bombonica73

Smeštaj u Atini

45 poruka u ovoj temi

Cao svima!

Posto ove godine idem u Grcku i planiram da svratim u Atinu na nekoliko dana, interesuje me da li neko ima neku preporuku za jeftin hotelski smestaj u Atini

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi prosle godine bili par dana u hotelu Aristoteles. Hotel deluje malo socijalno,

u dosta je losem kraju (Omonija), ali u principu ima sve sto je bitno (TV, klima,

kupatilo), i sve sto vredi videti je relativno blizu, tj. moze se stici peske (Akropolj,

muzej, Sintagma, Plaka itd.).

Cena je bila, ako se dobro secam, 27 evra po osobi (nocenje s doruckom).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Devojka i ja imamo slican plan. Mi doduse idemo na Zakintos. U Atini sto se hotela tice mi je jedino bitno da ima parking. Video sam dosta hotela u centru koji nisu preterano skupi (60-80 EUR dvokrevetna soba), ali mi svi kazu da je sam centar Atine najgori deo. Tu se skupljaju svi probisveti od nelegalnih imigranata :ljutko: Salu na stranu, sigurno postoji razlog sto su hoteli u samom centru 30%-50% jeftiniji od onih malo dalje od centra. Voleo bih da neko ko ima vise iskustva o samom boravku u Atini da da neki predlog za nocenje (gde je ok, sta treba izbegavati itd...).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam rezervisala hotel Pergamos na Omoniji i prezivecu! Kad sam prezivela kao maturantkinja medju Arapima i narkomani i sada cu :) . Hotel ima parking i kosta nekih 90ak eura po osobi za 5 dana.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Devojka i ja imamo slican plan. Mi doduse idemo na Zakintos. U Atini sto se hotela tice mi je jedino bitno da ima parking. Video sam dosta hotela u centru koji nisu preterano skupi (60-80 EUR dvokrevetna soba), ali mi svi kazu da je sam centar Atine najgori deo. Tu se skupljaju svi probisveti od nelegalnih imigranata :ljutko: Salu na stranu, sigurno postoji razlog sto su hoteli u samom centru 30%-50% jeftiniji od onih malo dalje od centra. Voleo bih da neko ko ima vise iskustva o samom boravku u Atini da da neki predlog za nocenje (gde je ok, sta treba izbegavati itd...).

Ja se ne bih mnogo opterećivala "probisvetima od nelegalnih emigranata". Tačno je da ih ima najviše u centru, na Omoniji, ali ja za 4 dana boravka nisam stekla utisak da su nešto problematični (naravno, opez nikad nije naodmet u nepoznatom gradu i pored potencijalno problematičnog stanovništva). Prodavali su neku krš robu i torbe raširene po trotoaru, sjedjeli po trotoarima, pušili, pili, ali niko od nas nije imao neki problem (torbe i aparate smo dobro čuvali kroz čitavi grad). Omonija je i najprljaviji dio Atine, a tu je bilo i najviše policajaca, naročito noću. Ja sam bila u hotelu La Mirage (neki krš od hotela, ali može se prenoćiti), ali preko agencije, pa ne znam imaju li parking, nisam nešto obraćala pažnju na taj detalj. Mislim da je niža cijena hotela na Omoniji zato što su prilično skromni, a ne zbog prljavštine i emigranata (ima i nekoliko vrhunskih i naravno preskupih). Ako vam nije problem skromniji hotel i ako želite malo da uštedite i da sačuvate novac za druge sadržaje, ne izbjegavajte hotele u centru. Ionako ćete u njima samo noćiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ta priča o Omoniji kao lošem kraju jednosatvno nije tačna.

Kao kad bi sad neko rekao za Slaviju ili Trg republike da je na lošem glasu zbog onih koje tamo možemo sresti.

Naravno da se tu skupljaju svi mogući, od turista, preko imigranata, kurvi i ostalih...

Ali, od kad posećujem Atinu, nisam imao problema jer ima jako mnogo policije i neke posebne redarske službe.. Sasvim bezbedno.

Ako se ne upuštate u neki trangefrange sa nepoznatima i sumnjivima, male su šanse za problem.

Omonija odgovara i zbog blizine tačaka za posećivanje.

Tamo je leti uvek gužva jer jako puno ljudi posećuje Atinu i cirkuliše kroz nju

Van sezone, daleko je manje ljudi na trgu.

E sad, ako se zatrefite "u pravo vreme na pogrešnom mestu" kad anarhisti dobiju napad besnila i ideju da rešavaju sve probleme molotovljevim koktelima ili bombama - bad luck! Šta da se radi. No, ako bi tako gledali, ne bi u pola sveta putovali...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u Atini postoji jos neki vid prenocista npr.hostel ili privatne sobe za pernociste?I koliko je vazno da u krajnjem slucaju ako ne nadjem nista od pomenutog prespavam u hotelu da taj hotel ima i parking_Da li je moguce kola ostaviti i na nekom drugom mestu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neki moji prijatelji su jednom u Atini našli dobar smeštaj negde u centru ali bez parkinga.

Otišli lepo u Praktiker u podzemnu garažu, parkirali i otišli taksijem do hotela.

Praktiker podzemne garaže se zaključavaju posle radnog vremena.

Došli sledeće jutro i pokupili auto, savršeno čuvan :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postoji milion hostela i naci ces ih na sajtu hostels.com ili worldhostel, tako nesto. Mislim da je javni parking veliki roblem i da je jako skup, tako da je najbolje naci prenociste sa parkingom. Iskreno, ne znam koliko je pametno ici kolima u obilazak Atine, osim ako je ne poznajete kao svoj dzep. Zato ce meni auto 5 dana stajati na parkingu, a u obilazak metroom ili pesaka. ;)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u Atini postoji jos neki vid prenocista npr.hostel ili privatne sobe za pernociste?I koliko je vazno da u krajnjem slucaju ako ne nadjem nista od pomenutog prespavam u hotelu da taj hotel ima i parking_Da li je moguce kola ostaviti i na nekom drugom mestu?

Za hostele ne znam. Trazim parking u hotelu da bih tu ostavio kola pa javnim prevozom u obilaske. Mnogo lakse tako. Ne mogu svaki cas da razmisljam gde da parkiram. Jos ako budemo na Omoniji sve sto je interesantno je blizu. Javni parkinzi su "plan B" ali sam cuo da su skupi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MA možeš u obilazak i taksijem, uopšte nije skup.

Odrediš dnevno dve tri glavna tačke, odeš tamo taksijem, kružiš, vidš i natrag taksijem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Планирам летовање на Пелопонезу, аутом, а у повратку бих свратила у Атину на 3-4 дана (средина јула). Тражим пристојан хотел у Атини, по могућству са паркингом. На интернету сам претражила приличан број хотела, али нисам нашла онај "прави". Омонија ми се свиђа због положаја јер је све близу, али су коментари о том крају веома лоши: сумњиви типови, ноћне даме, бука... ( У Атину сам ишла раније са школском ексурзијом, били смо у неком кршу од хотела на Омонији, али сада, "пар" година касније, имам другачије критеријуме па ми то искуство није од неке помоћи.:D) Ако неко има неки конкретан предлог нека пише. Хвала.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije hotel, ali je pristojan smeštaj u hostelu ,,Athens Backpackers,,. Nalazi se u delu grada Makrygianni, tj. u centru grada (par stotina metara od novog muzeja Akropolja). Cena dvokrevetne sobe, sa doručkom u martu je bila 40 - 50 eura. Parking nema, ja sam se parkirao u nekoj maloj uličici pored hostela. Mislim da sam imao sreće, nisam siguran da tu može da se lako nađe mesto za parkiranje. Inače, prekoputa hostela nalazi se neka garaža, ali ne znam kolko je koštalo parkiranje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MA možeš u obilazak i taksijem, uopšte nije skup.

Odrediš dnevno dve tri glavna tačke, odeš tamo taksijem, kružiš, vidš i natrag taksijem

Bio sam nekoliko puta u Atini i ne mogu se pohvaliti da sam se bas nesto navozao taksijem.

Taksi samo nocu kada zaglavite u nekoj diskoteci, taverni i sl i kada metro ne radi a zadnje linije polaze u 24h.

Metro od/do aerodroma kosta 8 evra, gradski autobus 4 evra a taksi 35 do 55 zavisi kako se iscenkate i koje je doba dana odnosno noci.

Ovo je prvi susret sa Atinom.

Redovna metro karta za gradske linije kosta 40 centi i vazi 60 min od momenta ukucavanja, sto ce reci da mozete promeniti bar tri linije. Imate i niz popusta kartu za 6, 8 voznji, dnevnu kartu, nedeljnu kartu...Gradski autobusi i trolejbusi su ako se ne varam kostaju 60 i 80 centi.

Na auto u Atini zaboravite, parkirajte se na nekom parkingu ili u nekoj mirnoj sporednoj ulicici a ima ih na stotine u kojima se ne placa parking a isto tako imate i na stotine malih mirnih hotela bas u ovakvim ulicicama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi planiramo 3-4 dana da provedmo u Atini za vreme prolećnog raspusta sledeće godine. Išli bi kolima i kao što ste napisali planiramo da parkiramo kola i obilazimo. Treba nam preporuka za neki hotel na dobroj lokaciji, npr. Plaka.....trokrevetna soba, obezbeđen parking...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25887
    Ukupno tema
    862213
    Ukupno poruka