andreja

LIMENARIJA

167 poruka u ovoj temi

MOZE LI NEKO DA MI OPISE LIMENARIJU ,STA VALJA A STA NE VALJA.HVALA MEJL AKY@YUBC.NET

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisala sam ga da nisam imala pojma nisšta o tom ostrvu. Kad sam krenula da čitam forume, razočarala sam se uglavnom, verovatno se svima to desi jer se uvek "hvatamo" za ono loše što pročitamo. Ono lepo zanemarujemo. Kad bih ja napravila putopis o Limenariji na Tasosu, svi bi se raspametili i po'itali ko muve bez glave tamo. Nismo ni iznajmljivali automobil, nismo platili bus da bi videli Etno selo i ostale delove ostrva, jednom smo samo išli peške do Potosa, sledećeg mesta, nismo izlazili po kafićima niti se hranili po restoranima, a super smo se proveli! U jednom malom mestu smo pronašli i savršenu plažu (do koje smo šetali svaki dan po 1km, ali mi to volimo), napuštenu nemačku fabriku (prilično sablasnu, a i to volimo ), fabriku IRIS u kojoj se ručno proizvodi zlatni nakit, bezbroj plaža i plažica, slatkih kafića, radnjica... Mislim da u svakom mestu, samo ako se dovoljno potrudimo, svako može da pronađe mesto za sebe.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje misljenje je, da je Limenarija nepravedno zapostavljena u odnosu na Limenas i Potos.:o

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasos je lepo ostrvo sa odličnim plažama, ali ono što je do ljudi uglavnom nije za pohvalu.

Inače razgovarao sam sa Grcima iz Kavala i Ksantija i niko nema neko dobro mišljenje o Tasosu. Oni letuju na ostrvima u južnom Egeju, a na Tasos odu eventualno da bi pojeli negde dobru ribu.

Izmenjeno (mirarbi)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja jos nisam uspela da otkrijem tu štroku i prljavstinu na Tasosu.

Dapače, slikala sam toalet na plazi i pokazujem prijateljima.Zašto?...odgovor znate, nadam se.62722734_IM001244w.jpg  :D

62722810_IM001245w.jpg

Izmenjeno (Fraola)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenarija meni u odnosu na Potos izgleda kao starija i ljubomorna sestra.  Apsolutno SVE cene svega i svacega su vise u Limenariji nego u Potosu. S druge strane grad je veci, a mnogo manje odrzavan, uredjen i skockan turisticki. Plaze se slabo ciste, moze se videti smece i gradjevinski "shut" pored magistrale i ulica. Mislim da komunalno Tasos dosta slabije stoji od drugih turistickih destinacija. Rekao bih da je narod svuda isti, voli da prlja oko sebe, ali na Tasosu odrzavanje nije dobro organizovano. I pored svega, UVEK cu pre u Limenariju, ima smek necega starinskog i ribarskog u sebi...

Jos samo da dodam da u prvoj polovini juna ove sezone, sa porastom broja SRBA na plazama od Tripitija do Alikija, mogao se jasno uociti i porast kolicine SMECA na plazama. Pa vi saberite 2 i 2...

Izmenjeno (Dowie)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Био сам на Тасосу (Лименарија), и да будем искрен уопште ме се то острво није `дојмило`. Истина не бих га оценио брутално, ал то је зато што нисам од њега ништа посебно и очекивао.

Мени је Тасос остао у ипак лепој успомениако ништа друго а оно јер ми је на њему синчић проходао са непуних годину дана. А и пила су се лепа винца и понекад излазило у тавернице, мада не претерано. А и она салата `мурађо` ми је остала у лепој успомени. Ту су и неке природне лепоте и онај силан млечно бели мермер...Лош утисак можда је било само велики број таверни, несразмеран за онолико место, и наш домаћин Костас из виле Астеријас, који нам се уредно јављао првих пар дана, а онда нас бојкотовао јер нисмо вечеравали код њега (чуо сам касније да му је то био обичај и са другим гостима).Ту је и она плажа поред његовог хотела као лош утисак. А Лименарију сам изабрао јер је гледала ка југу и отвореном мору. Знам, требао сам Потос,али шта ћу...

П.С. За овај сај и форуме нисам тада ни знао.

Izmenjeno (mirarbi)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja moram da kazem da se meni Limenarija dopala, kao baza. Plaza nije nesto, ali nije bas ni kao bara, kako sam citala. Mesto kao mesto, ali zato Tasos kao Tasos nam se jako dopao, divno ostrvo. Po nama, nije ni bitno gde ste stacionirani, bitno je da imate dobar smestaj (uredan smestaj, blizu setalista, ali taman daleko da mozete lepo da spavate nocu, mislim bez buke prolaznika, automobila, glasne muzike, da vam je gazdarica ok).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mozete biti smesteni samo u Potosu ili samo u Limenariji ili samo u Pefkariju, Limenasu, itd. itd., a da ne obidjete ostrvo, staze i bogaze, sporedne ulicice i samu dubinu. I ja mislim da smo mi daleko od Grka, generalno, da se niko ne vredja, ali to je tako, imam priliku i da poslujem sa njima i mogu reci da smo dosta iznad i to u svakom smislu. Interesantno je otici i videti kako ljudi zive, sta rade, sta jedu, kako jedu, kakvi su im dnevni rituali, imaju li ih uopste itd. itd., da ne nabrajam. Meni je to uvek interesantno i zato volim svuda da prodjem kada negde odem.

Izmenjeno (mirarbi)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kоје би сте саветовали месташце за једну обичну малу породицу и коју агенцију.И пошто би евентуално ако би се вратио

на Тасос волео видети Алики, имају ли га неке наше агенције.

Ово вас `давим` да не би морао да давим себе јер кад сам видео да пост о Тасосу има 3100 страна само сам кликнуо онај Х у горњем десном углу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citam sve ovo i moram da prokomentarisem... ove godine prvi put bila na Tasosu, i to u Limenariji, vila Chrissa i bilo je fenomenalno. Gazde , smestaj , sve extra. stvarno nemam reci, donosili nam smokve, svaki dan kad bi nas sreli pitali dal je sve ok... Cisto sve! Obisli smo celo ostrvo i ovo mi je bilo najlepsi odmor . Sto se usluge u restoranima tice bar par puta su nas castili, a na girosu radela je nasa devojka Gorana, upoznali gazdu i svako vece castili nas palacinkom, doduse nismo uzimali kusur 40 centi, :srce: ali opet...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se Limenarija dopala bas, bas...i mislim da nismo pogrijesili sto smo upravo nju izabrali za bazu,i svima bih je preporučila!

Pošto smo išli svojiim kolima, za 10 dana obišli mnogo toga, svaki dan druga plaža, izleti, ma ja sam oduševljena i Tasosim i Limenarijom...iskreno ni ja se na gradskoj plaži u Limenraiji nisam kupala, ali iz razloga što smo imali naš auto i što smo znali da ima mnogo ljepših plaža, pa samo po preporukama sa ovoga foruma i išli na te bolje plaže....al Limenarija je super, mjestašce taman po mjeri...meni bolja od Potosa, koji je mnogo manji, bez pravog setalista...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na Tasosu, Limenariji letos prvi i poslednji put. Ostrvo kao ostrvo je lepo, s jedne strane se vozi prakticno uz more, a sa druge po serpentinama kakvim i Debelo brdo moze da zavidi. Bili smo smesteni u Limenariji, vili Armeno na pet minuta od centra.Mesto je dosta mirno, za setnju, par dobrih restorana sa ok cenama. Plaza je dugacka i ne preporucujem je. Nisam se kupao jer sam usao u vodu i tako je mutno bilo da sam mislio da sam u Dunavu. Na kilometar od Limenarije u oba smera imaju dve plaze koje nisu lose i nema guzve, voda cista ( povremeno se pojavi pena ). Obisao sam celo ostrvo i najvise su mi se svdelo mesto Skala Potamia koje bi preporucio svima jer ima dugacku, peskovitu plazu ( doduse zna da duva vetar, pa se formiraju talasi, neki nasi ljudi se nisu kupali 2 dana s obzirom da su talasi bili za surfovanje ). Na 2 kilometra je selo Panagia sa odlicnom jagnjetinom. Treba posetiti i manastir Sv. Arhangela, koji se nalazi na litici sa koje se pruza fenomenalan pogled. Plaze Paradajz, Skala Potamia ili Golden Beach, Mermerna. Aliki je vasar prepun ljudi. Sve u svemu vise sam ocekivao, necu vise ici na Tasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za sve iskrene ljude koji su bili na Tasosu mesto Limenarija:cool:

Idemo ovoga leta u avgustu po prvi put u Grcku na Tasos ja i moj muz :) mnogo smo srecni ali malo nas muce dileme oko nepoznatog.:blush:

Gledali smo na karti kao i na sajtovima kako sve to izgleda ali opet rec onoga koje bio tamo bi nam mnogo znacila.

Ono sto nas interesuje su bele pescane plaze i tirkizno more, jednom recju odmor.

Bilo bi divno kada bi nam opisali i rekli imena nekoliko stvarno dobrih plaza, mi ce mo sigurno iznajmiti renta car i otici bas tamo gde nas posavetujete jos ako nam ostavite i neki link, cene, i tacan pravac pa nema vece srece od toga....Takodje nas interesuju i otprilike neke cene hrane ili ako je lakse koliko po osobi dnevno treba izdvojiti novca a da znate mi smo jesni :Di imamo samo smestaj....

ZAHVALNI UNAPRED golubcici Marko&Jovana :srce: :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka