Guest Guest

Egipat -da li vredi otici

24 poruke u ovoj temi

Posto cu uskoro diplomirati i umesto svih poklona i cudesa koji cemi biti zanimljivi mesec-dva zaista se premisljam da odputujem na neko putovanje koje se pamti citav zivot. Posto me je oduvek privlacio Istanbul, Egipat i sl a u Istanbulu sam bio premisljam se da idem u Egipat.

E sad citajuci teme po ovom forumu svi su odusevljeni i da se za te novce ne moze bolje provesti ali ono sto mene zanima je to sto ja najvereovatnije idem sam, naravno preko neke od agencija ali cu putovati solo, jer od rodbine niko ne moze a od drustva/devojke nema smisla da trazim tolike pare...

Ono sve je to od osobe do osobe nekome to ne bi bio problem a nekome bi, mene zanima kako vi gledate na to i dal se zaista na neko takvo putovanje moze otici sam i naravno upoznati grupu tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:P ...Pozdrav!

nešto ne razumijem: ...nemogu od djevojke očekivati tolike pare - e pa sad ovako: ako podješ u sopstvenoj režiji (nabaviš avio karte za dvojicu "last minute variantu")- za cijenu jednoga, za 7 dana all inclusive u resortu u Hurgadi dobičeš povratnu aviokartu za vas obojicu; i sad dalje: predvidjam, da bi volio posjetiti kairo (za ogled potrebno vama je min. 7 dana)- spavate u Hostelu ili hotelu nižeg ranga (Lonely Planet vodič- obavezno prečitati!!!), jedete najbolju hranu v lokalnim restaurantima (i kodvas-kodnas najbolja "klopa"je u domačim restaurantima, jeli?), do Luxora vozom, dalje autobusom (ili pak drukčije)- nadalje 7 - 10 dana i za kraj odmor u Hurghadi ili južnije na rajskim plažama, nočite za cca. 25 USD/soba+ doručak u hotelu sa 5 *** ili mnogo jeftinije nižeg ranga - ja mislim, da sve skupa (za dvojicu) nesme doči (sa aviokartama-30 dana) više od 800 EURA(uračunana rezerva)- pa sad razmisli...

L.P. Hollywatter

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako jos nisi otputovao...naravno,lepse je u drustvu ali ako to nikako ne moze..-ako krenes sam,ako si drustven lako ces se uklopiti sa nekim iz grupe.ja sam isla pre 3god.sama samcijata 7dana u kairo.i bilo je,da sam htela,ne bi bilo bolje.do duse ,potrefilo se da su bili sve mladji pa sam se jos u avionu skontala sa ljudima i upoznala cimerku dodeljenu mi u sobi.toliko smo se lepo svi druzili..naravno odmah se podele grupice,shodno temperamentu,ali nadjes nekog ko ti odgovara.to je i dalje moje najuzbudljivije putovanje.e sad,malo je mozda glupo ici bas na letovanje,ovo je bilo samo kairo,jer na letovanje svi nekako krenu u paru.jedino kad je drustvo u pitanju pa se prikljucis..a egipat je super..ja sam posle tog putesestvija isla prosle g.u hurgadu sa deckom i opet je bilo strava.jer egipat je meni cudo!!pisi sta si odlucio i lep provod!kad sam ja kao devojka mogla sama,mozes i ti..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slažem da je Egipat čudo. Moj zaključak je da se ljudi tamo intenzivnije druže i da se drže grupe. Nisam sigurna šta je pravi razlog ali kad uporedim Tunis, Tursku i Egipat, najbolje društvo sam imala u Egiptu. Svi su nekako upućeni jedni na druge. Bilo nas je sa raznih strana ali smo se tako sprijateljili da i danas razmenjujemo SMS.

U svakom slučaju Egipat ne treba propustiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako jos nisi otputovao...naravno,lepse je u drustvu ali ako to nikako ne moze..-ako krenes sam,ako si drustven lako ces se uklopiti sa nekim iz grupe.

He he, nisam jos otisao... znas kakva je nasa administracija, iako sam diplomski napisao ima skoro mesec dana jos nisam diplomirao ali mozda za 10-tak dana i to obavim...

Pa i ja necu da idem na letovanje u Hurgadu, zelim da idem u Kairo i ostalo sve da prodjem, jer bi mi da odem u Hurgadu bilo isto kao i neko drugo letovanje, ovako zelim nesto sto cu pamtiti citav zivot...

Kao sto si rekla, kada si ti kao zensko mogla, moci cu i ja vala, i logicno je da se ljudi drze zajedno smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

diplomiraj,brate,pa put pod noge...e,bas ne znam da sad ima cisto kairo da se ide bez hurgade ili sarma,al vidi..mada ne bi propao ni u hurgadi,sigurno.skontas se sa muskima,pa u provod!a ono tamo ruskinje,svasta ima..e,da ,imas devojku..onda zaboravi!onda gledaj kulturne znamenitosti,haha...salu na stranu-sve je extra!dobro raspolozenje ponesi i bice super! B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo grunuse tri bombe u Egiptu :o :o :( :( :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da,covece,ne mogu da verujem!!opet!!u dahabu...to zbog izraelaca,tamo idu dosta..100%.eto ti vidi,prosle god.nisam odustala od vec uplacenog aranzmana,posle onog u sarmu,a vidi sad opet..pa ti budi pametan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...pa ti budi pametan i IDI! Dahab je dovoljno daleko!

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slicna situacija je bila i prosle godine pa su spustili cene aranzmana

Ovo moze biti vrlo interesantno...i povoljno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uu,sto su spustili,ubilo se...pogledaj cene,izasle su..sve je isto.a i prosle god.ne znam sta su spustili..ali ajde da vidimo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne citas Jelice sta je napisano.Rekoh,da su PROSLE godine spustili cene aranzmana.Obzirom da sam bio u Egiptu, dobro znam koliko je kostalo pre ,a koliko nakon bombaskog napada. Cak je i Kontiki,koji preteruje sa cenama, prosle godine nakon napada, na dva prodata aranzmana treci poklanjao,odnosno za trecu osobu.A i sta je to toliko skuplje ove godine? Vredi svaki dinar koji das.A i relativno je kome je sta skupo. A ako bi ti da letujes u Egiptu za 100 evra,to neces da docekas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima! Marko mislim da nisi u pravu, mislim da Kontiki ne preteruje sa cenama, cene su slične i kod drugih agencija, a Kontiki za razliku od drugih pruži najbolje ( mislim na vodiče, organizaciju ...,sve).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam Maki sta da ti kazem...Dosta sam putovao,isao sam i sa Kontikijem i nisam zaista primetio neku veliku razliku.A zbog cena,uvek sam ih nekako izbegavao.Pogledam ponude 15 agencija i oni ispadnu uvek najskuplji za isti aranzman.Iz mog iskustva,ne postoji razlika izmedju vodica u Argusu,Jollyju i kod njih. Sto se cena tice ,evo primera za izlete u Egiptu.Zasto su oni bili najskuplji preko Kontikija kada nude apsolutno isto sto i svi ostali.Mislim, odes u Beduinsko selo i zna se kakav je plan i program, ne mogu oni sad da izmisle da sa kamilama pusis nargile,pa je to kao atrakcija samo kod njih. Ljudima koji su putovali sa njima nije bilo jasno zasto su skuplji.A naravno da ce vodici duplo da ti se smeskaju za tu kintu.Krstarenje Nilom je bilo kod njih 620e a preko Argusa 540e.80e cu potrositi na pametnije stvari,a u Egiptu je to citavo bogatstvo :) Na kraju krajeva,ako neko misli da su oni ozbiljni,sigurni,najbolji,zasto da ne. Ali mi je takodje muka od ljudi (a ima ih na zalost puno) kojima je bitnije da kazu da su isli preko Kontikija (jer je "najbolji") i da su pukli toliko i toliko.A kako su se proveli,ko da je bitno

Pozdrav tebi Maki i svim ostalim putnicima!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije da sam neki fan Kontikija, ali moram primetiti da za neke destinacije imaju veoma povoljne aranzmane. Prosle godine smo isli sa njima u Tunis, ne komentarisem vodice, jer te usluge nismo koristili, ali npr.hotel Orijent Palas u P.el Kantauiju, 5*, preko njih je bio za ukupno 350 e jeftiniji od Conteove ponude za isti datum! Govorim o ustedi za dve osobe. Ne da nije malo... Izleti su vec druga prica, to je kostalo pa duplo skuplje od lokalnih i ostalih inostranih ponuda. Oni imaju veliki izbor hotela za Tunis, i mislim da ima za svaki dzep po nesto. I sada, kad uporedim postojece ponude za Tunis, oni ispadose najpovoljniji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka