natasa

Letovanje sa decom u Turskoj

70 poruka u ovoj temi

Nadam se da ce se naci neko ko bi mi malo pomogao u izboru. Isli bi sa dvogodisnjom klinkicom u Tursku. Kusadasi, nikako. Tamo sam bila i grozan mi je. Znaci, neko lepo mestasce, a da je blizu aerodroma (ne dalje od 50tak km), sa cistim i plavim morem, (ne kao Kusadasi bara). Ako je neko bio u nekom lepom hotelcicu sa divnom plazom i morem, a da je sve nekako blizu, razumete sta hocu da kazem, neka mi preporuci... Hvala... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepsa plaza u Turskoj je Olu Deniz. Svi hoteli su blizu plaze koja je ogromna, nema guzve, more je svetlo plavo i toplo, deca mogu bez problema da se kupaju jer talasi nisu veliki. Posto je to u pitanju hotelsko naselje nema puno nocnog zivota sto bi vama sigurno odgovaralo, ali nema ni sopinga, barem ne onog na koji su nasi navikli u Kusadasiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo odgovora iz druge ruke :)

Moji kumovi su proslog leta sa detetom od godinu dana isli u Fetije i bili su odusevljeni. Kazu da je mesto idealno za porodice sa malom decom, a da je plaza Olu Deniz rajska. Cak su bili u hotelu sa 3 zvezdice, mislim da se zive Karbel ili Kabel, i bilo im je bas OK. Nadam se da je bilo od pomoci.

E da, vanpansionske cene su malo vece u odnosu na ostala mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre svega, pozdrav celom forumu... B)

Otprilike, mene interesuju slicni uslovi kao i Natasu, samo sto je nase dete malo vece, 4 god, sa jednim dodatkom....

S obzirom da svo troje imamo izuzetno osetljiv ten, zanima me da li se moze bilo gde u Turskoj naci nesto slicno kao Petrovac, da ima bar malu, minimalnu sumicu, ili nesto slicno da se ne mora na direktno na sunce, tj. pod suncobran?

Pretpostavljam da ima jos ljudi sa tim problemom, kako ga Vi resavate?

Razmisljamo o nekom hotelu sa 3* u varijanti AI, negde kraj juna, pocetak jula, ili eventualno septembar...

Okvirna cifra o kojoj razmisljamo je 1500EUR za 10 nocenja, avionom...Mislim da se tu mozemo uklopiti...

Dajte predloge... :rolleyes:

poz

Izmenjeno (deki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da se ovde dosta pričalo o hotelu sa ***+ zvezdice Omer Holidej Village u Kušadasiju.Hotel je ceo u Borovoj šumi i preko celog dana ima hladovine.Ima i 2 bazena,jedan veliki za odrasle i mali za decu.Klopa je odlična i na bazi je švedskog stola.Uostalom Deki obiđi njihov sajt i biće ti sve jasno www.omerhotel.com

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. Gledala sam Karbel, imaju ga na nekoliko mesta, ali za sada, sve su ponude za 11/12 dana. A za isti novac mi se smesi Tunis, 15 dana, u hotelu sa 4 ili cak i 5 *, na plazi. ...

Ne znam, sve je uteha u odnosu na zeljena grcka ostrva, ali Tunis je ipak povoljniji. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nego sto odes u Tunis dobro se raspitaj kakvo je more, ja sam cula razlicite informacije pocev od toga da je super, pa do toga da su struje i talasi veliki, da ima meduza i da se svi kupaju u bazenima. To je glavni razlog sto ja npr jos uvek ne idem tamo jer nisam od onih osoba koje vole bazene, pa bi mi letovanje bas bilo upropasteno iako je cena povoljna....naravno ako odes u Tunis, pisi kako je bilo....Svi hoteli sa tri zvezdice u Olu Denizu su sasvim ok, jer se mesto vodi kao exluzivno, ionako cete ceo dan biti na plazi, veoma joj je tesko odoleti, ha, ha....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljamo o letovanju u Turskoj sa bebom od 9-10 meseci, avionom.

Kakva su vasa iskustva? Gde ici? Kakav je smestaj i hrana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo proslog leta isli sa sinom koji je tada imao 14-15 meseci i mogu reci da kada se ide sa malom decom, najbolja solucija je avion. Isli smo u Kusadasi. Let je bio do Bodruma (koji je dalji od Izmira), pa smo posle isli od aerodroma do Kusadasija autobusom (luksuznim) jedno 2 sata.

Iz Beograda smo poleteli u 20:00. Kada smo uzleteli, klinac je poceo radoznalo da razgleda i cinilo mu se veoma interesantnim. Onda je pojeo onaj JAT-ov buckuris od launch paketa i posle zaspao. Probudio se kad smo poceli da slecemo na Bodrumski aerodrom (u 22:00). Ispred aerodromske zgrade su nas sacekali predstavnici agencije (JOLLY) i ukrcali u luksuzan autobus. Sin je odmah zaspao i probudio se u Kusadasiju.

U hotel smo stigli u 00:00. Hotel je Omer Holliday Village. Prilikom check-ina nam je nosac odneo dva velika kofera u sobu (nisam se mucio da teglim :) ) i doneo nam je krevetac za dete. Tom prilikom nas je recepcionar pitao da li smo za veceru. Posto sam ja po prirodi uvek gladan, odgovorio sam mu potvrdno. Samo za nas i jos jedan par sa detetom su postavili veceru. O tom hotelu mogu reci samo najbolje. Posetite sajt www.omerhotel.com i uverite se. Ove godine smo se odkucili za Tunis, a sledece, ako Bog da, ponovo u Omer. Ako idete sa detetom, toplo vam preporucujem ovaj hotel (sadrzaji za decu, animatori za decu i odrasle, bazeni za decu i odrasle, sportovi na vodi, plaza, izobilje hrane, svakog dana ciste sobe, zaprasivanje komaraca svako vece itd.).

Sto se tice prevoza, izaberite avion ako ste u mogucnosti. Nikako ne sedajte u autobus za Tursku jer vas moze voziti i do 30 sati).

I jos nesto. Spremite se za kasnjenje u startu charter leta. U odlasku avion je poleteo tacno u minut, a u povratku kasnio 2 sata.

Izmenjeno (lazerbrain)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako Tanja...

Ja sam isao ove godine sa suprugom i cerkicom u Alanju u periodu od 02.-12.07. Ona je imala tacno 10 meseci. Bili smo u hotelu Gold Safran, preko Jolly travel-a. Ono sto te zanima, moja beba je sve super podnela, nikakvih problema nije bila, tako da je moja preporuka - samo napred. Naime, hotel je ****, all inclusive i pravi porodicni hotel sa puno dece. Ima veliki bazen i bazen za decu, tu je i tobogan. ima svoju plazu na kojoj se ne placaju suncobrani i lezaljke. All inclusive je super, vredi svaki eurocent koji se plati. Sobe su velike i lepe, svaka sa francuskim krevetom i jos jednim krevetom, plus ti oni donesu krevetac za bebu. Jedino je more malo problematicno zbog talasa, ali mi smo se snasli - pre podne kad su talasi manji, na plazi se dobro iskupamo (posto se bebi nije svidelo more, plasila se talasa), a posle rucka i odmora uzivali smo na bazenima koje je obozavala. Animatori su super, sa posebnim osvrtom upravo na decu za koju pripremaju dosta aktivnosti i zezalica. takodje, u toku dana ima i za starije dosta igrica. Uvece oko 21 cas, ima za decu mini disco, gde animatori pustaju decije pesmice. Kad je nasa beba uzivala - verujem da ce i Vasa. Znaci, hotel za svaku preporuku. Samo napred i uzivajte - bez straha i dvoumljenja :D .

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine putovali krajem jula u Kusadasi avionom sa sinom od 5 meseci i bili u hotelu Kustur a sve preko Kontikija. Put je prosao fenomenalno uprkos nehumanom vremenu leta (3h ujutro). Bebicu sam ja dojila za vreme poletanja i sletanja i stjuardese su bile izuzetno predusretljive, a pritisak u usima se moze izbeci i pijenjem na flasicu. Oko 9h smo stigli u hotel koji je inace cini mi se 7 km udaljen od Kusadasija ali fenomenalan za decu jer su u pitanju bungalovi sa prizemljem i 1. spratom. Mi smo bili smesteni 10m od manjeg bazena (ima 1 veeeliki bazen sa toboganom i delom za decu, 1 manji i pored njega bazencic za decu), tako da smo mogli decu u toku spavanja da ostavimo u sobi (izuzetno prostrane, luksuzne, kupatilo sa kadom), brckamo se na bazenu i cujemo ih kad se probude. Zamerka na Kontikijevu organizaciju je nepostovanje jedina dva zahteva koji smo mi u vezi smestaja imali (bebi krevetac i prizemlje - zbog kolica), ali to smo onda brzo sami resili na licu mesta, i manjak razumevanja za potrebe tako male bebe - pri dolasku je gomila ljudi bila smastena, nama je soba dodeljena tek na kraju uprkos molbama da nas brzo smeste jer je trebalo da nahranim (podojim) bebu - na kraju me je Kontikijev vodic smestio u lekarsku ordinaciju - neudobno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hotel je ****, all inclusive i pravi porodicni hotel sa puno dece.

Znaci los hotel cim si upotrebio neku ruznu rec za njega?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U septembru planiram na more sa bebom koja ce tada imati 8 meseci. Molim forumase koji su letovali sa tako malom decom da mi daju predloge - u koji hotel da idemo. Ono sto je vazno da bude ispunjeno je sledece:

-aerodrom blizu (max 40 km)

-ne Bodrum (Gumbet), tamo smo bili pa ne bismo da se ponavljamo

-bazen za decu

-krevetic za dete

-hotel na plazi

-usluga AL

-frizider u sobi

-dr u hotelu

-cena(sa avio prevozom) < 750eur po osobi

-ako imaju kuhinju u kojoj moze da se sprema nesto za klopu za dete, dodatni plus

Ako neko zna hotel u koji NE TREBA ici sa ovako malom bebom iz nekog razloga bilo bi super da navede jer je i to dobra info.

hvala svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pine Beach club - Belek

Cena ...tu negde , proveriti u Kontikiju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirka, jesi li ti bila u hotelu - moze malo vise detalja o tome sta je bilo posebno dobro. Pogledala sam Kontikijev katalog sa sajma turizma, i ovaj hotel nemaju u ponudi. Probacu da nadjem u nekoj drugoj agenciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka