andreja

LIMENARIJA

167 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,ove godine je izbor ponovo pao na Tasos posle gotovo pola decenije.Proslog puta sam bio na Potosubi to ke bio pravi izbor,sada sticajem okolnosti u Limenariji u kojoj sam bio jednom i to uvece.Zanima.me kakva je plaza,jel se moze nekad provesti dan u mestu i sta ima za obilazak u okolini Limenarije ali u drugom pravcu od pravca Potosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj dragi i ja smo 4 puta bili na Tasos i tek četvrti put napravili kompletan krug.

Ove godine, posle pauze od nekoliko god., idemo opet, sad sa nekim planom da opet obidjemo ostrvo i posetimo plaže i mesta koja nismo do sada a čini nam se da su interesantna i lepa.

Nismo od onih što svaki dan idu na drugo mesto, nama je najbitnije da nam je smeštaj na plaži i da ima direktan pogled na more.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa lepše od obilaska ostrva i pronalaska prelepih plaža Tasosa...

Ništa lepše od obilaska ostrva i pronalaska prelepih plaža Tasosa...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Био сам летос са мојом драгом у септембру на Тасосу у Лименарији на смештају, али само један дан смо били не на градској плажи, већ на плажи Металија која је неких 10 минута пешке удаљена од Лименарије. Лименарија није лоше место за излазак увече, али градска плажа им није нешто. Зато је нама било лепо на Трипити плажи која је удаљена од Лименарије 3 км у правцу Лименаса. Има лепих плажа на тој страни колико хоћете, али када нешто нађемо не мењамо и не губимо време на даље дестинације без потребе. Један дан смо одвојили за обилазак комплетног острва и то нам је за сада било довољно. Ове године опет тамо и "Јово наново".

20180920_101041.jpg

OK. Hvala vam u svakom slučaju.Kada sam bio u potosu proslog puta obrisao sam sve plaze do limenasa odnosno u tom pravcu dok prema limenariji i toj drugoj polovini ostrva nismo isli sem kada smo dolazili na ostrvo. Koliko vidim vredi posetiti tripiti, metaliju dok su na drugoj strani neprevazidjene notos, psili amos, roso gremos, paradiso, golden beach, mermerna,aliki i sve cu ih obici ponovo plus vahti na kojoj nisam bio.Bitno mi je i da se dan dva moze provesti na plazi u limenariji. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenarija je odličan izbor kao baza.

Tripiti je dobra plaža, posebno desni deo gledano sa kopna. Tu je peščani ulaz, dok su na drugoj strani kamene ploče.

Vati plaža je meni najlepša. Nema gužve, pesak u vodi miluje tabane. 

Vati i Tripiti.

 

 

ofs83wJ.jpg

f44r8FS.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili na Mermernoj ali sada bih volela da vidim i Vati, koliko sam videla po slikama i jedna i druga su u mermeru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U mermeru su Mermerna i Porto Vati a Vati nije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Porto Vati se nalazi između Mermerne i Vati.

Slike su iz 2016.

 

 

rQdJAvM.jpg

CpqdQkH.jpg

vh0D0bO.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na info

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenarija je kompletno mesto.

Ima solidnu plažu, citajuci forum stekla sam utisak da je plaza loša, da bi Limenarija mogla biti samo baza za obilazak mesta.

Medjutim plaža je sasvim zadovoljavajuca, cista voda, ulaz negde ostar kamen, negde šljunak, negde pesak pa pomeranjem tamo vamo svako nadje ono sto mu prija.

Mesto je dobro snabdeveno.

I ono sto se meni posebno dopalo su ljudi.Gostoljubivi grci koji cine da se osecamo prijatno

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U principu plaza u Limenariji je samo za "prvu pomoc". Pored onoliko predivnih plaza na Tasosu provoditi vreme na Limenarijskoj je samo gubljenje vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molio bih neko iskustvo sa Halikias studijima u Limenariji,tj da li je neko skoro  boravio u njima i kakvi su utisci posto sam ih nasao bas povoljno preko Nikiane za  studio za dvoje u septembru ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo mi prosle godine, a ideno i ove u septembru. Odlican smestaj, gazda sjajan domacin. Menjaju vam posteljinu i peskire na 5 dana, cisto je, nije luksuz ali je sasvin pristojno. Odmah preko puta Vam je i plaza koja je sasvim ok. Ako ste kolima dobra je baza za obilazak ostrva, grad je na par minuta voznje. Nemaju komarnike ali nije bas ni da su nam trebali. Mi smo potpuno odusevljeni, prvi put da se vracamo na destinaciju i to mozda najvise zbog gazde. Imate restoran u okviru smestaja sa odlicnom hranom, ogromnim porcijama a sasvim priatojnim cenama. Eto, nadam se da sam Vam pomogla, ako do sad vec niste i uplatili ?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne slazem se sa konstatacijom da je Grand Beach Limenaria samo za prvu pomoc. Meni je bila savrsena, sa mozda najepsim morem od svega sto sam videla. Mirno, mirno, bukvalno "sea therapy". I takodje, more je bilo daleko najcistije jer nema peska i voda se ne muti. Takodje mi se svidelo sto nema guzve. Tako da je plaza odlicna za dane kad mi se ne ide u duge voznje. Ja licno provodim po mesec dana na moru tako da ne moram bas svaki dan da se vozim daleko. Meni su se najvise svidele plaze Arsanas (nisam isla u beach bar, nego u onaj drugi deo koji se vidi sa vidikovca kod manastira), Thimonia, Grand Beach Limenaria, Xrisi Ammoudia je isto lepa, ali ipak je Ada Ciganlija fazon sto ja ne volim, sa gomilom ljudi. Metallia isto cisto more, ne muti se jer nema peska zbog onih ploca na ulazu, Na Psili Ammos, Alikes i ostale prenatrpane nisam ni zalazila, to me ne zanima. Okacicu slike pa neka svako vidi sta mu se svidja. Sad kad sve rezimiram, Grand Beach Limenaria zakon plaza, nema niko da mi skace po glavi. Takodje sam se prijatno iznenadila sto nije bilo mnogo guzve. Ja volim da odem na ne bas posecena ostrva, kao na Samos prosle godine ili na Karpatos pretprosle, bas zato da bih u avgustu mogla da budem na plazi na kojoj nema mnogo ljudi. Iznenadila sam se da je ove godine Tasos, na koji je lakse i jeftinije doci nego na ova druga ostrva, ove godine imao toliko plaza bez guzve. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka