping,i za obnavljanje znanja iz istorije...i nama izuzetno vazno...nema dzamiju!Aerodrom je jako blizu,tako da ste Bgd-Gumbet oko 2 sata!Dolmusima obavezno menjajte plaze,mi smo svakog dana isli na novu jer su sve bolje od nase.Bitez,Turgutres...Cene su sasvim ok.,cak i smesne za letovaliste!narocito septembar!

2008.smo bili u Alany,takodje u septembru.Plaza je predivna,duga i siroka,savrseno pescana,mora sredozemno...pretoplo.Grad je takodje simpatican,ima svega i svacega.Duz plaze ima puno zelenila i fontanica.Ako se vasem detetu ne dopada klopa u hotelu,Mc je na 15 min.peske...Preopsirna sam,ali u svakom slucaju sa detetom u Tursku...preporucujem.Ako vas jos nesto zanima,pitajte!Pozdrav,Mila!

:cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo 2007.bili u Bodrumu(Gumbet-hotel Ayaz),na samoj plazi,......

Izvini, je l' to ovaj hotel:

Parkim Ayaz

ili ovaj:

Ayaz Hotel

Ili su u pitanju isti hoteli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doslo vreme da se pojuri letovanje...Ove godine, supruga i ja, bi isli u Tursku.

Pitanje je: kuda sa detetom od 3.5 godine?

Sarimsakli je sjajno mesto za sve koji idu na letovanje sa malom decom. Mi smo prosle godine bili (kraj jula) Ayvalik Beach hotelu. Sve sobe u malim zgradicama po 3-4 sobe. Uredno.puno zelenila. Par koraka do bazena i deciji isto tako i do plaze. Polu pansion svedski sto dorucak i rucak,veliki izbor jela voca kolaca.

Plaza pescana, plitka. Lezaljke i suncobrani besplatni na bazenu i plazi kao i peskiri za kupanje.

Ako vas jos nesta interesuje idite na Tursku tema Sarimsakli.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi imam jedno pitanje.......Nameravam da u septembru letujem sa ženom i jednogodišnjom bebom. Dvoumimo se između tri hotela koji se nalaze na različitim lokacijama. U pitanju su sledeći hoteli i sledeća mesta: 1. Hotel Parkim Ayaz u Gambetu nadomak Bodruma, 2. Hotel Yunus u centru Marmarisa, 3. Hotel Kleopatra Dreams Beach u Alanji. Molim Vas za pomoć pri izboru hotela uzimajući u obzir da idemo na letovanje sa bebom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je kasno, ali od srca mogu da vam preporucim Alanju. Mi nismo bili u tom hotelu konkretno, ali su bili ljudi iz nase grupe i bili su prezadovoljni. S obzirom da idete u septembru, vreme ce vam tada biti super u Alanji, a more je mnogo toplije nego u Marmarisu i Bodrumu, plaza je predivna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi svi,

Dosao je trenutak kada treba da se odlucimo gde ici na more ove godine. Razgledanje ponuda, kao i destinacija odlucili smo se za Tursku. Medjutim ima jedan problem, s obzirom da imamo bebu staru 2 god. ne mozemo da se odlucimo za hotel. Potrebna mi je neka preporuka od svih vas da bi se sto lakse odlucili gde ici. Sta me zanima : 5* Hotel sa All Inclusive uslugom, BABY FRIENDLY, i da je usluga ok.... da je cisto,plaza,bazeni kao i bazeni za decu i animacije i sta vec :) ....

Unapred hvala i molim vas samo ozbiljni komentari...

POZDRAV

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo ja da probam da odgovorim, mozda pomogne neki savet.

U Turskoj letujem vec 6 godina a i ove sedme planiram opet tamo.

Sve zavisi sta te zanima, mirno mesto ili guzva.

S obzirom da iams malu bebu mozda je bolje otici u neko mirnije mesto.

Mi obicno idemo u Calis kod Fetija, izbor hotela je veliki, plaza duga i prostrana,

voda cista mada ponekad ima talasa. Hotel Malhun preporucujem mada ima i drugih.

Svi hoteli imaju bazene i za decu i za odrasle, nije ni u jednom problem da se dovede beba.

Aerodrom je Dalaman i oko 50km je udaljen od Calisa. Inace Calis je negde oko 200km udaljen od Antalije, dakle prvo je Calis pa narednih 200km Antalija.

Prve godine kad smo isli neki ljudi su bili u hotelu kompex Tiuana ili Tihuana ne znam tacno naziv i sve tamo all inclusive. Pricali su da sve ima na jednom mestu i da je extra.

Marmaris je takodje predivan ali nacickan hotelima i na plazi bukvalno jedan drugome na glavi sedi.

(moje misljenje, mozda se neko sa tim ne slaze ko voli takvu vrstu guzve)

Turci su inace jako ljubazni i izlaze u susret uvek.

Inace mi smo isli i preko agencije avionom prvi put sa agencijom Fantazija koja je nazalost propala,

pa sa Odeonom, pa sa Kontikijem, a onda smo krenuli narednih godina kolima, sami rezervisali pre polaska smestaj i mnogo jeftinije prosli. Ali posto imas bebu bolje je da ides avionom.

Ako te jos bilo sta zanima slobodno pisi odgovaram.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dragi forumasi,

molim vas da mi pomognete da izaberem pravi odmor za moju porodicu. Imam jedno malo dete od sedam meseci i jedno od 4 godine. Odmor bih prilagodila njima, a to znaci: da hotel ima svoju plazu i lep prilaz u vodu, da ima sadrzaja za decu i da nije u nekom bucnom delu grada, ako ima zelenila bilo bi super. Nije potrebno da je preterano luksuzan i skup do 500-600e. Ne zanima nas nikakav nocni izlazak i provod kao ni izleti jer nismo u mogucnosti zbog bebe da se na taj nacin provodimo. Molim vas da mi preporucite neki hotel nije bitno koje mesto jer u Turskoj nismo nikada letovli pa bi nam bilo sve interesantno videti prvi put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka