andreja

LIMENARIJA

167 poruka u ovoj temi

Ima 3km od limenarije do tripitija, znači može pešaka ali nije baš prijatno ići po suncu (jedino da se ide ranije ujutru). Obično ljudi kukaju kada idu pešaka do fabrike Iris gold, a do tripitija ima još da se ide :)

Pešaka možeš obići samo Metaliu, a recimo pefkari i tripiti su na dugačkom štapu... Može ali nije baš lagana šetnja. Za sve ostalo treba prevoz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koliko je Pefkari udaljen? Do Tripiti en bih peske :-)...Ide se stazom ili magistralom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Imam dva pitanja pa da ne dužim:

1. Da li otići na bum krajem avgusta do Nikane (koliko sam razumeo imaju agenciju u centru Potosa) i tražiti od njih na licu mesta neki smeštaj u Limenariji računajući da će tako biti još povoljnije, pošto trenutno za taj period nema ispod 30E?

2. Ima li na nekim plažama sportskih aktivnosti, pre svega mislim na odbojku? Da je nešto kao organizovano, a ne da zvrji prazno?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Golden Beach imaš 4 terena za odbojku. Dva kod kampa, gde je ovog leta bilo baš živo. E sad, to baš i nije blizu Limenariji, ali ...

sl274307.jpg

sl274308.jpg

img20140705165543.jpg

Ima i na Psili Amosu. Na žalost, nemam slike.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Ako ideš na varijantu preko Ane onda kod nje imaš cene koje ne određuje ona... ona je samo posrednik između vlasnika i mogućih zakupaca apartmana. Znači - preusmerava te na dogovor sa gazdom, tako da ti na isto dođe. Cene padaju tek posle 10-og septembra, a i pitanje je da li ćeš dobiti ono što želiš. Ako ideš na bum, onda idi na bum - direktan obilazak "rumsa tu let" :hahaha:

2. odbojku smo viđali na Psili Amos, Atspas, Golden... i u hotelu na Rosso gremos ima sve to + tenis i svašta nešto. Mislim da ima slično ovome i u hotelu na Trypiti

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna, do Tripiti plaže iz Limenarije nije zgodno ići peške, jer nema pešačke staze, ide se ili sve vreme magistralom ili deo plažom, deo magistralom. Do Metalie bez problema možete peške, kao i do Pefkarija i Potosa.

 

Plavi269, mreža za odbojku je postojala i na Metalia plaži, što je najbliže Limenariji. Nadam se da još uvek postoji. Takođe, videla sam je i na delu plaže Stelakis, kod "Giannikis studija"

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima kakve su cene piva u prodavnicama po Limenariji. Bicu jako zahvalan na odgovoru :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenke Edelsteiner 0.65e. Mythos 1.25-1.3, toliko je i alfa otprilike 1.2-1.3, fix 1.1-1.2. Ovo su ti cene iz nekoliko prodavnica iz Potosa a tesko da je u limenariji nesto mnogo drugacije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam uglavnom pio mythos radler i amstel radler, cene su 0.9-1.1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se i ja javim. Ja volim da preporučim dobru hranu :). U Limenariji, kod policijske stanice taverna Dionisos i malo dalje, na drugom kraju šetališta taverna Kostis. Dobra je klopa, porcije su solidne i cene su ok. Takođe sam primetio i gužvu u taverni Limani, na kraju šetališta prema Metaliji, ali mislim da su tamo cene malo jače. Verujem da je dobra klopa, jer je uvek puno, svi zadovoljni izlaze i nema smarača koji vas vuku za rukav da uđete unutra. U Dionisosu probajte njihovu salatu, za dvoje, porcija ogromna. Tu smo jeli neka klasična jela, čini mi se pileći file i suvlaki, lepe su porcije, velike i u kombinaciji sa tom salatom, nas dvoje smo se najeli baš fino i za kraj smo još dobili i desert gratis, što je u većini dobrih taverni slučaj. U Kostitu smo recimo dobili predjelo gratis, neke uštipke sa zeljem i sos neki od mirođije. Kod Kostisa preporučujem jagnjetinu sa barenim krompirom, odlična je :) i sabljarka im je takođe super.

Koliko smo prolazili i gledali ne može u baš puno restorana da se plati karticom, a u Kostisu smo plaćali karticom.

Što se tiče brze hrane giros Aegean ili tako nekako, dočekaće Vas na srpskom i kul su momci, a giros je 2,3 i veoma pristojne veličine.

Na pefkariju bih Vam toplo preporučio da izbegnete restoran Akti. Dobili smo neku musaku od juče.

Što se tiče vina, obično je 3-4 evra pola litre, a pivo oko 3€ veliko točeno.

Ako Vas nešto interesuje za hranu pitajte :)

Do Tripiti plaže se stiže jednim delom uz more, ne morate plažom po pesku i kamenju, jer ima staza uz more koja nije asfaltirana ali je ok za šetnju čak u papučama, a kada dođete do kraja popnete se kod Iris golda i nastavite magistralom još jedno 700-800 metara, naići ćete na tablu za plažu i tu se spustite. Od limenarije 30-35 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Невреме у Лименарији изгледа овако:post-15884-0-22102200-1409741966_thumb.j

не плашите се брзо ће се избистрити...

post-15884-0-71383600-1409742150_thumb.j

post-15884-0-42102100-1409742128_thumb.j

post-15884-0-33408700-1409741980_thumb.j

post-15884-0-36311300-1409741999_thumb.j

post-15884-0-17546100-1409742023_thumb.j

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije prvi, a nije ni poslednji put, da ljudi koji ne razmišljaju

parkiraju vozila u kanalu za odvod kišnice iz brda.

Svedoci smo da se slične stvari dešavaju i kod nas i u

normalnim ulicama, a kamoli u kanalima.

 

Mene više čudi činjenica da su duž kanala zidane kuće,

a da im kanal služi kao ulica ili čak kao "privatno" dvorište.

 

Jednom sam letovao baš u ovoj ulici.

Srećom, nisam imao ovakvu nezgodaciju.

 

Nadam se da vas nije ugrozilo ovo nevreme.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ове сам слике нашла на неком грчком сајту а ја се тек спремам да идем на Тасос.

Изгледа да Лименарија бар два пута годишње изгледа овако па су они навикли.

Надам се да ће се огласити неко од форумаша који се тренутно налазе доле.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dete mi je doslo u nedelju sa Tasosa. Od svih plaza , a obisli su sve (Drustvo :D ) nejcistija voda je upravo bila u Limenariji, kod Navagio bara. Na celom Tasosu je ,more dosta mutno, ali je izrazito topla. P.S. 3. Avgusta je bilo slicno, kad je bilo veliko nevreme. Tako da , putuj i uzivaj. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Elem, Tasos je u noći utorak na sredu preživeo malu kataklizmu. Oko 22h je počela kiša koja je pljuštala do ujutru. U Potosu nije delovalo da je bilo posledica, međutim kada smo krenuli ka trajektu imali smo šta da vidimo. U Limenariji ima potopljenih kuća i vozila jer su jedan od kanala koji služi da sprovede kišnicu sa brda u more koristili kao parking. Izgleda kao Obrenovac u malom.

Kod Skale Marion je voda odnela deo saobraćajne trake, a kod jedne od sledećih Skala (nisam zapamtio koja je) kiša je sprala zemlju iz maslinjaka koji su tik uz magistralu. Asfalt je bio pun nanosa i to su juče pokušavali da uklone. U Limenasu se videlo da su mnoge neasfaltirane ulice razrovane vodom.

Na kopnu se ne vide neke dramatične posledice osim što pravac ka Solunu auto puta između dva ulaza u Kavalu ne radi. Sav saobraćaj ide kroz centar Kavale što je veliki problem za grad. Predpostavljam da je i to posledica nevremena jer ne vidim drugi razlog da kompletno zatvore jedan smer.

Vozio sam pa nisam mnogo zagledao okolo pa su informacije dosta šture. Ako ima nešto nejasno pitajte, a ja ću pitati suprugu koja više gledala okolo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka