charlie

Da li ici u Egipat sa malim detetom i gde?

77 poruka u ovoj temi

 U svakom slucaju hvala,..mi smo mislili svakako van sezone da idemo ali ko zna,Egipat je bio u opciji...a sad acemo da razmislimo...

:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put smo išli u Egipat kad nam je jedno dete imalo 3 a drugo 4.5 god. Ovo leto planiramo i treći put za redom da letujemo u Hurgadi. Mislim da ti to nešto govori da li je izvodljivo ići s malom decom

u Egipat. Naravno , naše pozitivno iskustvo nije garancija za svaku familiju , deca su drugačija , različito reaguju na let avionom na promenu klime i hrane tako da je odluka ipak na vama. Gde god da letujete biće promena za dete i nikad niste sigurni kako će ono da reaguje. Prednost Egipta je što su AI hoteli relativno jeftini i dobri. Hrana i piće su dostupni ceo dan što je jako dobro upravo zbog dece. Jedu kad su gladni , piju kad su žedni , niste limitirani količinom i sve to vam je uračunato u cenu koju ste platili i moja preporuka je da ako se odlučite za Egipat to bude AI varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovo je mnogo vise opisan egipat kakvog ga ja poznajem. u vecini hotela postoje i animatori za decu (igre u decijim bazenima, mini disko...) a sto se koze i suncanja tice, ovde jeste jace sunce nego u evropi ali je jos uvek i dosta zdravije posto se ozonske rupe javljaju najvise iznad industrijski razvijenih podrucja kao sto su amerika, evropa, japan, kina... ovde industrije gotovo da i nema pa je i ozonski omotac samim tim mnogo deblji nego recimo iznad srbije, grcke, spanije... voditi racuna o tome da se ne izgori, oljusti kao mlad krompir, mislim da to vec svi znamo.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja koju dodam...

:D

Sto se tice Egipta ukoliko necete ici na izlete s djecom je jako izvodljivo.

Uzmite hotel s 5* i u varijanti AI jer onda imate sve ukljuceno od hrane, preko pica do sladoleda za najmanje.

Isto tako svaki hotel s 5* ima tzv. Kid's corner i animacijski tim posvecen samo djeci. Koliko sam ja vidjela jako puno je porodica s malom djecom, pa cak i onih s bebama od par mjeseci. Isto tako Egipcani jako vole djecu i stvarno rade cuda da ih zabave i da im boravak bude sto zanimljiviji.

Ako planiras Hurgadu ja sam prosle godine bila u hotelu Steigenberger Al Dau Beach 5* i vidjela sam da je tamo sve jako lijepo organizovano za djecu ali obavezno ici u AI aranzmanu i bice vam super, jer plaza je cista, voda nije duboka (sto se meni nije svidjelo, ali vama s malim djetetom je super), Kid's corner je jako lijep i jako dobro uradjen, ima i mali bazen za djecu kao i to da ima servirano jelo za djecu tamo.

Kada ste AI imate opciju da jedete na plazi tako da ne morate vuci dijete do hotela i opet nazad i sl.

To je sto ja znam...

Nemam djecu ali stvarno mi je izgledalo da je porodicama s djecom bilo dobro u ovom hotelu.

Sto se tice izleta slazem se da s djecom ne mozete ici ali ukoliko zelite da se odmorite i napunite baterije Egipat je pravi izbor za vas.

Nadam se da cete uzivati.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam i citala, ali nigde na forumu nisam naletela na iskustva onih koji su isli sa decom u Egipat. Cene su odlicne, hoteli primamljivi, ali mi i dalje nismo sigurni da li je pametno ici sa malom decom (2 i 6 god). Plase nas ti stomacni problemi koje svi spominju, kod tako male dece to zna dovesti do opasne dehidracije. Da li i oni smeju piti te njihove tablete za stomak? Ima li tamo lekara u hotelima ili neki dom zdravlja u Hurgadi? Ima li neko iskustva sa njihovim lekarima? Nesto bas nemam poverenja u njih... Ne bih da zvucim paranoicno ali kad covek ide s klincima mora da racuna na sve

Osim svega gore navedenog da li je more dobro za klince (vetar, talasi, kamenje u vodi i sl)?

Da li su njihovi hoteli sa 4* dovoljno kvalitetni i cisti za decu, ili da gledamo samo 5*?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledajte samo 5*.

Ja sam bio sa decom od 7 i 5 godine u Hurgadi, išli smo i u Luksor, i nismo imali problema.

Ipak, za decu je najbolja Turska, zatim ide Tunis, pa Egipat.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam i citala, ali nigde na forumu nisam naletela na iskustva onih koji su isli sa decom u Egipat. Cene su odlicne, hoteli primamljivi, ali mi i dalje nismo sigurni da li je pametno ici sa malom decom (2 i 6 god). Plase nas ti stomacni problemi koje svi spominju, kod tako male dece to zna dovesti do opasne dehidracije. Da li i oni smeju piti te njihove tablete za stomak? Ima li tamo lekara u hotelima ili neki dom zdravlja u Hurgadi? Ima li neko iskustva sa njihovim lekarima? Nesto bas nemam poverenja u njih... Ne bih da zvucim paranoicno ali kad covek ide s klincima mora da racuna na sve

Osim svega gore navedenog da li je more dobro za klince (vetar, talasi, kamenje u vodi i sl)?

Da li su njihovi hoteli sa 4* dovoljno kvalitetni i cisti za decu, ili da gledamo samo 5*?

Ipak se ne slazem da je samo hotel sa 5 zvjezdica za manju djecu.

Nije tacno.

Antinal mislim da nije za manju djecu, vec je bilo komentara ovde o tome.

posavjetujte se sa ljekarom prije polaska.

Vidjela sam male bebe u kolicima, cak jednog klinca na brodicu za Rajsko ostrvo.

On je samo spavao...Vode djecu i u Kairo, ma ima svega, zavisi od roditelja ali i od djeteta.

U hotelima imas dezurnog doktora, bar sam ja vidjela u Elyseesu prosle god.

Imas br. u sobi, i ako nije tu, dodje brzo.

Treba samo izbjegavati nagle promjene, iz hladne sobe-vani i obrnuto.

Iz tople vode pod hladan tuš.Ne piti nista sa ledom, izbjegavati sladoled, dinju i lubenicu.

Mozda bude bolje.

A sto se tice pjeska i mora, za djecu je to raj

sretno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razlika u ceni izmedju 4* i 5* u Egiptu nije velika.

Ne može se diskutovati o tome da li je 5* bolje jer jednostavno jeste. Mnogo zavisi i od hotela, treba se dobro raspitati u šta se ide. Pogotovo kada se ide sa manjom decom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se spremamo u Egipat, Hurgada Titanic beach aqua and spa resort sa bebom od jedanaest mjeseci. Interesuje me da li postoje neke mjere predostroznosti i naravno svi drugi savjeti su vise nego dobro dosli... Najvise me muce ti probiotici koji se piju, da li postoji neka opcija za bebe. Beba naravno nece piti vodu, ali u toku kupanja, a i mnogim drugim situacijama moze doci u kontakt sa vodom pa se bojim... Predlozi??? Hvala svima unaprijed...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad putuješ sa bebom u taj hotel? Mi treba tamo da odemo sa detetom od 5 godina i bebom od 17 meseci od 26.07.-06.08.2010., pa te molim da mi se javiš ako se vratite pre nas zbog utisaka, a i zbog činjenice da isto ideš sa bebom tamo...Da li si nešto saznala kakvi su uslovi za bebu u tom hotelu? Ja se još uvek razmišljam da li da je vodim ili ne, sve mi nešto žao da ne ide na more...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nije Vam baš pametno u tom periodu sa bebom od 1.5 god.

Prevruće je ipak, sunce prži.

pozz

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad putuješ sa bebom u taj hotel? Mi treba tamo da odemo sa detetom od 5 godina i bebom od 17 meseci od 26.07.-06.08.2010., pa te molim da mi se javiš ako se vratite pre nas zbog utisaka, a i zbog činjenice da isto ideš sa bebom tamo...Da li si nešto saznala kakvi su uslovi za bebu u tom hotelu? Ja se još uvek razmišljam da li da je vodim ili ne, sve mi nešto žao da ne ide na more...

10. maj preko argusa

odgovorila sam na pp. ukratko, javljam kad stignem kako je proslo...

Izmenjeno (redapple)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u taj hotel 31.5. sa bebom od 10 meseci tako da nestrpljivo cekam da cujem vase utiske.

Lepo se provedite!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvalaaa, javljamo sve kad stignemo. vec je dovoljno ohrabrenje znati da nas ima vise sa malim bebama koji zelimo da idemo u Egipat.

vidim da je i desteti maj vec odavno pun, a nikako da se jave oni koji ce ici sa nama..

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka