Sergej

Banja Vrdnik

193 poruke u ovoj temi

Početkom septembra smo bili na otvorenom bazenu i neprijatno nas je iznenadila dubina vode u bazenu(bio je napunjen samo do 2/3 zapremine),prljava voda,smrad nafte(od pretakanja nafte iz nekih cisterni na susednom placu),zvižduk spasioca u 18h da je smena gotova i da se,, kupimo,,(iako je zvanično rad.vreme do 19h).

Dimitrije, ti si ubo onaj dan kada se puni bazen, oni ga pune a otvoren je za posetioce. Meni to nije ranije smetalo kada su bile mnogo manje guzve na bazenu, pogotovo radnim danima ( a pune ga uvek radnim danima). Imala sam bebu i mi lepo sidjemo, stavimo peskir na onaj najplici deo i divota, kao plaza, sam plicak za brckanje. No, sada su vece guzve i nije bas prijatno.

Ali me cudi da je voda bila prljava a jos nije ni napunjen, to mi se nije desilo.

Inace se slazem sa tobom da mestani bas i ne kapiraju turizam mnogo..ako mogu da uzmu neku kintu, super, ali najbolje da nista ne daju za uzvrat :)

sam Termal je totalni soc-realizam..kao da si se vratio 30 god unazad, fali samo Titova bista. Pricaju vec godinama da treba da se privatizuje, ali ne znam zasto od toga jos uvek nista. To je verovatno jedini spas..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naredne nedelje bi trebalo da odem na par dana u Vrdnik radi rehabilitacije - polomio sam nogu letos i lekar mi je preporucio plivanje. Rezervisao sam mesto u hotelu Termal, ali sam cuo nekoliko ne bas pohvalnih komentara na njihov racun.

Da li je neko skoro bio u hotelu Termal (od kada je napolju hladnije vreme) i kakvi su utisci - prvenstveno mi je bitno da bude cisto i toplo. Vidim da nude sobe i apartmane - da li neko zna u cemu je razlika i isplati li se platiti vise za apartman. Takodje, ako neko moze da preporuci i neki privatni smestaj kao alternativu - opet bitno je da bude cisto, toplo i da ne bude predaleko od hotela, jer se jos uvek teze krecem.

Jos jedno pitanje - da li autobus (iz Beograda) staje blizu hotela? Ako je odgovor ne - da li u Vrdniku ima taxi ili neki drugi nacin da se prebacim, s obzirom da nisam u stanju da sam teglim prtljag.

Izmenjeno (yowmc)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vowmc

Mogu da ti prenesem moja iskustva, ja sam se lecila u Termalu, imala sam luksaciju patele, tj sama sam sebi skroz izbila koleno i okrenula nogu za 180 stepeni. Tada sam zivela u Nemackoj i hteli su odmah da me operisu kada me je hitna pomoc odvezla u bolnicu na sta ja nisam pristala ( bila sam jos uvek uradjena od anestezije koju su mi dali kuci da bi mi ispravili nogu i cinilo mi se da mi nije nista). Tu sam se ja poprilicno namucila sa zagipsanom nogom od prstiju do prepona u avgustu mesecu, razni lekari sa drugacijim teorijama i posto nisam vise mogla da izdrzim otisla sam kuci.

Ortoped u Bg se zblanuo kada je video u kom stanju mi je noga i hitno me je poslao na terapije. Posto mi imamo kucu u Vrdniku otisla sam u Termal jer mi je to bilo najzgodnije, tata me je vozio svako jutro i popodne dolazio po mene. Moram da napomenem da je to bila 1996ta godina i ne znam da li jos uvek isto i sada..

Uglavnom ja sam bila prezadovoljna..tada je sve bilo prilicno bedno, fizioterapeuti su sami sili dzakcice sa peskom koji su sluzili kao tegovi, ali su se maksimalno trudili oko pacijenata. I lekar je bio super, dolazio je svaki dan u salu da nas obilazi i vidi kako napredujemo. Ujutru smo isli prvo na neke kozmeticke terapije, parafin, struja, itd, ali glavna stvar je rad sa terapeutom, koji su radili sa svakim pacijentom koliko njemu treba i koliko ko moze da izdrzi. Posle smo isli u bazen ( bolesnicki) gde su radili sa nama vezbe takodje. Po podne smo isli u veliki zatvoreni bazen, sami, plivali, brckali se, radili sta smo hteli.

Posle 2 meseca sam se vratila u Nemacku gde su me poslali u banju i gde nisam uopste bila zadovoljna sa terapijama i trazila sam od mog zdravstvenog osiguranja da idem ponovo u Vrdnik i nekako se nagodila sa njima da mi plate racun koji donesem.

Tada je vec bila zima i ja sam morala i da spavam, tj boravim u Termalu, jer je nasa kuca u planini i nije moglo vise da se ide kolima. E to je sada posebna prica..bilo je samo nas par "civila" uglavnom ljudi koji su se shebali na poslu pa su firme morale da im plate rehabilitaciju, a ostalo su bili sve ranjenici..i tu smo se mi zdruzili i uvece igrali karte, pili pivo, zezali se, zurke do jutra i svako drugo jutro ne mozemo da se probudimo za terapije..tako da nam je oporavak bio otprilike duplo duzi nego sto bi trebalo..ali to smo sami krivi..ove jadne terapeutkinje dodju i cimaju nas da ustanemo, jok, mi komirani i nista od terapija..isli smo popodne na bazen i kao gistro nesto vezbali..

Inace, toplo je uvek bilo, klopa je bila sasvim ok, meni su moji doneli tv, ( sada verovatno ima svaka soba) imali smo kuvalo..nije nam stvarno nista falilo..i svi smo se izlecili na kraju, mada su terapeuti proplakali sa nama..ali su nas i gotivili..

Sto se tice busa, on ne staje blizu Termala, ima jedno kilometar da se pesaci, ali kada budes hteo da ides, reci, i ja cu ti nabaviti telefon nekog taksiste..ima tamo neka zena koju zna moja keva, ona sve zivo zna u Vrdniku, zvacu je da mi da telefon taksiste..

nadam se da ce ti ovaj post pomoci bar nesto malo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lili

Hvala na informacijama. Prema mojim saznanjima u medjuvremenu se svasta desavalo sa tim hotelom - da je u jednom trenutku bio totalno ruiniran, a da je posle toga nesto parcijalno renoviran. Kakva je sada situacija - videcemo. Sto se tice prevoza, jedini nacin je da se ode do Rume, a odande lokalnim autobusom, sto je za mene bilo totalno neprikladno - na kraju sam se snasao tako sto ce me prijatelj kolima odvesti do tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim bivšim i budućim posetiocima Hotela Termal u Vrdniku!

Prošle godine sam imao jako loša iskustva na bazenima ovog hotela,što sam i napisao na forumu,ali sada se situacija drastično PROMENILA NABOLJE!Bar što se tiče otvorenog bazena...

Bio sam tamo ovog vikenda i oduševio se....Uloženo je dosta truda i novca da se otvoreni bazen dovede u pristojno stanje...Sređene su prilazne staze,stepeništa,veliki bazen je oivičen novim pločicama,a mali je potpuno nov...Postavljeni su novi tuševi,nove stepenice u bazenu(prohrom),napravljeno dečje igralište u donjem delu ,koji je iskrčen...Sređeni su kafići,sve je besprekorno čisto i uredno,puno redara,a hortikulturno uređenje je izvanredno...

Voda je čista i dovoljno topla,dakle sve suprotno onome kako je bilo prošlog avgusta!

Čujem da menadžment hotela ima planove da redom sredi i ostale delove,sve sobe,zatvoreni bazen,a da se planira i izgradnja atletske staze,teniskih terena itd.

Dakle,za svaku pohvalu...

Postaviću MFT ovih dana da bih ilustrovao sve ovo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drzimo te za rec, sto se FT tice! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavio sam je ,pretpostavljam da će sutra izaći-pozdrav!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na slikama je sve super....da vidimo i "uzivo"! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se vise dojmio manastir Vrdnicka Ravanica, a o hotelu nemam bas previse lepih reci. Jedno kompletno renoviranje od tavana do krova ne bi bilo na odmet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od tavana do krova bas i ne bi mnogo pomoglo! bez-zuba.jpg Osim ako je tavan podrum...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, mi bili juce "u inspekciji"! :D

Nismo bili 12 godina u hotelu "Termal" i ocekivala sam da su promene "bitne"...ono sto jeste renovirano i uradjeno jeste da su ugradjeni filteri u bazen (spoljasnji), sredjen je restoran i izgleda pristojno...travnjaci su uredjeni, tusevi postavljeni, gomila spasilaca oko bazena, ljudi su ljubazni i hoce da vam odgovore sve sto pitate...ali, ocekivala sam i ja da je renoviran i hotel ili da su bar malo lepse uredili sam bazenski prostor...pitali smo da li su zamenjene plocice u bazenu...odgovor je bio "Ne, samo su ugradjeni filteri u bazen!"...voda, izdaleka deluje zeleno, sto mi se nije dopalo...podsetilo me na onu zabokrecinu od pre 12 godina...mogli su i staviti nove plocice oko samog bazena...nekako sve deluje suvise staro (za nesto sto se zove "renovirano"!)...T vode je 30 stepeni, za hlor pise "6"...ne mogu da se setim kolika je ta vrednost u Beogradu...ulaznica je 300 dinara, radno vreme bazena od 9-19 h, unutrasnji radi do 21 h...komplet od 10 karata-2.200 dinara...

Bila je prilicna guzva na bazenu za 6 sati poslepodne...Banja je bila puna setaca...

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uprkos tome sto nisam bila odusevljena bazenom (ali ja nisam reper!), Banja Vrdnik je, u kompletu, uredjenija nego sto je bila...sredjen je park, postavljena fontana u centru, a uklonjeni kiosci koji su ga ruzili...htedoh da obidjem kulu na brdu i "Ranc Platan", ali ovog puta nije bilo vremena... :D ...bice...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vrdnik2.jpg

vrdnik3.jpg

vrdnik4.jpg

vrdnik6.jpg

vrdnik7.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna banja...svakom je preporucujem...

cesto idem tamo na bazen... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko video (bilo gde) na netu slike kupatila na rancu Platan?

Nema ih na sajtu, nije ih bilo u SATovoj reportazi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka