sanjalica

Istanbul u sopstvenoj režiji?

1333 poruke u ovoj temi

Može li se to izvesti?

Čitam ovih dana mnogo vaših topica o Istanbulu i, rekla bih, 90% ljudi se žali na agencije i organizaciju, te preskupi izleti, te ne ispoštuju sve izlete i sl

pa me interesuje da li smo previše hrabri ako bi se usudili na solo odlazak ( muško-ženski par :D ?)

Mnogi hoteli nude čak transfer u oba pravca ako se ostane određen broj noći, nadam se da to nije samo fora, pa se sve nadamo da bi mogli i sami da se snađemo.

Mišljenja?

Iskustva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli preko neke pacenicke agencije iz ns (Prestige travel) za novu godinu. Jako smo jeftino prosli sa prevozom i smestajem (139 e po osobi), a obilazili smo uglavnom sve sami, uz pomoc mape i tourist guide. Mislim da ni to nije losa alternativa, s obzirom da su ti hoteli koje rade nase agencije uglavnom tu u blizini aja sofije, plave dzamije. Mozes i pesaka da odes. Mi smo bas istrazivali. ako treba jos nekih informacija, a da mogu pomoci, tu sam.

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo do sada uvek putivali preko agencije ali na 50% putovanja smo sami sebi organizovali razgledanje

i zato sada razmišljamo o ovakvoj varijanti, računamo, treba se samo jednom osmeliti, :D

Planiramo poći avionom i za sada mi to uopšte ne deluje strašno, govorimo dobro engleski, samo, ne znam da li nam je i koliko to od pomoći tamo.

Sećam se da bi u Budimpešti bili totalno izgubljeni da nisam znala jezik,

jer jako malo njih zna engleski.

I mi smo u fazonu da rado istražujemo i obilazimo dok smo u stanju da koračamo. :bez-zuba:

Naravno, svaka informacija je dobrodošla mada sam našla već dosta pisanije na temu Istanbula.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za razliku od budimpeste, engl;eski ce ti dobro doci u istanbulu. ljudi koji su u bilo kakvoj vezi ssa turizmom, barataju njime, doduse kako ko, ali za snalazenje je ok. nama je koristio! ja mislim da nema cega da se bojite, samo napred, to nikako ne moze da bude promasaj!!!

pozdrav :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

daaaaaaaaa obavezno idite u istanbul

i slobodno u sopstvenoj reziji

ja bila sa argusom od cijeg vodica nije ni bilo nikakve koristi

lepo prosvrljas po netu,zapises sta te zanima,na recepciji uzmes mapu grada,recepcionar ti zabelezi gde se sta nalazi i kreni...

uzivaces u svakom smislu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slobodno možete sami, samo se naravno prethodno dobro informišite preko neta šta da vidite, plan grada u ruke i uživajte. Istanbul je predivan grad, gde god da krenete ukoliko znate engleski nećete imati problema, u delu grada koji se zove Laleli,(trgovinski deo u blizini kapali čaršije) u većini prodavnica se govori i srpski. Hoteli im nisu skupi za noćenje sa doručkom i ima ih toliko da zaista možete mirno da odete tamo. Ono na šta bih vam skrenula pažnju je da ČUVATE pare i pasoše, džeparoša ima zaista mnogo, posebno u tim delovima gde turisti najviše dolaze , kao i u tim trgovačkim centrima, ne libe se ni da vam otimaju torbice na očigled prolaznika! Nemojte da vas ovako nešto plaši, samo podvlačim oprez je potreban zaista!

Inače, taksi im je jeftin, 5 eura gde god da krenete, ali morate da se dogovorite pre nego što sednete u njega za cenu, drugačije nikako! I da, ono što sam primetila u mnogim taksi vozilima je da na većini zadnjih vrata nema te polugice za otvaranje, pokidana je, tako da gledajte da jedan uvek sedne napred a jedan nazad !

Izmenjeno (slatkiš)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam da je Zeleznica Srbije saopstila da ce tokom sezone letnjih odmora saobracati vozovi za Istanbul. Voz za Istanbul polazi svakog dana u okviru voza za Sofiju koji krece u 8:40. Dolazak u Istanbul je u 8:25 narednog dana. Povratna karta u drugom razredu je 88 evra, au prvom 132e.Dodatak za lezaj u kuset vozilu je 9,4 evra u drugoj i 14 evra u prvoj klasi. Rekli su i da deca od 6-14 godina imaju popust od 50% na kartu. Proveri ovu informaciju i eto predloga za odlazak u Istanbul u privatnoj reziji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taj voz je super stvar, pogotovo ovaj kuset

ajde ljudi pricajte kakva su iskustva iz istanbula mnoge na ovom forumu to interesuje, isli na more pa se zarazili turskom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E svaka vam cast na hrabrosti kada sada razmisljate o Istanbulu..meni da daju milion dolara u zlatu na suncu ne bih sada tamo nogom krocila..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Istanbul u svako doba. To je toliko veliki grad, da i ako pukne neka bomba, ako me u gradu od 15 milki ljudi pogodi, onda mi je suđeno.

Istanbul je fascinantan grad. Uvek idite u svojoj režiji. Agencije su užasno bezobrazne. Prevoz kako god želite, ali meni je voz sa spavaćim kolima najbolja varijanta uz avion jer naspavan dođeš ujutru rano u grad.

Ko voli da vozi, može opušteno da ode i kolima. Ja sam trenutno u Alanyi, a u povratku idem u Istanbul kolima. Priče da Turci ludački voze su donekle istinite. Ko je prošao Slaviju ni pakao mu neće teško pasti. Nije mi bio problem da se priviknem na tursku vožnju. Jedino što treba obratiti pažnju je da umeju kada se upali crveno svetlo da profuraju sa još nekoliko automobila kroz puno crveno.

Hotela u Stambolu ima milijardu i možeš u mnogim jeftnijim da se cenjkaš. Jedne godine sam u jednom hotelu u Sultanhametu (kod Aja Sofije), sa 50E, spustio na 10E za noć. Vodiči ničemu ne služe. Imaju talove sa kafanama koje su usput i u kojima vas oderu za sve što popijete i pojedete, tako da mapu u ruke, neku dobru knjigu kao vodič i pun gas. Za ceo Istanbul vam treba oko mesec dana da ga preletite, ali za 5-6 dana se može obići ono što je turistički najzanimljivije u evropskom delu.

Ko želi i voli da kopa po gomili garderobe koje su uglavnom originali sumnjivog puta od fabrike do tezge, manite se turistički poznatih mesta (tipa Kapali čaršija) i idete samo tri stanice autobusom dalje do Mertera. Malo je ilegala, ali snaćićete se već.

Ko ima pitanja nek se javi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bravo za Merter :D .. osim naših "butikaša" za merter malo ko i zna, malo je dalje, ali kao što sam već rekla, za 5 eura možete otići tamo taksijem.Mnoštvo malih na prvi pogled neuglednih radnjica, ali avaj, u njima se može dobrooooooo pazariti ( firmirana garderoba kvaliteta kao kod nas), cene su prosto smešne . Što se tiče kože, nećete omanuti ni kvalitetom ni cenom ukoliko pazarite u robnoj kući "morava" ( mnogo ih je poreklom iz srbije koji tamo drže prodavnice kože , kratke jakne su od 45 eura ) koja se nalazi na glavnom bulevaru na laleliju u blizini kapali čaršije ( to je najjednostavnije objašnjenje) , u blizini "morave"u kojoj inače ima mnoštvo radnjica je i poprilično velika prodavnica "mavi" .. dalje, hotel sa doručkom možete bukvalno uzeti na licu mesta i za 10,15,20 eura, zavisi šta želite.... uostalom pitajte sve što vas zanima :D

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec navedoh kakva je situacija sa vozovima tokom letnjeg perioda. Recite mi kako saobracaju vozovi do Istanbula tokom godine?Jel neko od vas isao vozom van letnje sezone? Sto puta sam planirao da odem vozom i uvek iskrsne neka druga varijanta, ili je neko pre u ekipi za nesto drugo. Steta.

Ja sam inace uvek za varijantu - privatna rezija, bio to Istanbul ili nesto trece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E svaka vam cast na hrabrosti kada sada razmisljate o Istanbulu..meni da daju milion dolara u zlatu na suncu ne bih sada tamo nogom krocila..

a sto? kakvo je tvoje iskustvo

super, super, bravo za djurizmo i slatkis

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kraj koji se zove Nišantaši

ovaj kraj grada se spominje u knjizi

"Istanbul: uspomene i grad" Orhan Pamuk

jako lepa knjiga-putopis o starom Istanbulu 60-ih

eto cisto da se malo ubacis u taj film dok ne krenes

Izmenjeno (mariyuca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja takodje planiram od odem u Istanbul u sopstveoj režiji, pa bih bila zahvalan kad se neko vrati da prenese svoje utiske.

nego nešto ne ukapirah (plavuša, šta da se radi)... tih 50 evrića za noćenje. To je po osobi ili sobi? Aj smejte se na glupom pitanju, pa da nastavimo :hehe: Interesuje me, jel te rezervacije preko interneta funkcionišu, jer sam ja prošle godine u Pragu imala problem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka