bombonica73

Smeštaj u Atini

45 poruka u ovoj temi

Šta mislite o smeštaju u kvartu Tisio? Rezervisala sam nešto za kraj aprila. Položaj je odličan samo se pitam (pošto idem sa ćerkom) jel se to smatra mirnijim delom grada? Imala sam loše iskustvo pre deset godina sa smeštajem na Omoniji pa ne bih da mi se to ponovi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lila-P 

Tisio je lep, živopisan, pun kafića i tavernica, sa divnim pogledom na Akropolj. Šetali smo tuda više puta, doduše ne u sitnim satima (ne posle 10 uveče, jer i inače rano ležemo i rano ustajemo). Čula sam jedino da kod Pniksa i Filopaposa, u šumici, ima ciganskih bandi koje prepadaju turiste i otimaju tašne, čak i usred dana. Nama se ništa slično nije desilo,  mada smo baš bazali tuda, i susretali Atinjane koji šetaju pse po zelenim površinama...

Pogled iz ulice Adrianou na Atalovu stou, tu je već blizu Monastiraki

DSCN6610.JPG

Ulica Adrianou

DSCN6611.JPG

Tisio uveče

IMAG0513.jpg

IMAG0514.jpg

IMAG0515.jpg

IMAG0516.jpg

IMAG0517.jpg

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala @rakel

Meni se baš svidela ulica Apostola Pavla i ovi kafići sa pogledom na Akropolj a i smeštaj je nekih 100 metara odatle. Pročitala sam savet da se na Filopapos ne ide pred zalazak Sunca zbog mogućnosti da budete napadnuti ali nisam znala da se to dešava i u sred dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

:hahaha:ma jesi ti siguran skroz u svoju odluku da zadrzis rezervaciju.  Bas sam citala sad sve ostale recenzije. Ova je hit

"Остала сам у различитим просторијама много пута само неколико сати за ноћ. Собе су атмосферски идеалнe за ноћну проводљивост са својим партнером"

A ima i ona gde jedna kaze da bi rado tamo dovela i svoju mamu

:hahaha::hahaha:

Ne zaboravi da preneses utiske, molim te

Izmenjeno (Teogonija)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,da... mama ali bez tate:hahaha::hahaha:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlučio sam ipak da ostane tako, jednu noć ću preživeti, ako mi se dopadne, eto mene i u povratku još dve noći uz obaveznu recenziju:D

Ma, daaa, bolje ti to proveri, najgore je ziveti u neznanju :hahaha:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma pusti... stari voajer samo se vešto prikrivam:hahaha:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih predložio hotel Centrotel.Kada smo posetili Atinu,odseli smo u ovom hotelu.Prvenstveno zbog privatne garaže koju ovaj hotel ima,ne plaća se naknadno već ulazi u cenu rezervacije sobe.Soba je vrlo komforna,ima hidromasažnu kadu,balkon i veoma je čista.Čistoća im je izgleda glavni prioritet.Iskreno za taj novac dobijate i više nego što očekujete.Za doručak koji košta 7,5 eura i nije uključen u cenu,možete se naknadno odlučiti.Blizu hotela su i metro stanice Larisa i Viktoria.na svega 5 minuta od hotela.Osoblje hotela je veoma ljubazno i predusretljivo,nama su objasnili kako najlakše doći do destinacija koje smo hteli posetiti.

Dodao bih da su nam dali veću sobu iako smo bukirali malu,bez ikakve naknade.Takođe su nam dozvolili da ostavimo auto u garaži duže,iako smo se odjavili.Tako da smo obilazili Atinu,znajući da nam je auto na sigurnom.

Pri nekoj budućoj poseti Atini sigurno ćemo se ponovo odlučiti za smeštaj u ovom hotelu.Sve preporuke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@zyle hvala za preporuku, sačuvao sam ga na listi želja lepo deluje zaista. ( imam sve vreme ovoga sveta za razmišljanje:)

) Trebaće mi hotel na dva dana za povratak. 21.09 svi rani polasci sa Mykonosa idu za Rafinu, nije isto doći u 14 h ili u 19 h u Atinu. 

Možda bi mi ovaj položaj hotela bio dobar i za obilazak i za aerodrom. 

Gledao taxi je 1.5 € po kilometru, hotel u Pireju mi nudi transfer od aerodroma do hotela 45-50€,bus svega 12€( 2 karte odrasli) oko sat vremena vožnje kažu obično traje. Mada vidim da stranci pišu da i Uber radi fino. Jedino što za ovaj hotel u Pireju koji sam rezervisao u odlasku idem busom X 96 sa aerodroma, pa presedam na neki 904 koji ide direkt do hotela i u kontra smeru do luke.  Pišu kako mnogi ovaj hotel koriste kao bazu za trajekte, da doručak mogu poslužiti i ranije, znam sebe i svoje dete, da mi posluže i u 05 h ja na trajekt u 07 i 15 ne bih stigao, jutro definitivno nije doba dana gde najbolje funkcionišem, čak i sa tonom kafe:D

Pošto za ovu moju varijantu leta ide ručni kofer + ranac za svakoga, moraću da pišem avio kompaniji, da li bi moglo umesto ranca da uglavim kišobran kolica jer kada ih sklopim budu kao tašna (razmišljamo čak ako ne budu prihvatili da uradimo doplatu) . Mislim da za šetnju i obilazak Atine bi mi bila od velike koristi, kad ga uhvati faza da mu se spava to je ludilo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taxi na relaciji  aerodrom - Atina  i obrnuto je fiksiran na 25 eura ali nisam siguran da je i Pirej obuhvacen ovom tarifom, To mozes da proveris po dolasku. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima metro od aerodroma do Pireja

Metro je savrsen i za obilaske grada a ne kosta mnogo pogotovo nedeljna karta za neogranicene voznje

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni ovo što piše nije nikako jasno, zimus, isto kao i pre 4 godine, sam platio 25 eura do aerodroma, u dolasku sam oba puta imao besplatan transfer. 

Da li oni imaju letnje i zimske tarife ne znam ali, iako na sajtu piše da cene važe od 2011, ja sam oba puta u januaru platio 25 eura. 

Garantujem životom :D

Osim ovog leto-zima ne pada mi nista na pamet.

Tj pada mi na pamet di bi @lazzarusmogla da pita nekog taksistu i razjasni u čemu je stvar 

A metro ima do Pireja ali ne može iz cuga već mora da se menja linija, ako se dobro sećam na Monastirakiju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Kao što si rekao ništa me ne košta da pitam na licu mesta. 

Da baš tako, što se metroa tiče prelazak sa plave na zelenu liniju na Monastirakiju. 

athens-map.png.8d2200f0516ad6542d7fa710f

Taksijem bi bilo svakao komfornije ali ova cena iz linka je baš dosta još x 2.

Da su mi ruke slobodne nikakav problem kako god... Tri ručna kofera, dva ranca,možda kolica, dete, žena:hahaha:

Opet u Pireju moram na taj 904 bus koji ide direkt do smeštaja. 

Metroom imam dva puta presedanje a Busom X 96 jednom negde kod Isap stanice, i mislim da je biža polazna stanica busa nego metroa, kako vidim taj bus najviše koriste, nadam se da neće biti tolike gužve. 

A kad ostavim stvari u hotel metro je opcija 1.

Izmenjeno (Icethunder)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25887
    Ukupno tema
    862214
    Ukupno poruka