miletovbodyguard

El Mouradi Menzah 4* AL ili El Mouradi Hammamet 5* PP

251 poruka u ovoj temi

Stigoh i ja iz letovalista Yasmine Hammamet. Evo malo informacija o hotelu EL MOURADI HAMMAMET 5*.

Po evropskoj kategorizaciji pre bi odgovarao hotelu sa 4 minus, a ne 5* (iskljucivo zbog nesto starijeg i ne bas modernog namestaja).

Sobe: nasa je bila prilicno prostrana, sa terasom koja je gledala na bazen hotela "Yasmin beach". Kako su se kod njih na bazenu stalno odrzavale neke manifestacije, bilo je prilicno glasno, ali cim se zatvore vrata od terase, nije bilo problema. Kupatilo je takodje veliko, sa fenom, ukljucujuci kupku, sampon, sapune, stapice za usi i kape za tusiranje. Sobe su apsolutno iste kao na slikama koje sam videla na sajtu hotela i na www.booking.com. Namestaj nije neki, tepisi su na podu, ali je cisto. Kupatilo nije bas da blista, ali je cisto. Peskiri se menjaju svakodnevno. U svakom WC nesto zapanjujuce (za mene): crevo za pranje bez-zuba.jpg Umrla sam od smeha kada sam to videla (na zalost, zaboravih slikati). Sobe se takodje sredjuju svakodnevno, mada malo neobicno, u neka doba prvo pokupe sve peskire, pa tek kasnije spremaju sobe i stavljaju nove peskire, tako da ako uletite u toj pauzi sa zeljom da se istusirate, nemate se cim obrisati. Nadjoh se jednom u takvoj situaciji, ali odmah nakon intervencije na recepciji doneli su mi peskir. Sto se unutrasnje izolacije tice, nije dobra izolacija u sobama koje su u stvari 2-sobni apartmani (povezani jednim vratima koja su naravno zakljucana, i to zbog toga sto tu nije klasicni zid, vec neka vrsta tanje pregrade verovatno. Mi smo bili u takvoj sobi, ali to nam nije predstavljalo problem, jer u sobi nismo mnogo ni boravili, a i nije bilo tako strasno da bi nam to smetalo. Iz drugih soba nismo culi nikakve zvuke i glasove, cak ni iz hodnika, a hotel je bio totalno popunjen. Sobe su klimatizovane, mi smo nasu odmah iskljucili jer nam je bilo hladno. Sef je u sobi, nas nije radio pa su nam ga odmah zamenili (zvali telefonom recepciju).

Osoblje: ljubazni, uvek na usluzi, svi pricaju engleski odlicno (osim sobarica i nosaca tu i tamo, ali to i nije tako strasno, s obzirom da nema ni potrebe za prevelikom komunikacijom sa njima).

Animatori (na plazi, bazenu, u hotelu): odlicni, stalno nesto smisljaju, ima ih mali milion, odlicno govore engleski i francuski, neki i nemacki, dobar broj njih zna po nesto talijanskog, ruskog i srpskog (verujem i jos neke). Stalno su tu oko vas, nude fitness na plazi, bocanje, aqua gym i vaterpolo u bazenu, lukove i strele... nisam sve ni upamtila. Svako vece organizuju nesto u hotelu, tipa: vece njihovog folklora, bingo, fakiri i sta li vec, izbor za mis simpaticnosti, izbor za mistera, karaoke... Stalno nesto smisljaju, tako da je stvarno nemoguce reci da je dosadno i da nema sadrzaja. Uvek na usluzi, vrlo simpaticni, stalno nasmejani.

Plaza: fantasticna, duga, sitni pesak, cista, na svakih metar postoje cupove i tacne od cupova za smece i cigarete, suncobrani i lezaljke (sa sundjerima) besplatni, ali smo ostavljali baksis momku sa plaze po 1 TND, pa nam je cuvao lezaljke u prvom redu. Suncobrani divni - slamnati. Na plazi imate nesto tipa paraglajding: kao padobran koji vuce gliser. Cena: 30 TND po osobi, a ako lete dve osobe cini mi se po 25 TND. Dalje, tu su: pedaline, onda voznja u nekim slaufima - gliser vuce dva slaufa (ne znam cene)... Zacudjujuce je da pored svih vocki, sokica i slatkisa koje pojedete na plazi nece se pojaviti ni jedna jedina osa da vas zivcira. Duva neki vetric stalno, pa nema onog preteranog osecaja vrucine. Svakako, zastitni faktor je neophodan, ja sam se mazala non-stop pa nisam izgorela, ali sam videla i prilicno izgorele na plazi i u hotelu, tako da ipak treba povesti racuna.

Blizina plaze: potrebno je samo da se predje ulica koja nije ni malo prometna, ni jedan jedini put nismo morali cekati da predjemo ulicu - ja bih rekla plaza je bukvalno ispred nosa, tako da ne razumem ranije komentare da je nesto negativno vezano za hotel - ulica koju treba preci. Cak smi isli pre dorucka da ostavimo peskire i vracali se u hotel da doruckujemo - toliko o blizini plaze i problemu prelaska ulice. Na nekom sajtu sam videla da se pominje da je plaza udaljena 80 metara, verovatno da je tako, mada se meni ucinilo i da je blize.

Prodavci na plazi: Nikako ne kupujte voce i ne nasedajte na prodavce voca koji vam oljuste vocku i utrpaju iako vi kazete da necete. Prvo pitajte i cenjkajte se, dinju smo kod jednog sa 10 TND spustili na, cini mi se 4 TND, oljusti vam je i isece. Grozd 1-2 TND, ali sve zavisi od sposobnosti cenjkanja. Jedan nam je prvi dan bukvalno utrpao dinju u usta, i pored naseg 100x NE, on nam oljusti i utrpa i mi pojedosmo. E, onda on lepo napisa na pesku 17, na sta mi padosmo u nesvest od smeha. Dali smo mu 2 TND i rekli da nam ne pada na pamet vise, on je naravno tu visio sve vreme i cekao i trazio jos dok mu nisam rekla da pozove momka koji je zaduzen za plazu

(bela majica sa natpisom SECURITY) pa da cemo s njim raspraviti, otisao je odmah glavom bez obzira. Dalje, prodaju cigarete, marame (koje mozete kupiti na drugim mestima i povoljnije i lepse), cigarete, bubnjeve, nakit. Mi nista nismo kupovali na plazi osim voca, ali da znate da od svega toga imate veci izbor na drugim mestima i po nizim cenama.

More: nekada prilicno valovito, ali kako je sitni pesak nema sanse da se povredite. U pocetku, prilikom ulaska uglavnom plitko, ali moze se fino i otplivati, zadnjih dana su skratili granicu za plivace, rekla bih zbog pedalina, glisera i ostalih cuda, ali nisam sigurna. Izuzetno cisto, samo jedan dan (i to popodne) bilo je neke trave i niko se nije kupao, ali uopste nije bilo prljavo, samo trava. Meduze nigde nisam videla ni osetila, niti je bilo ko pomenuo da ih je primetio. Prilicno hladno, mada je i spoljna temperatura bila prilicno niska svih dana mog boravka - 24-25 stepeni uglavnom, tako da je pod suncobranom znalo biti prilicno hladnjikavo. Jedan dan je pala i mala kisica, ali vrlo kratko.

Bazeni: spoljasnji, veliki, sa morskom vodom, izuzetno cist, voda malo hladnija (sto ima veze sa niskim temperaturama vazduha), unutrasnji: takodje cist, voda toplija, pored bazena jakuzi. To je sve besplatno. Rekli su nam da ima jos jedan unutrasnji bazen, uz njega takodje jakuzi, ali za taj je trebalo doplacivati. Tu su i: masaze (razne), tatoo, manikir, pedikir... Cene: tu i tamo. Manikir ne preporucujem, radila je prijateljica, nisu znali da isturpijaju gel koji je imala na noktima (radjen kod nas).

Peskiri za bazen i plazu: besplatni, ali potrebno je osaviti kauciju od 10 dinara po osobi, novac dobijate na kraju kada zavrsite letovanje i definitivno vratite peskir. Mozete da menjate peskire cim ih uprljate (i nekoliko puta u toku dana ako zelite). Svaki dan preuzimate novi. Ja ih nisam iznajmljivala jer su prilicno mali za moj ukus, a i svi su isti - zeleni, bas sam se pitala kako prepoznaju koja je cija lezaljka. Moj je uvek drecao - imala veliki, zuto-narandzasti plezko.jpg a kako more nije toliko slano kao Jadransko, ne stigne uopste da se "uvosti".

Hrana: Mi smo bili na bazi PP i to nam je bilo sasvim dovoljno. Dorucak i vecera na bazi svedskog stola. Hrana je prilicno raznovrsna, mislim da svako moze pronaci nesto za sebe. Jedina mana: nije neki izbor sunki i sireva (ja sunke i ne jedem, ali sam to primetila). Dorucak: nekoliko vrsta dzemova, maslaca, raznih pahuljica, mleka, jogurta, jaja kuvana (3 min, 5 min), jaje na oko, kajgana, omlet (sa paprikom, sirom, lukom... po zelji), palacinke, kiflice razne, neki satarasi, paprikasi, kobasice, salate (paradajz, krastavac, sargarepa, kupus, mesane, sa tunjevinom, kisele...), masline crne i zelene (crne su odlicne), kapar (odlican), mini krofnice... Voce: jabuke, pomorandze, dzenarike, dinja, lubenica... Slatkisi: razne vrste laganih torti, kolaca, keksica... Pice: kafa, mleko, sokovi, nekoliko vrsta cajeva... Hleb i peciva prosto mame, fantasticni su, razne veknice, pogace, hlebovi...

Vecera: Nekoliko vrsta krompira, paste, riba (primedba: stalno je bila na repertoaru neka vrsta "poison", pa mi je to dosadilo i pored toga sto obozavam ribu; jedan dan je bilo nesto sto oni zovu "soma", nije lose, malo me podsetilo na lososa, ali nisam sigurna), opet satarasi, paprikasi, paste, razne salate, piletina, curetina, slatkisi, voce... Preporucujem crno vino: MAGON (11 TND mala boca od 0.375 lit).

Pusenje: dozvoljeno svugde osim u restoranu (mada ni tamo nisam videla da je istaknuta zabrana pusenja, ali niko nije ni zapalio). U hodniku, holu i na barovima pusenje je dozovljeno.

Napojnice: pozeljne, za sobarice - 1 TND dnevno, nosaci - mi smo ostavljali 2 TND, konobari - na bocu vina od 11 TND ostavljali smo 1 TND, momku na plazi - 1 TND dnevno (jedan dan nam nije stigao rezervisati lezaljke pa mu nismo ni ostavili napojnicu, ali smo svakako nasli lezaljke kasnije).

Ostali sadrzaji: telefon, internet cafe, menjacnica, bilijar, nekoliko barova, cafe shop gde mozete pusiti nargilu, diskoteka (praznjikava, jer uglavnom posecuju diskoteku u obliznjem hotelu i jednu u Medini), prodavnica sa svim i svacim (nema hrane).

Telefoni: postoje 2 taxi phone govornice u hotelu (preko puta recepcije, pored oglasnih tabli svih mogucih agencija, u blizini bilijar stolova. Na zalost, ovi telefoni nisu radili (slucajno ili namerno, ne znam), ali su radile druge 2 govornice koje se nalaze u prostoru gde je i menjacnica (bolje vam je da odavde ne telefonirate, jer su oder).

U susednom hotelu (Yasmin beach) postoji neki supermarket sa fiksnim cenama gde mozete kupiti razne suvenire, ima juvelirnica (ovde se mozete cenjkati, zlato je bezveze, los je izbor srebra, ali ja se nadjoh sa jednim prstenom od 20 TND nakon silnog cenjkanja.stidljivko.jpg Ovde takodje postoje 2 taxi phone govornice, prilicno su povoljne, radi na kovanice, za 1 TND mozete fino popricati sa pretplatnicima iz Srbije i iz Crne Gore (ja pozivala mobilne). Takodje, ovde mozete kupiti vodu, sokove - gazirane, negazirane, prirodne, stapice, slatkise, cips, smoki, zvake, bonbone, neke zacine sam videla, novine i slicno. Sto se kupovine u ovom marketu tice preporucujem jedino vodu i mozda sokove (da je ne biste vukli iz marketa Bravo koji ce vam verovatno preporuciti kao najpovoljniji, a koji je stvarno pravi market, mada se meni licno nije dopao). I naravno, koriscenje telefona. Ostale suvenire i razne druge stvari (papuce, kozu i sve ostalo preporucujem da pogledate cene radi orijentacije, a onda da se cenjkate, pa to isto mozete dobiti za manje para na drugim mestima).

- Hotel El Mouradi Hammamet 5* povezan je sa El Mouradi Menzah 4* u koji nisam isla, ali svi sadrzaji koje pruzaju animatori (na bazenu i uvece) mislim da su isti, dok su im plaze jedna do druge, ali ipak odvojene.

- Prilikom odlaska na jedan izlet, bili smo na rucku u hotelu iz istog lanca: El Mouradi u Port El Kantaui cini mi se sa 4*, i zakljucila sam da je izbor hrane bio mnogo bolji u nasem hotelu, kao i usluga. Doduse, bila sam samo na jednom rucku, pa ne mogu nista drugo da tvrdim.

Suma sumarum: kada bih ponovo isla u Tunis, isla bih u isto letovaliste (jer je nebo i zemlja od drugih gradova u Tunisu koje sam videla), i u isti hotel.

P.S. Naravno, na plazi su se najvise culi nasi (kad kazem nasi, mislim na nase govorno podrucje - goste iz Srbije, Hrvatske, BiH), ali ubedljivo najbucniji bili su neki Makedonci (rekla bih da je nekoliko porodica zajedno doslo) toliko su bili glasni dok su pricali (dovikivanje od suncobrana do suncobrana) da je to neverovatno. Jedna devojka iz Srbije se prilicno izvristala na kukavnog plaznog prodavca, toliko da su na plazi bukvalno svi zamukli neko vreme nakon njenog izlaganja. Drecala je nesto o tome da je ona na zasluzenom odmoru i da nece da je maltretiraju i slicno, a pri tom nije razmislila da bi za odmor na kom je nece niko uznemiravati trebala da izdvoji nesto vise para od 400-tinjak eura za 10 dana. Slicna situacija sto se buke i ponasanja tice bila je i sa grupom od nekih par momaka i jednom curom iz Hrvatske na bazenu (samo su se oni culi, ponasanje devojke se ne moze opisati, to je trebalo videti). Eto, par puta me je prosto bilo sramota od njih, a ja sam prilicno tolerantna sto se toga tice, i daleko od toga da sam konzervativna. Ne mislim da treba cutati i ne progovarati, ali ipak pristojno ponasanje je pozeljno, niko od nas nije sam na plazi kao ni na bazenu.

E da, mi smo se zapanjili kada smo culi da tuce Halid Beslic na bazenu u Tunisu, i jos par novijih pesama sa nasih prostora nesto gde se pominje Miljacka ili tako nesto (ne slusam tu vrstu muzike pa ne mogu tacno da kazem, ali Halida sam prepoznala, nakon sto nam neko rece da je to njegova pesma).

Nadam se da sam pomogla onima koji tek treba da idu, a ako imate podpitanja, tu sam. bez-zuba.jpg

Izmenjeno (Lilica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opis hotela El Mouradi El Menzah :

http://www.putovanja.info/sr/destinacije/8-Tunis/letovanje/125-Jasmin_Hamamet/hoteli/2952-hotel-El_Mouradi_El_Menzah/opisi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opis hotela El Mouradi El Menzah :

http://www.putovanja...El_Menzah/opisi

Pitam se samo da li vam je bio isti vodic kao i nama? Taj koji je savetovao zeni da se povuce u sobu i primiri dok se strasti ne smire? Bas mi nesto lici na ovog naseg koji je ostavio porodicu sa dvoje dece same na aerodromu u Tunisu da se snalaze kako znaju i umeju.

Izmenjeno (Lilica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitam se samo da li vam je bio isti vodic kao i nama? Taj koji je savetovao zeni da se povuce u sobu i primiri dok se strasti ne smire? Bas mi nesto lici na ovog naseg koji je ostavio porodicu sa dvoje dece same na aerodromu u Tunisu da se snalaze kako znaju i umeju.

Da, to je bio Suad, olicenje nezainteresovanosti za posao kojim se bavi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, to je bio Suad, olicenje nezainteresovanosti za posao kojim se bavi.

O pa sad se potvrdilo kroz pisanje ljudi....On je prsao skroz znaci :wacko: .

Nego nije mozda bas za ovaj topic ali gledajuci oglasavanje a sada i utiske ljudi, zar vam se ne cini da nase agencije sada sa ovim "otvaranjem" viza lagano dizu ruke od Tunisa kao destinacije?

Pogotovo sam to primetio kod KT jer kad gostuju na TV-u Tunis vise ni ne spominju :angry:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O pa sad se potvrdilo kroz pisanje ljudi....On je prsao skroz znaci wacko.gif .

Nego nije mozda bas za ovaj topic ali gledajuci oglasavanje a sada i utiske ljudi, zar vam se ne cini da nase agencije sada sa ovim "otvaranjem" viza lagano dizu ruke od Tunisa kao destinacije?

Pogotovo sam to primetio kod KT jer kad gostuju na TV-u Tunis vise ni ne spominju mad.gif

Pa, iskreno se nadam da ce agencije ipak morati malo vise da se pozabave privlacenjem turista, posebno sada kada nema viza i ako uskoro dovedu jos neku low cost kompaniju. Inace, ja sam ulozila prigovor u Kontiki, bas cekam da vidim odgovor (ako ga ikada dobijem).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratila sam se iz Tunisa pre neki dan. Bila sam u YH u hotelu El Mouradi Hammamet, pa rekoh da podelim utiske.

1. Sobe: Velike, sa prostranim kupatilom i velikom terasom. Nameštaj je malo stariji, ali ništa strašno. Frižider koji koriste za mini bar, služi svrsi, mada ne deluje da će još dugo.:D Tepisi su čisti, ali stari, ostale su mrlje od pokušaja da se očiste fleke. Kada je stara, ali čista. U sobi se nalazi sef koji je mali, tako da u njega možete da smestite pare i dokumenta. Peškiri koji su u kupatilu su stari koliko i hotel, ali čisti. Nažalost, kada čiste, ne upotrebljavaju kućnu hemiju tipa Pronto, Cilit Bang i slično, tako da soba nema taj miris čistog. Iako se čisti svaki dan, na nameštaju ćete videti zamrljane tragove krpe za čišćenje. Meni ništa od toga nije smetalo, dok se nisam razbolela pa sam morala da provedem dan u sobi. A kada ste prisiljeni da na moru budete zatvoreni u sobi, onda vas sve nervira!:besan: U kupatilu je fen za kosu koji nije radio, ali su ga zamenili čim smo ih obavestile o kvaru. Takođe, brava se zaglavila, pa nismo mogle da otvorimo sobu, ali i to su odmah rešili. Ako treba da vam majstor dođe u sobu da bi nešto popravio, morate da budete u sobi, jer za razliku od čistačica, oni nemaju pravo ulaska u sobu bez nadzora.

2. Hrana: Meni se hrana svidela, ali mojoj sestri nije. Nažalost, bilo je još ljudi koji su delili njeno mišljenje. Od mesa se služila piletina, ćuretina, pačetina, zečetina, junetina i ovčetina. Bilo je dosta testenine, voća, kolača. Neki put bi se desilo da zbog žurbe hrana nije bila dovoljno kuvana, pržena ili pečena (krompir i meso). Salate ima na tone, ali sirće im je jako slabo. Kafa nije ništa nalik našoj (ni turska ni nes). Lično ne pijem kafu, ali ljudi koji su je probali su rekli da je ogavna! Čajevi su im jači nego naši. Uvek su vam na raspolaganju i tradicionalna tunižanska jela. Takođe, prave naše palačinke, samo su prečnika 10 cm, i dok ih naprave prođe vas želja.

3. Osoblje: Neki fini, neki nisu. Sve u svemu, ima ih malo i spadaju sa nogu, tako da ih ne krivim. Animatori su bili OK, mada su i oni imali svoje žute minute. Ljudi koji su letovali pre Tunisa u Turskoj, su rekli da je ovo osoblje u odnosu na tursko toliko neljubazno, da je to strašno. Momci sa recepcije su uslužni, ali znaju da dele komplimente od kojih je i meni i sestri bilo muka (isto važi i za kelnere)! Ali, opet, ništa strašno. Uglavnom, znanje engleskog jezika je ispod nivoa tarzanskog engleskog, tako da bi bilo najbolje ako znate francuski ili španski.

4. Restorani: Ima ih nekoliko, ali su toliko spori sa uslugom, da nam se stvarno nije išlo, osim ako smo morale (jednom smo zakasnile na ručak, pa smo otišle u snek bar i čekale smo na hamburger više od 30 min!)! Nažalost, jednom su naši saputnici morali da odu u snek bar i oni su na 2 hamburgera čekali skoro sat vremena! U međuvremenu su otišli po pivo i pošto nisu imali čistu čašu iz prljave su prosuli ostatak piva, isprali je hladnom vodom i pred šokiranim saputnikom sipali pivo i dali mu da pije! Zbog toga je parola ovog mesta: Gladni ste - sedite, proći će vas!!!!! Ni sa barom na bazenu nije ništa bolja priča.

5. Bazeni: Odlični!

6. Pića: Njima su voćni sokovi ono što je u Srbiji Step (sok na rastvaranje). Ljudima koji piju alkohol, takođe se nije svidelo piće.

7. Plaža: Divna, peščana, ali zbog razne stoke, svuda su opiljci od cigareta. Nažalost ne čiste je iako sam negde čitala da je čiste dnevno od algi i ostalih stvari. More je čisto, ponekad ima vetra,a samim tim i talasa koji donesu alge. Opet, te alge su na dnu i ne smetaju tabanima dok hodate preko njih. Meduze su bile samo jedan dan, ali samo na jednoj plaži, pa smo otišle da se kupamo na susednoj.

Sve u svemu, preporučila bih vam ovaj hotel, jer kada se lepo provodite, sve ove sitnice vam neće smetati. Znam da meni nisu.:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U hotelu El Mouradi El Menzah sam boravila sa muzem u avgustu 2010. godine, a isli smo preko agencije Sunline travel, koja ima najpovoljnije ponude za lance hotela El Mouradi. Za cijenu koju smo platili, hotel je vise nego odlican. Ima extra polozaj, svoju pjescanu plazu koja je jako cista i uredna. Hotel je spojen sa hotelom El mouradi Hamamet i sa uslugom all inclusive koju smo imali u Menzahu mogli smo besplatno koristiti sve sadrzaje oba hotela (sem glavnog restorana u hotelu Hamamet). Tri spoljasnja bazena (dva sa obicnom i jedan sa morskom vodom) su takodje zajednicka. Osoblje je bilo vise nego ljubazno, mi nismo imali zamjerki, soba je ciscenja i peskiri mijenjani svaki dan, posteljina 2 puta nedeljno, sobarice svaki dan ostavljaju vodu i sokove u minibaru u sobi. U restoranu gdje smo redovno isli na dorucak, rucak i veceru, za malu napojnicu koju smo dali jednom od konobara, imali smo izvanrednu uslugu... taj konobar je svaki dan i za rucak i veceru za nas cuvao uvijek isti sto, koji nas je uvijek cekao sa upaljenim svijecama i nekom prelijepom dekoracijom... izbor hrane je odlican (a ja ne volim bas sve), za svakog ima ponesto, od raznih vrsta mesa, ribe, supe, tjestenine, povrca... i sto se meni posebno svidjelo, veliki izbor svjezeg voca i kolaca, koji su me odusevili. Jesu svi nekako na isti kalup, ali su uvijek drugaciji prelivi i preukusni su :)

Ako zakasnite na dorucak, uvijek imate snack bar koji radi 24 sata (pizze su im jedino lose), na bazenu cijeli dan imate kokice, palacinke, sladoled... u lobby baru u svako doba dana mozete popiti kafu, koktel, pivo, sok... a konobari iz lobby bara vas posluzuju i na bazenu i bar u nasem slucaju su bili jako usluzni... nekad jesmo morali cekati duze da nam na bazen donesu pice (bilo je prilicno guzva), ali svaki put nam se konobar iskupio tako sto je donio po dva pica :)

Hotel ima svoj Pub, vinski bar, mavarski bar, intrenet salu (a besplatna je i internet konekcija i u sobama) diskoteku i svi ti sadrzaju su ukljuceni u cijenu.

na bazenu nikada nije dosadno, tu je grupa animatora (momaka) koji po cijeli dan organizuju aktivnosti: vaterpolo, pikado, vodeni aerobik... za djecu je bila djevojka animator, od koje (kako sam ja primjetila) se djeca ne odvajaju... svaku vece su organizovane animatorske predstave, prvo za djecu, pa za odrasle(i to je zajednicko za oba hotela): trbusni ples, karaoke, razna takmicenja... uglavnom da nikad nije dosadno i pored svih sadrzaja, nemate potrebu napustati hotel...

kad budemo ponovo odlucili posjetiti Tunis, sigurno cemo opet izabrati ovaj hotel, kao i agenciju Sun line, koju preporucujem svima koji planiraju putovati u Tunis. Vodici cu nam bili na raspolaganju bukvalno 24 sata dnevno, za bilo kakvu sitnicu za koju smo imali nedoumice, oni su bili tu da pomognu, dovoljno je bilo da posaljemo poruku ili odemo do recepcije i trazimo da sidju. A sto se tice Kontikija, ne znam koliko je pametan izbor za ovu destinaciju. Sa nama je bio par iz BG-a, koji je tu dosao preko njih i za isti aranzman kao nas platili su 200e vise po osobi, a sem toga svog vodica nisu mogli ni naci ni kontaktirati kad im je bio potreban. Znam da je par njih koji su dosli preko Kontikija, nas vodic Dragana vodila na par izleta.

nadam se da ce nase iskustvo nekome biti od koristi :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelenaV86,

Detaljan opis, na kome zahvaljujem.

Veoma si me obradovala opisom hrane, posto sam ja tezak baksuz kad je jelo u pitanju. ;)

Ako se secas napisi, molim te, koliki ste baksis ostavljali sobarici i konobarima i koliko cesto, nisam boravila u Tunisu pa ne znam koliko i kome ostavljati.

Takodje, ako se secas napisi da li se i koliko placaju sef, lezaljke i suncobrani i kakva je internet konekcija u sobama, wireless ili... kao i ima li dovoljno lezaljki i suncobrana ili treba poraniti da se zauzmu.

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo baksis ostavljali sobaricama, konobaru u restoranu i na bazenu....ne sjecam se tacno, sobaricama smo dva puta ostavili po 2-3 dinara (2 dinara su otprilike 1 euro), konobaru na bazenu isto tako, a konobaru u restoranu smo dali malo vise baksisa za sav odmor, jer je prema nama bio bas divan, svaki dan i za rucak i veceru nam je cuvao i aranzirao sto i bas se trudio da nam u svemu ugodi, tako da nam se bas svideo i iz tog razloga smo njemu malo vise dali...

suncobrani, lezaljke i duseci se ne placaju, dok za peskire ostavis depozit od 5 dinara i svaki dan mijenjas peskir,a te pare ti vrate kad se odjavljujes. isto tako je i za sef, cini mi se da je depozit za sef bio 10 dinara. hotel ima internet salu koja se ne placa, a wireless konekciju, samo na recepciji moras traziti svaki dan drugu sifru... lezaljki i suncobrana ima dovoljno, mi se nikad nismo mucili da ih nadjemo, a nismo bas ranoranioci, zna nekad posle podne biti malo guzva...

ako ti jos kakvih informacija treba, samo pitaj osmeh1.gif

lijep provod zelim!!!!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelenaV86,

Detaljan opis, na kome zahvaljujem.

Veoma si me obradovala opisom hrane, posto sam ja tezak baksuz kad je jelo u pitanju. ;)

Ako se secas napisi, molim te, koliki ste baksis ostavljali sobarici i konobarima i koliko cesto, nisam boravila u Tunisu pa ne znam koliko i kome ostavljati.

Takodje, ako se secas napisi da li se i koliko placaju sef, lezaljke i suncobrani i kakva je internet konekcija u sobama, wireless ili... kao i ima li dovoljno lezaljki i suncobrana ili treba poraniti da se zauzmu.

Hvala unapred!

imas i moju foto turu _ El Mouradi El Menzah, pa pogledaj fotkice :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelenaV86,

Puno hvala!

Ako se setim jos neceg, pitacu... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jelenaV86 je dala odlican opis, slazem se sa svim navedenim :)

extra hotel, za male pare :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drustvo,zna li neko u cemu je razlika tj. caka izmedju hotela El Mouradi el menzah i El Mouradi hammamet?

Uplatila sam el menzah,ultra all inc.pa me interesuje da li je samo u smestaju razlika s obzirom da je isti hotel samo jedan ima 4 a drugi 5 zvezdica ili je fora i u usluzi,jako mi je bitno jer imam malo dete,da znam sta da ocekujem?

A da,agencija je Sunline,pa ako je neko skoro bio MOLIM da mi razresi miisteriju!!! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razlika je samo u smestaju, sve sadrzaje podjednako mogu da koriste gosti oba hotela.

Zapravo to je jedan hotel koji se sastoji od smestajnog dela sa 4* i 5*. Mi smo bili u junu u Menzahu sa decom (8 i 4 godine) i bilo nam je super. Nikakva sustinska razlika. Stavise osecala bih se prevarenom da sam uplatila Hammamet.

Pozdrav

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26051
    Ukupno tema
    869275
    Ukupno poruka