miletovbodyguard

El Mouradi Menzah 4* AL ili El Mouradi Hammamet 5* PP

251 poruka u ovoj temi

Evo i mene da podelim utiske sa vama o boravku u hotelu El mouradi el Menzah.Mi smo bili prezadovoljni uslugom hranom i osobljem,nismo imali nikakav problem.Sve ono sto su pisale Dudu i Jelena je tako, ali jos bolje kad ste tamo i prepustite se uzivanju i lencarenju na divnoj pescanoj plazi.Svima koji tamo idi zelim da se opuste i uzivaju,da ne traze dlaku u jajetu zato sto stvarno ima za svakoga po nesto.Na izlete nismo isli zato sto imamo malo dete,tako da tu bas i nemogu da budem od velike pomoci.Mislim da se vodic zvao Dejan,jako fin i ljubazan momak koji inace boravi u ovom hotelu,vam je uvek dostupan.Za vas koji imate decu jako je znacajna stvar to sto u hotelu postoje dve ambulante,za svaki slucaj ako nesto zatreba.Hrana je odlicna o tome je vec bilo reci tako da se ne bih vracala na tu temu.Na plazi vam je besplatna pedolina i kanu po jednom u toku boravka, imate aqvagim,odbojku na pesku, bocanje.Uvece su programi za odrasle,nista posebno ali nije ni toliko lose,postoji i mini disko za decu kao i dnevne animacije za njih.Sve u svemu jedno divno iskustvo i sto se mene tice mogla bih opet tamo vec sutra.Da ne zaboravim,ako vam se ne svidi soba koju dobijete mozete je slobodno menjati dok vam nedaju neku koja vam odgovara.Inace tamo ne postoje lose sobe vec prosto mozete da dobijete neku koja ima pogled na ulicu ili iznad kuhinje odakle se sire mirisi.Sto je najbitnije ako vam nesto zatreba skoro istog trenutka vam izlaze u susret.Ako neko ima jos neko pitanje vezano za hotel ili plazu tu sam rado cu odgovoriti,pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, bas iscrpan izvestaj. Reci mi molim te jos u koliko ste imali let u odlasku ali i u povratku. I jos nesto, kazes niste bili na izletima, a da li mozda kojim slucajem znas cene istih, konkretno izlet u Saharu me interesuje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce sam bio da uplatim ostatak u "sunline"-nu i lik mi rece da je let za tunis u 18 i 30?!?!Na njihovom sajtu stoji da je let u 10 i 55!Znaci oni bi odma da zakinu oko 100e.E pa "brain washing follows":lud:!!!!U pitanju je rucak eventualno vecera i nekoliko kupanja.Ipak jedva cekam tunis i el mouradi hammame(uai):zvizduk:.

Izmenjeno (Ecky)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postoje dva leta za tunis,jedan je u 10 55 i to je let za glavni grad,a drugi je u 18 30 i to je let za Enfidu, inace to je aerodrom izmedju Susa i Hamameta.ovaj vecernji let je uveden od avgusta i prvo se puni taj avion,njime uglavnom idu putnici koji letuju u Susu osim ako ne ostane neko mesto vise pa smeste i ostale.Sto se razdaljine do hotela tice,ako letujete u Hamametu ili Yasminu, isto vam je na koji cete aerodrom sleteti.naravno da je bolji jutarnji let jer onda mozete da iskoristite taj prvi dan.Mi smo isli jutarnjim i stigli u hotel u 13 50,rucali kupali se na plazi i to je ono sto je ok.Malo je nezgodno kad se odlazi zato sto je sastanak putnika u lobiju u 03 50,posto je let iz Tunisa u 07.Ako se vracate onim drugim letom onda hotel napustate u 11 45,tako da onda ni prvi ni poslednji dan nemozete lepo da iskoristite.Sto se cene izleta u saharu tice cini mi se da oko 90e i traje dva dana,ako sam nesto pogresio oprostite ali saznacete vrlo brzo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno hvala Nikos!!!!!!!!:srce:

Cuh se snjima -ne jbu ja ne idem supruga hoce.neka ide ja odoh iz srbije!!!!!!!!!!!!!!!!

Izmenjeno (Ecky)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj, ja sam se bas razocarala! Kontaktirala sam malocas agenciju, jer sam se predomislila i htela da svoj desetodnevni aranzman zamenim za cetrnaestodnevni, ali kazu ne moze, nemaju mesta u avionu za povratak. Putujemo inace 06.09. Posla sam od toga da se eto prvi dan gubi zbog kasnog leta, dva dana Sahara i ostaje samo sedam dana za uzivanje. Ali...sad.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
blush.gifmajko mila ,posle ovih zadnjih par komentara na forumu kao i na opisu hotela od gostiju koji su se vratili pre par dana odlucio sam da promenim hotel za el mouradi palace u portu a bas sam hteo da idem u yasmin hammamet
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ MilosBGD

Ne razumem, sta si to i gde procitao sto te je razocaralo, a vezano je za sam hotel? Ono negativno, pisano u prethodnim postovima, odnosi se uglavnom na sam let, odnosno cinjenicu da nam skoro citav dan oduzima agencija. Ja sam juce upatila preostalih 50% od cene aranzmana i sada preostaje samo da se ceka 06.09. klap.gif

Za koji termin si ti zainteresovan?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.putovanja...ouradi-hammamet

Poslao/la: alex78ca 13.08.2011. u 16:50

Vreme boravka: 08.2011. Godina rođenja: 1978.Cene:Osoblje:Hrana:Položaj:Higijena:Dodatni sadržaji:e, sad.. da se nadovezem na vec poprilicno iscrpan tekst koji je gospodja pre mene postavila i koja je bila koliko vidim u isto vreme kad i ja u hotelu.

El Muradi Mezah i Hamammet nikad vise..

Ne znam prosto odakle da pocnem. Ljubaznost osoblja i kvalitet usluge, nula..

Uplatio sam Altra All a dobio znatno manje od ocekivanog.. Bez masaza, sveze cedjenih sokova (sokovi su bili najgori moguci instant napitci)

Hotel je bio prepun Arapa iz okolnih zemalja severne Afrike koji i nisu toliko smetali ako izuzmemo gomile dece koji idu sa njima, a pri tome su nepodnosljiva i glasna. Da dodjes na red na hranu od njih, ma nema pojama.. Hrana je bila previse zacinjena, jednolicna, tako da vec peti dan mi se gadila i pomisao na ulazak u trpezariju. Dorucak za 15 dana nije ni jedno istupio iz shablona. Najeo sam se jaja za ceo zivot.. U trpezariji da dobijes cist pribor, case, cista lutrija.. Vecera, imam utisak da je ono sto je ostalo od rucka samo promuvano i dodatno zacinjeno i opet servirano. Sad mi je muka kad pomislim. Morski specijaliteti (ipak smo na moru) osim par nekih cudnih koscatih i prezacinjenih riba, nista.. A uskuga u holu, katastofa!!!! Pice ti sipaju u plasticnim casama, sto je u neku ruku i bilo dobro jer kad naidjes na staklenu, smuci ti se zivor koliko je prljava. Njima nije problem da iz soljice iz koje je vec neko pio kafu, opet ti sipaju espresso iako ta soljica nije oprana.. A par puta u casi sam nalazio i ostatke, kao kesice od secera i td.. Uh, muka mi je kad pomislim...

Agencija Sunline NIKAD VISE!!! Vodic Marko i nije toliko los za izlete i ture, zaista je bilo interesantno slusati, ali jednog coveka ostaviti za Port, Tunis, Sus, Hammamet i gomilu hotela je ogroman minus agencije!!!

A sto se tice 15 dana.. ma daj.. to je tacnije 13 dana. jer prvi dodjes u hotel u 6 ili 7 uvece a poslednji dan izadjes iz sobe u 4 ujutro a broji se kao ceo dan.. Uzas!!!

Jos kad se setim da je vodic rekao da se desila promena i da poslednji dan krecemo popodne pa da bi posle promenio pricu i kako agencija odlucuje ko je povlascen da putuje popodne a ko u cik zore..

Nemam snage ni volje da se vise vracam na ovu pricu, ali SUNLINE i Hotel Al Muradi Mezah i Hammamet NIKAD VISE2 od 2 posetilaca smatra da je ovaj opis koristan.

Da li je vama ovaj opis bio koristan? da ne Poslao/la: Lelana 10.08.2011. u 19:33

Vreme boravka: 07.2011. Godina rođenja: 1982.Cene:Osoblje:Hrana:Položaj:Higijena:Dodatni sadržaji:Apsolutno se slažem sa prethodnim komentarom jer sam u istom periodu boravila sa svojom porodicom u El menzah hotelu što je potpuno isto samo finansijski isplativije od Hamameta. Ni jedan ni drugi ne zaslužuju kategorizaciju koju imaju jer im usluga nije ni blizu toga. Sunline je veoma loše organizovana agencija. Ne bih da dužim jer je gđa Olivera zaista sve lepo rekla a i moj detaljan komentar ima na el menzah delu osmeh1.gif0 od 0 posetilaca smatra da je ovaj opis koristan.

Da li je vama ovaj opis bio koristan? da ne Poslao/la: oliveraslavov 05.08.2011. u 14:23

Vreme boravka: 07.2011. Godina rođenja: 1968.Cene:Osoblje:Hrana:Položaj:Higijena:Dodatni sadržaji:Danas smo se vratili iz Hotela El Mouradi Hammamet u Yasmin Hammametu

Prosto ne znam odakle da počnem.

Odmor smo uplatili preko Agencije Sun line iz Beograda.

Sve je zvučalo jako lepo, u samom startu, ali nažalost nije baš tako ispalo.

Uplatili smo letovanje u trajanju od 10 noći, 11 dana UAI (mislili smo se da li nam je polupansion dovoljan sa dvoje dece i došli smo do zaključka da zarad mira u kući UAI deluje mnogo primamljivije, bar je tako izgledalo.

U startu sam pokušala da rezervišem sobu u prizemlju hotela kako bi nam letovanje prošlo što opuštenije, rekli su mi da to nije nikakav problem regulisati u samom hotelu i da će nam osoblje rado izaći u susret, jedino su zaboravili da nam saopšte da u hotelu ne postoje sobe u prizemlju.

Na Aerodrom u Tunisu smo stigli u 12h po lokalnom vremenu, relativno brzo prošli pasošku i carinsku kontrolu, a na izlazu nas je dočekao predstavnik agencije Marko sa već pripremljenim kovertama koje su sadržale osnovne informacije o Tunisu, hotelu i izletima Delovalo je vrlo lepo. Uputio nas je ka autobusima. Zatim smo u autobusu sedeli narednih sat vremena, bez ikakvog objašnjenja šta tačno čekamo, sreća pa je temperatura bila pristojna.

Nakon sat vremena se on pojavio sa nesuvuslim objašnjenjem, koje smo mi još uvek razdragani jer smo na odmoru, prihvatili, kko je drugi avion koji čekamo sleteo na pohrešan termina, što se nije desilo u poslednji 10 godina...

Ceo autobus zatim odlazi na taj drugi terminal po ostatak putnika, koji već ujedaju od muke, jer sve vreme stoje pred aerodromskom zgradom, bez vodiča i objašnjenja. Ukrcaše se i oni, limi smo i dlje u fazi čekanja, čega tačno niko ne zna. Posle novih sat vremena, pojavljuje se Marko, ali naravno bez reči. Sasvim slučajno saznajemo da e jedna porodica iz grupe iz Crne gore te čeka vizu. Nakon još pola sata čekanja autobus konačno kreće, sa Markom i bez porodice iz Crne gore. Tokom vožnje i dalj ide objašnjenje da se to prvi put dešava. Epilog priče, mi u hotel stižemo tek oko 17, 30 h.

Sreća te su na recepciji bili prilično organizovani, bez pomoći našeg agenta, pa smo brzo bili smešteni u sobe, ali ručak...

Dotičnog agent asmo videli samo još sutradan na sastanku grupe, gfe nam je objasnio koje sve vrste izleta postoje i koliko nam je para porebno za sva ta zadovoljstva. Informacije o Cartze landu i akua parku bilo je nemoguće dobiti, jer nisu u okviru ponude izleta. Tada nam je saopšteno da u okviru UA imamo pravo na jednu večeru desmično u okviru a la card restorana (u agenciji nam je rečeno da je to uključeno u cenu svakodnevno) i da se usluge SPA centra naplaćuju (papreno - masaža od 60 do 90E, već kolko se iscenjkate- a to nije pisalo u uslovima) jer je SPA centar u međuvremenu preuzeo privatnik. Ne znam u međuvremenu čega...

Tada sledi i obaveštenje da 01. 08. počinje Ramadan i da će i onako oskudna usluga u hotelu biti na još gorem nivou jer rade sa manjkom osoblja. To nam u agenciji niko nije ni spomenuo (napominjem da je vlasnik agencije tunižanin koji to mora znati).

Sam hotel nije loš, ali svakako ne zaslužuje 5*. Sobe jesu prostrane, ali je nameštaj prilično dotrajao, dušeci su u lošem stanju, očigledno prepuni nekih termita jer smo se budili izujedani, garnitura za sedenje ima rupa u sunđeru, tepisi su u očajnom stanju sa gomilom fleka. Sobe nemaju centralno osvetljenje, već samo jednu noćnu lampu, tako da je potencijalno čitanje u večernjim i noćnim satima nemoguća misija.

Sa plafona u hodniku je sve vreme kapala voda, nismo uspeli da shvatimo da li je od klime ili ventilacije, ali mislim da čak i nije naročito bitno.

Kupatilo je prostrano, ali kao i sama soba prilično dotrajalo.

Sobarice uspeju da srede sobu i promene peškire tek u popodnevnim satima i to najčešće u vreme popodnevnog odmora, ako je tada ne pustite od sređivanja sobe i promene peškira se oprostite.

Mini bar u sobi se dopunjava svakodnevno sa flašom vode i flašom nekog gaziranog soka, ali i to vas vrlo često može zaobići, pa ih morate opominjati na recepciji po nekoliko puta ne biste li prosto ostvarili svoje pravo.

U sobi možete koristiti internet, ali se vrlo često dešava da je to nemoguće, da li zbog preopterećenosti ili loših veza, zaista ne znam.

Što se Glavnog restorana za obroke tiče, on je izuzetno veliki i prostran, sa dotrajalim nameštajem i manjkom osoblja tako da je postavljen sto za obrok tako reći nemoguće naći. Možete naći sto sa prljavim posuđem i čekati konobara nekad i po 15 do 30 minuta da vam donese pribor za jelo koji nažalost ne možete da uzmete sami. Na poslugu pića se čeka prilično iz istih razloga, vrlo često konobari namerno okreću glavu u stranu da vas ne primete. Naravno uz svakodnevni bakšiš možete izbeći donekle ovakve situacije.

Što se hrane tiče - nije bila loša, izbor je sužen, naročito kada je u pitanju voće, tokom čitavog boravka na asortimanu su šljive, grožđe dinje, a lubenica je očigledno vrlo skupa i retka jer se pojavila samo tokom 2 dana.

Tokom doručka možete sasvim pristojno jesti ukoliko volite jaja (na više načina), 2-3 vrste salate, ali ukoliko želite suhomesnato morate se zadovoljiti salamom izuzetno lošeg kvaliteta. Samo tokom doručka imate nešto što liči na iole prirodnije sokove, tokom dana tako nešto ne postoji, pa vam se izbor, kada su deca u pitanju, svodi na gazirane sokove i vodu.

Što se ostalih restorana u hotelu tiče, po pravilima UAI vi možete jesti tako reći neprekidno, ali samo na papiru. Ukoliko zakasnite na neki od obroka morate se zadovoljiti Fast fudom u vidu nedopečenog pomfrita, nečega što se zove hamburger, ali pre liči na faširanu šniclu sa dosta začina ili picu sa kečapom i čuvenim parizerom. Sve to se služi u restoranu susednog hotela El Menzah (koji uzgred ima 4*), u trpezariji sumnjive čistoće i nerspoloženog i potpuno nezainteresovanog osoblja.

Na bazenu se nalazi tzv. Vitamine bar (tako stoji u pravilima hotela - gde se služe sveži sokovi i druga pića) međutim od svežih sokova ni tetrapak, sve su sokovi sa aparata po principu Step praška prilično lošeg ukusa. Naravno sve morate sebi doneti sami jer ukoliko budete čekali konobara pre će stići zima.

U Lobi baru možete popiti Espreso ili Kapućino (preporučujem kapućino jer je Espreso sumnjivog kvaliteta), neki od koktela sa liste (alkoholnih ili bezalkoholnih - doduše svi prilično liče jedan na drugi tako da baš nisam sigurna šta smo tačno pili), pivo ili vino (vino čak nije loše). Međutim po proceni konobara piće može stići u staklenoj ili običnoj plastičnoj čaši za jednokratnu upotrebu (nisam do kraja shvatila šta je uslov za staklenu čašu osim bakšiša naravno).

Vinski bar na bazenu radi, ali nismo uspeli da uhvatimo kad, jer kad god smo pokušali da sednemo oni iz nekog razloga nisu radili.

Tzv. Turska kafa može se dobiti samo u Mavarskom baru, ali posle 23 h uveče nema je nigde. Da napomenem da vam u lobi baru u 23 h uzimaju piće i isprate vas bez obzira na to što bi vi možda malo posedeli pod svetlom, pošto ga u sobama nema.

Bazeni su lepi i veliki i redovno se održavaju, što je većini veliki plus. Mi smo nažalost optimistički krenuli na more - slana voda, plaža i slično, ali to je posebna priča. Zatvoreni bazen je veliki i lep, sa đakuzijem i predstavlja benefit tokom podnevnih visokih temperatura. Jedini minus je nedostatak ležaljki pored bazena, tako da ukoliko ne zauzmete mesto već u 7h imate sve šanse da prestojite ili eventualno budete srećni pa nađete stolicu da sednete.

Animacijski tim na bazenu je jako dobar, momci su se zaista zdušno trudili da podignu masu i mogu vam reći polazilo im je za rukom svakodnevno.

Dečiji klub postoji, na papiru i na slici, ali ne radi što je možda i bolje jer su prostorije memljive i vlažne i sumnjive čistoće, a naročito mirisa. Bebi siter servis je čist luksuz, sva sreća te nam nije bio potreban (do 22h 8E/h, a nakon 22h 10E/h, tako da vas jedan izlazak od par sati može koštati i simpatičnih 60-70E.

Plaža je preko "uličice" sa 4 kolovozne trake, gde ponekad jurcaju automobili kao na trkama u Monci, a noću se i zaista trkaju.

Prilaz plaži je lep, dok ne prođete kroz slavoluk od lijandera, tada nailazite na dotrajali daščani puteljak koji vodi do plaže. Plaža je široka, suncobrani i ležaljke su za goste hotela besplatni, ali ih nažalost nema dovoljno, tako da već oko 9h postaje problem. More je prljavo, prepuno trave, plaža se uopšte ne čisti, ima pikavaca, ostataka trave i slično. Kad izađete iz mora, ukoliko se uopšte odvažite da uđete, s obzirom na štroku, imate kostim za maskembal, morsko čudovište - potrebno vam je dugotrajno tuširanje da odstranite travu sa sebe, pod dotrajalim i prljavim tuševima. Besplatno se mogu koristiti pedaline i kajaci, uglavnom u prepodnevnim satima, jer su popodne talasi jako veliki pa je to prilično komplikovano. More je prepuno meduza.

Na plaži, po mapi hotela postoje bar i restoran. Doduše na baru možete popiti samo gazirana pića i vodu, a restoran je u izgradnji. Ovim tempom neće biti dovršen do smaka sveta. Čišćenje plaže od strane zaposlenih donosi vam dodatnu zabavu. Naime dvojica idu sa jednom grabuljom i otprilike pokupe svaku stotu travku na gomilicu, a onda tu gomilicu ostave na plaži.

I tako je trajao naš odmor, agenta više nismo videli ni na slici, dežurstava u nekom periodu dana u hotelu nema, tako da ako vam je neophodna neka informacija od strane agenta morate imati mobilni telefon, pod uslovom da vam se odazove na poziv, jer možda je baš tada u Sahari.

Obaveštenje o terminu povratka proturili su nam pod vrata sobe u sredu posle 21 h (putovali smo u petak) i tada već ne postoji nikakva mogućnost reakcije. Naime od cele naše grupe, i grupe od 22. 07. 2011. (na 14 noći), što je negde oko 40 do 50 osoba, samo nas četvoro (dvoje dece), dobili smo na lutriji polazak u 7h iz Tunisa, što je značilo da iz hotela polazimo u 04h ujutru. Svi ostali su otišli takođe redovnom linijom, ali u 14, 30 h sa aerodroma koji je 30 km bliži od Tuniskog. Pretpostavljam da na kraju ipak moramo biti srećni, jer nam se moglo desiti, kao dvojici momaka, da ima daju pogrešno vreme leta pa su krenuli iz hotela u 2. 30h da bi im pred našim hotelom, potpuno novi lik (nije se čak ni predstavio - samo nam je saopštio da radi tek 2 dana i da ništa ne zna, uključujući i francuski jezik kojim govori šofer autobusa) da je došlo do greške i da oni tu izađu, a neko će ih već pokupiti. Kada, i šta će tačno oni raditi do tada nije znao da im kaže. Naravno i to se dešava čuveni prvi put.

Stigosmo na aerodrom, tamo novi problemi, pogrešna imena na elektronskim kartama, pa se čekiranje oteglo u nedogled, jer se pasoši i imena putnika na kartama ne podudaraju. Sreća te su službenici bili voljni da taj problem reše.

Ali dobro, sve u svemu bili smo na odmoru. Nama je ovo bio treći porodični odlazak u Tunis, a mom suprugu peti, ali bojim se što se naše porodice tiče i poslednji. Lično ja iz prethodnih letovanja u Tunisu nosim samo lepe uspone, što je valjda i logično kad smo želeli i treći put da krenemo sa dvoje male dece. Letovali smo u hotelima manje kategorizacije, ali smo prošli drastično bolje Mislim da je Tunis nakon ovog letovanja za nas zaboravljena zemlja, a što se Sun line tiče i zaboravljena agencija.

Ali sva sreća, stigosmo kući živi i zdravi, malo doduše bunovni od nespavanja poslednje noći, da sumiramo utiske našeg desetodnevnog letovanja (ne znam gde se dede ta 10 noć i jedanaesti dan).

Sve u svemu, ako sumiramo utiske, mi smo se lepo odmorili, ali za to smo zaslužni samo mi i brojanje do 10 da ne pucamo po šavovima, i naravno spremni smo za nove radne pobede.

Koliko vidim dogodine Egipat zove. Nadam se da se tamo neće ponoviti slična priča, jer smo prethodna dva puta bili prezadovoljni.5 od 5 posetilaca smatra da je ovaj opis koristan.

Da li je vama ovaj opis bio koristan? da ne Poslao/la: gane-ns 23.08.2010. u 11:56

Vreme boravka: 06.2010. Godina rođenja: -Cene:Osoblje:Hrana:Položaj:Higijena:Dodatni sadržaji:Bio sam sa porodicom u ovom hotelu 2. put.

Sama ta činjenica govori da smo prvi put bili veoma zadovoljni. Sa druge strane, u tome ima i neka kvaka. O čemu se radi? Kada smo bili pre 3 godine, dograđivalo se novo krilo hotela, koje je sada, naravno, u funkciji. I tu leži mali problem koji se ogleda u činjenici da je ceo kompleks dobio još dva velika(1 sa morskom vodom) i 2 dečija bazena, ali i znatno veći broj gostiju, tako da je, ukoliko želite da zauzmete ležaljku na bazenu morate baš da poranite(najkasnije do 07:00). Sa plažom je malo bolji slučaj, ali i tamo posle 08:00 teško da možete naći ležaljku ispod suncbrana. Što se same plaže tiče, ona je super za goste sa malom decom, bar teoretski, u smislu da je peskovita sa dosta dugačkim plićakom. Nezgoda je što veoma često duva vetar koji pravi talase, tako da mala deca baš i ne mogu da se tu kupaju. Takođe je veoma česta pojava meduza, tako da to kvari doživljaj na plaži.

Što se ponude hrane tiče, ona je, u odnosu na pre 3 godine, znatno skromnija. To se posebno odnosi na ponudu voća:( Događalo se,čak, da za doručak nema ni salame, a ako je i ima, to je neki jeftini parizer.

Sobe su jako prostrane i to je super, ali se vidi da nameštaj nije menjan u ove 3 godine, kao i da se na hotelu, u smislu krečenja, promene itisona i sl., nije ništa radilo.

Internet radi samo wireles, a u net corneru ne postoji, obzirom da ne postoji konekcija(tj. ne radi), tako da ne vredi kupovati sate za tu namenu.

Osoblje u hotelu je uglavnom ljubazno, ali ih, bar je moj utisak takav, manje nego što ih je bilo pre, tako da za, npr. čišćenje sobe, treba čekati do posle podne. Sve ovo što se tiče osoblja je uz svakodnevni bakšiš.

I jedno zapažanje nevezano za hotel. Naime, sve cene u prodavnicama su znatno više u odnosu na pre 3 godine. Cenkanje je obavezno, s tim da su sada početne cene više za nekih 200 do 300%, tako da je i konačna iscenkana cena viša.

Gosti u hotelu su u najvećoj meri Španci, pa potom Alžirci itd.

Da smo ovo leto bili prvi put u hotelu, bili bi zadovoljni. Obzirom da to nije slučaj, malo je ukupna ocena lošija.23 od 23 posetilaca smatra da je ovaj opis koristan.

Da li je vama ovaj opis bio koristan? da ne

Izmenjeno (ljerka)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ MilosBGD

Ne razumem, sta si to i gde procitao sto te je razocaralo, a vezano je za sam hotel? Ono negativno, pisano u prethodnim postovima, odnosi se uglavnom na sam let, odnosno cinjenicu da nam skoro citav dan oduzima agencija. Ja sam juce upatila preostalih 50% od cene aranzmana i sada preostaje samo da se ceka 06.09. klap.gif

Za koji termin si ti zainteresovan?

http://www.putovanja.info/tunis/jasmin-hamamet/hoteli/508-hotel-el-mouradi-hammamet

imas 10.komentara na hotel i sto je najgore ovih zadnjih par su katastrofa,nadam se da malo preteruju ali mi nismo hteli puno da rizikujemo po preporuci osobe koja se nedavno vratila iz pek-a el mouradi palace je odlican.

mi idemo 9.9.

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

'Hvala Milose na postavljenim komentarima, ali citajuci ih, mislim da ima malo vise preterivanja ovde. Pre uplate aranzmana, ja sam se oslonila na komentare clanice dudu, koji su bas onako realni, i nadam se da nisam pogresila, imam bar taj osecaj. U principu, nikada mi do sada nije propao odmor, pa cak i kad nije bilo bas sve OK, pre svega zato sto ja to ne zelim. Godina je duga, a kakvim tempom zivimo, tih 10-15 dana su nam mnogo dragoceni da bi ih prokockali obracajuci paznju na sitnice ili negodujuci sto u hotelu nismo dobili "besplatnu masazu". U ostalom svako ima pravo na svoje misljenje, a i pravo da to isto javno iznese.

U svakom slucaju, za bilo koji smestaj da se odlucis, ja ti zelim lep odmor!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čitajući komentare na koje je ostavljen link ne mogu a da se ne zapitam da li je to zaista o hotelu iz kog sam se vratila pre nedelju dana (El Menzah). Moj utisak je drastično različit od svega napisanog.

Agencija Sun line zaista ima dva leta, jedan za Tunis i tu je let iz Beograda u 10:55 a povratak u sred noći, i drugi za Enfidu s polaskom iz Beograda u 18:30 i transferom iz hotela u 11:45. Mi smo bili u ovom za Enfidu i priznajem da je i mene iznerviralo to što je taj let takav da se aranžman od 10 noći svodi na 9 dana, jer se u tom slučaju u hotel stiže u 22 sata, a ni poslednjeg dana za kupanje ne ostaje ništa. Posebno nervirajuća činjenica je da na sajtu agencije i dalje stoji da je let za Tunis-Carthage u 10:55. Naravno da vreme leta podlaže promenama koje ne zavise od agencije, ali ovde se ne radi o tom, nego potpuno drugom letu, za čiju egzistenciju saznajete ili sami ili nikako. Meni su iz subagentske agencije samo rekli kad je let, tek na sajtu aerodroma videla sam da to i nije let za Tunis. Ko i na koji način raspoređuje putnike na letove ne znam, ali se gleda da se vraćate s aerodroma na koji ste sleteli.

Što se tiče vodiča, do pre tri nedelje u Tunisu je bio samo jedan predstavnik agencije, pomenuti Marko, te je on bio zadužen za sve hotele i izlete te ga iz tog razloga ljudi i nisu viđali sem na info sastanku i izletima. Sada je za regiju Hammameta zadužen Dejan koji je smešten u El Menzahu i koji je na sastanku jasno naglasio da ga u slučaju potrebe možemo zvati s recepcije, a i inače smo ga sretali po hotelu i raspitivao se da li je sve ok. Ljudi imaju različita viđenja o poslu vodiča pa su neki njim bili nezadovoljni, ali moje mišljenje je da je svoj posao obavio sasvim korektno. Kad smo stigli sačekao nas je kod recepcije (Marko prati i čeka turiste na aerodromu u Enfidi, Dejan u Tunisu), sledećeg dana održao info sastanak i objasnio šta ulazi u UOI, gde šetati, kupovati, menjati novac, koliki bakšiš dati, koliko platiti taksi i sve što treba znati. Svakom iole informisanom to je trebalo da bude dovoljno. Mnogi su u povratku negodovali što nas nije ispratio iz hotela, ali je čovek u to vreme čekao putnike na aerodromu u Tunisu te to logično nije mogao. Kada je transfer bili smo obavešteni dva dana ranije, a pošto se iz hotela odjavljuje samo vraćanjem ključa, ne vidim kome je i bilo potrebno da bude tu. Na aerodromu nas je Marko ispratio te je po meni posao predstavnika urađen kako je i trebalo da bude.

Što se izleta tiče, izlet u Saharu je 240 tuniških dinara (oko 125 evra) i tu je uključeno sve uključujući kamile i džipove (ranije se to posebno plaćalo, ako nekome deluje da ima neslaganja u ceni s prethodnim postovima). U cenu ulaze svi troškovi sem pića u hotelu i na ručku. Naporno jeste, ali ne toliko koliko sam očekivala i definitivno vredi otići. Do grupe u kojoj smo mi bili na taj izlet je vodio Marko i koliko vidim ljudi su njim prezadovoljni. Kada smo mi išli bilo je mnogo prijavljenih pa je Marko vodio pun autobus iz Susa i Porta, a nas je vodio Dejan sa lokalnim vodičem. Moram priznati da mi jeste bilo krivo (izvini Dejane), jer Marko taj izlet radi godinama i pun je koje-kakvih pričica, a Dejanu je to bio prvi izlet u Tunisu, ali je i ovako ispalo ok. Tunižanin je pričao na engleskom, a Dejan je prevodio i dodavao još po neku pričicu, pa je ispalo bolje nego što smo očekivali. Ne mogu suditi kad Marka nisam slušala, verovatno je ovo malo napornije, moguće da je s Markom zanimljivije, ali mi smo imali poluprazan minibus pa nam je bar bilo udobno. Da ne ulazim mnogo u off topic, ako nekog bilo šta zanima o izletu neka pita. Izlet za Tunis i Kartaginu je 67 dinara, ali nismo bili zbog nedostatka vremena.

Što se hotela tiče, mi smo prezadovoljni i da vreme i finansije dozvoljavaju već danas bih se vratila u isti. Stoji da neke stvari nisu idealne, ali za dati novac više ne verujem da smo mogli dobiti. Komentari tipa: „Ne zaslužuje tu kategorizaciju“ mi nikako nisu jasni, ako neko želi evropskih 4 ili 5 zvezdica, nek ide u evropski hotel te kategorizacije, ali i neka plati toliko. Odnos cena/kvalitet u El Menzahu je vrh.

Sobe su sasvim pristojne. Nameštaj je malo stariji, ali očuvan (a i da nije neću ga nositi kući pa da mi je bitno). Naša soba bila je ogromna sa velikom terasom. Loša stvar bila je što se nalazila iznad izduva ventilacije iz kuhinje pa miris na terasi u vreme ručka i večere nije dozvoljavao da se na njoj sedi. Mi smo to primetili tek drugog dana pa nas je mrzelo da se cimamo da menjamo sobu posto se miris u sobi nije osećao. Klimatizacija je odlična, termostati rade pa sami regulišete temperaturu u sobi. Sef elektronski, sami ukucate šifru kojom zaključate i istom otključate sef, bez depozita. U nekim sobama su sefovi sa ključem i u njima se, valjda, ostavlja depozit za ključ. Frižider mali, ne hladi mnogo, ali je bešuman. TV ima par kanala, gledljiv je samo jedan na engleskom i nemački eurosport. Kreveti su singl, dva spojena, prilično udobni. U prolazu smo videli da je naša soba bila veća od većine, ali je u drugima bilo lepše sređeno. Savet: ako bi da izbegnete mirise na terasi izbegavajte sobe s parnim brojevima koji se završavaju između 70 i 80.

Kupatilo veliko s kadom. WC je izdvojen. Imate gelove za tuširanje, šampone i sapunčiće. Lepo mirišu, ali sam se ja držala svoje kozmetike. Za mene veliki plus – u svako doba ima vrele vode i pritisak je uvek veoma jak i ujednačen.

Higijena je na veoma visokom nivou. Jedino nisam mogla da pohvatam njihov način sređivanja. U nekom momentu pokupe peškire a nove donesu nekad odmah, nekad za par sati. Peškiri se menjaju svakodnevno, posteljina kad spremačici padne na pamet (nekad na dan,nekad na dva ili tri).

Hrana je odlična i ne mogu da shvatim šta li to toliko raznovrsno jedu kući oni što kažu da je jednolična. Ja sam teška na jelu, mnogo stvari ne jedem, ali sam se ovde non-stop prejedala. Lično mi se nisu svideli supe (za mene čudnog ukusa), pizza (da li je neki njihov začin ili šta, ali mi je već miris bio odbojan, mada su neki zadovoljno jeli) i sokovi o kojima su već pisali. Sve ostalo što sam probala bilo je izuzetno ukusno. Uvek je bilo više vrsta voća, gomile različitih kolača…

Restoran jeste veliki, konobari su padali s nogu, ali nam se nikad nije desilo da čekamo više od minut-dva pored stola da ga postave ili duže od dva-tri minuta na piće. Za svakog gosta se stavljaju čisti nadstoljnjaci. Nikad nisam videla da je pribor za jelo ili čaša prljav.

Usluga je korektna. Na recepciji su veoma ljubazni. Mi smo po dolasku prijavili da nemamo frižider u sobi i u roku od pola sata su nam ga doneli. Konobari su bili ljubazni, s napojnicom malo više, ali i bez nje. Espreso je odličan. To da se piće služi u plastičnim čašama je uobičajeno za AI, ne vidim što bi to nekom smetalo. Ako naglasite da pijete piće u baru dobićete staklenu čašu.

Plaža je prostrana i peščana, ali ležaljki jeste malo. Oko devet je već teško naći slobodnu ležaljku. Momak koji je obezbeđenje na plaži uvek zauzme gomilu ležaljki takoda mu se možete obratiti i daće vam koju, uz bakšiš naravno. More je prepodne lepo, voda bistra, dno peskovito i čisto, opasnost da se na bilo šta nagazi ne postoji. Poslepodne, međutim, voda je zamućena od svog tog peska i puna morske trave pa deluje ružno i prljavo. Mi smo se tad obično kupali na bazenima. Za deset dana nisam videla ni jednu meduzu, jednog popodneva se pročula priča da je nekog dečka opekla, ali ja to nisam videla niti sam ih videla i tog dana.Posle 16 sati kad smo mi odlazili na bazen bilo je slobodnih ležaljki, za pre toga ne znam. Peškiri za plažu se dobijaju uz depozit od 10 dinara i menjaju se na bazenu koliko puta god želite. Iako piše da je radno vreme do 17, dečko nam ih je menjao i u pola sedam bez problema.

Gosti hotela su sa svih krajeva sveta, naslušali smo se svih jezika sa svim naglascima. Čini mi se da je najviše Srba i Hrvata, ta Britanaca, Španaca i Italijana. Mi smo bili za vreme Ramadana pa nije bilo Arapa, mada ih je tokom jula bilo dosta (bar tako sam čula).

Iako je i u našoj grupi bilo onih koji su se bunili zbog masaža i ne znam čega još što su očekivali, većina je bila prezadovoljna hotelom i uslugom u njemu. Ako ste svesni ne samo broja zvezdica i onog ultra all inclusive u aranžmanu, nego i toga u koju državu idete i prvenstveno toga koliko ste platili ne možete biti razočarani. Znam da ja ne da nisam razočarana, nego sam prezadovoljna i još jednom se zahvaljujem članovima dudu i JelenaV86 koje su mi pomogle da se odlučim za ovaj hotel.

Ako postoji neko koga nisam udavila ovim postom, a ima neko pitanje, rado ću odgovoriti ;)

Izmenjeno (pera_detlic)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno, odlican opis. Mene je samo malo razocarala cena izleta u Saharu. Mislim da je cena od 250 eur za dvoje bas visoka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

^^ Divine^^MilosBGD hvala na lepim zeljama, a za dve nedelje stize izvestaj !!!

Cekamo izvestajdon-t_mention.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno, odlican opis. Mene je samo malo razocarala cena izleta u Saharu. Mislim da je cena od 250 eur za dvoje bas visoka.

Jeste visoka ali vredi svaku paru

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874076
    Ukupno poruka