miletovbodyguard

El Mouradi Menzah 4* AL ili El Mouradi Hammamet 5* PP

251 poruka u ovoj temi

@nedomackijevi Mi smo bili nekoliko puta u EM i EH sa malim detetom. Bilo je divno uvek. Samo je bitno da dobijete dobru sobu i da nije predaleko od lifta. Hotel ima puno hodnika koji zavijaju. Nismo imali posla sa doktorom u hotelu jer preko osiguranja zovete centralu pa oni salju doktora iz Hamameta. Dosao je u sobu i sve bilo ok. Trebao je i detetu i suprugi jedne godine samo. Posle smo naplatili u Beogradu. Dete ce da uziva. Medina je preko puta hotela. Ne daju lanxh paket i ne treba vam ceo dan...sve je to malo i jednostavno. Mozete svaki dan ponesto. Akva park je mali i kazu prljav. Nismo licno bili. Aladin...5D mi i bioskop i ave to za decu je ok,ali mini i smesno u odnosu na slicne sadrzaje po Evropi gde sam bio. Ali ok za malo dete i za provod malo...na moru. Ala cart se ne placa. Mozete dva puta da se prijavite u razliciti i odete  na veceru. Ok je. Ali cisto za promenu...all inc j sasvim doboljan izbor za svaki dan. Cartage Land je zanimljiv za decu sa gumama koje idu po  vodenim kanalima. Mi ne idemo od  napada  na plazi. Jedino mi se   svidja sto posle sest  nema kupanja i sto ia mnogo crne trave u  vodi.

Hvala na odgovoru!

U vezi Cartage Landa - Da li pored ulaznice unutra dodatno plaćamo neke vožnje ili je sve uračunato u cenu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve su voznje uracunate u cenu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nedomackijevi ne placa se nista...ali se deca mere po visini na sta mogu da udju ili ne mogu...ako su jako mala...ne mogu na te sadrzaje za decu ispod visine metar i malo preko...izgleda sam u prvom postu napisao za plazu i travu....da volim...umesto da NE volim sto je kupanje do pet,sest sati...plaza se zatvara od sest,kao i bazen...nama je to prerano jer nismo naplazi po jakom suncu...sitna crna trava nije primamljiva za decu...odrasli mogu da prodju i dalje u dubini je prelepa voda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Vam puno na odgovorima, svaki savet, predlog i utisak za nas je dragocen! Što se tiče lekara, shvatila sam da ste Vi platili njegovu uslugu, a posle su Vam novac refundirai u Beogradu. Preko koga ste bili osigurani? Ja se razmisljam da uplatim Winer Stedische. Kada smo bili u Grčkoj tamo do 50e plaćate na licu mesta a ako je skuplje onda nista ne placate nego sve ide na osiguranje. Iskreno mi nikad nismo nista platili u grckoj za lekara, jer su nam objasnili da dok smo videli Dr to je vec skuplje od 50e i odmah sve ide na osiguranje. Da li je tako i u Tunisu? Ako treba da platimo pregled da li to činimo u evrima ili u TD? Koliko ste vi platil?. Brinem zbog toga jer ne znam ni koliko džeparca da ponesemo pošto prvi put idemo na all inc. Kažete da možemo dva puta da se prijavimo u različiti Ala cart restoran za večeru. Koliko ima tih Ala cart restorana, dva ili više? Da li su u sklopu hotela? Po čemu se oni razlikuju od redovne all inc. usluge u hotelu, da li je tamo drugacija hrana? Jedino sto sam shvatila je da je tamo čisto i prijatno, ali i dalje ne razumem potrebu za Ala cart restoranom kada imamo već uslugu all inc. Ako Vam nije teško, opišite malo detaljnije. U svakom slučeju sam shvatila ta treba iskoristiti i rezervisati ga. Da li je dovoljno jedan dan ranije rezervisati? Šta predlažete da poručimo - možda  postoji nešto što stvarno vredi probati :) . Pročitala sam da plažu zatore u 18h. Odnosno  pokupe sve ležaljke. To je stvarno šteta, kad je najlepše sunce! Šta mislite, da li mi možemo da ipak ostanemo samo sa peškirima na toj plaži? Deca su nam velika, mogu da pređu tu travu ako žele da se kupaju.

Izmenjeno (nedomackijevi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nedomackijevitamo se nema na sta potrositi osim ma ekskurzije koje su skupe,narocito za celu porodicu. Shoppinga nema bar ne onog evropskog...ali za prvi put uvek budu suveniri zanimljivi...je ne volim njihovu kozu, zacine itd tako da na stvari,cipele,tasne itd nismo gubili vreme...mada naravno ima i onih koji vole. Ka se tim ala cart ne bih opterecivao...nista posebno no bitno...lepo sa peijateljima izaci kao promena. Bili su italijansko vece i tursko. Znam da je sin posle trcao da stigne na redovnu veceru tj.sladoled...hahahaha...mislim lepo je ali nista posebno osim intimnije atmosfere tipa svece...manje ljudi u sali kao u restoranu...Mi smo tad platili jer je to bilo preko Generalija ali su kasnine uveli to do 50e...Tad smo paltili 100i nesto evra u evrima i uzeli kad smo dosli...ali mislim da vise nije tako...Hvala Bogu sad imamo porodicno osiguranje preko njih ali ga godinama niamo koristili jer je sve uvek ok...ali tako je tad bilo...a za plazu...u sest je vec hladno i duva vetar tako da ljudi odu svi...inave bi oni radili duze...jako rano pada mrak tamo...ali se zato vex kupaju u pola osam ujutru...mi vise volimo ono ostajanje na plazi do osam devet....uvece...a jos dan...a toplo...ali tako nam nije bilo u Tunisu... sro se novca tice...mozete nista da ne potrosite komotno a mozete i puno...ekskurzije preporucujem...pustinja i oaza,el dzem koloseum, glavni grad i Bardo muzej...i poneki suvenir...za pica i hranu je nepotrebno trositi van hotela...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!!! Pre 3 dana smo se vratili iz El Menzaha! Utisci su fenomenalni!!!  Bilo je tu i tamo ponesto sto nam se nije bas dopalo, al obzirim da nismo od onih koji gledaju na sitnice, opšti utisak je odličan!

HOTEL EL MENZAH

Odlična lokacija. Suprug, ja i dve ćerke (15. i 10. god.) dobili smo family sobu ona se sastojala dve zasebne sobe koje razdvajaju klizna vrata. Svaka soba je imala pored tv-a lezaja i stola sa ogedalom veliki plakar i svoje zasebno veliko kupatilo. Bili smo na drugom spratu i terasa je imala pogled na ulicu i bočno na more. Soba nije savršeno čista ali je bilo zadovoljavajuće. Imali smo malo nesporazuma sa spremačicama. Nisam znala da svaki dan neka druga čisti našu sobu. Ja sam odmah kad smo stigli dala 1,5 evro (oko 5TD) bakšiša. Sutra dan su nam pokupili sve peškire a nisu nam dostavili nijedan čist. Pošto nas je četvoro trebalo bi da imamo 4 mala + 4 velika peškira, međutim to su odneli a nisu dostavili druge. Čekali smo do 19h i pošto niko nije donosio peškire obratili smo se recepciji i za par minuta su doneli samo 2 velika peškira. Objasnili smo da nas je 4 u sobi i da nam ukupno treba 8 peškira, pa su doneli jos 3 kom. Ha ha ha... tako smo nekako se snalazili sa tim peskirima tog drugog dana. Treći dan nisam videla spremačice. Nisu dolazile da čiste našu sobu ali je neko ulazio i ostavio nam na krevet dodatne peškire. Četvrtog dana sam sve peškire složila na krevet i ostavila preko njih 3 TD i tek tada su nam zamenuli peškire i očistili sobu. 5 i 6 dan  dan se nisu pojavljivale. Koristili smo iste peškire od četvrtog dana, niko nije čistio sobe, i ponestalo nam je wc papira u oba kupatila. Javili smo to recepciji i onda su poslali 1 wc papir za nasa dva kupatila, pa smo ga selili tamo-vamo :) no dobro.... tek 7 dan kada smo opet ostavili 2 TD  nas je dočekalo iznenađenje, sve je bilo čisto, cvetovi u kupatilo, novi peškiri (svih 8 kom.) promenuli su čašave i ostavili nove EL muradi sapunčiće i šampončiće u oba kupatila kao i wc papir :) Ja vise nisam ostavljala bakšiš jer nam je to bio 8 dan i već za 10 noć smo sobu napuštali u 3h ujutro jer nam je let bio u 6:30h. Tako da što se tiče čišćenja... procenite sami. Čula sam da treba svaki dan da dolaze da čiste i da stavljaju čiste peškire.. kod nas to nije bio slučaj ali nismo dali da nam ove gluposti pokvare odmor... U holu hotela su svi ljubazni! Oba lifta su uvek radla. Ispred pise da je max 4 osobe za lift, to se uglavnom ne postuje. Mi smo koristili i stepenište, bili smo na drugom spratu pa nam je i ta kraća šetnja stepeništem prijala. Svi su Uvek nasmejani, spremni da ti se obrate i požele dobro jutro ili ugodan dan pa čak i ako 100 puta prođeš pored njih. Jedino konobari u lobi baru rade svoj posao kao da ih neko puskom tera na to. Nekako to nevoljno odrađuju. Očigledno da tu konobari nisu baš zadovoljni svojom pozicijom.. ne znam... Bazeni su divni, kvalitet vode u njima 2 puta na dan kontrolišu higijeničari. Nama se desilo da 2 puta na par sati ograde neki bazen ako smatraju da treba vodu pumpom prečistiti ili dodatno hlorisati... ali već posle 2-3 sata  opet otvore taj bazen. Voda u bazenu savršene temperature, odmah se uskoči, ne naježiš se pri ulasku jer nije hladna.Bar koji se nalazi kod bazena je isto ok. Ponekad se nakupi nas 8-10 pa treba  sačekati 3-5 min da dođeš na red za piće. Gazirani sokovi (coca cola,fanta, sprajt) se sipaju sa aparata za točenje i nešto su lošijeg kvaliteta nego u restoranu. Coca cola tu podseca nekako više na našu Frutelu. Oseća se razlika u ukusu. Ali kada odete u restoran na ručak ili večeru i tamo isto sipate iz aparata i tamo bude onaj pravi uskus coca cole.Kada prođe vreme za ručak (14:30) u tom baru kod bazena počinju da poslužuju sladoled i peku palačinke. Takođe nedaleko od tog bara kod bazena nalazi se još jedan mali restoran gde se peku pice i možete se poslužiti sendvičima. Nama se pizze nikako nisu dopale. Premazane su nekim ljutkastim ajvarom sa začinom a odozgo je natren sir koji podseća na  naš mladi sir. - nema onog kačkavalja koji se tegli. Na  picu stavljaju luk, ali suhomesnatog nema. U sendvičima isto nema suhomesnatog, samo povrće i sir :) Što se tiče plaže, tamo isto imate jedan bar. Tu možete dobiti sokove ali pivo ili drugi alkohol ne. Čuli smo da ti momci koji rade u baru na plaži ne dobijaju hranu, pa smo im često donosili sendviče iz hotela i uvek bi se tome obradovali. Tuševi poštoje kao i toalet i kabine za presvlačenje odmah iza bara gde dobijate piće. Ako ih ne vidite, pitajte te konobare i pokazaće vam. Ima uvek dovoljno ležaljki sa onim tanjim dušecima za sve. U bilo koje doba dana da odete naćičete mesto.

RESTORAN

Doručak: Više vrsti peciva punjenih kremom, džemom i sl. kuvano povrće, kuvana jaja, kuvani krompir,razne salate sa pirinčem... mleko, više vrsti kafi, kapućino i sl. prah Neskwik, prah Nes kafe, razne vrste pudinga, razne vrste pahuljica koje deca stavljaju u mleko, razne vrste slatkih namaza za hleb i svako jutro se na licu mesta peku palačinke i omlet. Ono što je meni falilo to je jogurt i suhomesnati proizvodi. Oni jogurt nemaju, a što se tiče suhomesnatog, imaju samo jednu jedinu vrstu salame, koja podseća na naš parizer ili mesni narezak, nešto između. Takav joj je i ukus. i na pizzu i na sendvič i u omlet, možete traziti kao prilog i uvek dobijate tu istu salamu, druge nema.

Ručak i večera: Uvek se nešto peče na roštilju. Uglavnom je to riba, ponekad pileće belo meso ili batkovi ili batkovi od preparice i sl. Imate nekoliko vrsti krompira (pire,pečen,restovan sl) i ima nekoliko vrsti mesa koje se nalazi skuvano u nekom saftu. Uglavnom je to govedina, piletina ili ćuretina. Nama je sve bilo ukusno. Ima mnogo vrsti raznih salata i preliva. U salatama postoji baš sve od povrća. Povrće se nudi i sveže i bareno i grilovano. Mislim da svako može za sebe da pronađe ukusan obrok. Možete i 10 puta prići pultu sa hranom i poslužite se. Nemojte pretrpavati tanjir pa onda vidite da vam se ne dopada pa se sva hrana baca. Sipajte bolje po malo, više puta, nego da su vam oči gladne pa pretrpate i posle ni pola od toga što ste sipali ne pojedete. Zaista je šteta da se toliko hrane baca. Pišem ovo jer sam videla da se mnogi (uglavnom stranci) jako bahato i snobovski ponašalju sa hranom, što stvarno nije ni kulturno ni lepo.

Voće i kolači: Ima oko 10-15 vrsti sitnih kolača i uvek donesu 1-2 torte. A od voća uvek isto: šljive,breskve,grožđe i povremeno lubenice i dinje.

Mi smo upoznali konobara kojem smo davali bakšiš skoro svaki dan. Divan čovek, više puta smo i razmenuli par rečenica. Kaže da mu je plata oko 250evra i da nema bakšiša odavno bi napustio ovaj posao. Kaže da su im svim plate u hotelu otprilike tolike.

ANIMATORI: Ulepšali su nam odmor. Ima ih 10-toro. Pored njih ne može da bude dosadno. Uvek nude neku vrstu igara. Ako ne želite da se priključite niko vas ne tera, ali verujem da će vam odmor biti interesantniji ako prihvatite njihove igre. Od najmlađeg do najstarijeg gosta za sve postoji vid zabave: pikado, golf, streličarstvo, boćanje, fudbal, odbojka, vatrepolo, joga, aerobik, step aerobik, zumaba.... ma svega... Oni od 12-15h imaju pauzu i onda oko 15h oni opet dolaze do bazena i obilaze goste koji su na ležaljkama i posao im je da nešto popričaju sa vama ako vide da ležite sami ili procene da vam treba društvo. Tako da se stvarno trude oko svakog. Kada vam pridju ako niste raspoloženi za komunikaciju to odmah vide i udalje se uz osmeh. Zaista nisu napadni sve je u cilju da vam bude lepo. Već u prvih 2-3 dana odmora oni vide koliko gostiju je za koji sport ili aktivnost  zainteresovano pa tako se odmah formiraju i timovi i ekipe, gosti se u tim igrama lako upoznaju i združe. Za najmlađe postoji MINI KLUB tamo se animatori igraju sa decom, videla sam da im je baš zabavno. Uveče (posle večere 21h) ima kod bazena postavljena bina, tu animatori takođe priređuju zabave. Mi nismo bili stalni jer smo voleli šetnje, ali sam videla da je bio  Izbor za  mis hotela (pobedila naša! a glasali smo aplauzom), bile su karaoke, Fakir show, dance show i sl. Mi smo uglavnom veče provodili u šetnji po mestu. Divna je marina puna restorana kafića i usidrenih jedrilica. Tu je i neki manji zabavni park. Odlični su trgovinski centi gde su vam fiksne cene. Ja preporučujem da tamo kupujete. Ja sam se prevarila. Cenkala sam se u Medini tražio je 20e, i ja spustim cenu i platim 10e neke figure, koje bi  u tržnom centuru po fiksnoj ceni platila 5e. :( Tako da najbolje plaćajte fiksne cene u tržnom centru preko puta Cartage lenda.

PLAŽA:

Nama je 3 dana more bilo jako prljavo. Pritom ne mislim na mosku travu i sve što je prirodno, nego na naše turističko smeće. Bilo je mnogo pikavaca, papiriće, kesa, i sl.  Baš grozno. Onda je jedno veče bilo vrlo vetrovito i talasi su verovatno to negde odneli. Pa su naredni dani na plazi bili uzivanje. Voda divna, topla, savršeno čista. Na plaži je spasioc. Moja deca su platila letenje padobranom. po osobi je 15e tj 45 dinara. Platila su i da ih čamac vuče na onu veliku naduvanu potkovicu. to je bilo 7e po osobi. pedaline i kajak smo besplano koristili.  Muzikase čuje  na plaži iz bara, uglavnom ono sto mi slušamo ovde na radio s  - to su svetski poznati hitovi. Isto je i na bazenima.  Airobik je uvek u 11:30h u isto vreme i na plaži i na bazenu pa birajte gde je bolje. u 11h je odbojka na plaži. videćete već raspored na tabli hotela u koje vreme je koji sport. U 18h konobari i spasioci i na plaži i kod bazena završavaju svoje radno vreme i imaju obavezu da slože sve ležaljke i naddušeke a zatim odlaze kući. Ako želite možete ostati i duže niko vas ne tera, ali dozvolite ljudima da obave svoje radne obaveze. Mislim da je to sasvim dovoljno jer u Tunisu je sat vremena manje, pošto oni ne pomeraju sat na letnje računanje vremena. Tako da kada je kod njih 18 sati kod nas je to 19h a u grčkoj na odmoru bi vam bilo već 20h a veruje da niko do nas ne ostaje duže na plaži. Tako da je to sasvim uredu. Videćete i sami, sasvim vam je dosta da do 18h po njihovom tj 19h po nasem vremenu budete na plaži, tad se već i ogladni pa vas i stomak vuče u restoran.

Imam stvarno jos mnogo toga da napisem, posetili smo više puta Cartage Land (Kartaž lend) ali o tome neki drugi put! Pitajte sve što vas zanima.

PS. Izvinite na slovnim greškama,ako ih ima.

Izmenjeno (nedomackijevi)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas mi je drago da ste se lepo proveli i hvala sto pisete. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OSIGURANJE I DOKTOR: Bogu hvala nismo imali nikakvih problema pa nismo ni upoznali Doktora, ali smo se sprijateljili sa ženom koja je nažalost imala mnogo iskustva. Mi smo po preporuci Sunline agencije uplatili porodično osiguranje preko Winera. Ko što rekoh nije nam trebalo. Predstavnik agencije (Simona) nam je prvog dana na sastanku rekla da ukoliko nam zatreba lekar procedura je sledeca: Pozovete cool centar vašeg osiguranja i prijavite osigurani slucaj i to da ćete da pozovte lekara. Zatim kontaktiramo nju (Simonu) preko vibera. Ako nemamo Viber onda zamolimo recepcionera da je pozove i ona se tu pojavi za 15-20 min. Ona odmah zove i lekara. Lekar stize u roku od 20-30min od poziva. Dolazi kod vas u sobu. Njegov dolazak i pregled košta 50e. To mu plaćate u kešu odmah. On vam daje uredno sve papire o pregledu sa pečatom kao i račun za pregled pa možete to da refundirate kada se vratite sa puta. Pomenutoj ženi je doktor u sobu dolazio tri puta pa mu je tako platila 3 puta po 50e. Ona je bas pošizela... al šta da se radi.Razlog je bio: Najpre je ćerka dobila temperaturu i povraćanje , zatim mlađi sin i na kraju i ona. Svi su bili loše i njima je odmor propao. Ona smatra da su verovatno virus poneli od kuće jer su se deca razbolela čim su stigla. Međutim čula sam da su mnogi imali stomačnih problema okrivljujući hranu. Međutim moja prijateljica koja je pedijatar i koja je takođe bila u El Muradiju kaže: Nije problem hrana, problem su ljudi! Pretrpavaju se hranom i mešaju ono što se inače ne bi smelo. Vidimo svu tu hranu, pa probamo svašta i tako ne razmišljajući preteramo i izmešamo hranu koju ne bi trebalo istovremeno tj. u istom obroku uzeti. Preopteretimo želudac i napravimo sebi problem. Tako da vodite računa u svakom obroku: šta mešate i o količini.. Poželjno je piti probiotik 3 dana pre puta i dok ste tamo. (Ja ga nisam pila) kažu da to pomaže, i izbegavajte led u piću koji se pravi od njihove česmovače. Naravno tamo se koristi samo kupovna flaširana voda koju dobijate! Ima je u izobilju, pa ne brinite za to.Tako da u vezi ove priče eto saveta i za džeparac: Ponesite bar 100-150e za svaki slučaj i čuvajte taj novac (za ne daj Bože) do poslednjeg dana za slučaj da vam zatreba lekar. Inače u hotelu postoji medicinski tehničar. On vam bez naknade moze pomoći ukoliko se nešto povredite što nije preozboljno na primer posekotina, opeče vas meduza, uganete nogu i slične povrede ali vam ne može prepisati nikakav lek. Eto toliko o ovoj temi, nadam se da će biti nekom od koristi.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ALA - KART Restoran:

Pre odlaska nikako mi nije bilo jasno šta ustvari značo ovo, čitala sam postove na ovom forumu i videla da mnogi ovo pominji ali nisam iz toga mogla da stvorim baš najjasniju sliku u vezi ovog restorana. Tako da ću nekome ko nikada ranije nije putovao u Tunis, Egipat i sl. pokušati da razjasnim. U Hotelu postoji restoran gde svakodnevno idete na doručak, ručak i večeru. Tamo konobari na stolu postavljaju za svaku osobu salvet, escajg i čašu. Vi uzimate sa pulta tanjir zatim obilazite i razgledate hranu koja je u ponudi stavite na svoj tanjir šta izaberete od hrane a zatim sednete za sto gde vam je konobar postavio escajg i čašu. Tako da se tu  gosti po restoranu šetaju, mimoilaze, ponekad se stvori i gužva. Dešavaju se situacije da se istovremeno uhvatite sa nekim za isti poslužovnik :) i slično... Čuje se žagor razgovora mnogih ljudi, oko vas se ljudi šetaju, prolaze i gosti i konobari - živa je atmosfera. Mada sve je prijatno i ugodno i niko nikom ne smeta. Na ulazu  u taj restoran postoji drveni pult i konobar koji stoji za tim pultom.  On kod sebe ima neku svesku i kod njega se mozete prijaviti da iskoristite svoje pravo da jednom u toku svog letovanja večerate u Alakart restoranu. Prijavljivanje za ovu večeru morate obaviti 24h ranije odnosno dan ranije. On će vam reći kojim danima u nedelji je Tunižanska hrada, Italijanska hrana ili Internacionalna hrana. Hmm, .. šta izabrati... Mi smo se za tu večeru odlučili tek pri kraju boravka. Jer smo videli da se ta njihova Tunižanska hrana već svakako poslužuje u našem restoranu (to je takozvano jelo Kus-kus) tako da se nismo odlućili za to nego za Italijansku hranu. Mislim da je to bio utorak. Konobar je napisao u svesku broj naše sobe i da nas je četvoro i reko je da sledećeg dana oko 19-19:30h budemo u resoranu koji se nalazi u zgradi hotela El Muradi Hamamet (to je susedni hotel sa El Menzahom- imamo isto dvorište). Predlažem da budete tačni jer ako vam se ne dopadne obrok u Alakart restoranu a odete tamo od 19h, vi možete da se vratite u svoj restoran na sladoled, kolače ili nešto drugo jer on radi do 21h. Kada smo otišli u taj Alakart restoran bio je skoro prazan. Kanije su se u drugom kraju popunila još 2-3 stola. Mir, tišina... nema gužve i  buke od razgovora drugih ljudi. Konobar nam je prišao i upalio sveću koja je na stolu i sto je bio svečano postavljen.  Pitao nas šta da nam donese za piće. Ja sam uzela crveno vino, suprug belo vino , deca sok. Nazdravili smo u mirnoj atmosferi. Deci je to pomalo bilo i čudno i komentarisali su kako bi ovakva večera više godila nekom zaljubljenom paru gde u miru i tišini uz sveću i vino mogu da uživaju u romantičnoj i intimnoj večeri i da se bez buke i gužve kroz razgovor upoznaju i zaljubljuju... Na primer upoznate tamo u hotelu neku osobu koja vam se dopada pa sa njom odete na alakart večeru :)  Što se tiče hrane... hm ... nije loša, ali deci se nije dopala. Za italijansku hranu pomalo i čudna. Poslužili su nam goveđu čorbu, zatim prejelo je bilo neke lignje sa saftom umotane u onu koru za pite pa sve to zapečeno i na kraju glavno jelo je bio krvavi odrezak (to je specijalit koji je mojim klincima  bio grozan - šta ću kad nismo navikli na gospodska jela :) ) i uz to jedan  kuvani krompir  uz dodatak kuvane šargarepe i nekog povrća. Kao desert poslužili su neki kolač koji se suprugu svideo, a meni ne. Ja bih rekla da je to neka torta koja ima ukus kao kada bi pomešali  mlevenu plazmu i jogurt i oblikovali u kolač a odozgo prelili čokoladom. Nije loše - stvar ukusa. I to je to... Mi smo smazali, deca izbrljavila :) . Otišli odande poluzadovoljni, nismo naravno nista platili i nismo tu ostavljali bakšiš. Toliko o tome.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema: El Mouradi Menzah 4* AL ili El Mouradi Hammamet 5* PP Evo šta bih ja rekla o ovome:

Mi smo bili sa dvoje dece  u El Menzahu 4*AL, a  prijateljica je bila sama u El Mouradi Hamamet 5*PP. Glavni razlog zašto smo se odlučili za različite hotele je bila usluga. Nama je sa decom odgovarao AL a njoj pošto je sama i pošto je planirala da ide na više izleta je više odgovarao PP.

Ono što je mene malo zbunilo je činjenica da smo tamo upoznali jednu porodicu iz Hrvatske i oni su bili u El Muouradiju Hamamter 5* i tamo su imali uslugu Al.

Ja sam čitajući ovaj forum nekako zaključila da taj hotel sa 5* nudi samo PP i da nemaju Al, međutim kad smo bili tamo uvidela sam da to ustvari nije tako.

Dvorište, bazene, animatore, konobare, ala-kart restoran, ležaljke na plaži i oko bazena  sve nam je zajedničko. Ono što je odvojeno je: Glavni ulaz, recepcija, zgrada sa sobama i   Glavni restoran gde imate doručak, ručak i večeru posebno imaju oni a posebno mi u El Menzahu. Iz priče sam zaključila da je ponuda hrane u oba restorana ista.Mi smo mnogo puta ulazili ili izlazili na ulaz od Hamameta a ne Menzanh-a, vise smo boravili u njihovom lobiju hotela, jer je wifi signal tamo najjaci a i klima uređaj tamo bolje radi. Nema šifre - otključan je . U Menzahu u sobama nema wifi signala, dok je prijateljica u sobi u Hamametu imala signal.  Mi iz Menzah-a smo imali wifi samo oko bazena (bolji je signal ako uzmete ležaljku koja je bliže Hamamet objektu)  a nešto je slabiji signal tu bliže našeg Menzaha. I imate u lobiju Menzah-a (holu kod recepcije) solidan wifi signal. U nasem restoranu ili ga nema ili je jako slab. Što se tiče plaže, imate i wifi na plaži, hvatate ga od Golden Fish El Mouradi restorana (braon drveni objekat na plaži hotela). Ali on ima neku jednostavnu šifru mislim da je goldenfish2018 ili tako nešto. Pitajte te momke što vam daju da koristite pedaline i kajak - to su ustvari spasioci imaju žute majice. Lako ćete ih uočiti. Oni će Vam rado povezati mob na wifi. Nema problema.

Što se tiče samih soba, manje više su slične, jedino što mi se ne dopada što su u Hamametu na podu sobe tepisi, a kod nas u Menzah-u su pločice. Meni je to nekako čistije. Stvar ukusa. I da , ko što sam pisala juče -  mi se nešto nismo baš proslavili sa spremačicama i čišćenjem dok je naša prijateljica iz Hamamet objekta bila baš zadovoljna čišćenjem!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nedomackijevi, :hello:odlično ste opisali dogadjaje i utiske sa te naše delimično zajedničke lokacije.

Potpisujem da je sve tako u ovom zajedničkom delu oba hotela, a detalje o El Mouradi Hamamet sam napisala u temi o njemu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869033
    Ukupno poruka