miletovbodyguard

El Mouradi Menzah 4* AL ili El Mouradi Hammamet 5* PP

251 poruka u ovoj temi

Slazem se sa svim sto je ovde napisao detaljno clan pera detlic,tako da one predhodne price i opisi o tome kako u hotelu ima puno Arapa kako je prljavo a hrana grozna su me navele na pomisao da li smo mi to bili u istom hotelu.Stvarno hotel za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekamo izvestajdon-t_mention.gif

Evo i detaljnog izvestaja :)

Vratio sam se pre nedelju dana iz hotela El Menzah. Moram priznati da je hotel bolji nego sto sam ocekivao, s obzirom na to da sam sa devojkom prvo gledao Egipat (gde sam bio 3 puta), gde su hoteli MNOGO bolji u odnosu na Tunis (bio sam vec jednom),ali je tamo sve bilo rezervisano do oktobra pa smo se odlucili za Hamamet... Let je malo kasnio, tako da smo u hotel stigli oko 22h, taman da zakasnimo na veceru! Bez ikakve doplate doblili smo jako lepu i veliku sobu sa ogromnim krevetom (nisu bila dva spojena kreveta, tako da smo se odmah odusevili) koja je gledala na bazen. Posle nekoliko dana, kada smo izanalizirali ceo hotel, shvatili smo da su to i najbolje sobe, a hvatali smo i wi-fi i sa terase :) Culi smo da se sobe koje gledaju na more doplacuju 5 evra po osobi po danu, mada to ne bih preporucio, iz razloga sto te sobe gledaju na ulicu,koja nije toliko prometna, a i veliki je problem taj sto se po celom gradu voze konji sa kocijama-kao turisticka atrakcija, a koji jako smrde, tako da se desavalo da izlazak iz hotela bude uzasan!!! To je stvarno ogroman minus, smrad na ulicama zna da bude nepodnosljiv!

Dakle, stigli smo oko 22h u hotel, moram napomenuti da je osoblje hotela relativno ljubazno, te su nas uputili do drugog restorana koji navodno radi do 02h. To je onaj restoran gde se mogu dobiti pice, hamburgeri i cizburgeri, sendvici,pomfrit, sokovi, a pre podne (do 18h) i palacinke i sladoled. Da ne bude zabune, postoji glavni restoran gde se sluze dorucak, rucak i vecera i taj drugi, manji pored bazena! Pre odlaska smo citali po forumima da postoji vise restorana, ali to nije tacno! Pored tog glavnog, u hotelu El Menzah postoji jos samo taj jedan pored bazena, nismo ni bili u drugom hotelu sa 5* iako su nam rekli da mozemo koristiti i njihove restorane,sem glavnog!

Sto se tice hrane - dorucak je bio isti svaki dan, bukvalno se nista nije menjalo 10 dana. Bilo je dosta salata, 3,4 vrste kroasana, sutlijas (bez secera), 4 vrste pekmeza i 4,5 vrsta njihovog vocnog jogurta, jedna eventualno dve vrste sira i parizera, kuvana jaja (3minuta, 5 minuta), a u jednom delu restorana kuvar je pekao omlet u koji moze da se ubaci svasta od priloga - sir, paradajz, paprika, luk... Tu su se pravile i mini palacinke. Bilo je 4,5 vrsta caja, sok on pomorandze i limuna, voda, kafa, mleko...

Rucak je bio raznovrstan, mnogo lepsi nego vecera! Uvek je bilo 2,3 vrste ribe,piletina, curetina i govedina, jagnjece meso i jedno jelo sa mlevenim mesom! Mislim da nikada nije bilo svinjskog mesa, a par puta je bila i zecetina. Testenina sa paradajz sosom je bila svaki dan i za rucak i za veceru. Opet dosta salata,koju mi i nismo jeli tako da na to nismo ni obracali paznju.

Vecera je bila slicna rucku, ali je slabija ponuda... Sve u svemu, moglo se probrati po nesto za svaki obrok! A da je monotono, jeste! Jednom je bio pohovani sir,j ednom lazanje, jednom pohovana curetina i sve to sto je bilo stvarno lepo nije se ponavljalo narednih dana... Piletina, curetina i zecetina su uvek bili lepo ispeceni,ali bareno povrce je bilo zivo! Tvrd, nepecen krompir, sargarepapa cak i grasak... Preporucujem da se povrce uzima ako je iskljucivo u istoj posudi kao i meso, jer je to jedina garancija da je peceno zajedno sa tim mesom pa je onda ok.

Kolaca je bilo za rucak i veceru, obicno su bili isti svaki dan i bar 6,7 razlicitih vrsta... Pored kolaca svaki dan je bilo i 4 vrste sladoleda, a 2-3 puta i 3-4vrste pudinga. Od voca su bile lubenice, dinje, pomorandze, jabuke, grozdje, kruske, urme, jednom cak i kaktus... Sve u svemu, moglo se probrati, i nikada nismo ostali gladni!!! U poredjenju sa Egiptom, hrana je za nijansu bolja, kao sto smo i ocekivali!

More - najvece razocarenje! :((( Pre podne cisto, prozirno, toplo ma prelepo, ALI popodne cesti talasi koji su donosili ogromne kolicine trave da se bukvalno nije moglo uci u vodu!!! Mi smo bili od 9-19. avg. i uglavnom se nismo kupali popodne!!! Bilo je i meduza (nismo culi da su nekoga opekle, ali se bile ogromne i uglavnom iza bova), a kad to znas, jednostavno ti nije prijatno da udjes u tako prljavo, crno more gde se ne vidi nista oko tebe... Plaza je bila lepa, pescana, ali je do 9h bila vec puna! Ja sam obicno pre dorucka isao da stavim peskire na lezaljke, i nije bio problem zato sto smo se mi budili svaki dan u 7h (8h po nasem). Na plazi radi jedan cova koji se dosetio da svaki dan stavlja svoje peskire preko lezaljki, kao da je rezervisano, pa ako mu platis koji dinar on skloni svoj peskir i ti tu sednes. Ali ako mu ne platis, pitanje je da li ces sutra dobiti lezaljku, verovatno ce ti reci da je sve rezervisano... Bilo je dana kada su ljudi lezali na vrelom pesku,eventualno ako ima dobijali su sundjer za lezaljku! Lezaljke pocinju da skupljaju vec pre 17h, u 18h vec nije bilo nikoga na plazi. Ne teraju te sa plaze, ali se malo neprijatno osecas kada ti stoji nad glavom i ceka da jos ti odes, pa da on moze kuci na veceru... Da, bili su poprilicno nervozni na plazi, verovatno iz razloga sto je turista JAKO MALO (malo baksisa), samo je nas hotel bio pun, plaze susednih hotela potpuno prazne bez i jednog turiste...

Na plazi je bio samo bar sa sokovima i to od 10h do 18h, moglo se uzimati i po 3 case od jednom, nisu pravili problem. Restoran na plazi jos uvek nije u funkciji, a koliko sam skontao na baru se popodne moze naruciti pica.

Na bazen smo isli svako popodne, posto je more bilo prljavo. Tamo su lezaljke bile zauzete vec u 8h ujutru! Mada nama popodne nije ni bila potrebna, jer smo iz bazena isli pravac u sobu cim bi se malo prosusili. Kupali smo se samo u bazenu sa slanom vodom, on je bio veci i NIKADA nije bilo vise od 10 ljudi u njemu,bar kada smo mi bili. Drugi bazen je sluzio za aqua gym, a i tu su uglavnom bila deca pa je bilo guzve.

Kada se uvece izadje u setnju moze se primetiti da je bas pusto, jako malo ljudi na setalistu... trgovci nisu tako gnjavili kao u Egiptu, samo ne treba da se obraca paznja na njih :) Ono sto nas je jako iznenadilo je da je bar 40%prodavnica suvenira sa fiksnim cenama.

Sto se tice baksisa mi smo ga ostavili dva puta sobarici i tri puta konobaru u glavnom restoranu i nismo zazalili. Jedan dan smo se ranije vratili sa plaze zbog rucka i soba jos nije bila spremljena, a sobarica je bila jedno 3 sobe od nase. Otisao sam do nje, dao joj 5 dinara i zamolio je samo da nam promeni peskire.Trebalo je videti tu radost, sto zbog baksisa sto zbog toga sto nece morati da cisti nasu sobu. Uglavnom, od toga dana nam je menjala posteljinu svaki dan.Konobar kome smo ostavili baksis jedan dan nam je ukrasio sto sa cvecem :)

Neko je spomenuo da je hotel prepun Arapa sto nije tacno. Ima ih, ali u malom broju i uglavnom su to drzavljani Francuske i Engleske. Vecina gostiju u hotelu su Hrvati, Srbi, Italijani, Britanci…

Sto se tice raznoraznih aktivnosti u hotelu ona je organizovana i na plazi i na bazenu. Na plazi mozete koristiti i pedalinu i kajak jednom za vreme boravka u hotelu. Bocanje i odbojka na pesku se igraju i pre i posle podne. Takodje je kao i na bazenu organizovan aqua gym. Na bazenu se u 3h igra vaterpolo, uglavnom Srbija – Hrvatska :) Ako vam to nije dovoljno mozete se okusati u stonom tenisu ili pikadu.

Eto to bi uglavnom bilo ono najbitnije. Posto sam trenutno u frci slike cu ubaciti kasnije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na divnom izvestaju. Nisi samo pomenuo izlete! Da li ste bili na nekom od ponudjenih? Jeste li isli do Hammameta? Ako te ne mrzi, napisi jos koju rec o tome.

Putuje li ko 06.09 u Yasmin Hammamet?

Izmenjeno (Divine)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove dve fotografije najbolje pokazuju sta talasi mogu da urade od mora za par sati... Nisu snimljene istog dana, ali je uglavno ujutru bilo kao na levoj fotografiji, a posle rucka kao na desnoj.

more1.jpg

Na sledece dve slike je izgled sobe i pogled sa terase.

soba1.jpg

Oboje smo ranije bili u Tunisu i tada smo videli i Kartaginu i Saharu, tako da nas to nije ni iteresovalo. Iskreno da ti kazem vodica smo videli samo pri dolasku i odlasku tako da ne znam ni koje su cene izleta. Do Hamameta nismo ni isli, samo lagana setnja posle vecere do Marine i nazad :)

Posto smo mi jurili aranzman u julu, do dan pred polazak smo bili uvereni da idemo redovnim Jatovim letom u 11h jer nismo ni znali da postoji taj drugi let koji je uveden za polaske u avgustu i septembru. Letovanje smo uplatili kod subagenta koji nas je obavestio kada je let. Onako zbunjen nazvao sam direktno Sunline gde su mi objasnili za taj drugi let. Posto sam bio malo bezobrazan, jer niko nikad nije spomenuo taj drugi let sto je normalno jer je malo falilo da odemo jos u julu, stekao sam utisak da bi me bez problema prebacili na taj jutarnji let da sam se javio bar dva dana ranije. Tako da ako ti prilikom uplate nisu rekli kojim letom ides, moj ti je savet da to sad raspravis sa agencijom. Prednost jutarnjeg leta je sto ces imati i rucak i veceru prvog dana, a veliki minus je ustajanje u 3h poslednjeg dana. Sto se tice mora tu si na istom jer ces u oba slucaja imati 9.5 dana za plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

korisnici el menzaha sta smeju tacno da koriste u hammametu ? a sta ne i obrnuto ? hvala...hitan odgovor!

Izmenjeno (Infoputnik)
obrisan citat, clan spamuje po temi
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi gosti hotela koriste sve sadrzaje zajedno osim glavnog restorana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a hrana je losija ili ne ? dakle da uplatim el menzah da ustetim 150 e? posto nas ide troje...hvala...sutra uplacunjem pa ako ti nije tesko odg

a hrana je losija ili ne ? dakle da uplatim el menzah da ustetim 150 e? posto nas ide troje...hvala...sutra uplacunjem pa ako ti nije tesko odg

a sobe ?

Izmenjeno (Infoputnik)
obrisan nepotreban citat i spojene poruke pisane jedna iza druge
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,evo ako ti mogu pomoći s obzirom da sam bila 2009 u menzahu tada je bio jedan hotel a kako vidim danas su to dva odvojena hotela,sobe u menzahu su jako dobre,čiste ,probaj uzeti sobu sa pogledom na plažu jer je nešto predivno.Klopa je bila odlična,moglo se jesti u jednom i drugom hotelu,sokovi su bili orginal što u drugim hotelima nije.Ja iskreno nisam mogla vjerovati kako ih je jedan od menadžera maltretirao zbog čistoće svega ,ženska s recepcije je svako jutro išla od sobe do sobe i gledala kako su očistile,Tad sam rekla ovaj hotel će biti vrhunski,da li se nešto promijenilo ne znam ,baš me zanima kad se vratiš da napišeš kako je sada.U Menzahu imaju normalni aparat za kavu/kafu kao kod nas u kafićima i to mi je stvarno bila najbolja dok u mouradiju je aparat od nescafea.

Sretno pa nam napiši kako je sada!!!

Izmenjeno (ljerka)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ luka87

i hrana i smestaj u El Menzahu su odlicni, a posto se svi ostali sadrzaji koriste od oba hotela po meni ti je bolje da tih 150 evrica sacuvas za Saharu ili nesto slicno... Ne verujem da se isplati da doplacujes jer sobe u Menzahu imaju sve sto i u Hammametu, samo je valjda malo stariji namestaj, a hrana je meni u Menzahu odlicna, ali isto tako pretpostavljam da ima i onih sto ni u Hammametu ne bi bili zadovoljni. I ja sam se pitala da li sam pogresila pre nego sto smo otisli, ali bih sada bez razmisljanja opet izabrala Menzah.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na divnom izvestaju. Nisi samo pomenuo izlete! Da li ste bili na nekom od ponudjenih? Jeste li isli do Hammameta? Ako te ne mrzi, napisi jos koju rec o tome.

Putuje li ko 06.09 u Yasmin Hammamet?

Ja sa jos 2 drugarice putujem 02-09-11...i jedva cekam ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, znam da jedva cekas, i ja isto tako. Nego lepo cuvajte vi nama mesto, pa se vidimo. Srecan put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u ovaj hotel krajem septembra pa me interesuje jel neko bio u tom periodu u Tunisu i kakvo vreme da ocekujem tada! Iskreno se nadam da ce biti ok za kupanje!!!! :- )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine bila krajem septembra i bilo je super vreme. Jednom je pala kisica ali samo ujutru i to kratko. Zahladni jedino oko 4 ujutru don-t_mention.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da kazem i ja par reci o El Menzahu....pa mozda je najbolje reci koliko para toliko i muzike....znaci za pare koje smo uplatile dobile smo i vise nego sto smo ocekivale za 15 dana 399eur. za all...i zaista nam je bilo lepo.

Smestaj: Kada smo stigle a to je bilo posle ponoci (jer je avion kasnio 1h i 45min. u startu) dobile smo sobu kojom nismo bile zadovoljne sto smo i rekle recepcioneru obecao nam je da ce nam zameniti sobu do sutra u 12h...receno - ucinjeno.Dobile smo prelep - ogroman apartman.( za nas 3)

Hrana je bila ok znaci niko nije mogao ostati gladan a ako neki zacin i nije odgovarao nasem ukusu pa zaboga mi smo otisli knjih nisu oni dosli nama.

Jedina zamerka je bila VODIC - ako se tako uopste moze nazvati covek koji je predstavljao Sun-line agenciju....Znaci on je totalno promasio profesiju to je jedan totalno nezainteresovan lik.

Kada smo sleteli na aerodrom docekao nas je vodic rekao nam ko u koji bus ulazi i to je bilo to...znaci nikakva asistencija prilikom zaduzivanja soba, popunjavanja formulara...sa nama u grupi je bio stariji bracni par koji je prvi put u Tunisu-prvi put uopste u nekoj Arapskoj zemlji,ljudi nisu znali engleski nisu imali pojma da se snadju.

Sutra dan se pojavio drugi vodic koji je izdeklamovao napamet nauceno o Tunisu i kada su ga ljudi prekinuli pitanjem on je bukavalno poceo celu pricu iz pocetka....a u stvari nista ali bas nista nije rekao.O svakom izletu dve recenice i na kraju OBAVEZNO .... ali ja vam ovaj izlet ne bih preporucio-nista zanimljivo za videti.....ili za izlet u Tunis ....>ustvari nema tu nista posebno ni da se vidi a i politicka situacija je losa pa vam ja ne preporucujem taj izlet<

Da li je ovog momka mrzelo da radi ili on nije mogao da zaradi nista od izleta neznam ali na kraju ispade da nam on ustvari preporucuje iskljucivo kupanje, suncanje i odmor.

Nakon 2 dana sam prisla gore pomenutom nazovi vodicu da se prijavim za izlet u Tunis i momak mi je ladno rekao da on sutra sacekuje grupu na aerodromu da ce biti zauzet tokom citavog dana i da nece biti u mogucnosti da mi javi da li ima slobodnih mesta....aha, ok a mogu li od danas da napravim rezervaciju za sledeci cetvrtak odnosno za 7 dana?ladno mi je odgovorio da nije siguran da li ce se ici posto nema mnogo zainteresovanih pa i politicka situacija i tako to..bezbroj izgovora jednog lenjivca....znaci za preksutra nema mesta sve je popunjeno ili on misli da ce biti popunjeno a za narednu nedelju nema interesovanja vrlo, vrlo cudan lik i jos cudniji izgovori.

Poslednjeg dana je cela grupa cekala u holu na bus koji ce nas prebaciti do aerodroma i ne znam zasto smo mislili da ce nas taj kvazi vodic ispostovati i makar >ispratiti< ali avaj zaustavlja se autobus iz njega izlazi sofer i kaze SUN-line i vraca se u autobus pa ko je cuo cuo a hol ogroman bukvalno smo se sami pozivali...autobus vec pun, mesta nema dovoljno a vodica naravno nigde...na aerodromu nas je sacekao vodic koji nas je i docekao po sletanju iz BG podelio karte i otisao.....naknadno se ispostavilo da su na letu 2 putnika visak sta se dalje zbivalo sa tim ljudima ne znam ali je zasigurno da su ostali na aerodromu sami bez predstavika agencije.

Sve u svemu letovanje je bilo ok, ali s obzirom da sam imala prilike da letujem sa Kontiki-jem i da na tim putovanjima imamo profesionalne vodice zaista sam razocarana sa organizacijom SUN-line agencije morali bi da porade na svom osoblju dzaba povoljni aranzmani dzaba sve ako su im predstavnici nedorasli svom poslu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, dragi moji i mi se vratismo u petak iz Tunisa i El Menzah hotela, puni utisaka, jednom recju zadovoljni. Sto se smestaja tice, imali smo lepu sobu, koja bocno gleda na more, uvek odlicno ociscena, peskiri i posteljina uredno menjani, nemam zamerki. Hrana, gladni bili nismo, jesu mi malo zacini smetali, ali i toga sam bila svesna kada sam birala aranzman.

Moram da odreagujem na prethodni post i kazem da se uopste ne slazem sa komentarom vezanim za vodica. kao prvo i moj muz i ja ne znamo engleski, ali momci iz grupe su nam pritekli u pomoc i popunili taj upitnik na recepciji, tako da to nije bio problem. Vodica Dejana smo redovno vidjali, kad smo se prijavljivali za pomenute izlete, poslali bi smo mu poruku i momak je odmah odgovarao, zatim je sledilo vidjenje i dogovor oko istih, tako da, bas nikakvih problema nije bilo. Dakle, mi smo bili na oba izleta, proveli se odlicno i imam samo reci hvale za Dejana, ali i za njegovog kolegu Marka. Jeste da nas Dejan nije ispratio kad smo polazili, smatram da i nije bilo neophodno, ali zato nas je Marko ispratio sa aerodroma i to je OK. Stvarno ne shvatam prethodni komentar i toliku ogorcenost, Dejan je divan momak, uvek nam se nasao kad nam je bio potreban, cak nam je pozajmio i karticu za mob jer istu nismo nasli da kupimo i ja zaista ne shvatam sta je jos trebao da odradi. Da rezimiram, mi smo zeleli izlete i na iste otisli i nismo zazalili ni jedan jedini eur jer je to bila jedinstvena prilika da vidimo deo Tunisa. Kao sto sam i pre nekih mesec dana napisala, menije tih desetak dana odmora toliko dragoceni, da maximalno uzivam u njima i ne dozvoljavam nekim sitnicama da mi sve to pokvare.

Izmenjeno (Divine)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka